Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Czytam tak sobie wymagania takiego Fallout 3, czy Mirror''s Edge, i z lekka się zdziwiłem, że takie... wysokie.

GANGSTERR podał naprawdę niezła konfigurację ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&pid=37740).

Ale czy będę w stanie na niej grać (najlepiej na fullu) w takie produkcje? ;>

Wiem, że znowu mam jakieś osobiste rozkminy, ale to dość ważne, i zasadnicze pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 13:59, GANGSTERR napisał:

popatrz na moj konfing, Fallout 3 - wszystko na max, bez żadnej ściny. U ciebie tez tak
bedzie.

A właśnie myślałem nad jakąś alternatywą tego konfigu.

Czy to ma jakiś sens http://infobot.pl/r/Sw1 ?
A co do tego konfigu, który mi podałeś, to łatwo się podkręca? ;))
I jaki monitor i głośniki kupić? Byle nie drogie, bo ja wiem, że się komp najbardziej liczy i to w niego chciałbym włożyć najwięcej kasy. Więc myślę że około 600 zł nie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 13:44, bartheez napisał:

Ale jeśli zamierzam zainstalować Vistę 32 to do mojego sprzętu najwydajniej będzie dokupić
1GB RAMu (planuję Kingostona), z komputera odjąć 512 MB i mieć te 3,5 GB, czyli maks,
jaki może zostać użyty? ;>

Różnicy wydajności nie będzie. Będzie tylko różnica kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 14:03, Chaotizz napisał:

> popatrz na moj konfing, Fallout 3 - wszystko na max, bez żadnej ściny. U ciebie
tez tak
> bedzie.
A właśnie myślałem nad jakąś alternatywą tego konfigu.

Czy to ma jakiś sens http://infobot.pl/r/Sw1 ?

gorsze mobo, gorsze ramy, slabsza karta graficna (9800gtx+ = HD 4850, ty masz hd 4870= GTX 260), gorsza obudowa, gorszy zasilacz, gorsza nagrywara. W tym zestawie co ci podalem masz dyski polaczone w macierz raid co da ci kilkadziesiat % wieksza wydajnosc przy odczytywaniu danych (rzutuje sie to na sprawnosc w grach)
>A co do tego konfigu, który mi podałeś, to łatwo się podkręca? ;))
latwo

Dnia 10.11.2008 o 14:03, Chaotizz napisał:

I jaki monitor i głośniki kupić? Byle nie drogie, bo ja wiem, że się komp najbardziej liczy i to w niego chciałbym >włożyć najwięcej kasy. Więc myślę że około 600 zł nie więcej.

tu nic nie polecam, bo sie nie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 15:44, Vantor Zorin napisał:

Co powiecie o zestawie 4gb ram core 2 duo e8400 3ghz i gf9800gt

jakie to ramy są ? Do jakiej płyty głownej masz zamiar wsadzić tego proca ? I grafa nie jest demonem prędkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 15:46, GANGSTERR napisał:

> Co powiecie o zestawie 4gb ram core 2 duo e8400 3ghz i gf9800gt
jakie to ramy są ? Do jakiej płyty głownej masz zamiar wsadzić tego proca ? I grafa nie
jest demonem prędkości.

ale grafa styknie do nowych gier?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 14:09, hans olo napisał:

> Ale jeśli zamierzam zainstalować Vistę 32 to do mojego sprzętu najwydajniej będzie
dokupić
> 1GB RAMu (planuję Kingostona), z komputera odjąć 512 MB i mieć te 3,5 GB, czyli
maks,
> jaki może zostać użyty? ;>
Różnicy wydajności nie będzie. Będzie tylko różnica kosztów.


Ale co do tej wydajności to chodzi mi o gry, a nie o samą Vistę ;) Więc jak w tym przypadku? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 15:55, Vantor Zorin napisał:

> > Co powiecie o zestawie 4gb ram core 2 duo e8400 3ghz i gf9800gt
> jakie to ramy są ? Do jakiej płyty głownej masz zamiar wsadzić tego proca ? I grafa
nie
> jest demonem prędkości.
ale grafa styknie do nowych gier?


Na jakiś czas powinna wystarczyć, ale rynek z grami jest teraz "burzliwy", dzisiaj ta karta może w zupełności wystarczyć, jutro na tej karcie będziesz musiał grać na niskich detalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2008 o 15:55, Vantor Zorin napisał:

ale grafa styknie do nowych gier?


styknac styknie. 9800 GT to tak naparwde 8800 GT, a ta karta miała premiere jakiś rok temu, a to wielki kawał czasu. Ja bym na twoim miejscu starał sie oprzec swoj sprzet o Radeon''a HD 4850 (ma wydajność na poziomie 9800 GTX)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 15:55, bartheez napisał:

Ale co do tej wydajności to chodzi mi o gry, a nie o samą Vistę ;) Więc jak w tym przypadku?
:)

Różnice wydajności w grach wynikają bardziej z samego systemu, a nie z ilości RAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 16:12, hans olo napisał:

> Ale co do tej wydajności to chodzi mi o gry, a nie o samą Vistę ;) Więc jak w tym
przypadku?
> :)
Różnice wydajności w grach wynikają bardziej z samego systemu, a nie z ilości RAM.

i z tego, że dx9 jest emulowany przez co chodzi wolniej niż na XP a i sam dx10 chodzi zauważalnie wolniej niż dx9 pod Vistą. Ogólnie Vista nie jest najlepszym systemem dla gracza. Ale nie płaczmy w połowie 2009 będzie Windows 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 16:10, GANGSTERR napisał:


> ale grafa styknie do nowych gier?

styknac styknie. 9800 GT to tak naparwde 8800 GT, a ta karta miała premiere jakiś rok
temu, a to wielki kawał czasu. Ja bym na twoim miejscu starał sie oprzec swoj sprzet
o Radeon''a HD 4850 (ma wydajność na poziomie 9800 GTX)


A w cenie 9800GT( koło 450 zł ) ma HD4830 na pewno wydajniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2008 o 16:33, blacklio2 napisał:


A w cenie 9800GT( koło 450 zł ) ma HD4830 na pewno wydajniej


tez prawda, ale z tego co tak patrzyłem, to D 4830 jest troche trudno dostępny, a cena wynosiła ponad 500 zł :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 16:39, lukase napisał:

A jakiś dobry zasilacz który udźwignie 4 gb ramu i dobrą karte graficzną z 512 mb znacie?

4 gb ramu nie obciaza zasilacza, a co rozumiesz przez dobra karta graficzna ? i ile masz kasy, bo np. taki Corsair 1000W to wszystko uciagnie, i jest dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się