Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 24.06.2011 o 23:53, Jok4rson napisał:

Przepraszam, że nie na temat ale mam pytanie.
Jak sprawdzić jaką ma się płytę główną bez instalowania jakiś programików.
Dzięki z góry za odpowiedź.


Otworzyć obudowę i poszukać napisów na płycie głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2011 o 18:42, Misquamaqus napisał:

Nie polecam tego gigaszrota /.../


Model od Gigabyte wcale nie jest taki zły. To, że odrobinkę słabiej się podkręca nie musi oznaczać że to najgorszy chłam.
http://pclab.pl/art43436-9.html
Jak widać model Gigabyte jest o wiele cichszy od reszty stawki, zarówno w spoczynku jak i pod obciążeniem. Poza tym to właśnie ten "gigaszrot" otrzymał jako jedyny wyróżnienie.
Oczywiście jak dla mnie nadal lepszym wyborem byłby HD6850 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zasilacz XFX PFC550W i obudowę Cooler Master Centurion 5 II (zasilacz montowany na spodzie). Niestety zasilacz podczas pracy wywołuje wibracje, przez co cała obudowa lekko "buczy". Sądzicie, że takie coś, jak w linku poniżej pomoże?
http://allegro.pl/aab-cooling-silikonowy-pochlaniacz-drgan-zasilacza-i1671914500.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
powoli przymierzam sie do wymiany karty graficznej i mam na oku Radka 6950 lub GeForce''a GTX 560Ti ale pojawił się problem w postaci mojego zasilacza. Nie jestem pewien czy Corsair 450W uciągnie karty tego pokroju. Co wy o tym sądzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2011 o 13:16, Makus89 napisał:

Nie jestem pewien czy Corsair 450W uciągnie karty tego pokroju.


Generalnie są to karty dość oszczędne jeśli chodzi o pobór mocy. Zasilacz dałby radę, ale na granicy swoich możliwości co zbyt pożądane nie jest.

Możesz zaopatrzyć się w coś z 550W+. Jestem zdania, że lepszy mocny zasilacz, nawet gdybyś teraz miał wykorzystać tylko część jego mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że biorąc Radeona 6950 nie będziesz miał się o co bać. GeForce żre wprawdzie nieco więcej prądu, ale twój Corsair też powinien podołać nie narażając Cię na stress. Możesz jeszcze podac jaki to konkretnie model tego Corsaira, ale uważam, że zasilacz sobie poradzi.

EDIT: Spytałem się o coś co masz napisane w podpisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kumpel szykuje się do zakupu nowego kompa i prosił, bym znalazł mu coś do góra 1200zł. Chodzi o samą paczkę bez karty graficznej. PC ma służyć do obróbki audio, więc pasowałby do tego dobry procesor. Za wszelkie propozycje z góry wielkie dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2011 o 13:16, Makus89 napisał:

Witam,
powoli przymierzam sie do wymiany karty graficznej i mam na oku Radka 6950 lub GeForce''a
GTX 560Ti ale pojawił się problem w postaci mojego zasilacza. Nie jestem pewien czy Corsair
450W uciągnie karty tego pokroju. Co wy o tym sądzicie ?


Zestaw z kręconym i7 i GTX 570, który jest bardziej prądożerny niż HD6950, pobiera ok. 350W, więc Twój zasilacz spokojnie starczy, żadne 600W nie jest potrzebne.
Co do samej karty, to oczywiście lepiej wziąć HD6950. Ceny wersji z 2GB pamięci ostatnio strasznie podskoczyły, poza tym są słabo dostępne więc lepiej brać wersję 1GB:
http://www.ceneo.pl/10649828
http://www.ceneo.pl/11678930
Te 2 modele dają się dodatkowo zmodować na Radeona HD6970, dzięki czemu można osiągnąć wydajność GTX 570.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod GTX 560Ti rekomendowany jest zasilacz 500W, więc ja na miejscu Makusa bym raczej zainwestował w nowy. Radek być może ciągnie mniej, ale ja tam wolę mieć zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2011 o 22:41, berbelek napisał:

Pod GTX 560Ti rekomendowany jest zasilacz 500W


Rekomendowany jest bo a) chcą wyciągać od Ciebie kasę na nową, zbędną część b) nie chcą mieć absolutnie żadnej odpowiedzialności za to, że masz zasilacz 400W, a do tego 6 rdzeniowy procesor kręcony do 4.5 Ghz, 6 dysków twardych i właśnie tę kartę i coś trafił szlag.
Z tymi zasilaczami to parę lat temu zrobili (cda?) szum, hałas i wielkie halo, że nie ma co oszczędzać, trzeba brać drogi, mocny blablabla i dużo jest w tym przesady.
Z ciekawości zerknąłem sam na testy i cały komputer pod obciążeniem jadł z tym Radeonem od 270 do 339 W w zależności od reszty sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuję kupić chłodzenie do gpu bo fabryczny "Glaciator" w mojej 4850 jest opór głośny ;/
Wypatrzyłem już sobie takie: http://allegro.pl/arctic-cooling-accelero-l2-pro-b-cichy-gwa-24m-fv-i1681864623.html
Będzie dobre i ciche? Ewentualnie proszę o jakieś inne propozycje w podobnej cenie ;) z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dużo prawdy jest w tym co piszesz, ale ja jak pisałem wolę mieć zapas i nie myśleć, czy mi starczy. Zakupiłem właśnie GTX 560Ti od MSI podkręcony fabrycznie, do tego i5 2500k, którego grzechem by było nie podkręcić i zasilacz wziąłem 600W. Być może za mocny, ale przynajmniej nie mam stresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że tak. Zgadzam się. Tylko co innego jest kupić zasilacz od razu wraz z nowym konfigiem i dopłacić do niego te 50 zł żeby mieć mocniejszy i wraz z nim zupełny spokój o którym piszesz, a co innego wymieniać go specjalnie dla jednej części a w związku z tym dopłacać ok 250 zł. Chyba, że te 200 zł nie stanowi problemu, to czemu nie. Taki porządny 600W MUSI wystarczyć na najbliższe parę lat do każdego komputera z pojedynczą kartą graficzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak mówi Pitej, dodam jeszcze, że przykładowo do GTX 560 Ti jest rekomendowane te 500W, gdyż są też tzw. wyroby zasilaczopodobne, i chodzi o to aby one także sobie poradziły z takim zestawem. O ile na takim np. Tracerze jest napisane 500W to w rzeczywistości może on osiągnąć 350 - 400W, więc dlatego podaje się trochę zawyżone rekomendowania. Porządny, markowy zasilacz jakim jest Corsair o mocy 450W nie będzie miał problemu z taką konfiguracją.

PS. Aby rzeczywiście pobór mocy całej platformy sięgnął 500W, to potrzebny jest co najmniej mocno kręcony procesor z LGA 1366 + również podkręcony GTX 480. Zasilacz zawsze lepiej jest mieć z jakimś zapasem mocy, byle tylko nie był to zasilacz rzędu 700W, który będzie ciągnął HD6950 i jakiegoś Quada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2011 o 20:35, Szynkars napisał:

Te 2 modele dają się dodatkowo zmodować na Radeona HD6970, dzięki czemu można osiągnąć
wydajność GTX 570.


Tak gwoli ścisłości, to bodajże od kwietnia wszystkie produkowane hd6950 mają gpu cięte laserem, a nie tak jak wcześniej blokowane poprzez bios. Inaczej mówiąc: unlock hd6950@hd6970 to już niestety przeszłość. No, chyba że komuś uda się dostać cudem jakiegoś leżaka magazynowego, albo zakupić od kogoś używaną sztukę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ostatnio coraz więcej można usłyszeć na temat nieudanych prób odblokowania zablokowanych jednostek w HD6950. Trochę czasu jednak minie, zanim do wszystkich sklepów trafią te modele. O ile pamiętam, Intel potrzebował ok. 2.5 miesiąca by wprowadzić płyty z poprawionym chipsetem. Tak czy inaczej nawet jeśli nieudałoby się zmodować HD6950, to będzie on lepszym wyborem niż GTX 560 Ti, chociażby ze względu na mniejszy pobór prądu.

Swoją drogą skąd masz informacje, że egzemplarze produkowane od kwietnia nie dają się zmodować? Ciężko cokolwiek znaleźć na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy warto kupić Radeon 6850 i czy AMD Athlon x2 6000+ warto wymieniać na coś lepszego(bo funduszy mało, a nie chcę żeby ograniczał karty czy coś)? Domyślam się że będzie potrzebna wymiana płyty głównej i zapewne zasilacza(500W). Jakieś porady? Budżet to 700-1200zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

możemi ktoś wytłumaczyć dlaczego ati sprzedaje swoje karty za pół ceny geforca? to samo się tyczy Phenoma X6 za jakieś 700zł. nieogarniam. i czy ktoś sprowadzał karte graficzną z usa? bo patrząc po cenach chodźby EVGA to tam jest w h*j taniej niż u nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się