Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 02.07.2010 o 14:11, dreamer94 napisał:

PROCESOR CORE i5 650 3.20GHz LGA1156 BOX
GIGABYTE GA-P55-UD3L Intel P55 LGA1156 (2xPCX/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3/CrossFireX)
Gigabyte Radeon HD 5770, 1GB DDR5 (128bit), PCI-E, HDMI/2xDualDVI, BOX
KINGSTON KVR1333D3N9K2/4G
HDD SEAGATE 500GB ST3500418AS SATA II 16MB 3 LATA
DVD-REC LG GH22NS40 SATA BARE OEM CZARNY
OBUDOWA MODECOM LOGIC B23 BLACK Z ZAS LOGIC 500W

Cena brutto: 2630 zł


Jak już to to, ale zmień ten paskudny zasilacz.
Choć mówiąc szczerze sam ma jednego Modecoma 400 W i... jedzie piąty rok bez zgrzytu na 7800GS... Mimo wszystko jednak nie radziłbym tu experymentów. Kup coś markowego, nazwy podałem powyżej. Na pewno nie pożałujesz zakupu Corsaira z 5 letnią gwarancją, ale jak weźmiesz coś innego (choć 3 lata gwary), nie ma problemu.
Płytę główną - poszukałbym czegoś, co chociaż ma USB3 (a może i SATA/III, po co wykładać kasę potem na jakieś złodziejki pod PCI (np. ta płyta, która sugerowałem wcześniej...

@ziptofaf

Dnia 02.07.2010 o 14:11, dreamer94 napisał:

Za to tam, gdzie można wykorzystać wszystkie 4 rdzenie i i5 okaże się za wolny, ten sobie poradzi

Jak patrzę na wyniki testów, to jednak szczerze wątpię. To naprawdę mocny 2.rdzeniowiec. Ale patrząc np. na te 4 GB (tylko nie GoodRam) to już bym się też zastanowił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2010 o 21:47, blacklio2 napisał:

A co masz do GoodRama???

Brak zaufania i brak XMP. Podobno (opieram się na opiniach ze sklepów) są kłopoty z ustawianiem prawidłowego taktowania. Dlatego zdecydowałem się na Kingstony z XMP i jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brak zaufania do polskiej firmy???? Jedne z lepszych pamięci wersja GoodRam Pro która trzyma niezłą renomę wśród pamięci Ram, daj spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2010 o 22:16, blacklio2 napisał:

Brak zaufania do polskiej firmy???? Jedne z lepszych pamięci wersja GoodRam Pro która
trzyma niezłą renomę wśród pamięci Ram, daj spokój

Ale tu nie mówimy o wersji pro tylko tej zwykłej, zaprzyjaźnieni sprzedawcy pytani w sklepach kręca nosem też...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.07.2010 o 21:14, Aurelinus napisał:

Ale sposób przekazania informacji jest jakby zgoła inny od obrażalskiego kolegi G. Miło
mi podyskutować na poziomie, nawet jeśli czasem wyjdę na głupka. Przy ludziach inteligentnych
to żadna ujma na honorze. "W dobrym towarzystwie to i powiesić się warto..."

Ale jesteś małym człowiekiem. Co chwile piszesz o swojej wyższości intelektualnej, prowadzeniu merytorycznej dyskusji, a sam nie stroniłeś od personalnych ataków. Gdyby było tak jak piszesz, byłbys ponad to, opanował się/ nie dał wyprowadzić z równowagi. Nawet teraz, po moim wycofaniu i de facto zakończeniu dyskusji nie potrafisz sobie odpuścić zaatakowania mnie. Innym wytykasz rzeczy, gdzie nie widzisz ich u siebie. To się nazywa hipokryzja.

>Jak patrzę na wyniki testów, to jednak szczerze wątpię. To naprawdę mocny 2.rdzeniowiec.

http://pclab.pl/art40444.html

I5 661, czyli najszybszy 2 rdzeniowiec w testach systnetycznych, zastosowaniach profesjonalnych i grach przegrywa z Phenomem II 965. Uprzedzając twoją odpowiedź, oczywiście, czasami się zrównuje, czasami jest ciut lepszymi ale całościowo to phenom jest lepszy. Dwa mocne rdzenie robią swoję, ale gdy zabraknie kolejnych dwóch robi się kiepsko. Spokojnie mażna zarykowac stwierdzenie, że przy zejściu o jeden model niżej czyli i5 650 i X4 955 będzie podobnie . Do tego X4 jest tańsza o około 100 zł + tańsze płyty lub w cenie i5 650 jest X4 965 który będzie jeszcze wydajniejszy od w/w core i5. I do tego cały czas są tańsze płyty (co do ciebie tez powinno przemówić, bo napisałeś kilka razy, że jesteś za kupnem tańszych płyt głównych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2010 o 23:41, GANGSTERR napisał:

I do tego cały czas są tańsze
płyty (co do ciebie tez powinno przemówić, bo napisałeś kilka razy, że jesteś za kupnem
tańszych płyt głównych)

Pomijając kiczowate testy w 3dmarkach, w pozostałych nie widzę żadnej merytorycznej różnicy, jeśli jest taniej, to + dla AMD. Dla jednych to wystarczy dla innych nie.
Pomijając twoje zdanie na ten temat (choc z konfiguracji wynika, że jest identyczne jak moje) na pewno przy ew. zakupie zwrócę jeszcze uwagę na ofertę AMD; sęk w tym, że stać mnie na wydajniejsze rzeczy niż 965 i tak z reguły u mnie się to kończy, a że od pewnego poziomu AMD nie istnieje, to nie moja wina.

Dnia 02.07.2010 o 23:41, GANGSTERR napisał:

Ale jesteś małym człowiekiem.

Czy mógłbyś, duzy człowieku dotrzymać słowa i zająć się czymś innym niż śledzenie mojej osoby? Zacząłeś mnie nudzić, a to oznaka, że pora do domu, koniec imprezy.

PS. Znizam się do twojego poziomu, bo zrozumienie wyższego sprawia ci trudność, a to ty zawsze zaczynasz od obelg, a nie ja, więc walnij mi wreszcie ignora, u mnie juz go masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2010 o 23:58, Aurelinus napisał:

Pomijając kiczowate testy w 3dmarkach, w pozostałych nie widzę żadnej merytorycznej różnicy,
jeśli jest taniej, to + dla AMD.

Dla mnie różnica w wydajności jest, choć ta sama wydajność przy niższej cenie też jest ok.

Dnia 02.07.2010 o 23:58, Aurelinus napisał:

Pomijając twoje zdanie na ten temat (choc z konfiguracji wynika, że jest identyczne jak
moje) na pewno przy ew. zakupie zwrócę jeszcze uwagę na ofertę AMD; sęk w tym, że stać
mnie na wydajniejsze rzeczy niż 965 i tak z reguły u mnie się to kończy, a że od pewnego
poziomu AMD nie istnieje, to nie moja wina.

Cały czas porównywanie do siebie? Kogo obchodzi co kupujesz, na co cię stać. Jest porównanie dwóch proców a ty odpisujesz "mnie stać na lepszy"

Dnia 02.07.2010 o 23:58, Aurelinus napisał:

> Ale jesteś małym człowiekiem.
Czy mógłbyś, duzy człowieku dotrzymać słowa i zająć się czymś innym niż śledzenie mojej
osoby? Zacząłeś mnie nudzić, a to oznaka, że pora do domu, koniec imprezy.
PS. Znizam się do twojego poziomu, bo zrozumienie wyższego sprawia ci trudność, a to
ty zawsze zaczynasz od obelg, a nie ja, więc walnij mi wreszcie ignora, u mnie juz go
masz.

Dokładnie to miałem na myśli.

W przeciwieństwie do ciebie nigdzie nie wywyższałem swojej osoby nad twoją, traktowałem na równi, to jest ta różnica.

Poza tym, wielkość człowieka można poznac chociazby po tym, że nie wspomina o tym na każdym kroku.

Nie mam zamiaru ignorować tego, co o mnie piszesz. Mój poprzedni post był formą dwu stronnej umowy, ja koncze sprawe i do tego nie wracam, i miałem nadzieję, że zrobisz to samo, niestety, nie zrobiłeś. Ograniczasz się tylko do pisania o tym.

I nie śledzę twojej osoby (niby w ogólę skąd ten pomysł?) Jesteś dla mnie zwykłym użytkownikiem z dziwnymi poglądami co do sprzętu.

Wiec jeszcze raz, ty skończysz, to i ja skończę pisac na ten temat (czy to wydajności, czy "poziomu")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mógłby ktoś zarzucić dobrą obudową do 400 zł? Ważne żeby miała wbudowane już wentylatory. I mogłaby też fajnie wyglądać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Hmmm.....
Jeśli chcesz przyzwoitą budę, to mam taką do sprzedania. Używałem przez nieco ponad dwa miesiące, więc jest na gwarancji. Stan idealny. Cena 500PLN + przesyłka. Ta obudowa to Lian Li. Tu możesz o niej poczytać:
http://www.dyn-wp.frazpc.pl/recenzje-2/266281,Lian-Li-PC-B25FB---Wladca-Blekitnego-Pierscienia.html
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak "wbudowany" wentylator. Co najwyżej możesz mieć wentylatory w zestawie z obudową. W 99% przypadków jednak, nawet w budach najlepszych marek, jakość dołączonych wentylatorów pozostawia sporo do życzenia, głównie pod względem kultury pracy. A "fajny wygląd" to bardzo subiektywna kwestia. Ja na przykład bardzo lubię proste, "stylowe" konstrukcje w stylu np. Lian Li czy Anteca P180, a ty natomiast możesz preferować świecące na kilometr, błyszczące, pełne plastiku potworki od jakiegoś Aerocoola czy innego NZXT (jeśli tak właśnie jest, to bez urazy, to tylko moje zdanie). Tak więc tutaj nie ma żadnej reguły.

Tym niemniej, tutaj masz najciekawsze, moim zdaniem, budy do 400zł:

http://www.agito.pl/obudowy/fractal-design-define-r2-black-pearl.0.391880.html
http://www.yooki.pl/index.php?p1842,obudowa-lian-li-pc-7fn-czarna
http://www.yooki.pl/index.php?p1019,obudowa-lancool-k58-dragonlord
http://www.yooki.pl/index.php?p1020,obudowa-lancool-k62-dragonlord

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuję wymienić dysk 160 GB (SATA) na 500GB. Znalazłem niezłą ofertę tyle że w Sata 2.
Czym się różni Sata 2 od Sata 1 i czy dysk będzie działał bez problemu. Czy zmiana dysku na tak duży nie spowolni komputera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, Fractal jest ładniutki :) Chociaż moim zdaniem, jeszcze piękniejsza jest Lian Li PC-A71FB:
http://lian-li.com/v2/tw/product/upload/image/pc-a71f/a71f-03.jpg
Tylko droga troszkę, 900-1000 zł :/ No ale to Lian Li w końcu...

A tak btw, to już bodajże na jesieni będzie nowa, większa, full towerowa wersja Fractala:
http://www.bit-tech.net/hardware/cases/2010/06/16/fractal-design-s-future-cases/2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się