Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 30.12.2008 o 19:57, ziptofaf napisał:

/.../
To tzw. klawiatura dla graczy? Wygląda trochę jak niedorobiony Zboard Fang :)
Osobiście podejrzewam, że po tygodniu dasz sobie z nim spokój. Powód? Konieczność zmiany
przyzwyczajeń - jak przez x lat używałeś W/S/A/D, to te nawyki nie znikną w tydzień,
czy dwa. No, ale może się mylę


Ha !!!...,ale ja wlasnie zawsze gram na kursorach. Inaczej bym nie wydawal kapuchy w bloto.
Mam dlugie paluchy wiec jak najbardziej taki uklad pasi.
Do tego kupilem klawiche, ale nie reclusa tylko lycosa bo reclusa wycofano ze sprzedazy. Przynajmniej w tym sklepie co ja kupuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema mam taka sprawę...powiedzcie mi jakiego maxymalnie Radeona mogę wsadzić w mojego PC''ta:

AMD Sempron 2.0 Gh
1,5 gb ramu DDR
Radeon 9550 Powercolor
Płyta główna MSI model MS-7021 VIA
Zasilacz Tracer 400

Radeon 9550 już nie stety nie wystarczy ;/

plz o pomoc i dziex...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 21:18, Sweet16 napisał:

Siema mam taka sprawę...powiedzcie mi jakiego maxymalnie Radeona mogę wsadzić w mojego
PC''ta:

AMD Sempron 2.0 Gh
1,5 gb ramu DDR
Radeon 9550 Powercolor
Płyta główna MSI model MS-7021 VIA
Zasilacz Tracer 400

Radeon 9550 już nie stety nie wystarczy ;/

plz o pomoc i dziex...:)

Nic innego też. Sorki ale imho nic tutaj nie opłaca się wciskać bo procesor wszystko i tak ograniczy(Chocby Radka 1950) a wsadzania czegokolwiek innego także mija się z celem bo to reanimacja trupa. Gry do których nie licząc karty graficznej(która według ciebie jest za stara) nie bedą sie na tym kompie cieły z powodu innych podzespołów to właśnie te gry które działają plynnie na tej karcie :)(Mam nadzieję ze zrozumiałes o co mi chodzi)

Gangster-> Radek 1950pro/7900Gs były ograniczane przez Athlona 64 3800+(Pozostawało jakieś 5-10% niewykorzystanej mocy) tak więc Sempronik 2,0ghz je udusi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2008 o 16:46, GANGSTERR napisał:

najlepiej to spzredac wszystko co masz i zakupic cos nowszego, zeby
mialo juz np. DDR2. Ile masz kasy do wydania ?


xDD I znowu jesteśmy w punkcie wyjścia. Nie chcę nic sprzedawać , dzisiaj zakupiłem 1gb ramu DDR , po prostu chcę wiedzieć jaką max kartę mogę wsadzić w tego złoma, a teraz sobie wyobraź jaki jestem zacofany ponieważ nie grałem jeszcze w Gothica 3 (żaaal) . Po prostu karta która w całości obsłuży Gothica 3 + dodatek ponieważ mam oryginał ale stoi na półce i się kurzy xD już w tego Quake 4 to jakoś gram ale ubolewam nad G3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 21:33, Sweet16 napisał:

> najlepiej to spzredac wszystko co masz i zakupic cos nowszego, zeby
> mialo juz np. DDR2. Ile masz kasy do wydania ?

xDD I znowu jesteśmy w punkcie wyjścia. Nie chcę nic sprzedawać , dzisiaj zakupiłem 1gb
ramu DDR , po prostu chcę wiedzieć jaką max kartę mogę wsadzić w tego złoma, a teraz
sobie wyobraź jaki jestem zacofany ponieważ nie grałem jeszcze w Gothica 3 (żaaal) .
Po prostu karta która w całości obsłuży Gothica 3 + dodatek ponieważ mam oryginał ale
stoi na półce i się kurzy xD już w tego Quake 4 to jakoś gram ale ubolewam nad G3...

W g3 to i ci procesor nie wyrobi a to 1,5gb ramu także może mu nie wystarczyć(Z tego co słyszałem to Dodatek do G3 ma "ciekawszą" optymalizacje od podstawowego G3 i to nie w pozytywnym znaczeniu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Dziś dokonałem ostatniego upgrade''u starego kompa kupionego jeszcze w 2006 roku. Tym razem zamieniłem procka Athlon X2 3600+ na Athlona X2 6000+ G2. Chcę z tym kompem "dotrwać" (wraz z 3GB RAMu i GF9800GT) do końca 2009, by potem w 2010 wymienić go od nowości na części, gdy tylko rynek się ustabilizuje (w sam raz na premierę Win 7).
Podam teraz wyniki w 3DMarku 06 i temperatury, by dowiedzieć się, że faktycznie wszystko gra:

3D Mark 06 - 10043p (4134 / 5106 / 2310)

Temperatury procesora - spoczynek / praca 100% przez 10 minut (chłodzenie BOX)
42 stopnie (1269 RPM) / 52 stopnie (2446 RPM)
Temperatury GPU - spoczynek / praca
51 stopni / 64 stopnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Athlon 5200+
2gb dd2 800
Zasilacz 400 Tracer
Gigabyte GA-M56S-S3
Geforce 7600gs


Co by tu zmienic zeby tak jeszcze troche pociagnac w miare? Tak w jakas normalna cene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 02:39, piernickd napisał:

Athlon 5200+
2gb dd2 800
Zasilacz 400 Tracer
Gigabyte GA-M56S-S3
Geforce 7600gs


Co by tu zmienic zeby tak jeszcze troche pociagnac w miare? Tak w jakas normalna cene

hmmm no oczywiste ze karta ile masz pieniędzy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 09:44, Luk Zombi napisał:

Mam płytę Abit NF7(-S) v2.0 i chce kupić Radeona 3650 i mam pytanie: który konkretnie
model będzie pasował?

Only AGP, ale przed kupnem karty kupiłbym i nowy sprzęt - stara konstrukcja....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. co najlepiej zmienić w moim PC? Aktualnie mam:
Intel Core2 duo E4500 2.20GHZ
3,50 GB RAM
GeForce 8800GT
dysk twardy 500 GB


I drugie pytanie: potrzebuję routera bezprzewodowego aby internet był nie tylko na moim PC, ale także na PS3 i laptopie. Oczywiście router musi mieć jakieś zabezpieczenia aby nikt mi nie kradł internetu. Jest jeden problem - mój internet osiedlowy działa dla jednego PC - jest przypisany do jednego adresu MAC.DA się to jakoś w routerze obejść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 11:17, radosiewka napisał:

Mam pytanie. co najlepiej zmienić w moim PC? Aktualnie mam:
Intel Core2 duo E4500 2.20GHZ
3,50 GB RAM
GeForce 8800GT
dysk twardy 500 GB


I drugie pytanie: potrzebuję routera bezprzewodowego aby internet był nie tylko na moim
PC, ale także na PS3 i laptopie. Oczywiście router musi mieć jakieś zabezpieczenia aby
nikt mi nie kradł internetu. Jest jeden problem - mój internet osiedlowy działa dla jednego
PC - jest przypisany do jednego adresu MAC.DA się to jakoś w routerze obejść?

jak chcesz na sile zmieniać to karte (na razie masz dobra )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 11:17, radosiewka napisał:

Mam pytanie. co najlepiej zmienić w moim PC? Aktualnie mam:
Intel Core2 duo E4500 2.20GHZ
3,50 GB RAM
GeForce 8800GT
dysk twardy 500 GB


I drugie pytanie: potrzebuję routera bezprzewodowego aby internet był nie tylko na moim
PC, ale także na PS3 i laptopie. Oczywiście router musi mieć jakieś zabezpieczenia aby
nikt mi nie kradł internetu. Jest jeden problem - mój internet osiedlowy działa dla jednego
PC - jest przypisany do jednego adresu MAC.DA się to jakoś w routerze obejść?

No ja bym się pokusił i zmiane procka na jakiegoś C2D 3ghz+ lub jakieś 4 Jajka za jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 11:17, radosiewka napisał:

I drugie pytanie: potrzebuję routera bezprzewodowego aby internet był nie tylko na moim
PC, ale także na PS3 i laptopie. Oczywiście router musi mieć jakieś zabezpieczenia aby
nikt mi nie kradł internetu. Jest jeden problem - mój internet osiedlowy działa dla jednego
PC - jest przypisany do jednego adresu MAC.DA się to jakoś w routerze obejść?


Większość routerów spełni twoje potrzeby, powinnaś szukać routera z szyfrowaniem WPA, WEP co ograniczy dostęp do sieci do sprzętu znającego hasło. Możesz jeszcze w wielu ustawić aby SSID sieci (jej nazwa) nie było rozgłaszane, więc użytkownicy nieświadomi jej istnienia nie będą się mogli podłączyć, a jeśli będzie jeszcze dodatkowo filtr na adresy MAC kart sieciowych podłączanego sprzętu da to gwarancję że tylko ten konkretny sprzęt uzyska pozwolenie na dostęp do sieci. Większość routerów działa w trybie NAT, znaczy że od strony internetu widać router jako jedyne urządzenie podłączone do sieci niezależnie od tego ile urządzeń korzysta z niej faktycznie, routery pozwalają też na sklonowanie adresu MAC urządzenia z którego są konfigurowane dzięki czemu nie trzeba dzwonić po operatorach internetu i prosić ich o wprowadzanie nowego adresu. Z doświadczenia odradzam routery firmy D-Link gdyż często się zawieszają i wymagają restartu, polecam natomiast Linksysy, ja i wielu moich znajomych posiada tej firmy i jeszcze nikt się nie skarżył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 11:30, Nufiko napisał:

> I drugie pytanie: potrzebuję routera bezprzewodowego aby internet był nie tylko
na moim
> PC, ale także na PS3 i laptopie. Oczywiście router musi mieć jakieś zabezpieczenia
aby
> nikt mi nie kradł internetu. Jest jeden problem - mój internet osiedlowy działa
dla jednego
> PC - jest przypisany do jednego adresu MAC.DA się to jakoś w routerze obejść?

Większość routerów spełni twoje potrzeby, powinnaś szukać routera z szyfrowaniem WPA,
WEP co ograniczy dostęp do sieci do sprzętu znającego hasło. Możesz jeszcze w wielu ustawić
aby SSID sieci (jej nazwa) nie było rozgłaszane, więc użytkownicy nieświadomi jej istnienia
nie będą się mogli podłączyć, a jeśli będzie jeszcze dodatkowo filtr na adresy MAC kart
sieciowych podłączanego sprzętu da to gwarancję że tylko ten konkretny sprzęt uzyska
pozwolenie na dostęp do sieci. Większość routerów działa w trybie NAT, znaczy że od strony
internetu widać router jako jedyne urządzenie podłączone do sieci niezależnie od tego
ile urządzeń korzysta z niej faktycznie, routery pozwalają też na sklonowanie adresu
MAC urządzenia z którego są konfigurowane dzięki czemu nie trzeba dzwonić po operatorach
internetu i prosić ich o wprowadzanie nowego adresu. Z doświadczenia odradzam routery
firmy D-Link gdyż często się zawieszają i wymagają restartu, polecam natomiast Linksysy,
ja i wielu moich znajomych posiada tej firmy i jeszcze nikt się nie skarżył.



Dzięki, bardzo mi pomogłeś;) Bo mam znajomego który mi to skonfiguruje, tylko lepiej żebym sama jakiś router wybrała, żeby mi kaszany żadnej nie wcisnął;) Mógłbyś mi dać link do jakiegoś polecanego modelu?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 11:36, radosiewka napisał:

Mógłbyś mi dać link do jakiegoś polecanego modelu?:)

mam nadzieje, ze i ja moge odpowiedziec ;). Jesli masz odpowiedni zasob gotowki, a laptop ma wi-fi, to z calego serca polecam router Linksys WRT54GL:
http://www.ceneo.pl/237990
Z alternatywnym oprogramowaniem Tomato jest to sprzet nad wyraz godny uwagi. Posiada wszystkie opcje o ktorych wspomnial Nufiko. Nie ma z nim zadnych problemow, a sam router jest wlaczony caly czas. Nie pamietam kiedy go tak naprawde wylaczalem z pradu ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się