Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Wezmę tego Samsunga. Będę miał w końcu spokój z okienkami o braku miejsca. Nie będzie on w jakiś sposób kolidował z dyskiem WD 640GB, który mam obecnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2010 o 11:31, Raj napisał:

Wezmę tego Samsunga. Będę miał w końcu spokój z okienkami o braku miejsca. Nie będzie
on w jakiś sposób kolidował z dyskiem WD 640GB, który mam obecnie?


Absolutnie nie, przymierzam się do kupna dwóch następnych właśnie tych samsungów do mojego NASa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2010 o 11:31, Raj napisał:

Wezmę tego Samsunga. Będę miał w końcu spokój z okienkami o braku miejsca. Nie będzie
on w jakiś sposób kolidował z dyskiem WD 640GB, który mam obecnie?

nie brał bym samsunga to firma od wszystkiego...
bardziej ufam WD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2010 o 12:12, Chester001 napisał:

> Wezmę tego Samsunga. Będę miał w końcu spokój z okienkami o braku miejsca. Nie będzie

> on w jakiś sposób kolidował z dyskiem WD 640GB, który mam obecnie?
nie brał bym samsunga to firma od wszystkiego...
bardziej ufam WD


hehe, bez komentarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2010 o 12:12, Chester001 napisał:

> Wezmę tego Samsunga. Będę miał w końcu spokój z okienkami o braku miejsca. Nie będzie

> on w jakiś sposób kolidował z dyskiem WD 640GB, który mam obecnie?
nie brał bym samsunga to firma od wszystkiego...
bardziej ufam WD



Samsunga mam w swoim stacjonarnym i też nie narzekam ... jest cichy i sprawuje się dobrze od 2.5 roku.
Poza tym miałem w domu przez dobre 6 lata kuchenkę mikrofalową tej firmy i też nie było z niąproblemów, do tego mam od 2 lata LCD tej firmy i też działa bez zarzutów drugi telewizor z tym, że młodszy bo z tego roku i ledowy też bez problemu ... monitor do kompa od 2.5 roku a jest w stanie idealnym.Ponadto w domu mam 6 komórek tej firmy z czego tylko z jedną były problemy ... no i ewentualnie można narzekać na słaby czas trzymania na baterii ... Ale i tak z tych dysków co podałem WD jest najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast mam LCD LG wcześniej miałem komórkę LG ... i dvdrw LG które to padło chyba z 2 razy (po wymiane na nowy model w serwisie)
jeśli chodzi o hdd brałbym firme która w głównej mierze zajmuje się hdd już od wielu lat

p za tym WG Green power poberają mniej prądu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie polecam grala.
W sklepie są może i niskie ceny i miła obsługa ale na tym się kończy.W razie awarii sprzętu naprawa może trwać nawet do miesiąca a w szczególnych przypadkach dłużej ... poza tym sprzęt nie jest naprawiany w serwisie producenta sprzętu a w serwisie sklepu.Kupowałem u nich kartę graficzną bo wychodziło najtaniej w Gdyni a sklep w dobrej lokalizacji. Kartę kupiłem i wszystko byłoby dobrze gdyby nie to, że karta nie dobiera w ogóle obrotów wentylatora do obciążenia cały czas jedzie na 40% ... co skutkowało temp. 96 stopni.
Kartę zaniosłem do sklepu na naprawę gwarancyjną ... serwis stwierdził, że karta działa poprawnie mimo iż max. temp. dopuszczalna przez producenta wynosi 104 stopnie ... czyli byłem przy górnej granicy ... dodatkowo kartę kupiłem w wersji Sonic Platinum z taktowaniami 800 dla GPU i 4000 dla Pamięci ... a serwis wgrał mi BIOS od stockowej karty tj. 675 dla GPU i 3600 dla Pamięci ... a nie po to płaciłem kilkaset zł więcej żeby mi zmienili kartę w referencyjną ... do tego serwis zaśpiewał sobie 75 zł za nieuzasadnione zgłoszenie usterki, której oni nie wykryli ... ciekawe jakim cudem ... chyba nie chcieli wykryć.Poza tym kupiłem u nich także chłodzenie Scythe Yasya 1000 ... w pudełku brakowało jednego drucika, który był potrzebny do założenia wentylatora na radiator.Jako, że w sklepie nie mieli drugiego takiego chłodzenia poprosili abym zadzwonił do serwisu i poprosił o do słanie go ... otóż niemiły pan w serwisie powiedział, że to mój problem i go nie obchodzi to jak sobie założę to chłodzenie bo nie udowodnię nikomu, że brakowało mi tego drucika ... Ba! chciałem nawet zapłacić za niego.W końcu w do sklepu sprowadzili takie drugie i mi wymienili ... kasy na niby nieuzasadnione zgłoszenie usterki ... po zrobieniu awantury w sklepie wyszedłem z kartą i nie musząc im płacić czegokolwiek ... a jako, że planuję SLI to gdy okaże się, że druga karta działa poprawnie jeszcze raz zgłoszę tę usterkę w razie gdy stwierdzą, że wszystko jest okej. Pofatyguję się do rzecznika praw konsumenta ... Jeśli ktoś mieszka na miejscu w trójmieście albo okolicach to ma mniejszy kłopot bo jeszcze się idzie wykłócić w sklepie ale jeśli chodzi o przesyłkę internetową to już gorzej bo przez telefon to się z nimi raczej dużo nie załatwi.Także radzę przemyśleć zakupy i od razu zaznaczam, że taka sytuacja przydarzyła się mi ale drugiej osobie nie musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanie dotyczące kart graficznych. Czy taktowanie rdzenia i częstotliwość pamięci są istotne pod kątem wydajności? Czy karta mająca parametry odpowiednio : 630 MHz i 3348 MHz będzie mniej wydajna od innej, mającej 715 MHz i 3400 MHz? Dzięki z góry za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2010 o 15:36, Shepard001 napisał:

Witam. Mam takie pytanie dotyczące kart graficznych. Czy taktowanie rdzenia i częstotliwość
pamięci są istotne pod kątem wydajności? Czy karta mająca parametry odpowiednio : 630
MHz i 3348 MHz będzie mniej wydajna od innej, mającej 715 MHz i 3400 MHz? Dzięki z góry
za odp.



To zależy czy mówisz np. o takich samych kartach bo jeśli porównasz jakąś starą kartę wyżej taktowaną do nowej niżej taktowanej to i tak ta nowa będzie szybsza jeśli natomiast mówisz o takich samych kartach ale inaczej taktowanych to szybsza jest ta z większym taktowaniem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że zastanawiam się nad kupnem GeForce GTX 470 1280 MB OC GDDR5 320 bit, tylko jej taktowanie wydaje mi się niskie - jest takie jakie napisałem w poście wyżej (630 MHz i 3348MHz). Czy mimo to, karta jest warta kupna? Kosztuje 960 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2010 o 16:11, Shepard001 napisał:

Chodzi o to, że zastanawiam się nad kupnem GeForce GTX 470 1280 MB OC GDDR5 320 bit,
tylko jej taktowanie wydaje mi się niskie - jest takie jakie napisałem w poście wyżej
(630 MHz i 3348MHz). Czy mimo to, karta jest warta kupna? Kosztuje 960 zł.



Nie, bo jest bardzo głośnia, grzeje jak kaloryfer i pobiera dużo prądu. Lepiej poczekaj aż wyjdą nowe karty AMD i Nvidi ... Tzn. Radeony z serii HD69xx i GTX 570.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienili zegary zgłaszasz "towar niezgodny z umową" itd itp, w tej chwili ram.net nie zbiera pochlebnych opinii i od niego trzymałbym się z daleka, esc.pl również spoczął na laurach cany nie zachwycają, a czasami są problemy z reklamacją, tak wiec nie ma 100% pewnego sklepu ( mówię oczywiście o zakupach na odległość via internet )

http://forum.pclab.pl/topic/611166-Czy-ramnetpl-to-problemy-z-reklamacja/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2010 o 17:03, blacklio2 napisał:

Jak zmienili zegary zgłaszasz "towar niezgodny z umową" itd itp, w tej chwili ram.net
nie zbiera pochlebnych opinii i od niego trzymałbym się z daleka, esc.pl również spoczął
na laurach cany nie zachwycają, a czasami są problemy z reklamacją, tak wiec nie ma 100%
pewnego sklepu ( mówię oczywiście o zakupach na odległość via internet )

http://forum.pclab.pl/topic/611166-Czy-ramnetpl-to-problemy-z-reklamacja/



Ja mam o tyle dobrze, że i gral jest w Gdyni i to w dwóch miejscach a do Gdańska też mam dobre połączenie kilka min od dworca SKM i jestem w ram.net więc zawszę więcej zdziałam niż jakbym kupował u nich a mieszkał gdzieś na południu polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2010 o 17:51, Shepard001 napisał:

Możecie zaproponować mi jakąś wydajną kartę graficzną, która wystarczyłaby na jakieś
2-3 lata? Jeśli chodzi o cenę to maks 1000 zł.


Jeśli chodzi Ci o grę na FULL Detalach przez te 2-3 lata to żadna karta Ci tego nie zapewni ... a na pewno nie za tę cenę ... Do tej kwoty to najbardziej opłacalnymi kartami są GTX 460 np. Gigabyte w wersji Super OC oraz Radeony 68xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie chodzi mi o grę na FULL detalach ;) Zadowolą mnie wysokie detale, wygładzanie krawędzi i inne "wydajnościożerne" bajery nie są mi potrzebne do szczęścia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2010 o 16:24, Codipar napisał:

> Chodzi o to, że zastanawiam się nad kupnem GeForce GTX 470 1280 MB OC GDDR5 320
bit,
> tylko jej taktowanie wydaje mi się niskie - jest takie jakie napisałem w poście
wyżej
> (630 MHz i 3348MHz). Czy mimo to, karta jest warta kupna? Kosztuje 960 zł.


Nie, bo jest bardzo głośnia, grzeje jak kaloryfer i pobiera dużo prądu. Lepiej poczekaj
aż wyjdą nowe karty AMD i Nvidi ... Tzn. Radeony z serii HD69xx i GTX 570.



Piszesz, że jest głośna i się grzeje, a jak wypada pod względem wydajności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2010 o 19:08, noobie napisał:

Jak się zabrać do formatu całego pieca?

Ja dołącze sie pytaniem:
Witam!
Zainstalowałem sterowniki do Chipsetu i przy 92% (Gigabyte) pokazuje mi "please reboot your system", to wyłączam program i uruchamiam ponownie. Czy wszystko się dobrze zainstalowało? Co by było, gdyby nie? Interesuje mnie to 92%... Mam Windows Viste 32bity ........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się