Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 14.11.2008 o 15:05, ziptofaf napisał:


@ Misquamaqus
Masz Core i7, czy co, że potrzebne ci do czegoś 1066 MHz? Przecież każda dobra kość 800
MHz CL4 spokojnie podkręca się do 1066 MHz CL5. To raz. Po drugie, sporo kości 1066 MHz
najpierw same w BIOS-ie ustawiają się na 800 MHz CL4. I trzeba ręcznie te parametry modyfikować.
Po trzecie, czy 1066 MHz kości nie chcą aby napięć rzędu 2,3V? Bo jeśli tak, to sporo
płyt głównych im takiego nie dostarczy. Po czwarte, bartheez ma Athlona X2. A one chyba
wolą CL od MHz-ów. I po piąte wreszcie - 1066 MHz nie jest jakoś znacząco szybsze od
800 MHz. Różnice (o ile są w ogóle) to są minimalne...


Po co mi core I7 ????. Mam procka z szyna 333 mhz czyli dla pamieci 1066 mhz wiec po co mam meczyc kosci skoro moge pracowac na nominalnym ustawieniu, ktore juz sa o 266 mhz szybsze od 800 tek ?. Roznica ceny jest znikoma.

Co do ustawienia parametrow pamieci w biosie to zrobi to kazdy, ktory choc raz do niego wszedl bo i po co mialby wchodzic jak nie do jego ustawienia.

Kosci 1066 mhz chodza na najzwyklejszym napieci jakie oferuje producent wiec w przypadku moich muszek to jest 2.1 volta. Kazda plyta ma taki zakres oprucz crapow, w ktore nie warto sie pchac.

Ja tez mialem atchlona 6000 x2 i pracowalem na geilach 800 ultra oraz tych muszkach 1066 mhz. Oczywiscie kontroler amd nie mial 1066 mhz tylko 800 mhz lecz to akurat nie przeszkadza.

Roznica pomiedzy 800 mhz a 1066 mhz jest duza nawet, gdy jest miedzy nimi roznica CL 4 i CL 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 10:02, bartheez napisał:

Pcham się dlatego, że chcę mieć 4GB a nie 2 GB :) Bo już mam 2x1024 800MHz i chcę do
kompletu ;> A te 800 MHz to mi przyspieszą, bo póki co to 2x 512, które mam są 667
i to one mi spowalniają wszystko... A co do płyty głównej to mam Asus M2N-E 570 Ultra
- więc któe będą lepsze i jaki to ma wpływ?


Moge powiedziec tylko tyle...mialem geile 800 ultra w dualu i pracowaly fantastycznie na napieciu 2.0 volta. Plyte mialem m2n sli delux wiec napewno mialem wieksze zakresy napiec.
Polecam geil ultra 800.

BTW...nie wiedzialem, ze chcesz dolozyc pamieci tylko, ze chcesz kupic.

AMD lubi 4 kosci pamieci zamiast dwoch. Wiem co pisze bo mialem amd i mialem dwie i cztery kosci pamieci.
Przyrost obslogi pamieci w przypadku 4 kosci jest paruprocentowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 15:48, Misquamaqus napisał:

Moge powiedziec tylko tyle...mialem geile 800 ultra w dualu i pracowaly fantastycznie
na napieciu 2.0 volta.


Moje PDP fantastycznie pracuje na 1.8V więc tutaj akurat nie ma się co chwalić co na ile pracuje ;) Ale to moja swoista dygresja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 15:33, mrosi napisał:

/.../

To dlaczego na zdjęciu w moim linku pamiątki na swojej nalepce mają inny opis? Tym bardziej,
że to dokładnie taki sam model.


Bo na fotce z linku jest 2x512MB a nie 2x1GB

GANGSTER
Możesz zrobić fotke twoich pamięci od strony specyfikacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2008 o 15:33, mrosi napisał:

To dlaczego na zdjęciu w moim linku pamiątki na swojej nalepce mają inny opis? Tym bardziej,
że to dokładnie taki sam model.


nie wiem, moze wyszła ulepszona wersja. To jest dość stare. Dla pewnosci wyjełem swoje i mam na nich 2,1V 4-4-4-12, a gdzies koło tego rev 6.1 czy jakos tak. Wiem co sobie do kompa wsadzałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 16:06, blacklio2 napisał:

GANGSTER
Możesz zrobić fotke twoich pamięci od strony specyfikacji?


no własnie chciałem, ale nie mam teraz dostepnego w miare dobrego aparatu, wiec foty robiłem komora. Niby ma 3,2 mpix ale obiektyw dupny...

ehhh, kurde...kot mi zwymiotował...

20081114160923

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje szybkiej odpowiedzi. Otóż na moim hd 4870 padł wiatrak i zaniosłem kompa w poniedziałek do serwisu. Dowiedziałem się dzisiaj, że przy takich kartach oni nie mogą kombinować tylko musieli tą kartę wysłać do asusa w Warszawie. Aktualnie bardzo potrzebuję kompa. A gościu mi powiedział, że to może trwać nawet z miesiąc bo asus lubi przeciągać. I teraz mam pytanie: czy w serwisie mogę dostać kartę zastępczą ?? czy nie mają czasem obowiązku tak zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 16:28, żyrafa napisał:

potrzebuje szybkiej odpowiedzi. Otóż na moim hd 4870 padł wiatrak i zaniosłem kompa w
poniedziałek do serwisu. Dowiedziałem się dzisiaj, że przy takich kartach oni nie mogą
kombinować tylko musieli tą kartę wysłać do asusa w Warszawie. Aktualnie bardzo potrzebuję
kompa. A gościu mi powiedział, że to może trwać nawet z miesiąc bo asus lubi przeciągać.
I teraz mam pytanie: czy w serwisie mogę dostać kartę zastępczą ?? czy nie mają czasem
obowiązku tak zrobić?

tzn czy maja obowiazek to nie wiem, ale na 90% powinni. Kiedy ja oddawałem swojego fx 5200 dostałem karte na zmiane. Ale nie spodziewał sie nie wiadomo czego, dadza ci jakis badziew, byle tylko była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 16:40, GANGSTERR napisał:

> potrzebuje szybkiej odpowiedzi. Otóż na moim hd 4870 padł wiatrak i zaniosłem kompa
w
> poniedziałek do serwisu. Dowiedziałem się dzisiaj, że przy takich kartach oni nie
mogą
> kombinować tylko musieli tą kartę wysłać do asusa w Warszawie. Aktualnie bardzo
potrzebuję
> kompa. A gościu mi powiedział, że to może trwać nawet z miesiąc bo asus lubi przeciągać.

> I teraz mam pytanie: czy w serwisie mogę dostać kartę zastępczą ?? czy nie mają
czasem
> obowiązku tak zrobić?
tzn czy maja obowiazek to nie wiem, ale na 90% powinni. Kiedy ja oddawałem swojego fx
5200 dostałem karte na zmiane. Ale nie spodziewał sie nie wiadomo czego, dadza ci jakis
badziew, byle tylko była.

ważne żeby wow mi łaził...:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2008 o 16:41, żyrafa napisał:

ważne żeby wow mi łaził...:P:P


tnij posty. Tego możesz byc pewny ;) czyli juz wiadomo, czemu potrzebujesz ;p BG i raidy ci uciekaja co ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2008 o 16:43, GANGSTERR napisał:


tnij posty. Tego możesz byc pewny ;) czyli juz wiadomo, czemu potrzebujesz ;p BG i raidy
ci uciekaja co ;p


WOTLK mi ucieka!!!! :P nic jadę do sklepu zobaczę co powiedzą;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 16:43, pan m. napisał:

Dzięki za konfigi,zdecyduję się chyba na propozycję 2;)

no jak chcesz, ja bym chyba jednak wziął 1 ze wzgledu na lepszego proca ;)

żyrafa
a no tak ;p nie gram w wow''a, ale od ludzi z mojej bylej gildi wiem, ze w northend (czy jak to sie zwie) jest od zarypiania ludzi, wiec nie gra sie przyjemnie, no ale jak masz manie bicia lvl ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli będę miał internet WiFi w domu przez router to musze instalować jakieś programy antywirusowe i zapory na kompach czy router chroni tak dobrze że nie muszę? Mam Linksys Wag200G.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 15:57, dawidos170 napisał:

> Moge powiedziec tylko tyle...mialem geile 800 ultra w dualu i pracowaly fantastycznie

> na napieciu 2.0 volta.

Moje PDP fantastycznie pracuje na 1.8V więc tutaj akurat nie ma się co chwalić co na
ile pracuje ;) Ale to moja swoista dygresja.

>
Tu nie chodzilo o chwalenie tylko pisze Bartchezowi, ze geile chodza swietnie i warto je kupic.
Ciesze sie, ze patrioty pomykaja :)))....jak przyjdzie kumpel to cykne za ich zrowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 16:49, Wukas napisał:

Czy jeśli będę miał internet WiFi w domu przez router to musze instalować jakieś programy
antywirusowe i zapory na kompach czy router chroni tak dobrze że nie muszę? Mam Linksys
Wag200G.

Wirusy i tak będą, radze zainstalować choćby gupiego avasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 18:45, mrosi napisał:

> Bo na fotce z linku jest 2x512MB a nie 2x1GB

A jakie to ma znaczenie?


Ano takie że
CM2X1024-6400C4
2.10V ver.1.3

CM2X512-6400
v.1.1

Podstawowa informacja różne rodzaje wersji znaczy to że są na zupełnie innych kościach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 19:04, blacklio2 napisał:

Podstawowa informacja różne rodzaje wersji znaczy to że są na zupełnie innych kościach


Pomijając zarówno powyższe jak i to, że goście na FrazPC piszą o jednych kościach a zamieszczają fotki innych. W dodatku abstrahując od tego, że Gangsterr wtrącił słówko do mojej odpowiedzi na post bertheez-a, jak się mają Twoje tłumaczenia do meritum dyskusji? Jakoś nie widzę związku...
Podam pierwszy post i moją odpowiedź dla ułatwienia...:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&pid=38045
http://forum .gram.pl/forum_post.asp?tid=92&pid=38055

[EDIT]
Zapomniał o drugim linku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się