Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 30.12.2008 o 18:17, arek5 napisał:

Witam
Mam dwa pytania:
1. czy mogę połączyć w crossfire takie same modele kart ale innej firmy(mowa o radeonie
1950pro)

Tak.

Dnia 30.12.2008 o 18:17, arek5 napisał:

2.Czy ten crossfire jest w miare wydajny ?

Wątpię. Wydajność tandemu tych kart nie będzie wyższa niż pojedynczego 8800GT. W sprzyjających warunkach. W niesprzyjających (sporo gier nie obsługuje dobrze więcej niż jednej karty) będziesz miał wydajność tylko jednego X1950.

Dnia 30.12.2008 o 18:17, arek5 napisał:

Z góry dzięki .

Napisz, jaki masz zasilacz i procesor. Równie dobrze okaże się, że nawet mocy X1950PRO w pełni nie wykorzystujesz. Lub, że masz syfny zasilacz i kompa nie da rady na razie zmodernizować bez ryzyka spalenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 18:20, ziptofaf napisał:

Napisz, jaki masz zasilacz i procesor. Równie dobrze okaże się, że nawet mocy X1950PRO
w pełni nie wykorzystujesz. Lub, że masz syfny zasilacz i kompa nie da rady na razie
zmodernizować bez ryzyka spalenia.



Hmm zasilacz będzie problem aco do procka to amd athlon 3200+ Dziś robie zakupy za 1500-2000 złoty więc zastanawiam się w co najwięcej wrzucić kasy
p.s czy bez rozkręcania kompa moge sprawdzić jaki mam zasilacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 18:36, arek5 napisał:

EDITSprawdziłem mój zasilacz jest to:
Deer DR-c350atx


No cóż. Nie ma się co zastanawiać. Nowy zasilacz to podstawa. co najmniej 500 W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 18:36, arek5 napisał:

EDITSprawdziłem mój zasilacz jest to:
Deer DR-c350atx 230V


Do wyrzucenia. Nie ma mowy o usprawnianiu PC-ta przy czymś takim, bo wybuchnie. Procesor też nie z najwyższej półki...
Jak chcesz zrobić upgrade, to niestety musi być dość gruntowny (choć może być rozłożony na kilka etapów)
1.) Markowy zasilacz (np. Chieftec 450W)
2.) Nowy procesor (i płyta główna, jeżeli nie masz na AM2, można to sprawdzić programem CPU-Z) typu Athlon X2 5200+ lub Pentium Dual Core E5200 (choć wtedy zmiana płyty będzie konieczna)
3.) Nowa karta graficzna - dopiero to da zysk wydajności w grach. Ale bez lepszego procesora jej kupno nie ma sensu. Od siebie polecę (ustawione rosnąco pod kątem wydajności): GeForce 9600GT, GeForce 8800GT, Radeon HD4850, Radeon HD4870. Nie rozczarujesz się żadną z tych kart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że płyta też do wymiany ale są też plusy dostałem dodatkowe dotacje na sprzęt do 3k
Hmm więc moglibyście mi dać jakąś rozsądną konfiguracje i pytanie czy dużo (wydajnościowo) różni się I7 od quada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Za 3 tysiaki dostaniesz taki zestaw:
Core 2 Duo E8400
Gigabyte EP45-DS3
4GB RAM A-Data Extreme Edition
WD 320GB (WD3200AAKS)
Pioneer DVR-216D
2xRadeon HD4850 Gigabyte Zalman
CoolerMaster Centurion 532 Black
Chieftec 550W
Suma: 2999 zł (www.gral.pl)

Skrótem - bestia. 2 karty graficzne (uwaga! Koniecznie wersje ze zmienionym chłodzeniem, np. podany przeze mnie Gigabyte Zalman!) dają wydajność przewyższającą wszystkie pojedyncze układy graficzne, w tym także GTX280. Niestety, aby okiełznać ich moc, niezbędne będzie też podkręcenie procesora. Choć i bez tego, wyjdzie komputer ekstremalny.
Jak widać, nie bawiłem się w żadne Core i7, czy pamięci DDR3. Powód - cena. Nowości są po prostu za drogie i na razie nie warto zwracać na nie uwagi. Dopłacać 1300 zł (zamiana procka, płyty i pamięci RAM) dla tych 25% w wydajności uważam za bezsens. Szczególnie, że podany przeze mnie konfig poradzi sobie z każdą grą na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 19:06, arek5 napisał:

Spoko podoba mi się tylko czy zamiast core 2duo mogę wymienić na quada i czy to ma jakieś
znaczenie?
Chodzi mi o wydajność/opłacalność


Krótko mówiąc: Nie opłaca się, IMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Quady są fajne, ale drogie. Sam mam Q9300, ale nie jest to procesor, który wsadziłbym do kompa za 3000 zł. Zamiast takiego procka (który kosztuje ponad 800 zł...) lepiej zamontować choćby lepszą kartę graficzną. Fakt - są już gry, które wykorzystują Quady, ale jeszcze przez kilka najbliższych lat dobry dwurdzeniowy procesor w pełni wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ja mam pytanie.

mój konfig to
E6750@2,66
Foxconn P35A
2 GB RAM PDP Partiot
DDR28800GTS 320 MB
Zasilacz Tagan BZ600 W

W najbliższym czasie chciałbym zmienić grafikę. co mogę kupić w cenie do około 800 PLN?

I jeszcze jedno, jeżeli ktoś wie: czy zna może ktoś jakąś kartę która nie była by zbyt głośna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Oczywiście, że Radeon HD4870 :) Innych dobrych kart w tej cenie nie znam (konkurencyjny GTX260 kosztuje nie mniej niż 880 zł), zwłaszcza, że Sapphire Radeon HD4870 to wydatek ok. 760 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 19:16, Mateox86 napisał:

To jeszcze ja mam pytanie.

mój konfig to
E6750@2,66
Foxconn P35A
2 GB RAM PDP Partiot
DDR28800GTS 320 MB
Zasilacz Tagan BZ600 W

W najbliższym czasie chciałbym zmienić grafikę. co mogę kupić w cenie do około 800 PLN?


Bierz Radeona,albo 4850 albo wydajniejszego 4870-świetne karty które mają bardzo przyjemną cenę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 19:23, Heralf napisał:

Palit Radeon HD4870 Sonic 512MB DDR5 815zł


Mam, Polecam, ale UWAGA! Tylko dla kogoś kto lubi suszarki xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 19:30, lol94 napisał:

> Palit Radeon HD4870 Sonic 512MB DDR5 815zł
>

Mam, Polecam, ale UWAGA! Tylko dla kogoś kto lubi suszarki xD


W taki razie Palit odpada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
To tzw. klawiatura dla graczy? Wygląda trochę jak niedorobiony Zboard Fang :)
Osobiście podejrzewam, że po tygodniu dasz sobie z nim spokój. Powód? Konieczność zmiany przyzwyczajeń - jak przez x lat używałeś W/S/A/D, to te nawyki nie znikną w tydzień, czy dwa. No, ale może się mylę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się