Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Podaj resztę konfiguracji to zobaczy się co da się zrobić, bo może być tak, że np karta graf ograniczy ci procka i nie odczujesz przyrostu wydajności w grach, a wtedy to będzie wywalenie pieniędzy w błoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 20:39, Nufiko napisał:

Podaj resztę konfiguracji to zobaczy się co da się zrobić, bo może być tak, że np karta
graf ograniczy ci procka i nie odczujesz przyrostu wydajności w grach, a wtedy to będzie
wywalenie pieniędzy w błoto.


komp w podpisie ale mówie chce tylko procka od 2,6 GHz na tą płyte co podałem :) być może zdecyduję się na Pentium D 3,2 GHz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 20:02, Luk Zombi napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie: jak się dobiera karę do płyty to czy będzie pasować zależy
tylko od typu złącza, czy jeszcze czegoś innego?

Przede wszystkim od złącza, a także od zasilacza, a czy konstrukcja będzie wydajna - od procesora i pamięci RAM.

Dnia 31.12.2008 o 20:02, Luk Zombi napisał:

[EDIT] Czyli ten będzie pasował?
http://www.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C9202043

Ma AGP, kwestia reszty - czy się opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież AGP to już przeżytek. Już się na to złącze kart graficznych nie robi. Polecam przejść na PCiE jak najszybciej ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 20:39, Nufiko napisał:

Podaj resztę konfiguracji to zobaczy się co da się zrobić, bo może być tak, że np karta
graf ograniczy ci procka i nie odczujesz przyrostu wydajności w grach, a wtedy to będzie
wywalenie pieniędzy w błoto.


Sempron 2500+, 2 GB Ram, zasilacz 400W, coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 11:43, Luk Zombi napisał:

> Podaj resztę konfiguracji to zobaczy się co da się zrobić, bo może być tak, że np
karta
> graf ograniczy ci procka i nie odczujesz przyrostu wydajności w grach, a wtedy to
będzie
> wywalenie pieniędzy w błoto.

Sempron 2500+, 2 GB Ram, zasilacz 400W, coś jeszcze?

Tak, Procesor ci kartę ograniczy i to mocno trza podkręcić i zmienić zasilacz bo jak znam życie to masz NONAME

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar kupić nowy wentylator odprowadzający ciepło (ze starym coś się dzieje i buczy ;/)
hmmm mam około 25-30 zl Tracer Lake TRO-131 w tej obudowie mam jakiś tam odprowadzający i widzę ze zmieścił by się o rozmiar większy
ps. najlepiej sklep gral

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowie ktoś??

zastanawiam się na zmianą procka na jakiegoś core2duo od 2,6GHz w góre ale tu pojawia się ale:
czy znacie taką płytę główną: P4M800PRO-M 1.0A SOCKET 775 VIA , VGA , LAN , AGP 8X ( piszę to co pisało na pudełku ) i zastanawiam się czy ta płyta nie jest za słaba to core2duo jak by była to opłaca się brać pentium D 3,2 GHz ??? na tą płytę??

p.s. i od razu mówię że nie piszcie coś w stylu dołóż trochę więcej kasy i kup płytę z pci do tego kartę procka ramy itp... nie mam kasy na razie na to a może w lipcu się doczekam nowego kompa i chce po prostu kupić teraz procka żebym mógł pograć w nowsze gierki :) z odpowiedzi z góry dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

człowieku... jak ktos bedzie chciał to odpowie..

i tak na przyszłość, jest cos takiego jak google

bierzesz "P4M800PRO-M" i wpisujesz w google.. dzieki temu dowiadujesz sie, ze jest to płyta gł. od ECS. Wiec szukasz w google strony tej firmy, wchodzisz na nia, znajdujesz na niej swoja płyte, klikasz "specyfikacja" i wiesz, ze ta płyta nie obsługuje C2D ani PDC, tylko pentium 4 i pentium D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 16:27, CBOOL22 napisał:

PS podaj pełną konfiguracje tego kompa procesor grafa i w jakie gry chcesz grać

Komp z podpisu ale wiesz do tego lipca to nigdy nic nie wiadomo ale też nie wiem czy ta płyta coś uciągnie tak jak mówiłem myślałem o Pentium D 3,2 GHz
http://allegro.pl/item511955567_procesor_intel_pentium_d_840_3_2_ghz_2m_800_gwar.html
też zresztą 2 rdzenie ma a gierki to przede wszystkim GTA IV i Może Far Cry 2
tak pozatym jeszcze 2 GB ram dokupie ale mam Kingsrony 533MHz to i takie niestety muszę kupić bo moja głupia płyta główna oczywiście max ciągnie 533mhz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 16:32, GANGSTERR napisał:

człowieku... jak ktos bedzie chciał to odpowie..

i tak na przyszłość, jest cos takiego jak google

bierzesz "P4M800PRO-M" i wpisujesz w google.. dzieki temu dowiadujesz sie, ze
jest to płyta gł. od ECS. Wiec szukasz w google strony tej firmy, wchodzisz na nia, znajdujesz
na niej swoja płyte, klikasz "specyfikacja" i wiesz, ze ta płyta nie obsługuje C2D ani
PDC, tylko pentium 4 i pentium D


http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Products/ProductsDetail.aspx?DetailID=673&CategoryID=1&DetailName=Feature&MenuID=44&LanID=9

sorki ale zależy mi cho>>>>>> na czasie ja wyczytałem ( link u góry ) że obsługuje c2d i dc ale może źle wyczytałem bo nie jestem najlepszy z anglika

Chyba że to ta:
http://www.uno.pl/t_19698/p4m800pro-m/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 16:36, filip1-1 napisał:

ciach


Jak karta AGP uciągnie GTA IV to osobiście przyjadę i pocałuje tą karte
PS jaka to karta
PS2 żeby pograć na minimalnych trzeba spełnić wymagania rekomendowane na pudełku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 16:36, filip1-1 napisał:

ciach

Moja rada : Na razie nic nie kupuj bo szkoda wyrzucać kasę w błoto jak potem będziesz miał nowego kompa.
a jak chcesz cos kupować to kup płyte do kompa zamiast proca np. ta http://allegro.pl/item514485280_asus_p5ql_pro_intel_p43_ich10r_ddrii_promocja.html a nie kupuj wolnego ramu bo potem nowa płyta może nie obsłużyć wolniejszych ramów. reasumując kp najpierw plyte potem proca potem co tam chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odpowie ktos na moje pytanie ??

mam zamiar kupić nowy wentylator odprowadzający ciepło (ze starym coś się dzieje i buczy ;/)
hmmm mam około 25-30 zl Tracer Lake TRO-131 w tej obudowie mam jakiś tam odprowadzający i widzę ze zmieścił by się o rozmiar większy
ps. najlepiej sklep gral

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukaj tej płyty AsRock 4CoreDual-SATA2 ona obsługuje C2D, choć bym nie inwestował w to.
Kupujesz taniutką płytę na LGA775 z PCIe, tego 3850 sprzedajesz za ładne pieniądze bo to AGP oczywiście kupujesz inną na PCIe i z czasem zmieniasz podzespoły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 19:58, blacklio2 napisał:

Szukaj tej płyty AsRock 4CoreDual-SATA2 ona obsługuje C2D, choć bym nie inwestował w
to.
Kupujesz taniutką płytę na LGA775 z PCIe, tego 3850 sprzedajesz za ładne pieniądze bo
to AGP oczywiście kupujesz inną na PCIe i z czasem zmieniasz podzespoły


jak możesz to daj mi link do tego LGA775 bo nie mogę znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się