Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Bo konfigurator na tej stronie podaje że ta płyta główna nie ma jakiegoś wejścia i nie jest kompatybilna z tym zasilaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jakiego wejścia, bo mówisz coś o czymś nie masz pojęcia, jeśli płyta nie ma jakiegoś wejścia a zasilacz ma to chyba nie jest problemem po prostu kabelka nie podpinasz i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy zasilacz Delta z aukcji poniżej będzie dobry do zestawu do którego chcę dokupić Radeona HD 4670 i jestem zmuszony dokonać wymiany zasilacza:
http://www.allegro.pl/item931679112_delta_400w_od_ss_wroclaw.html#gallery

Reszta "sprzętu":

Procek: AMD Athlon64 X2 4200+ BOX 1MB/2.2Ghz/S-AM2
RAM: Kongston DDR-II 1GB/800
Płyta główna GIGABYTE GA-MA69G-S3H
http://www.proline.pl/imgart/gigabyte_ga_ma69vm_s2_6_pudelko.jpg
zasilacz: QOLTEC IziCase 3208B 400w
http://img403.imageshack.us/img403/4659/dsc00009h.jpg

Ten delta kusi ceną bo nie stać mnie na coś mega extra, kiedyś może zamieniłbym go na cos lepszego. Dlatego potrzebuje odpowiedzi, czy nada sie do tego zestawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie sorry dobrze jest zasilacze mi się pomyliły to z zasilaczem m. in.
be quiet! Straight Power E7-550W 80plus bronze, 3xPCIe, 22dBa
płyta: Gigabyte MA770T-UD3, AMD770+SB710, DualDDR3-1333, SATA2, RAID, GBLAN, ATX
jest niekompatybilnabo po dodaniu tych dwóch części do konfiguratora pojawia się przy płycie głównej błąd:
"Niekompatybilność wtyczki zasilającej +12V!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 12:55, Citkowsky napisał:

>>>.........

O lol. Chcesz żeby ci się w końcu komp spalił? Nigdy w życiu takiego dziadostwa nie kupuj.

Minimum to będzie to:
http://allegro.pl/item930484981_zasilacz_coolermaster_real_power_450w_rs_450_acly.html

Jak zasilacz to tylko dobrej i znanej marki. Nie warto oszczędzać.


Czy ten co mi podałeś będzie wystarczający aby udźwignąć ten sprzęt.? Bo sporo czytąłem o tej delcie i uwagi są bardzo podzielne.

Edit: tak sobie przeglądam fora i niektórzy piszą że lepiej sobie darować taki co mi podałeś. Sam już nie ogarniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 13:00, kaczek93 napisał:

> >>>.........


Znam wiele osób i wszystko z tym zasilaczem jest ok.
Ale jeżeli chcesz mieć 100% pewności co do zasilacza to wybierz dowolny zasilacz Chiefteca najlepiej 400W ale to już koszty rzędu 150zł.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Chyba wezmę ten co mi podałeś. Cena nie najwyższa a wydaje się być spoko. Mam nadizeję że będzie pasował po dołożeniu Radka HD 4670

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli płyta jest w standardzie ATX i zasilacz jest w standardzie ATX to nie ma opcji, zeby cos było niekompatybilne. Po to własnie powstał standard ATX, wiec nie sugeruj sie konfiguratorem na komputronik.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Specyfikacja:
Pentium IV 2,4 GHz,
2 GB ram,
radek 9250 AGP,128/128
zasilacz AcBel 185 W
płyta gł IBM 830541G
+oczywiście dysk

Komputer ma służyć przede wszystkim do gry w Warhammera online lub Age of Connan. W AoC grałem na karcie gf 6200 256/64, mialem 15 fps (ale wbiłem 30 lvl ^^), w warhammerze bylo troche lepiej (20-25).

I teraz mam kilka pytań
1. Jaką najlepszą kartę graficzną mógłbym wsadzić do tego kompa [AGP]
2. Jaką najlepszą kartę graficzną mógłbym wsadzić do tego kompa, gdybym wymienił zasilacz na średniej jakości 300W za 30-40 zł
3. Czy po zmianie procka na 2,8ghz/512/533 (plyta nie obsluguje 800) bedzie to na tyle widoczne, ze zmieni się wydajność?
4. Może zaproponuje ktoś jakieś zmiany w tym sprzęcie, które będą kosztowały mniej niż 200 zł, a które pozwolą mi pykać w MMORPGi

Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu dozbieral wiecej np. nie grajac kilka miesiecy w Conana (nie bedziesz placil abonamentu, wiec zaoszczedzisz).
Jakbys wymienil proca to pewnie bys odczul jakis przyrost wydajnosci, ale i tak bedzie marnie. Karte graficzna trzeba by zmienic na powiedzmy HD3850 (co by kosztowalo 160-200zl), ale zasilacz masz bardzo slaby, koszt np. Chiefteca uzywanego wyniesie przynajmniej 80zl.

EDIT: mozesz probowac zasilaczy Delty, sa bardzo tanie, a powinny byc lepsze od no-name'ow:

http://allegro.pl/item928054525_zasilacz_atx_delta_p4_300_watt_dps_300pb_2.html

karte mozesz sprobowac ta:

http://allegro.pl/item929475422_palit_geforce_9600gso_512mb_ddr3_hdmi_bcm.html

Razem wyjdzie ok. 200zl za wszystko. Szalu nie ma, ale odczujesz przyrost FPS'ow ;) Ew. w przyszlosci wymienisz proca na wyzej taktowanego/podkrecisz go (jesli plyta na to pozwoli :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardziej myślałem nad jakimś 7600, 6600, 7300, x1650...ale ja się nie znam
Kompa tego nie bede już potem ulepszał, a chcę abym mógł sobie pograć w pożądne MMO przez 2 lata, potem kupuje lapka na studia. Do gier mam PS3, ale mmo tam nie ma.

Myślałem nad wymianą mojego procka na ten 2,8 Ghz, ale nie wiem czy jest sens, ramu mam dość, dysk mam w prawdzie mały, ale wystarczy.
Odnośnie zasilacza, to kupiłbym go pod karte graficzną, dlatego zależnie od tego, czy kupię średnią kartę bez dodatkowego zasilania, czy może lepszą ale z dodatkowym zasilaniem.
Celuję w dość dobrą wydajność w AoC, WAR i np. Mass Effect. Co powinienem wymienić, aby te tytuły działały na średnich ustawieniach powyżej 20 FPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 18:01, kotfilon napisał:

Celuję w dość dobrą wydajność w AoC, WAR i np. Mass Effect. Co powinienem wymienić, aby
te tytuły działały na średnich ustawieniach powyżej 20 FPS.


Wszystko. Za mniej niz 2000zl mozna miec kompa co uciagnie wiekszosci na srednio-wysokich. Za 200zl upgrade najwyzej na minimalnych sobie pograsz, w sredniej rozdzielczosci i nie wszedzie bedziesz mial te 20FPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
W skrócie - chcesz maksymalny możliwy wzrost wydajności w cenie ok. 200 zł?
A więc trzeba wymienić zasilacz i kartę graficzną. W przypadku tego pierwszego dobrym wyborem byłby Fortron 350W np. taki: http://allegro.pl/item939390897_zasilacz_fortron_atx_350pnr_350w_max20dba_2x12v.html
Do tego należałoby sobie sprawić GeForce 6600GT, 7300GT lub 7600GS, na aukcjach powinieneś je dostać za jakieś 100-130 zł.

Da to sporego, może nawet ponad 100%, kopa wydajności i powinno pozwolić na w miarę komfortową grę w mmo, choć nie nastawiaj się na cuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno.
Czy opłaca się kupić zamiast procesora:
AMD Phenom II X4 Quad Core 925, Socket AM3, 95W,2,8GHz,8MB, BOX.
Procesor:
AMD Phenom II X4 Quad Core 945, Socket AM3, 95W,3,0GHz,8MB, BOX.

Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się