Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Procek: 666zł
Płyta Główna: 406 zł
Pamięć: 159 zł
Twardziel: 165 zł
Karta Graficzna: 779 zł
Nagrywarka: 115 zł
Obudowa: 149 zł
Po namyśle jednak kupię sobie zasilacz Armacrox Warrior 500W za 263 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem kumplowi złożyć kompa. Możecie mi powiedzieć co w tym zmienić (a może już zostawić):
1. Radeon HD3870 512MB
2. OCZ 4GB DDR II 800 Gold Quad Kit CL5
3. Foxconn P35A-S
4. Seagate 160GB
5. Chieftec GPS-500AB-A
6. Intel E6750 (+ chłodzenie Scythe Mugen)
Obudowę i nagrywarkę dvd już ma. Cena do 2500zł.Ewentualnie możecie zaproponować inny zestaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli taki Be Quiet! Straight Power E5-500W byłby dobry? Mam jeszcze jedno pytanie, które płyty główne obsługują PCIE2.0? (z jakim chipsetem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 14:51, Falconer napisał:

Więc zainstalowałem ten adapter USB i wsadzam do gniazda USB i w Panelu Sterowania -> Połączenia
sieciowe mam:

Kreator, Sieć LAN lub szybki internet oraz telefoniczne (patrz obrazek na dole). Co mam zrobić
aby udostępnić połączenie? Ten USB Adapter to w zakładce Sieć LAN (...)


Klikasz prawym na neostradę właściwości ->zaawansowane powinieneś mieć okienko takie jak na obrazku i tam zaznaczasz zezwalaj innym użytkownikom... a jeśli masz jeszcze rozwijane menu to wybierz sieć bezprzewodową

20080119205356

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2008 o 20:55, Nufiko napisał:

Klikasz prawym na neostradę właściwości ->zaawansowane powinieneś mieć okienko takie jak
na obrazku i tam zaznaczasz zezwalaj innym użytkownikom... a jeśli masz jeszcze rozwijane menu
to wybierz sieć bezprzewodową


I tu jest problem. W tym oknie mam jedynie Opcje Zapory Windows. Nie mam tak jak na Twoim screenie opcji: "Udostępnienie połączenia internetowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Jak mam zintegrowaną kartę dźwiękową i kupię sobie porządną do głośników to będzie mi wszystko dobrze działać z tą nową ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bezprzewodowa klawiatura i mysz
Szukam takiego zestawu ale zależy mi na opinii użytkowników, żeby działała sprawnie na Windows vista nie żarła dużo baterii, dało sie zagrać w grę. Wybór jest dość spory ale nie wiem czy działają na Viście. Moze ktoś ma taki zestaw to niech poda nazwe i jak sie sprawuje w boju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Wybór jest dość spory ale nie wiem czy

Dnia 19.01.2008 o 22:49, IRASS71 napisał:

działają na Viście. Moze ktoś ma taki zestaw to niech poda nazwe i jak sie sprawuje w boju.


Wiesz wiem,że Logitech ma oznaczenia,że są certyfikowane dla visty. I szczerze polecam właśnie te zestawy ewentualnie Labtec - firmę córkę Logitecha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jeśli masz więcej kasy to zainwestuj w Logitech Wave. Rewelacja. Klawiatura to ideał ergonomii. Do tego myszka laserowa. Mam zestaw od dwóch miesięcy. Nie zmieniałem jeszcze baterii.

http://www.logitech.com/index.cfm/keyboards/keyboard_mice_combos/devices/3072&cl=roeu,en?WT.ac=ps|3852|hp

[EDIT]
Działa bez żadnych problemów zarówno pod XP jak i pod Vistą. Dla mnie - bomba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 00:10, mrosi napisał:

/.../

Jeśli masz więcej kasy to zainwestuj w Logitech Wave. Rewelacja. Klawiatura to ideał ergonomii.
Do tego myszka laserowa. Mam zestaw od dwóch miesięcy. Nie zmieniałem jeszcze baterii.

http://www.logitech.com/index.cfm/keyboards/keyboard_mice_combos/devices/3072&cl=roeu,en?WT.ac=ps|3852|hp

[EDIT]
Działa bez żadnych problemów zarówno pod XP jak i pod Vistą. Dla mnie - bomba...


No wypas ale cos tanszego mam juz wypasiona jedna logitech G15

20080120010348

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok panowie mogę zdać początkową relację z mojego zestawiku tak długo wybieranego :) A więc po początkowych problemach dogadałem się z płytą. Przy najnowszym biosie kręce go do 2.25 Ghz (250*9) przy temp 37-39* w IDLE oraz 47-49 w stresie ( testowane na staklerze - a więc nie wymaga komentarza chyba ) i wiatrak robi 1550-1650 obrotów ( jest cichy ) a pamięci 1000 mhz tyle,że mam dzielnik 1:2 ;/ w dodatku CL kreuje się 5-7-7-20 i muszę nad nim popracować :/

Niestety z niewyjaśnionych przyczyn ( będę pracował ) po ustawieniu 266*9 maszyna robi double boota i nie ma mowy o ustawieniu takich taktowań ;/ przypuszczam,że to wina dzielnika i moich pamiątek ( dla fsb 266 wymagane jest rzekomo ustawienie pamięci na 1066 )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 22:49, IRASS71 napisał:

Bezprzewodowa klawiatura i mysz
Szukam takiego zestawu ale zależy mi na opinii użytkowników, żeby działała sprawnie na Windows
vista nie żarła dużo baterii, dało sie zagrać w grę. Wybór jest dość spory ale nie wiem czy
działają na Viście. Moze ktoś ma taki zestaw to niech poda nazwe i jak sie sprawuje w boju.


Myślę, że ta będzie w sam raz. To w końcu niezawodna firma A4tech.

http://allegro.pl/item299622924_a4tech_rk_770d_energo_oszczedy_bezprzewodowy.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 01:21, Tal441 napisał:

Myślę, że ta będzie w sam raz. To w końcu niezawodna firma A4tech.


Osobiście uważam,że firma jest ok ale to przeciętniak. Microsoft, Creative, Logitech oraz Labtec stoją wyżej. Pewnie zapomniałem jeszcze jakiejś firmy ale mniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 19:14, BlackBomb napisał:

Obiecałem kumplowi złożyć kompa. Możecie mi powiedzieć co w tym zmienić (a może już zostawić):
1. Radeon HD3870 512MB
2. OCZ 4GB DDR II 800 Gold Quad Kit CL5
3. Foxconn P35A-S
4. Seagate 160GB
5. Chieftec GPS-500AB-A
6. Intel E6750 (+ chłodzenie Scythe Mugen)
Obudowę i nagrywarkę dvd już ma. Cena do 2500zł.Ewentualnie możecie zaproponować inny zestaw.


Mój proponowany zestaw

1. GeForce 8800GT
2. GeIL 2 GB DDR II 800 Dual Ultra (2 x 1 GB)
3. ASUS P5N-E SLI NF650i S775
4. SAMSUNG 250GB SP2504C
5. Rasurbo DLP 535 Silent Power
6. INTEL CORE 2 DUO E6550 64-bit Conroe 2,33 @3,8GHz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedługo chcę zmienić kompa mojego starego ;] na:
-Intel Core 2 Quad Q6600 chłodzonony scythe ninja rev.B o/c do ok.3Ghz może wyżej ;D
-Asus X38 Maximus Formula
-Asus GeForce 8800GTS 512MB TOP 740/2070
-GeiL Evo 1066 2x2GB CL5
-NZXT Apollo Crafted Series Black (chodzi mi żeby fajnie wyglądała i była "przewiewna"
-Dysk Seagate 7200.11 albo jakiś WD. nie wiem które szybsze.
-jakiś napęd :P

Ogólnie wiem że to są bardzo dobre podzespoły, ale nie wiem czy jest sens kupowanie ich w takim
zestawie bo np. można kupić coś dużo tańszego za wiele taniej. Doradźcie, prosze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 10:01, lordrafalf napisał:

Niedługo chcę zmienić kompa mojego starego ;] na:
-Intel Core 2 Quad Q6600 chłodzonony scythe ninja rev.B o/c do ok.3Ghz może wyżej ;D
-Asus X38 Maximus Formula
-Asus GeForce 8800GTS 512MB TOP 740/2070
-GeiL Evo 1066 2x2GB CL5
-NZXT Apollo Crafted Series Black (chodzi mi żeby fajnie wyglądała i była "przewiewna"
-Dysk Seagate 7200.11 albo jakiś WD. nie wiem które szybsze.
-jakiś napęd :P

Ogólnie wiem że to są bardzo dobre podzespoły, ale nie wiem czy jest sens kupowanie ich w takim
zestawie bo np. można kupić coś dużo tańszego za wiele taniej. Doradźcie, prosze :)


Nie wiem, czy szukanie tańszych części się opłaca. Ja uważam, że to bardzo dobra konfiguracja.
W kwietniu kupuję podobny komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 01:37, Tal441 napisał:

> Obiecałem kumplowi złożyć kompa. Możecie mi powiedzieć co w tym zmienić (a może już zostawić):

> 1. Radeon HD3870 512MB
> 2. OCZ 4GB DDR II 800 Gold Quad Kit CL5
> 3. Foxconn P35A-S
> 4. Seagate 160GB
> 5. Chieftec GPS-500AB-A
> 6. Intel E6750 (+ chłodzenie Scythe Mugen)
> Obudowę i nagrywarkę dvd już ma. Cena do 2500zł.Ewentualnie możecie zaproponować inny
zestaw.

Mój proponowany zestaw

1. GeForce 8800GT
2. GeIL 2 GB DDR II 800 Dual Ultra (2 x 1 GB)
3. ASUS P5N-E SLI NF650i S775
4. SAMSUNG 250GB SP2504C
5. Rasurbo DLP 535 Silent Power
6. INTEL CORE 2 DUO E6550 64-bit Conroe 2,33 @3,8GHz


Raczej nie polecam żadnych nForców. P35 też nie polecam. w ogóle wszystkie chipsety jak dotąd są badziewne. więc żeby zaoszczędzić to polecam P965 :P no chyba że komuś zależy bardzo na EPP. Ale te geile i tak EPP nie mają ;D
Grafę popieram w całej rozciągłości. pamieci najlepiej jakies ocza, ale nie gold quad kit :P. dysk seagate albo
WD. a procek... jaki tam będzie pasował żeby się zmieścić w budżecie bo ogólnie core 2 duo niewiele się różnią.
Można podkręcić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się