Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Czesc
Mam takie pytanie do was. Posiadam juz dosc stary kilku letni komputer procesor AMD XP 2000+ grafike fx5200 i 1280 ramu. Od jakiegos czasu gralem w wiedzmina, gralo sie nawet plynnie z niewielkimi przycieciami az do momentu gdy ukonczylem 2 rozdzial. W 3 rozdziale zaczely sie schody. Gra zaczela przycinac zapewne dlatego ze w nowej lokacji znajduje sie mnostwo obiektow jak i ogromne spoleczenstwo.
Doszedlem do wniosku ze rzecza ktora powinienem wymienic w moim komputerze w pierwszej kolejnosci jest karta graficzna. Postanowilem kupic Geforca 7300 GT Sonic Palita. Jak myslicie czy po kupnie nowej karty wydajnosc gry Wiedzmin na moim komputerze poprawi sie?? I jezeli tak to w jakim stopniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękówa mordy o coś takiego mi chodziło... ; D !

Jeszcze o jedną rzecz bym prosił...

Jaki monitor LCD polecacie tak do max 750 zł ?? (lepiej zeby bylo najtaniej i najlepiej :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 20:07, DJ Danielus napisał:

Różnice zapewne odczujesz i to znacznie.
Wystarczy, że nawet tu porównasz:
http://www.gph.benchmark.pl/


Noto sie ciesze. No i chyba dobrze robie ze w 1 kolejnosci zmieniam karte graficzna a nie np procesor? bo wydaje mi sie ze procek mimo wszystko nie ma az tak duzego wplywu na jakos grania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne ze myslalem ale planuje to na maj wtedy bede dysponowal gotowka w granicach 4-5 tysieci i zafunduje sobie maszyne. A puki co chce tylko dokonac takich zmian zeby wiedzmin dzialal bez przyciec bo wkoncu poto go kupilem zeby przejsc a nie zeby lezal na biurku
Jak myslisz po zmianie karty dalej bedzie przycinalo czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam do was prośbę czy moglibyście zaproponować mi jakąś kartę graficzną na wejście AGPx8 tak do 400 zł a najlepiej gdzieś, do 300 ale 400-450 też może być. Karta taka w miarę by pociągnęła Gothica 3 i Armed Assault. Jeśli da radę to poproszę o jakieś linki do miejsc gdzie można kupić proponowane przez was karty. Jeśli nie da rady to spoko. Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że będzie - słaby procesor, grafa dobra, ale nie najwyższych lotów. Jak nie dasz max. detali i nie wiadomo czego to myślę, że pograsz.

rindon
Poszukaj:
7600GS DDR3
X1950GT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do 300 zl to proponuje Geforce 7300gt Sonic 256 na ddrIII lub radeona x1650xt ale nie jestem pewnien czy jest wydawany na AGP. Jezeli chcesz wydac ponac 300zl to geforca 6800 najlepsza wersje lub 7600gt. Lepsze modele wyszly juz tylko na PCI.
Sam teraz zmieniam karte a jako ze w tej chwili dysponuje niewielka gotowka doszedlem do wniosku ze nie ma sensu wydawac wiecej niz 200-300 zl na karte pod agp. Lepiej odlozyc kase i zainwestowac w nowego kompa.
Polecalbym 7300gt sonic najlepsza karta do 300 zl. Cena bardzo konkurencyjna jezeli wezmiemy pod uwage wydajnosc tej karty a gry ktore podales beda smigaly jak nic:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam:)
Jaki jest najlepszy wentylator (do ok 200zł CICHY:) na podstawke 939. Bo ten seryjny juz mnie dobija. Z góry dzieki:) (pisałem w temacie o procesorach ale chyba wtedy zle trafilem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 20:52, DJ Danielus napisał:

Sądzę, że będzie - słaby procesor, grafa dobra, ale nie najwyższych lotów. Jak nie dasz max.
detali i nie wiadomo czego to myślę, że pograsz.

rindon
Poszukaj:
7600GS DDR3
X1950GT



Hehe mi chodzi tylko oto zeby grac bez przyciec do niskich detali zdazylem sie juz przyzwyczaic. Low detale ostatecznie rozdzielka na 1024 i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 20:55, Adikarius napisał:

Witam:)
Jaki jest najlepszy wentylator (do ok 200zł CICHY:) na podstawke 939. Bo ten seryjny
juz mnie dobija. Z góry dzieki:) (pisałem w temacie o procesorach ale chyba wtedy zle trafilem:)


Mysle, ze najlepszy bedzie Scythe Ninja Plus rev.B :)
http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_modding/Scythe/wentylatory_CPU/Scythe_Ninja_Plus_Rev_B/pelny,id,33311/ --> tu masz link (tylko pogladowy, mysle ze w necie znajdziesz jeszccze taniej Ninje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 20:53, blacklio2 napisał:

W tym budżecie szukaj X1950 GT lub nieco droższy X1950Pro


Moge sie mylic ale wydaje mi sie cena za Radeony z seri x1950 nawet te najslabsze wersje przekracza 500 zl a jezeli nie to jakies slabsze wydania beda w granicach 480zl i w gore. Tylko nie rozumiem sensu inwestowania takiej kasy w karte na AGP :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie, jak reszta podzespołów PC pozwoli karcie rozwinąć skrzydła a nie spać to czemu nie.
Najtańsza wersja X1950 kosztuje 420 zł

Sam mam P4 2.4@3.2, 2 GB ramu oraz X1950Pro, i bez problemu sobie gram w UT3 czy CoD4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 21:07, Bartekiju napisał:

Moge sie mylic ale wydaje mi sie cena za Radeony z seri x1950 nawet te najslabsze wersje przekracza
500 zl a jezeli nie to jakies slabsze wydania beda w granicach 480zl i w gore. Tylko nie rozumiem
sensu inwestowania takiej kasy w karte na AGP :|

Jednak się mylisz.:D X1950 GT kosztuje w granicach 350-450, a X1950Pro 450-550

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 18:58, dawidos170 napisał:

>
>
> to ja swojego AMACROXA 500W ,oge zgolic za 150zl bo mam 2 i jeden jest mi nie potrzebny


Trzeba było szybciej mówić bym wziął :P A tak mam już wojownika 400W



pisalem wczesniej ale widac musiales nie przeczytac posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się