Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 11.03.2010 o 17:13, amek11 napisał:

Uff..dzięki,troche mnie uspokoiłeś :)
Czyli szanse że sie przegrzeje są niskie?

Postanowiłem złożyć coś takiego:
AMD Athlon II x2 250 (3Ghz)-230zł
Asrock A785GMH/128M/AMD 785G,DDR2-1066 245zł
Kingston 4Gb(2x2GB)-320zł
Dysk twardy mam tylko nie wiem czy dało by radę go podłączyć do tego Asrock''a? To jakiś
stary ATA 40Gb(jak mi będzie potrzeba większego to kupię :)
Obudowę mam(jakaś 5 letnia,stara ale jest ;p o ile dobrze pamiętam to jakiś stary Codegen
Zasilacz mam
Napęd DVD mam CD mam
Ati Radeon HD4670 512 DDR3-249zł

nie lepiej procka zmienić na AMD athlon II x4 620 za 300 coś, mobo na MA770T-UD3P? Wyjdzie sprzęt dużo lepszy, mimo wszystko masz 4 rdzenie w procku który zbiera rekomendacje pism jak leci. Do tego dobra płyta główna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dosc glupie pytanie ale nie ograniam tych taktowan pamieci.
Otóz czy odczuje roznice w wydajnosci ( głownie chodzi o gry) przesiadajac sie z 2,5 Gb Ram chyba 677 Mhz, na 2Gb Ram 1066 Mhz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2010 o 12:20, DuduTutu napisał:

A ja mam dosc glupie pytanie ale nie ograniam tych taktowan pamieci.
Otóz czy odczuje roznice w wydajnosci ( głownie chodzi o gry) przesiadajac sie z 2,5
Gb Ram chyba 677 Mhz, na 2Gb Ram 1066 Mhz??


Jeśli nawet, to nieznaczną.
Phenom II X4 z pamięciami DDR3 1333 MHz CL7 okazuje się w niektórych testach szybszy o 10% od takiego samego z przeciętnymi DDR2 800MHz CL5. W grach ta różnica spada do 3-4%. A mówię o procku, który na ilość MHZ-ów i CL jest czuły (co wiąże się z zintegrowanym kontrolerem pamięci), w przypadku np. C2D różnica będzie niższa.

W skrócie - jakaś różnica będzie. Ale raczej jej w grach nie zauważysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do dyspozycji niewiele ponad 700 złotych. Mam zamiar kupić nową obudowę, płytę główną oraz procesor. Wszystko to pod pamięci DDR2. Moja karta graficzna to Asus 9600GT. Czy taki zestaw będzie ok?
obudowa Cooler Master Elite 330
procesor Phenom II X2 550
płyta główna Gigabyte GA-MA770-UD3 rev 2.0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: wytargałem z piwnicy laptopa, już leciwego. Chciałbym go używać tylko do internetu i odtwarzania filmów. Chciałbym w tym celu zakupić nagrywarkę DVD, i tu mam problem. Czy napęd dvd ma jakieś szczególne wymagania co do płyty głównej, procesora? Jestem zielony w sprawach sprzętu, dlatego się pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2010 o 23:02, Citkowsky napisał:

To żeś mu polecił. Nie dość, że wychodzi 200zł różnicy

ale i tak powinien się zmieścić...

Dnia 11.03.2010 o 23:02, Citkowsky napisał:

co już jest sporą kwotą to w dodatku
po kij mu X4 620 przy karcie 4670.

Dobry Quad nie jest zły. Zwłaszcza że jest tani, a ta karta w tym segmencie cenowym to absolutny hit... bo wydajność ma świetną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>..........

Za słaba karta na taki procesor.
Lepiej wziac tanszy proc i mocniejsza karte.

Sam kupilem niedawno X3 435 i mam R4850 to mi tu pisali, że ten proc jest aż za szybki dla tej karty więc co mówić o sytuacji gdy proc byłby jeszcze lepszy a karta słabsza. Kompletne marnowanie potencjału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2010 o 16:38, Citkowsky napisał:

Sam kupilem niedawno X3 435 i mam R4850 to mi tu pisali, że ten proc jest aż za szybki
dla tej karty więc co mówić o sytuacji gdy proc byłby jeszcze lepszy a karta słabsza.
Kompletne marnowanie potencjału.

marnowanie potencjalu, ale tak to sie zmieni tylko grafe i styknie. Proc jest swietny i nie bedzie sie o niego musial martwic przez nastepne x lat, no ale to nie ja kupuje. Ja bym brał X4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak laptop ma wyjscie USB, to wystarczyc powinien dowolny zewnetrzny naped DVD na... USB. Przez "leciwy" masz na mysli np. 6-latka czy 16? ;) Jak bedzie bardzo slaby, to moze miec problemy z plynnym odtwarzaniem filmow DVD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2010 o 16:53, kuba9876543210 napisał:

Jak laptop ma wyjscie USB, to wystarczyc powinien dowolny zewnetrzny naped DVD na...
USB. Przez "leciwy" masz na mysli np. 6-latka czy 16? ;) Jak bedzie bardzo slaby, to
moze miec problemy z plynnym odtwarzaniem filmow DVD.


ja wiem.. 6 do 8 lat.

właśnie mi chodzi o to, żeby nie był zewnętrzny, tylko po prostu zamiast starego napędu cd. wewnętrzny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem. Napedy wewn. w laptopach maja rozne wymiary, musialbys znalezc taki, co bedzie pasowal do Twojego. Tu np. widze jeden:

- http://allegro.pl/item953848555_naped_dvd_rw_multi_samsung_laptop_r60.html

Ale nie wiadomo czy bedzie pasowal. Najlepiej jakbys pochodzil z tym lapkiem po sklepach komputerowych, moze gdzies znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2010 o 16:43, Pernia napisał:

ale tak to sie zmieni tylko grafe i styknie. Proc jest swietny
i nie bedzie sie o niego musial martwic przez nastepne x lat, no ale to nie ja kupuje.
Ja bym brał X4.


Popieram nie jednokrotnie przekonałem się o tym że do jakich zastosowań nie używamy komputera to procesor jest jego najważniejszą częścią (nawet płyte główną można mieć gównianą najwyżej nie będzie O/C)

Zresztą obniżanie wydajności 2 elementów (i karty i procesora) raczej mija się z celem. Bo lepiej dozbierać i za jakiś czas wymienić kartę grafiki a nie i kartę i procesor ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się