Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

/...../

Tak tak jasno ;p
Teraz tak mi coś świta ,że albo mam starowaty i zużyty sprzęt albo coś mi nie współgra. Bo mam kości 1 GB i 256 MB co daje nam 1280 RAM. Wcześniej miałem 2x 256 MB. Pomimo ,że lepiej wszystko w grach wygląda mam wrażenie ,że one zbyt płynnie nie chodzą. Nawet te starsze gry. Mój komp jak coś w podpisie jest.
Ostatnio przedmuchałem kompa bo był zakurzony jak nie wiem co i ściągnąłem sobie darmową gre Little Fighter z oficjalnej stronki i jak w nią pograłem to tak się perfidnie cieła ,ze szok... nie wiem ocb ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

To niekoniecznie tak. W rzeczywistości różnica pomiędzy zwykłym układem a dualem (testowo wynosząca 10-15%) nie jest widoczna gołym okiem. To nie to samo gdybyś miał 256MB (1x256MB) a potem pracował na 1GB (2x512MB). Wydajność polepszy się z powodu większej ilości pamięci a nie tego, że masz dual.
W Twoim przypadku różnica in minus w wydajności może wynikać z różnych przyczyn - niezgodności nowej kości pamięci ze starymi kościami, niedobrania czasów opóźnień, częstotliwości, czy też wreszcie tego, że czasami identyczne kości pod względem parametrów ale z różnych serii produkcyjnych potrafią się "pogryźć" tylko właśnie dlatego, że są z innych partii produkcyjnej. Mnie osobiście trafił się raz na milion (chyba). Rok temu kupowałem pamięci GeiL-a 2x1GB. kilka miesięcy temu kupiłem taki sam zestaw i okazało się, że są one z tej samej serii co poprzednie. Mają identyczne numery serii produkcyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś polecić jakąś niedrogą ale porządną nagrywarkę DVD, bo mój stary napęd już ledwo, ledwo coś tam instaluje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 12:10, przemcio256 napisał:

może mi ktoś polecić jakąś niedrogą ale porządną nagrywarkę DVD, bo mój stary napęd już
ledwo, ledwo coś tam instaluje :P


Pionner 115D lub 215D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 12:10, przemcio256 napisał:

może mi ktoś polecić jakąś niedrogą ale porządną nagrywarkę DVD, bo mój stary napęd już
ledwo, ledwo coś tam instaluje :P


Asus DRW-2014L1T tania i bardzo szybka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/...../

Heh a to widzisz. Bo kość 256 MB to ma jakieś emmm 2,5 - 3 lata a ta 1 GB to ma niecały rok. Ogólnie mam starowaty sprzęt jakieś 3,5 - 4 lata będą. Myślę nad kupnem nowego ale nie mam gdzie sprzedać 2 komputerów starych ... a jak informatyk mi wyliczył za nie dostane jakieś 900 - 1000 złoty ... nie mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 12:36, mrosi napisał:

/.../

Skąd jesteś? Mam kilku kumpli, którzy szukają używanych komputerów?

Z Podlasia ;]
Jeden to na opylenie ten co w podpisie. A drugi staryy jakieś 7 lat będzie miał ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponowie swoje pytanie ;) bo widze ze calkiem spora dyskusja byla w miedzy czasie.
Chodzi mi o wydajna karte graf. w przedziale cenowym 400-550 zl. Chodzi o to by byla wydajna i w miare mozliwosci cicha :) i malo awaryjna :P

Z gory dzieki za odp ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SIEMKA
Który zestaw będzie dobry i wystarczy na parę latek ( od 3 do 4 ) do gier typu crisis , assassin itp.
INNO3D 8800GT 512MB - 480 zł
ASUS P5N-E SLI -250 zł AlboMicrostar P7N SLI Platinum 350
SAMSUNG 320GB -155 zł
AENEON XTUNE DDR2 2GB, 800MHz- 110zł
NTEL CORE 2 QUAD Q6600 -500zł
OCZ 600W -230zł
SHARKOON REBEL 9 BLACK + 4 wentyle 120mm -160zł

A może to :
GAINWARD GEFORCE 8800GTS BLISS 512MB -650zł
ABIT IP35-E -270zł
SAMSUNG 320GB -155 zł
AENEON XTUNE DDR2 2GB, 800MHz- 110zł
Q6600 CORE 2 QUAD -500zł
OCZ StealthXStream 500W -190zł
SHARKOON REBEL 9 BLACK + 4 wentyle 120mm -160zł

Cena pierwszego zestawu to 1885 + koszty przesyłek ( ~ 1980zł ) a drugiego to 2035 + koszty przestłek ( ~ 2140 zł ). Ceny brane sa z allegro.
Pare pytań:
1. Który będzie lepszy/wydajniejszy ( w pierwszym zestawie dokupił bym po wakacjach 8800Gt i w SLI polączył)?
2. Czy proc jest dobry (może E 8200)?
3. Czy opłaca się teraz kupiś 8800GTS czy poczekać do premiery nowych GF I ATI ( moze ceny pujdą w duł )
4. Moze kupić ASUS P5N-E SLI + 8800GTS a za pare miesiecy dokupić jeszcze jednego 8800GTS-a?
Może wy złozycie mi jakiś zestawik do około 2000 zł (Grafika może być od ATI ale proc tylko od intela)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3- 4 latka to teoretycznie od kompa mozesz wymagać tylko tyle żeby działał. Choć pamiętam, że jak miałem celerona 600 z GF2 i 128 MB RAM, to jeszcze po trzech latach zdarzały sie nowe gry na nim śmigające (np Jedi Academy), ale to raz na tysiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie - Geforce 8800 czy 9600 (i jakie dokładnie, bo dużo różnych modeli, GT, GTS itp.). Ceny mniej więcej podobne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, looknijcie no na screena ;) Nie walnąłem żadnego błędu? Od razu mówię że chciałem wziąć inne pamięci, ale takich z 4 GB to chyba tylko te były takie sensowne... (firmy nie znam). Jak coś źle, to napiszcie. I jeszcze dwa pytania:
Co oznacza, że Windows jest w wersji OEM?
Do czego służy ta kieszeń HDD? Wziąłem ją bo kolega mi mówił, że jest niezbędna...

20080525151153

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 15:04, Goxenul napisał:

Szybkie pytanie - Geforce 8800 czy 9600 (i jakie dokładnie, bo dużo różnych modeli, GT,
GTS itp.). Ceny mniej więcej podobne...


Kazdy 8800 jest lepszy od 9600 oprucz 8800 gs, ktory ma zbyt niska szyne pamieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cześć możecie zaproponować mi dobry procek (obecnie mam amd athlon 3200+ Jednordzeniowy) zależy mi na dwu lub cztero rdzeniowym tak do 400-700 zł chyba że lepiej tą kasę zainwestować w konsole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wez dwa dyski i zrob macierz raid 0.
Przy takim zestawie musisz miec szybki dostep do magazynu danych czyli hdd.
Warto przemyslec propozycje zakupu pamieci mushkin 2x2 lub 4x1 gb ddr2 1066 mhz CL5.
Cena podobna a pamieci szybsze i rowniez doskonale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 15:22, arek5 napisał:

cześć możecie zaproponować mi dobry procek (obecnie mam amd athlon 3200+ Jednordzeniowy)
zależy mi na dwu lub cztero rdzeniowym tak do 400-700 zł chyba że lepiej tą kasę zainwestować
w konsole?


Intel Core 2 Duo E8400 /3.0GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/
575 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 15:22, arek5 napisał:

cześć możecie zaproponować mi dobry procek (obecnie mam amd athlon 3200+ Jednordzeniowy)
zależy mi na dwu lub cztero rdzeniowym tak do 400-700 zł chyba że lepiej tą kasę zainwestować
w konsole?


Chcesz dalej jechac na tym mobo co masz czy zmieniasz calosc ?.
Jak tylko procka chcesz dolozyc i masz plyte na am2 to warto wziasc amd 6400 black edition lub amd phenom 9850 black edition.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się