Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 09.08.2008 o 22:24, czapla56 napisał:

A jeśli będziesz mieć na nim system?

Z systemem to pomysł raczej spalony jako dysk wymienny - raz, że narusza to prawa licencyjne, dwa to przecież nie będziesz non stop sterowników zmieniał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 22:25, czapla56 napisał:

Do 4850 min. 500W? Przecież do niego wystarczy markowy 400w, a najlepiej 450.

A czy ja napisałem markowy? Modecom byłby konieczny co najmniej 500W, a taki Tracer z 600W musiałby mieć, aby utrzymać HD4850. Poza tym ja zawsze podaję z nadmiarem uwzględniającym O/C i wsadzeniem najmocniejszego czterordzeniowego procka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brat chciałby zmienić swojego starego optimusa więc w jego imieniu proszę o jakiś porządny secik za max cenę 3 000, przeznaczenie: gry. A i przy okazji dla mnie jakiś monitor z tym samym przeznaczeniem za 1 500:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 22:25, ziptofaf napisał:

> a pentagram??
....Brak danych...Brak danych...Brak danych... :)
Przykro mi, ale jakie zasilacze robi Pentagram, to nie mam pojęcia.Tym niemniej Corsair
(zapomniałem wymienić, byłby między Amacroxem i Be-Quietem), czy Be-Quiet na pewno są
bardziej pewnym wyborem.

czytałem ze robi dobre zasilacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 22:24, czapla56 napisał:

A jeśli będziesz mieć na nim system?

To cię Microsoft dorwie za łamanie licencji :)

Dnia 09.08.2008 o 22:24, czapla56 napisał:

Nareszcie wiem do czego to służy... ;)

Ja najczęściej używam do podłączania kamery, ale dysk też się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Pytał o same karty, więc wziąłem pod uwagę przeciętne zestawy, czyli jakiś dwujajowiec i ~2gb ramu, a do tego starcza z powodzeniem ~450... ;) Reszty nie uwzględniałem, więc przyznaję Ci rację ;]
Edit: Dj Danielus & ziptolaf - O dyskach zewnętrznych nie mam zielonego pojęcia, nawet nie wiedziałem że takie coś jest sprzeczne z licencją :]
Editx2: Co do pentagrama: Sam używam zasilacza 430W tej firmy, polecił mi czaja. Ciągnie mi athlona x2 4400+, dual 2gb geil 800mhz cl4, radeona 4850, dwa wiatraki 120mm i 80mm w obudowie i jest stabilnie, nie ma żadnego problemu. Jakość wykonania jest dobra, jest ciężki i napakowany wszystkimi zabezpieczeniami w środku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 22:27, Master J napisał:

Brat chciałby zmienić swojego starego optimusa więc w jego imieniu proszę o jakiś porządny
secik za max cenę 3 000, przeznaczenie: gry. A i przy okazji dla mnie jakiś monitor z
tym samym przeznaczeniem za 1 500:)

Monitor: Nec 20WGX2 PRO (najtańszy monitor oparty o matrycę IPS, ma kosmiczne parametry w porównaniu z typowymi opartymi na TN). Jak chcesz informacji o matrycy i dlaczego ten, a nie 24" Samsung na matrycy TN, to odwiedź temat: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=30010&tpage=24 i posta:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=30010&pid=412.
Komp:
Core 2 Duo E8400
Gigabyte X48-DS4
DDR2 4096MB 800MHz OCZ ReaperX (2x 2048MB) CL4-4-3
WD 500GB, SATA/300, 16MB (WD5000AAKS)
DVD-RW Pioneer DVR-215D DVD+/- R/RW/DL SATA OEM Black
2xRadeon HD4850 PowerColor 512MB GDDR3, 2xDVI, PCI-E 2.0
CoolerMaster Centurion 534 Lite Black (bez zasilacza)
Zasilacz do obudowy ATX 600W be quiet Straight Power E5-600W
Komp ma kosmiczne parametry, ale można go trochę zmodyfikować - wziąć płytę główną Asus P5Q Pro i na procka wsadzić Q9300 i go jeszcze dodatkowo podkręcić. To będzie wtedy konfiguracja absolutnie ekstremalna, która radzi sobie z każdą grą, w każdej rozdzielczości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Monitor IIYAMA PROLITE B2403WS 1500zł na allegro


Komputer:
Procesor INTEL CORE 2 QUAD Q6600 2,4GHz
RAM Kingston 4GB DUAL DDR2
Grafa GEFORCE GTX280 1GB
Dysk WD 750GB SATAII
Naped DVD LG GSA-H55L
Płyta Głowna Gigabyte GA-P35-DS3L, P35+ICH9, DDR2-1066, SATA2, GBLAN, ATX
Taki zestaw 3000 na allegro

lub to http://allegro.pl/item413191625_potwor_quad_q9300_4x_2_5_4gb_ram_gtx_260_750gb_.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 22:35, CBOOL22 napisał:

Monitor IIYAMA PROLITE B2403WS 1500zł na allegro


Komputer:
Procesor INTEL CORE 2 QUAD Q6600 2,4GHz
RAM Kingston 4GB DUAL DDR2
Grafa GEFORCE GTX280 1GB
Dysk WD 750GB SATAII
Naped DVD LG GSA-H55L
Płyta Głowna Gigabyte GA-P35-DS3L, P35+ICH9, DDR2-1066, SATA2, GBLAN, ATX
Taki zestaw 3000 na allegro

lub to http://allegro.pl/item413191625_potwor_quad_q9300_4x_2_5_4gb_ram_gtx_260_750gb_.html


bierzesz kłada i GTX 280 a skapisz na płyte głowna ? :O (ta płyta nie ma nawet chłodzenia na sekcji zasilania, a quady potzrebuja duzo pradu). Płyte zmien minimum na P5Q a jak branie kasy to zamiast quada nierz E8400 lub grafe na HD 4870. Dla kingston=shit. Corsair, OCZ lub Geil (tylko nie blackdragon). Nagrywarke na Pionner DVR 215, i jaki do tego chcesz wziąść zasilacz i bude ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 22:49, Solstheim napisał:

No name zasilacz, No name ramy w skrócie gniot za taką kase(i to jest GTX260 a nie GTX
280)


zasilacz to corsair TX 650W (zestaw) a to gniot napewno nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja mam obudowę Thermaltake Matrix, więc nie wiem, czy ona ma te wejścia potrzebne do dysku zewnętrznego ;>

I jeszcze takie pytanie - jak najlepiej oczyścić procesor z pasty termoprzewodzącej, jaką kupić i jak ją nałożyć od nowa? I czy po czymś takim muszę coś majstrować w BIOSie, czy nic sięnie dzieje przez to i mogę normalnie włączyć komputer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 23:35, bartheez napisał:

I jeszcze takie pytanie - jak najlepiej oczyścić procesor z pasty termoprzewodzącej,
jaką kupić i jak ją nałożyć od nowa? I czy po czymś takim muszę coś majstrować w BIOSie,
czy nic sięnie dzieje przez to i mogę normalnie włączyć komputer?


No więc tak - ja w tym celu używam wacika do uszu. Usuwasz radiator z procesora, oczyszczasz i radiator i procesor (ostrożnie, bo wata ma właściwości prądotwórcze, jak się nią mocno pociera o metalowe obiekty. Tylko usuń starą pastę, staraj się nie nim dotykać procka). Co do pasty - najlepsza jest Coolaboratory Liquid Pro, ale to ciekły metal, dość trudny w nakładaniu. Dla początkujących lepiej wziąć nieco gorszą, ale dużo łatwiejszą w nakładaniu Arctic Silver 5. I nie, nie musisz majstrować w BIOS-ie.

Dnia 09.08.2008 o 23:35, bartheez napisał:

A czy do starcia starej warstwy mogę użyć rozpuszczalnika? ;>

Będziesz lał rozpuszczalnik na procesor!? :) Hmmmm, ciekawe co z niego zostanie. Usuń pastę tak jak pisałem, a będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak rozsmarować nową pastę? Musi być ona równomiernie rozłożona po całej powierzchni? Pamiętam, że ktoś mi robił to kiedyś żyletką i rozsmarowywałpastę po całej powierzchni.. można tak?

A co do czyszczenia od pasty - ona zejdzie od samego wacika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się