Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 24.06.2008 o 16:45, hans olo napisał:

Jaki zasilacz, jaka reszta kompa? Ale znając życie, to pewnie ma pasywe PFC, słabe 12V
i raczej nie ma sensu próbować.

A dobra, nie będę się już bawić z tym, bo znając mnie to rozwalę :P Powiedz mi tylko, co myślisz o zasilaczach Pentagramu? Warto wydać na niego kasę? :) Konkretnie chodzi mi o 460W Pentagram PSF-460-P12S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2008 o 16:52, Magwisienka napisał:

A dobra, nie będę się już bawić z tym, bo znając mnie to rozwalę :P Powiedz mi tylko,
co myślisz o zasilaczach Pentagramu? Warto wydać na niego kasę? :) Konkretnie chodzi
mi o 460W Pentagram PSF-460-P12S


nie wiem jak sie prezentuje ten pentagram, ale osobiście polecam Ci CHIEFTEC GPS-450AA-101A 450W. A co do twojego zasilacza, wystarczy, ze zdejmiesz bok obudowy i przepiszesz tu to, co masz napisane na tabliczece znamionowej na zasilaczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 16:59, GANGSTERR napisał:

A co do twojego zasilacza, wystarczy, ze zdejmiesz bok obudowy i przepiszesz tu
to, co masz napisane na tabliczece znamionowej na zasilaczu

Wiem, dokładnie przed chwilą to robiłam, z tym że nie wpadłam na ten genialny pomysł, żeby spisać info o zasilaczu, a teraz to już mi się nie chce :P Wiem tyle, że to Modecom 300W ;]
W każdym razie dzisiaj już nie, ale jutro skoczę po tego Pentagrama i się pobawię :) Dzięki za pomoc :)
hans---> Również dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 17:18, Magwisienka napisał:

W każdym razie dzisiaj już nie, ale jutro skoczę po tego Pentagrama i się pobawię :)

Nazwać Pentagram zasilaczem :/
Chociaż ten Radek to niezbyt prądożerna karta to i może nawet zasilaczopodobny Pentagram jakiś czas to pociągnie. Ale ja bym tego nawet za darmo nie wziął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy za 1000 zl da się kupić jakiś dobry proc kartę grafiki no i zasilacz?? najlepiej jakbyście mi podali linki z góry dzięki ;]]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 18:58, wiedx1 napisał:

czy za 1000 zl da się kupić jakiś dobry proc kartę grafiki no i zasilacz?? najlepiej
jakbyście mi podali linki z góry dzięki ;]]


A jaką masz płytę główną? Intel, czy AMD? W pierwszym przypadku (Intel):
Core 2 Duo E7200, Radeon HD4850 (karta równie szybka jak 9800GTX, a znacznie tańsza) i Chieftec 550W. Wychodzi 1066 zł. Z ceną możesz zjechać kupując słabszy procek np. E4400.
AMD:
AMD Phenom 8450, Radeon HD485 i Chieftec 550W.
Cenowo wyjdzie na to samo.
EDIT:
Link - www.agito.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 19:19, wiejskichlop napisał:

Gdzie na agito masz 4850?

Chwilowo nie ma. Dałem tego linka, bo dostanie większość części najtaniej. Tym niemniej mój błąd, sorry, że nie zwróciłem uwagi na brak tej karty w sklepie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 19:27, wiejskichlop napisał:

a masz w ogole link do jakiegos sklepu, gdzie mozna 4850 nabyc? Oprocz komutronika oczywiscie


allegro.pl ;p

ja czekam 3 tygodnie na wersje z innymi chłodzeniami itd ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 20:13, GANGSTERR napisał:

allegro.pl ;p

ja czekam 3 tygodnie na wersje z innymi chłodzeniami itd ;]


Kurde, bo gdzies widzialem, jak ktos podawal linka do sklepu, gdzie byl za 470zł...

Mi tam inne chlodzenia nie potrzebne, bo (jak wiesc niesie) ma taki sam rozstaw otworow co wiekszosc kart, dzieki czemu moj s1 sie na niego zmiesci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 18:45, blacklio2 napisał:

Tego Pentka spokojnie możesz brać,

Polecać zasiłkę z pasywnym PCF dzisiaj ? Za ta cenę to są lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie polecam, tylko mówię że nie jest to zły zasilacz, przy PPFC będą minimalnie wyższe rachunki nic ponadto.

Chef 450W GPS czy Modecom MC400 w czym jest lepsze, wszystkie wartości prądowe są zgodne z normą ATX 2.0 przy PPFC jedyną różnicą wymieniłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 19:27, wiejskichlop napisał:

a masz w ogole link do jakiegos sklepu, gdzie mozna 4850 nabyc? Oprocz komutronika oczywiscie


Np. www.gral.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 22:22, Logan10 napisał:

Co mi powiecie na temat tego tunera ,dobry ,opłaca sie w niego inwestować ? (mam stacjonarny
komputer)
http://allegro.pl/item388631665_tuner_tv_philips_pilot_gwarancja_hit_.html


Telewizji wysokiej jakości toto nie obsługuje (a już za 4 lata w Polsce będzie tylko wysoka jakość)...osobiście nie polecam. Radziłbym poszukać czegoś nieco lepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/..../

Cenowo zasiłki, które mi polecałeś są porównywalne. Pytanie tylko jak z ciszą. Jeśli mam wydać blisko 300PLN to chciałbym wiedzieć za co:

http://zenfist.pl/enermax-modu82-emd625awt-zasilacz-625w-p-2094.html
http:// zenfist.pl/enermax-pro82-epr625awt-zasilacz-625w-p-2098.html
http://zenfist.pl/be-q uiet-dark-power-p7pro-650w-p-1989.html

i dla porównania:

http://zenfist.pl/tagan-tg600u33-2force-ii-600w-rev-2-p-1575.html
ht tp://zenfist.pl/tagan-tg700u33-2force-ii-700w-rev-2-p-1576.html

I co Ty na to? Czyżby Tagan był gorszy w zestawieniu z Enermax-em czy Be Quiet-em?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Sorry za dubla, nie zdążyłem edytować. Doczytałem się na stronie Action-a, że Enermax ma maksymalną głośność 16dB, gdzie Tagan ma np. 27dB a BeQuiet 22dB. Już wiem wszystko. Najważniejsze, że kumpel z mojego sklepu bierze od tego dostawcy sprzęt, więc w granicach 450-480PLN go kupię.
Dzięki za poradę.

Cholera, jednak Tgan nie jest najlepszy i najbardziej cichy.... :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 23:44, mrosi napisał:

/..../

Cenowo zasiłki, które mi polecałeś są porównywalne. Pytanie tylko jak z ciszą. /.../

Tego nikt Ci nie zagwarantuje - niektórzy twierdzą, że im wentyl w zasiłce cyka, inni że nic podobnego. Po prostu jak pisałem: idź do dużego sklepu i niech Ci połączą kilak rożnych rodzajów zasilaczy do zestawu. Pisałeś chyba, że masz kumpli w sklepie - chyba się możesz z nimi dogadać ? ;)

Dnia 24.06.2008 o 23:44, mrosi napisał:

I co Ty na to? Czyżby Tagan był gorszy w zestawieniu z Enermax-em czy Be Quiet-em?

Ale do czego - 9800gtx ? Każdy z tych zasilaczy pod względem mocy wystarczy aż z nawiązką nawet jak SLI zrobisz. I na oc też starczy. Kup co Ci bardziej odpowiada pod względem ciszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się