Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 12.11.2008 o 14:57, GANGSTERR napisał:

używanie google nie boli.

1. Nie po to się tu pytam by otrzymywać takie odpowiedzi. Jeśli nie masz nic sensownego/pomocnego do powiedzenia to nic nie mów, bo takie posty to zwyczajny spam.
2. Użyłem ich i jako że nie jestem specem od kompów za wiele sensownych odpowiedzi nie znalazłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 15:18, Misquamaqus napisał:

Twoja plyta glowna ma bios award wiec sciagnij sobie programik do flaschowania biosu
"awdflash" i zrob upgrade z poziomu dosu lub sciagnij programik "winflash" i zrob upgrade
biosu z poziomu systemu.

Eee... wielkie dzięki tylko problem polega na tym że zrobiłem to przed przeczytaniem tego postu ^^; Wielkie dzięki w każdym bądź razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Mam kolejne pytanko. Otóż planuje sobie kupić w miarę spory dysk twardy 500-750 GB i
> nie wiem czy nie będzie żadnych problemów z moją płytą główną. Otóż mam w miarę starą
> P4XFCU no i teraz pytanie, czy taka płyta obsłuży w miarę nowy dysk czy też może muszę
> coś zrobić, ściągnąć jakieś sterowniki albo co.

Ogólnie to nie kombinuj z biosem bo nie warto, masz tylko kontroler ATA a dyski na takowe gniazdo są droższe od SATA. Kup dysk SATA jaki Ci pasuje czy to Samsung F1, WD AAKS czy Seagate 7200.11, a do tego kontroler SATA na PCI koszt około 40- 60 zł i po problemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 15:36, blacklio2 napisał:

Ogólnie to nie kombinuj z biosem bo nie warto, masz tylko kontroler ATA a dyski na takowe
gniazdo są droższe od SATA. Kup dysk SATA jaki Ci pasuje czy to Samsung F1, WD AAKS czy
Seagate 7200.11, a do tego kontroler SATA na PCI koszt około 40- 60 zł i po problemie

Wybacz, ale odrobinę się spóźniłeś :-) Przejściówkę już mam od jakiegoś czasu, i kosztowała mnie 32 złote na Allegro. Chodziło mi ogólnie o to że moja płyta jako stara mogła by nie być w stanie obsługiwać nowszych dysków/zbyt dużych dysków. No teraz to po problemie bo BIOSa mam aktualizowanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 15:34, Hubi Koshi napisał:

> używanie google nie boli.
1. Nie po to się tu pytam by otrzymywać takie odpowiedzi. Jeśli nie masz nic sensownego/pomocnego
do powiedzenia to nic nie mów, bo takie posty to zwyczajny spam.


jak nie masz sensownych pytan to nie pytaj. A pytasz sie tylko dlatego, ze ci sie nie chcesz szukać. Nie jesteś pierwsza osobą która to robi

szukajanie zajeło mi 5 sekund, a ledwo stoje ze zmeczenia (pierwszy link jaki wyskoczył). Poza tym to jest temat o kupowaniu nowego podzespołu a nie problemów z oprogramowaniem (czyli kto spamuje ?), wiec uznaj to za dobra wole, ze ktoś ci odpowiada, bo nie musi.
http://rainbow.mimuw.edu.pl/SO/Projekt03-04/temat3-g6/flash.html

a tu 4 link od gory

http://ocforum.pl/showthread.php?t=10313

Dnia 12.11.2008 o 15:34, Hubi Koshi napisał:

2. Użyłem ich i jako że nie jestem specem od kompów za wiele sensownych odpowiedzi nie znalazłem

No to to juz zle swiadczy o to bie (odnosnie kozystania z google). Patrz wyżej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 16:05, GANGSTERR napisał:

jak nie masz sensownych pytan to nie pytaj. A pytasz sie tylko dlatego, ze ci sie nie
chcesz szukać. Nie jesteś pierwsza osobą która to robi

Jeśli ci się nie podoba to zignoruj. Człowiek gdy pyta się na forum o pomoc to liczy na pomoc. Tylko od dobrej woli forumowiczów zależy czy mu jej udzielą czy nie od samego zadawania pytania nikomu się krzywda nie dzieje. Twoja odpowiedź brzmiała mniej więcej "Nie znam odpowiedzi, idź sobie sam pomóż" czyli był to oczywisty Spam, bo nic nie wnosił.

Dnia 12.11.2008 o 16:05, GANGSTERR napisał:

Poza tym to jest temat o kupowaniu nowego podzespołu a nie problemów z oprogramowaniem
(czyli kto spamuje ?),

Upgrade Kompa - pomoc, porady. Ja problemów na razie nie miałem więc wątek o problemach nie pasuje, pytałem tylko o to czy problemy mogą wystąpić, problemy związane z kupnem nowego podzespołu więc mieści się w założeniach tematu. Po drugie, owszem cieszę się że ludzie mi pomogli, w przeciwieństwie do ciebie.

Dnia 12.11.2008 o 16:05, GANGSTERR napisał:

No to to juz zle swiadczy o to bie (odnosnie kozystania z google). Patrz wyżej...

I właśnie dlatego pytam tutaj. Czy niewiedza to zbrodnia, czy brak zdolności to przestępstwo ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 16:05, blacklio2 napisał:

Druga metoda zainstaluj XP z SP2 i wtedy Windows wykryje pełną pojemność dysku, również
nie będzie problemu

Czyli problemu całkiem nie będzie bo mam XPka z SP 2, wielkie dzięki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra teraz na serio wielu z was pomyśli że to głupota że lepiej składaka i takie tam ale na poważnie potrzebuje kompa ( nie składak ) nie może być składany z wielu części zestaw bo stara ma wziąć na rachunek firmowy , wujek jej nagadał że tak taniej i mnie podatku zapłaci i teraz do was prośba potrzebuje zestaw komputerowy nie składany z komputronika opierający się mniej więcej na tych częściach:

ntel Core2 Duo E8400 3,00GHz (S775) BOX
Microstar P35 NEO2-FIR
Radeon 4850 Gigabyte 1 GB 2xDVI (PCI-E) OC Zalman
Kingston DDR2 2x 2GB 800MHz CL6
NZXT Apollo Crafted Series Black
Corsair CMPSU-650TXEU - 650W

oczywiście obudowa inna ale zasilacz o tej samej mocy wiem że to niezbyt łatwe zadanie znalezienia takiego gotowca i wiem że stara robi głupote ale ja swojej starej nie przekonam niestety:(
żeby nowe gierki chodziły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2008 o 16:24, Hubi Koshi napisał:

Jeśli ci się nie podoba to zignoruj.

jesli ktos cos kradnie, i mi sie to nie podoba to mam to zignorowac ?

Dnia 12.11.2008 o 16:24, Hubi Koshi napisał:

Tylko od dobrej woli forumowiczów zależy czy mu jej udzielą czy nie od samego
zadawania pytania nikomu się krzywda nie dzieje. Twoja odpowiedź brzmiała mniej więcej
"Nie znam odpowiedzi, idź sobie sam pomóż" czyli był to oczywisty Spam, bo nic nie wnosił.

nie, moja odpowiedź brzmiała mniej wiecej tak "zamiast spamować i zawracać komuś nie potrzebnie głowę na forum zadaj sobie 5 sekund trudu, wpisz w google dwa hasła i dostaniesz odpowiedź"

Dnia 12.11.2008 o 16:24, Hubi Koshi napisał:

Upgrade Kompa - pomoc, porady. Ja problemów na razie nie miałem więc wątek o problemach
nie pasuje, pytałem tylko o to czy problemy mogą wystąpić, problemy związane z kupnem
nowego podzespołu więc mieści się w założeniach tematu. Po drugie, owszem cieszę się
że ludzie mi pomogli, w przeciwieństwie do ciebie.
> No to to juz zle swiadczy o to bie (odnosnie kozystania z google). Patrz wyżej...

a od problemow jest temat "probleny z kompem). Pytałeś sie o dysk, dostałeś odpowiedź, a potem zapytałeś sie o to, jak sie uaktualnia BIOS, a to nie jest powiązane z tematem.

cytuje:
Jeszcze jedno małe pytanko, jak upgraduje BIOS ?? Bo ściągnąłem sterownik i jest w formacie bin i nie za bardzo wiem co z nim zrobić, potrzebuje jakiegoś zewnętrznego software''u ??

i od tego jest własnie wcześnie wspomniany przeze mnie temat "problemy z kompem"

Dnia 12.11.2008 o 16:24, Hubi Koshi napisał:

I właśnie dlatego pytam tutaj. Czy niewiedza to zbrodnia, czy brak zdolności to przestępstwo
??

no coz, ja tego nie powiedziałem.

i tyle mego, wiecej nie odpisuje wiec nawet nie musisz sie trudzić na odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idziesz do sklepu, podajesz im częsci jakie chcesz, oni ci to składaja i wpisują na fakture jako zestaw i po problemie ... No chyba, ze matka chce to kupic w tesco (i o tym mowił wujek), no to nie ma rady. Ewentualnie tylko wypeswardowanie im, w jakim strasznym sa bledzie

A co do samego zestawu. Coś ty tam za pamięci wsadził, to porażka..weź słabszy zasilacz, np. Corsiara VX 550W i weź jakieś pamięci 800 MHz CL 4, i nie kinstony tylko np. Corsair XMS2, Geil Ultra czy OCZ Platinum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki miałem zamiar Ale

Dnia 12.11.2008 o 16:46, GANGSTERR napisał:

jesli ktos cos kradnie, i mi sie to nie podoba to mam to zignorowac ?

Po prostu genialne porównanie. Porównuje kradzież do zadawania pytania na forum. Genialne porównanie. To może jeszcze kopnięcie kamyka leżącego na drodze porównasz z kopaniem w brzuch nieprzytomnego bezdomnego, będzie równie adekwatne.

Dnia 12.11.2008 o 16:46, GANGSTERR napisał:

nie, moja odpowiedź brzmiała mniej wiecej tak "zamiast spamować i zawracać komuś nie
potrzebnie głowę na forum zadaj sobie 5 sekund trudu, wpisz w google dwa hasła i dostaniesz
odpowiedź"

A komu ja zawracałem głowę ?? Zadałem pytanie nie celując w nikogo palcem i rozkazując "Pomóż Mi!". Rzuciłem zapytanie i od człowieka zależało czy pomoże czy nie.

Dnia 12.11.2008 o 16:46, GANGSTERR napisał:

i tyle mego, wiecej nie odpisuje wiec nawet nie musisz sie trudzić na odpowiedź

W sumie to teraz ja kieruje tą wypowiedź do ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zderzyły się dwa konfigi, i teraz nie wiem który wybrać. ;PP

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&pid=37740
-----------------------VS. -----------------------
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=30010&pid=1035

W tym drugim proszę nie brać monitora pod uwagę. ^^ To tyle, ja na razie jestem za tym pierwszym, ale w temacie ze mnie newbie, więc wiecie. Liczę na Wasze opinie. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 17:00, Hubi Koshi napisał:

Po prostu genialne porównanie. Porównuje kradzież do zadawania pytania na forum. Genialne
porównanie. To może jeszcze kopnięcie kamyka leżącego na drodze porównasz z kopaniem
w brzuch nieprzytomnego bezdomnego, będzie równie adekwatne.

szkoda, ze nie załapałeś sensu...chodzi tu o "napiętnowanie" sytuacji "złych", czyli w tym przypadku nie potrzebnego zawracania głowy. Robisz coś złego (i nie wiesz ze to złe), to dopóki nikt ci na to nie zwróci uwagi to dalej bedziesz to robił w błogiej nieświadomości. Przykład taki a nie inny, bo chodziło o wyraźnie pokazanie, no ale cóż...
>A komu ja zawracałem głowę ?? Zadałem pytanie nie celując w nikogo palcem i rozkazując "Pomóż Mi!". >Rzuciłem zapytanie i od człowieka zależało czy pomoże czy nie.
Jesli ktoś ci pomaga, i nawet nie ma nic przeciwko temu, robi to chetnie to mu jednak zawracasz głowe i czas, którą mogłby spożytkować na odpowiedź bardziej potrzebującej osobie, w tym lub innym temacie albo jakieś inne zajęcie

Ogólny przekaz jest taki: zamiast pisać banalne zapytania (czyli np. uaktualnianie biosiu - publikacji w necie jest od groma na ten temat), wystarczy poświecić pare sekund na napisanie zapytania w google (i szybciej dostaniesz odpowiedź niz napisanie postu z zapytaniem i czekanie na odpowiedź na niego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 17:14, Chaotizz napisał:

Zderzyły się dwa konfigi, i teraz nie wiem który wybrać. ;PP

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&pid=37740
-----------------------VS. -----------------------
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=30010&pid=1035

W tym drugim proszę nie brać monitora pod uwagę. ^^ To tyle, ja na razie jestem za tym

Sprawa wygląda tak. Konfingi róznią sie tym, ze w jednym jest jedna w miare silna grafa, a w drugim dwie słabsze (od tej pojedynczej), pomijam to, ze w jednym jest raid a w drugim nie, bo to jest bardzo łatwo rozwiazać. 2xHD 4850 ma moc porównywalną do GTX 280 (czyli wieksza niz HD 4870), ale ta "moc" wskazana jest, jesli bedziesz grał w wysokich rozdzielczościach (czyli powiedzmy powyżej 1650xcos tam). jesli grasz w 1280x1024 nie wykozystasz mocy jaka daje ci CF z 4850

EDIT:
do tego dochodzi sprawa mikroprzycieć które występują w pzypadku konstrukcji Multi GPU. To wyglada mniej wiecej tak, ze masz np. 120 FPS w grach a mimo wszystko występuje ci haczenie, klatkowanie. I bajer polega na tym, ze nikt nie wie co jest tego przyczyną.

tu masz artykuł na ten temat (miedzy innymi) http://pclab.pl/art33407-25.html

do różnic mozna jeszcze zaliczyc mniej wypasioną budę i zasilacz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Raczej nie będę grywał na takich rozdzielczościach. ^^ Przynajmniej na razie. Czyli żadnych istotniejszych zmian robił nie będę. Najwyżej w przyszłości, gdy i grom wymagania podskoczą zmienię sobie kartę i tyle, albo dokupię jeszcze jedną.

BTW. Bo zanosi się na to, że monitor kupuję 20. Mam nadzieję, że karta pociągnie (btw. głupia nadzieja, bo jasne że pociągnie. ;PP).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 17:30, Chaotizz napisał:

Hmm... Raczej nie będę grywał na takich rozdzielczościach. ^^ Przynajmniej na razie.
Czyli żadnych istotniejszych zmian robił nie będę. Najwyżej w przyszłości, gdy i grom
wymagania podskoczą zmienię sobie kartę i tyle, albo dokupię jeszcze jedną.

raczej kupisz nowa, bedzie wydajniej ;)

Dnia 12.11.2008 o 17:30, Chaotizz napisał:

BTW. Bo zanosi się na to, że monitor kupuję 20. Mam nadzieję, że karta pociągnie (btw.
głupia nadzieja, bo jasne że pociągnie. ;PP).

czyli własnie 1680x1050 ;] da rade, ale w niektorych grach na high z AAx4 i AFx16 (a nawet czasami bez nich) bedziesz sie zbliżał do granicy płynności, ale to rzadko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 17:31, filip1-1 napisał:

http://www.komputronik.pl/Komputery_PC/Infinity_F1_8100_VP_K001_/pelny,id,58496/

czy ten komputerek starczy do najnowszych gier i crysisa na prawie full jak nie to znajdz
mi kompa takiego jak ten nie składaka do 7000zł

czytałeś co wyżej napisaliśmy (ja i danielus)? mogłbys sie jakoś do tego ustosunkować, bo szczerze mówiąc nie widze za bardzo logiki w tym co robisz. A dla mnie troche przekombinowany (nie potrzebna aż taka droga płyta głowna). Poza tym raz podaja, ze zasilacz ma moc 1200W (duzo za duzo) a zaraz potem, ze 550W. Poza tym komp za 4k zł a tylko 2 GB ramu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się