Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 02.12.2010 o 23:03, Codipar napisał:


> Do ilu mógłbym zrobić o/c na i5, SLI kart i ramie?

Powiedzmy, że do tylu aby temp. w stresie tzn. podczas maksymalnego obciążenia nie przekroczyła
65 stopni. oraz oczywiście aby komputer był stabilny.

Jutro wyśle wujkowi listę sprzętu i tylko jeszcze tylko pare detali:
-czekam na procka do 9 stycznia
-cały sprzęt do siebie pasuje nawet jak kupie i7
-SLI czyli kupić 2 karty gtx 460 1GB od gigabyta
jakbyco to poczekam jeszcze do 10 to moze ceny jeszcze troszkę spadną, a jakbyś miał mi polecic jakiś procesor i7 który wiaomo, że stanieje to jaki byś wybrał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2010 o 23:35, JJZ_master napisał:

>
> > Do ilu mógłbym zrobić o/c na i5, SLI kart i ramie?
>
> Powiedzmy, że do tylu aby temp. w stresie tzn. podczas maksymalnego obciążenia nie
przekroczyła
> 65 stopni. oraz oczywiście aby komputer był stabilny.
>
Jutro wyśle wujkowi listę sprzętu i tylko jeszcze tylko pare detali:
-czekam na procka do 9 stycznia
-cały sprzęt do siebie pasuje nawet jak kupie i7
-SLI czyli kupić 2 karty gtx 460 1GB od gigabyta
jakbyco to poczekam jeszcze do 10 to moze ceny jeszcze troszkę spadną, a jakbyś miał
mi polecic jakiś procesor i7 który wiaomo, że stanieje to jaki byś wybrał?



Stanieć powinny wszystkie pod LGA 1156 może trochę stanieję i te pod 1366 o ile SB okażą się tak wydajne jak to jest zapowiadane ... Polecić Ci mogę i7 870 ze względu na to, że ma o 133Mhz wyższe taktowanie od i7 860 a jest parę złoty droższy ... oczywiście zależnie od sklepu ... czasem widziałem nawet oferty gdzie ten słabszy był droższy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2010 o 14:08, Codipar napisał:

Polecić Ci mogę i7 870 ze względu na to,
że ma o 133Mhz wyższe taktowanie od i7 860 a jest parę złoty droższy ...


Cena i7 to żart, ale jak ktoś jest na to nastawiony to kilka złotych różnicy i masz i7 950.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2010 o 16:01, Shinigami napisał:

> Polecić Ci mogę i7 870 ze względu na to,
> że ma o 133Mhz wyższe taktowanie od i7 860 a jest parę złoty droższy ...

Cena i7 to żart, ale jak ktoś jest na to nastawiony to kilka złotych różnicy i masz i7
950.



Kilka zł różnicy tylko między procesorami a dolicz do tego mobo i ram i już masz trochę więcej niż kilka zł.
Przykładowo : Skłądam kompa na LGA 1156

Płyta główna :
ASUS Sabretooth 55i 623,99 zł
Pamięć RAM :
OCZ Reaper Ultra 1600 Mhz CL6 Low Voltage 453,00 zł
Procesor :
Intel Core i7 870 : 1036,99 zł

Łącznie : 2113,98 zł

A teraz na LGA 1366 :
Płyta Główna :
ASUS Sabretooth X58 744,99 zł
Pamięci RAM :
OCZ Reaper Ultra 1600 Mhz CL6 Low Voltage 640,99 zł
Procesor :
Intel Core i7 950 1077,99 zł

Łącznie : 2463,97 zł Nawet jeśli przyjąć, że Core i7 950 jest w cenie i7 870 to i tak złożenie zestawu na odpowiednikach P55 czyli na X58 wychodzi drożej o : 308,99 zł

Więc przekalkuluj wszystko następnym razem zanim coś zaproponujesz.
Dla Ciebie jak Cię nie stać to może i żart i to raczej nie śmieszny ale dla osób, które dysponują odpowiednią gotówką i potrzebują tych 8 wątków bo robią coś więcej poza męczeniem gier to nie jest wygórowana cena i nie jest to żaden żart.Różnica w cenie przynajmniej jak dla mnie nie jest astronomiczna i wolę dopłacić te 200-300 zł za dodatkowe 4 wątki. Oczywiście tutaj mowa o 4 rdzeniowych i7 na temat 6 rdzeniowców nie będę się wypowiadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2010 o 16:40, rosmer napisał:

Witam!
Mam takie pytanie czy karta graficzna http://allegro.pl/nowy-palit-9800gt-super-102...0500556.html
(taka jak w tym linku) będzie działać na mojej płycie głównej Gigabyte ga-945gzm-s2?
Proszę o szybko odpowiedź :)


Bedzie banglac.
Karta jak i plyta sa na pci-e, a to wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2010 o 14:08, Codipar napisał:

> >
> > > Do ilu mógłbym zrobić o/c na i5, SLI kart i ramie?
> >
> > Powiedzmy, że do tylu aby temp. w stresie tzn. podczas maksymalnego obciążenia
nie
> przekroczyła
> > 65 stopni. oraz oczywiście aby komputer był stabilny.
> >
> Jutro wyśle wujkowi listę sprzętu i tylko jeszcze tylko pare detali:
> -czekam na procka do 9 stycznia
> -cały sprzęt do siebie pasuje nawet jak kupie i7
> -SLI czyli kupić 2 karty gtx 460 1GB od gigabyta
> jakbyco to poczekam jeszcze do 10 to moze ceny jeszcze troszkę spadną, a jakbyś
miał
> mi polecic jakiś procesor i7 który wiaomo, że stanieje to jaki byś wybrał?


Stanieć powinny wszystkie pod LGA 1156 może trochę stanieję i te pod 1366 o ile SB okażą
się tak wydajne jak to jest zapowiadane ... Polecić Ci mogę i7 870 ze względu na to,
że ma o 133Mhz wyższe taktowanie od i7 860 a jest parę złoty droższy ... oczywiście zależnie
od sklepu ... czasem widziałem nawet oferty gdzie ten słabszy był droższy ...


Czy mogę zamiast gigabyta użyc tego?:
GAINWARD GeForce GTX 460 1024MB DDR5/256bit DVI/HDMI PCI-E (700/3600) (ver. OC GS - Golden Sample)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2010 o 16:28, Codipar napisał:


Więc przekalkuluj wszystko następnym razem zanim coś zaproponujesz.


Czy napisałem gdzieś, że będzie taniej?

Jeśli ktoś decyduje się na i7 to dodatkowe 300 PLN nie zrobi mu wielkiej różnicy, a i to zależy od sklepu w którym będzie składał, może jak JJZ ma dostęp do sprzętu po cenach hurtowych. Inna sprawa to różnica w wydajności, 950 kręci się zdecydowanie lepiej, a LGA 1366 wspiera najnowsze procesory Intela - będzie to inwestycja przyszłościowa. Ale oczywiście jest drożej.

Dnia 03.12.2010 o 16:28, Codipar napisał:

Dla Ciebie jak Cię nie stać to może i żart i to raczej nie śmieszny ale dla osób, które
dysponują odpowiednią gotówką i potrzebują tych 8 wątków bo robią coś więcej poza męczeniem
gier to nie jest wygórowana cena i nie jest to żaden żart.


Dokładnie nie stać mnie na wspieranie Intela dlatego mam Phenoma II 1090T, właśnie do czegoś więcej poza męczeniem gier, bo to tylko ułamek jego możliwości. Swoją drogą rozbawiłeś mnie tą osobistą wycieczką ;)

Dnia 03.12.2010 o 16:28, Codipar napisał:

Różnica w cenie przynajmniej
jak dla mnie nie jest astronomiczna i wolę dopłacić te 200-300 zł za dodatkowe 4 wątki.


Dopłata do i7 950 wdg Twoich obliczeń wynosi tyle samo, ale już nie warto? ;)

Dnia 03.12.2010 o 16:28, Codipar napisał:

Oczywiście tutaj mowa o 4 rdzeniowych i7 na temat 6 rdzeniowców nie będę się wypowiadać.


Dobrze, bo tam dopiero Intel ma ceny! XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.12.2010 o 17:13, JJZ_master napisał:

Czy mogę zamiast gigabyta użyc tego?:
GAINWARD GeForce GTX 460 1024MB DDR5/256bit DVI/HDMI PCI-E (700/3600) (ver. OC GS - Golden
Sample)?

Lepiej nie.Miałem Gainwarda przed Palitem i powiem tyle, że karta była do dupy.Chodziła jak samolot a uwierzcie wiem co mówię mieszkam blisko lotniska ... Poza tym Gigabyte ma znacznie lepszy system chłodzenia i serwis ... Nie bierz tego shitu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

zastanawiam się głęboko nad dyskiem ssd ( podłaczę go do HTCP domowego... aby stworzyć cichy pc ... [do tej pory jedyną rzeczą jaka może wydawać dźwięki jesy... hdd 3,5] + później wykorzystam go do normalnego PC ( może dokupie drugi ssd... i połącze w raid )

praktycznie jestem zdecydowany,, chcę mieć coś nowego i zobaczyć.. poczuć tą... szybkość :):)

mam na oku takie coś :
http://emarket.pl/dyski-twarde-do-notebook%C3%B3w/adata-ssd-s599-64gb-2-5-sata-ii-%28o-280mb-s-z-270mb-s%29-trim-raid-sandforce/p-c4310219

gł chodzi mi aby był jak najbardziej nowoczesny jesli chodzi o sterownik itd.. czy może inna firma.. do 450 zł (jak ktoś bedzie chciał mi pomóc proszę o informacje :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.12.2010 o 17:33, Shinigami napisał:


Czy napisałem gdzieś, że będzie taniej?


Nie nie napisałeś, że będzie taniej ale zasugerowałeś, że różnica między obiema platformami to kilka zł.

Dnia 03.12.2010 o 17:33, Shinigami napisał:


Jeśli ktoś decyduje się na i7 to dodatkowe 300 PLN nie zrobi mu wielkiej różnicy, a i
to zależy od sklepu w którym będzie składał, może jak JJZ ma dostęp do sprzętu po cenach
hurtowych. Inna sprawa to różnica w wydajności, 950 kręci się zdecydowanie lepiej, a
LGA 1366 wspiera najnowsze procesory Intela - będzie to inwestycja przyszłościowa. Ale
oczywiście jest drożej.

Nie prawdą jest, ze wspiera najnowsze procesory.Nowe procesory będą na nowych podstawkach odpowiednio następcy tych na LGA 1156 będą na 1156 a następcy LGA 1366 będą na LGA 2011 więc o czym Ty mówisz? Słabo doinformowany jesteś.Żadnej przyszłości w tej podstawce.W niektórych rzeczach lepiej wypadają procesory na 1156 niż 1366 i zauważ, że nie każdy kręci procesor do wartości 5Ghz ... a do 4Ghz bez problemu kręcą się i7 na 1156 ...

Dnia 03.12.2010 o 17:33, Shinigami napisał:

> Dla Ciebie jak Cię nie stać to może i żart i to raczej nie śmieszny ale dla osób,
które
> dysponują odpowiednią gotówką i potrzebują tych 8 wątków bo robią coś więcej poza
męczeniem
> gier to nie jest wygórowana cena i nie jest to żaden żart.

Dokładnie nie stać mnie na wspieranie Intela dlatego mam Phenoma II 1090T, właśnie do
czegoś więcej poza męczeniem gier, bo to tylko ułamek jego możliwości. Swoją drogą rozbawiłeś
mnie tą osobistą wycieczką ;)


Ty mnie rozbawiasz jeszcze bardziej przytaczając niestworzone rzeczy.

Dnia 03.12.2010 o 17:33, Shinigami napisał:

> Różnica w cenie przynajmniej
> jak dla mnie nie jest astronomiczna i wolę dopłacić te 200-300 zł za dodatkowe 4
wątki.

Dopłata do i7 950 wdg Twoich obliczeń wynosi tyle samo, ale już nie warto? ;)


Nie warto bo 3 kanałowy kontroler nie da aż tak dużej różnicy, żeby dopłacać kolejne 300 zł wolałbym za to sobie UPS''a kupić albo blok wodny do karty graficznej ...

Dnia 03.12.2010 o 17:33, Shinigami napisał:


> Oczywiście tutaj mowa o 4 rdzeniowych i7 na temat 6 rdzeniowców nie będę się wypowiadać.

Dnia 03.12.2010 o 17:33, Shinigami napisał:

Dobrze, bo tam dopiero Intel ma ceny! XD

Tu się zgodzę to jest porażka ... Gdyby ceny 6 rdzeniowców wynosiły odpowiednio 1700-2000 zł jeszcze ludzie mieliby się nad czym zastanawiać ... a tak mało kto decyduje się na te procesory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.12.2010 o 19:45, Chester001 napisał:

gł chodzi mi aby był jak najbardziej nowoczesny jesli chodzi o sterownik itd.. czy może
inna firma.. do 450 zł (jak ktoś bedzie chciał mi pomóc proszę o informacje :) )


Myślę, że lepszy będzie : OCZ Twardy dysk SSD Vertex 2 SATA II 2.5" - 60 GB


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2010 o 20:01, Codipar napisał:


> gł chodzi mi aby był jak najbardziej nowoczesny jesli chodzi o sterownik itd.. czy
może
> inna firma.. do 450 zł (jak ktoś bedzie chciał mi pomóc proszę o informacje :) )


Myślę, że lepszy będzie : OCZ Twardy dysk SSD Vertex 2 SATA II 2.5" - 60 GB



nie opłaca się... w emarkiecie mam o tyle dobrze ze mam w moim mieście i nie płace za przesyłkę
natomiast w tym sklepie co dałeś do ceny trzeba dodać 40 zł... wiesz... niby nic jak wydaje 450 zł ale mimo wszystko chciałbym zaoszczędzić...
ostatnio chciałem brać 32 GB... ale ludzie powiedzieli że no... mało dosyć.. w sumie jakby postawić win 7 to faktycznie może być lekko mało...
co mnie jeszcze martwi ze a-data daje 3 lata gwarancji a emarkiet pisze ze 2 lata :/
a jakaś inna propozycja z emarkietu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myśle że dodam z 50 zł i kupie tego :

http://emarket.pl/dyski-twarde-do-notebook%C3%B3w/patriot-inferno-60gb-ssd-sata-i-ii-%28-r-w-285mb-275mb-%29-ramka-do-3-5/p-c0420329

gwarancja 60 miesięcy = 5 lat... uważam że warto dodać 50 zł i mieć spokój na 3 lata więcej rypnie się po 4 latach w obiegu nie będzie już 64 GB to dadzą pewnie o większej pojemności i tyle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2010 o 19:56, Codipar napisał:


Nie nie napisałeś, że będzie taniej ale zasugerowałeś, że różnica między obiema platformami
to kilka zł.
>


Różnica między procesorami to kilka złotych, po cenach hurtowych cały zestaw może wyjść w zbliżonej cenie.
Tak jak napisałem w zależności od źródła.

Dnia 03.12.2010 o 19:56, Codipar napisał:

> LGA 1366 wspiera najnowsze procesory Intela - będzie to inwestycja przyszłościowa.

Dnia 03.12.2010 o 19:56, Codipar napisał:

>
Nie prawdą jest, ze wspiera najnowsze procesory.


Mea culpa. Winien był uściślić - najnowsze dostępne, w końcu muszą przecież spaść w cenie, a że są znacznie wydatniejsze nie ulega wątpliwości ;)

Dnia 03.12.2010 o 19:56, Codipar napisał:

Ty mnie rozbawiasz jeszcze bardziej przytaczając niestworzone rzeczy.


O''rly? ;)

Dnia 03.12.2010 o 19:56, Codipar napisał:


Nie warto bo 3 kanałowy kontroler nie da aż tak dużej różnicy, żeby dopłacać kolejne
300 zł wolałbym za to sobie UPS''a kupić albo blok wodny do karty graficznej ...
>


Jeśli ktoś myśli o solidnym O/C i mimo wszystko większej wydajności to myślę, że jednak warto. Dobry zestaw chłodzenia wodnego kosztuje nieco więcej niż ten nieszczęsny procesor - ale tu się zgadzam w to zawsze opłaca się zainwestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję dysku twardego na dane. Myślałem nad 1TB. Płyta główna to Asus P5Q. Cena 200-300zł ( może być więcej). Proszę o propozycje konkretnych modeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2010 o 23:07, Raj napisał:

Potrzebuję dysku twardego na dane. Myślałem nad 1TB. Płyta główna to Asus P5Q. Cena 200-300zł
( może być więcej). Proszę o propozycje konkretnych modeli.



Dysk twardy Samsung 1TB HD103SJ 7200 SATAII 32MB 194,89 PLN www.ram.net.pl
Dysk twardy WD 1TB WD10EARS SATA II 64MB 209,89 PLN www.ram.net.pl
Dysk twardy WD 2TB WD20EARS SATA II 64MB 368,99 PLN www.ram.net.pl

z tych 1TB najlepszy wydaje się być Western Digital.Mam kilka przenośnych dysków tego producenta i jestem z nich bardzo zadowolony ... niektóre mają już parę lat a spisują się świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2010 o 23:07, Raj napisał:

Potrzebuję dysku twardego na dane. Myślałem nad 1TB. Płyta główna to Asus P5Q. Cena 200-300zł
( może być więcej). Proszę o propozycje konkretnych modeli.

zaznacz produkt...
Dysk WD Caviar GreenPower, 3.5'''', 1TB, SATA/ 300, 64MB cache

emarket.pl

cena 239 zł - sam się zastanawiam nad nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się