Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 15.11.2008 o 17:44, GANGSTERR napisał:

> > jesli masz DDR2 i grafe pod PCI-E to takie cos
> Mam GeForce 8500GT ale nie wiem czy jest pod PCI-E. Jak to sprawdzić?
nie musisz, seria 8xxx była tylko na PCI-E

No to kupuje:
http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=116_164&products_id=13994
http://www.esc .pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=14348
THX 4 porade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 18:24, blacklio2 napisał:

Szukaj Foxconn P35A-S


znalazlem w 1 sklepie wiec do tez juz wycofano chyba i jak juz wspomialem nie potrzebuje juz az tak dobrej płyty
, nie zamierzam placic za dodatkowe opcje (drugie pci-e x16 i ddr3) z ktorych nie skorzystam i dlatego pytam czy chipset Intel P43 / ICH10 http://www.pc-media.pl/p,pl,plyasu7750175,asus+p5ql+pro+intel+p43+socket+775.html rownie dobrze poradzi sobie z tym zestawem, czy musi byc koniecznie p35? nie znam sie na tym akurat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ty podajesz P35AP-S ktora obsluguje DDR3, a my ci podajemy P35A-S (bez tego P w nazwie), ona obsługuje DDR2.

Ile masz do wydania na mobo ? Bo tak w ciemno to troche kiepsko co kolwiek polecać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drugie PCIe x16 w rzeczywistości jest x4, tak maja wszystkie płyty pod P35 bez względu od producenta ( jest jeden wyjątek ale nie o tym rozmowa )
P45 posiada 2xPCiex8 ( przy jednej karcie jest PCIe x16), X38 oraz X48 ma 2xPciex16
A gdzie widzisz DDR3 na tej płycie co poleciłem


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mam zadanie ekstremalne. Potrzebuję kompletnego PC-ta (bez monitora) za max. 350 zł. Tyle, że musi mieć możliwość wyświetlenia obrazu na dwóch monitorach naraz (czyli zintegrowane odpadają, przydałby się jakiś 6600GT, czy 7300GT) i żeby w ogóle uruchamiały się na nim nowsze gry (nowsze = wydane po 2002 roku :)). Mogą być nawet gotowe zestawy z allegro, byleby były poprawne. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 01:09, ziptofaf napisał:

Dobra, mam zadanie ekstremalne. Potrzebuję kompletnego PC-ta (bez monitora) za max. 350
zł.

Znaczy się za 3500zł?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 09:23, Kapizak1 napisał:

Znaczy się za 3500zł?? :)

Nie. Ja naprawdę mam na myśli 350 zł. To nie musi być dobra maszyna, ale jakiś Athlon XP i z 1GB RAM by się przydał (skrótem - ma być możliwość uruchomienia dwóch monitorów naraz i w miarę płynne odtwarzanie filmów HD Ready). Osobiście już próbowałem samemu coś wykombinować, ale czekam jeszcze na wasze propozycje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 09:36, ziptofaf napisał:

> Znaczy się za 3500zł?? :)
Nie. Ja naprawdę mam na myśli 350 zł. To nie musi być dobra maszyna, ale jakiś Athlon
XP i z 1GB RAM by się przydał.

No popatrz, jakbym miał 6600GT to chyba nawet bym się załapał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O filmach HD zapomnij, na pewno nie na takim sprzęcie, na P4 3.2 Ghz i X1950 Pro mam problemy z HD a co dopiero półka niżej, integra się nada pod warunkiem że ma dwa wyjścia na monitor ale w tej cenie nie oczekuj tego

http://www.allegro.pl/item474491255_maxdata_asus_piv_2_8_ht_1_gb_40_sata_cd. html


Całkiem niezły sprzęt, za 50 zł jakaś w grafika, natomiast o HD możesz w 100% zapomnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Eeee, kiepskie toto. Jak raz się naszukałem, to znalazłem coś lepszego (Athlon 64 + 7300GT).
Czekam na jakieś inne propozycje, bo ta mnie nie satysfakcjonuje (P4 kojarzy mi się tylko z absurdalnym poborem mocy...) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 10:25, ziptofaf napisał:

/.../
Eeee, kiepskie toto. Jak raz się naszukałem, to znalazłem coś lepszego (Athlon 64 + 7300GT).
Czekam na jakieś inne propozycje, bo ta mnie nie satysfakcjonuje (P4 kojarzy mi się tylko
z absurdalnym poborem mocy...) :)


Płyta mi się nie podoba tylko 512 MB ramu, wyrób zasilaczo-podobny, cena 370 zł + 30 zł daje 400 zł
P4 chyba że jest na Prescocie to się zgodzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 10:36, blacklio2 napisał:

Płyta mi się nie podoba tylko 512 MB ramu, wyrób zasilaczo-podobny, cena 370 zł + 30
zł daje 400 zł

Eee, ja mówię z samych części. Za ok. 350 raz znalazłem coś takiego (różne aukcje + oczywiście osobny koszt przesyłki):
Płyta + procesor - 80 zł, Athlon 64 3000+ i MSI K9N Neo (tanio bo razem sprzedawane :)). Fakt, że teraz nie ma takiej fajnej okazji...
1GB RAM - 50 zł, Kingston 800 MHz CL5
Karta graficzna - 40 zł, 7300GT Zalman
Dysk - 50 zł, jakiś 80GB
Napęd DVD Rom - 20 zł, jakikolwiek, ew. wsadzę jakiś swój stary, aby dodatkowo zmniejszyć cenę ;)
Zasilacz - 60 zł, Modecom MC lub ostatecznie zintegrowany z obudową
Buda - 45 zł, Mustang
Suma: 345 zł

Dnia 16.11.2008 o 10:36, blacklio2 napisał:

P4 chyba że jest na Prescocie to się zgodzę

Ale z Athlonem XP, czy 64 toto chyba nie da rady konkurować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. jestem w trakcie składania nowego kompa. I mam takie pytanie. Mój Radeon potrzebuje dodatkowego zasilania. Czy trzeba podpiąć obydwa molexy czy tylko jeden??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 11:32, bartheez napisał:

Czy ryzykuję czymś wybierając dysk twardy Maxtora? :)

Nie. Ale WD z serii AAKS, czy Seagate 7200.11 są znacznie szybsze, a to oznacza np. nieco szybsze uruchamianie gier ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mama takie pytanie
czy jak zmienie procek z sempron 2600+ na Athlon 64 3200+ to zauwaze roznice
mam karte 8600GT i wydaje i sie ze karta rowniez przyspieszy jak zmienie procka
A moze lepiej poczekac i kupic w ogóle nowyego kompa bo taka wymiana sie nie oplaca ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 12:52, TROLL1216 napisał:

mama takie pytanie
czy jak zmienie procek z sempron 2600+ na Athlon 64 3200+ to zauwaze roznice
mam karte 8600GT i wydaje i sie ze karta rowniez przyspieszy jak zmienie procka
A moze lepiej poczekac i kupic w ogóle nowyego kompa bo taka wymiana sie nie oplaca ??

Nie warto. Jak chcesz, to po prostu podkręć tego Semprona. Ale wymieniać się nie opłaca, zwłaszcza, że i tak niewiele zyskasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 11:50, ziptofaf napisał:

Nie. Ale WD z serii AAKS, czy Seagate 7200.11 są znacznie szybsze, a to oznacza np. nieco
szybsze uruchamianie gier ;)


A w jaki sposób mogę sprawdzić np. jaki dysk mam obecnie zamontowany? :)

Co do tego dysku to konkretnie myślałem o tym -

http://www.allegro.pl/item482998310_dysk_zewnetrzny_500gb_usb_esata_32mb_czarny_ wwa.html

i nie wiedziałem, czy bardziej nie opłaca mi się wziąć:

http://www.allegro.pl/item482996557_dysk_zewnetrzny_500gb_usb_esata_32mb_c zarny_wwa.html

Chyba, że lepiej wziąć osobny dysk i obudowę? :)

http://www.gral.pl/preview/Western_Digital/WD_320GB_SATA_300_16MB_WD3200AAKS_2 6.html

+

http://www.gral.pl/preview/Welland/Obudowa_zewnetrzna_Welland_SATA_3_ 5_cali_USB2_0_E-SATA_02.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 12:56, bartheez napisał:

A w jaki sposób mogę sprawdzić np. jaki dysk mam obecnie zamontowany? :)

Everest oraz (chyba) Speed Fan pozwala sprawdzić dane o dysku.
/.../
A, ty chcesz dysk zewnętrzny, a nie wewnętrzny! :) Weź jakiś z eSata, może być i od Maxtora.
Z osobnymi obudowami bym się nie bawił, bo czasem bywają z nimi problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się