Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Chyba się przekonałem do tej obudowy, ah ta zachwycająca prostota ;)
Czy ten górny pochyły wentylator jest już w zestawie czy jest opcjonalnie do wyboru?
Z tego co czytam w opisach to standardowo są 3 wentylatory i górny to ten 180mm tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2011 o 19:46, Clayface napisał:

Z tego co czytam w opisach to standardowo są 3 wentylatory i górny to ten 180mm tak?


Dokładnie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kupować obudowy za kilkaset zł, które nie poprawią zbytnio temperatur, lepiej zainwestować w chłodzenia konkretnych podzespołów, tj. karty graficznej czy procesora. Nawet huragan w obudowie nic nie pomoże jeśli na karcie graficznej siedzi jakieś kiepskie referencyjne chłodzenie a na procesorze uszkodzony boxowy schładzacz. Na lepszej obudowie (w stosunku do I-Boxa zyskamy może 5-6* mniej) a na chłodzeniu konkretnych podzespołów zysk w postaci mniejszych temperatur będzie o wiele większy, także w postaci mniejszego hałasu. To jest moim zdaniem najbardziej opłacalne rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2011 o 21:32, Idek95 napisał:

paste termoprzewodzącą rozprowadzać kartą telefoniczną czy pendzelkiem ?


Obojetnie.
Wazne, zeby byla rownomierna, cienka warstewka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako ze postanowilem jeszcze bardziej oszczedzic (:D) kupilem tylko 2x HD 5850 po 480zl kazda (bez CF) do spolki z HD 6850, teraz poluje tylko na jakiegos taniego big towera na allegro, zeby jeszcze lepszy obieg powietrza byl (oczywiscie z i tak otwarta obudowa, a karty sa na riserach PCI-E, zeby sie nie nagrzewaly nawzajem).

Problemem pozostaje dla mnie tylko zasilacz, bo na VX550 musialem zejsc z O/C procesora i karty (HD 6850, 5850''tek nawet nie probowalem krecic) i pytanie czy mozna znalezc cos b. taniego w granicach 800-900 W?

Najtaniej widze tylko to:

http://allegro.pl/zasilacz-corsair-800w-gaming-65a-3kolor-led-zabrze-i1678140711.html
http://allegro.pl/zasilacz-corsair-tx-850w-mocny-70a-80-plus-zabrze-i1673372318.html
(no i jeszcze xfx core 850)
Ale moze cos przeoczylem i da sie taniej??

Moglem kupic gamexstream 850W za 250zl, ale jest to konstrukcja ponad 5 letnia, w dodatku niektore modele maja problemy z utrzymaniem napiec w granicach norm ATX przy wiekszym obciazeniu, wiec zrezygnowalem..

Niestety nie zamierzam kupowac drugiego podobnego zasilacza (mimo ze byloby taniej), bo oznacza to dla mnie 2x wieksze ryzyko awarii.

Jak calosc bedzie gotowa to wrzuce tu zdjecia ;]
Milosnikow rozwiazan multi-gpu zapraszam do ogladania zdjec innych (najlepiej caly watek):

http://forum.bitcoin.org/index.php?topic=7216.500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2011 o 21:43, Idek95 napisał:

a jak będzie gruba to coś stanie się złego poza tym że się rozleźnie na wszytkie boki
?


Po prostu postaw na środku taką kropkę pasty wielkości ziarnka ryżu i rozsmaruj po całej powierzchni kartą kredytową. Jeśli dasz za dużo pasty to część może spaść na sekcję zasilania płyty i skutki mogą być nieprzyjemne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale musze miec zapas na O/C procesora (w tej chwili zeszlem z 3.25 na stock) i O/C kart (beda krecone o 20-30%). W przyszlosci mozliwe, ze dokupie jeszce 1 lub 2 (ale nie za pradozerne), bo jeszcze mam dwa sloty PCIE x1 wolne (oczywiscie na ribbonach, bo normalnie sie nie zmieszcza i plyty nie zamierzam ciac).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest sens zamawiać teraz bo na wakacje jade i mnie niebędzie, jest szansa że zmieni się coś do września i mój nowy komputer będzie stary ?

przypominam;

Procesor: Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX - 738.00zł <techplanet.pl>

Płyta główna: AsRock P67 PRO3 S1155 P67 4DDR3 USB3/RAID ATX - 359.00zł <techplanet.pl>

Karta graficzna: Asus GeForce GTX 570 DCII 1280MB DDR5 /320bit/ 2xDVI/HDMI -1252.00 zł <morele.net>

RAM: Kingston DDR3 4GB 1600MHz HyperX Genesis CL9 - 134.00zł <techplanet.pl>

Zasilacz - XFX Core 550W - 233zł <techplanet.pl>

Obudowa - SilentiumPC Gladius 800 - 243zł <techplanet.pl>

Dysk - Samsung 1TB SATA2 - 189zł <techplanet.pl>

DVD - Asus nagrywarka DVD DRW-24B3ST czarna OEM - 92 zł <techplanet.pl>

Radiator - Zalman CNPS10X Performa - 132.00zł <techplanet.pl>

Pasta termoprzewodząca - Zalman ZM-STG2 - 29.00zł <morele.net>

Wentylator: 2x SilentiumPC Zephyr 120 LED BLUE - 54zł <morele.net>

całość - 3455 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz czas to możesz zaczekać aż wyjdą Bulldozery, nowe procesory od AMD. Możliwe, że będą wydajniejsze od obecnych Sandy Bridge, więc warto zaczekać. Premiera najprawdopodobniej będzie między wrześniem a październikiem.
Co do obecnego zestawu - jeszcze raz, zmień pamięci na Goodramy, te 1600MHz nic Ci nie da:
http://maxforces.com/articles.php?article_id=52
Wentylatory możesz zmienić na zwykłe Zephyry, chyba że lubisz jak ich blask będzie Cię raził w oczy.

Bez obrazy, ale ktoś Ci doradza, potem Ty wprowadzasz zmiany i pytasz się czy teraz będzie ok. Gdy ktoś Ci mówi że nie, Ty znowu wprowadzasz zmiany i znowu się pytasz. Robisz chyba tak już co najmniej z 7 razy jeśli dobrze liczę. Ten temat jak najbardziej służy zadawaniu pytań na ten temat, dzięki czemu możesz uzyskać rady, ale bez przesady, siedmiokrotne pytanie o to samo to lekka przesada... Oczywiście nie chcę Cię tym urazić, ale ciągłe pytanie o to samo może doprowadzić do tego, że w końcu nikt nie będzie chciał Ci odpowiedzieć po raz kolejny... Wprowadź zmiany, o których mowa i będzie już ok, nic już potem nie zmieniaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sory jak to was flustruje ale chciałbym wydać 3500zł które niełatwo zarobiłem na komputer który będzie dość dobry. ram już zmieniłem, wkleiłem niechcący inny tekst z konfiguracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopie zawsze warto poczekać z zakupem, jeśli i tak nie będziesz kompa teraz używał. Gratuluję Szynkarsowi cierpliwości, że mu się chce jeszcze ponawiać sugestie co do Twojego zestawu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym radził kupić Vertex3D Radeon HD 5670 521mb (775/4000) 230zł można znaleść taniej, sam ją posiadam i się bardzo dobrze sprawuje , na mojej poprzedniej karcie GF8500gt Mafia II wyciągała 19fps na rozdzielczości 800x600 i wszystko na niskie . Teraz jak kupiłem tą kartę Radeon HD 5670 515mb (775/4000) mafia II wyciąga mi 25fgps na rozdzielczości 1680x1050 i wszystko na WYSOKIE i gra chodzi PŁYNNIE.
Na moim Obecnym sprzęcie :
PROCEK : INtel COre 2CPU 4400 2x2GHZ
RAM: 4GB 800hZ
KArta : Radeon HD 5670 512mb (775/4000)
Płyta : GIGABYTE g31m-es2l
Więc jak ktoś ma ograniczony budżet na kartę graficzną to polecam tego Radeon''a :D .
I za taką cenę to naprawdę warto ...POLECAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2011 o 21:29, Szynkars napisał:

Zamiast kupować obudowy za kilkaset zł, które nie poprawią zbytnio temperatur, lepiej
zainwestować w chłodzenia konkretnych podzespołów, tj. karty graficznej czy procesora.
Nawet huragan w obudowie nic nie pomoże jeśli na karcie graficznej siedzi jakieś kiepskie
referencyjne chłodzenie a na procesorze uszkodzony boxowy schładzacz. Na lepszej obudowie
(w stosunku do I-Boxa zyskamy może 5-6* mniej) a na chłodzeniu konkretnych podzespołów
zysk w postaci mniejszych temperatur będzie o wiele większy, także w postaci mniejszego
hałasu. To jest moim zdaniem najbardziej opłacalne rozwiązanie.


Sądzisz że mam kiepskie chłodzenie podzespołów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2011 o 15:02, Clayface napisał:

Sądzisz że mam kiepskie chłodzenie podzespołów?


Szczerze mówiąc nie. Najlepiej świadczy o tym fragment Twojego posta: "Obecnie przy iBoxie podczas grania karta grzeje się do prawie 70 stopni; procesor 45-50"
Teraz zaś zacytuję fragment tekstu z PCLab.pl: "Wbrew krążącym w internecie przesądom – temperatura poniżej 90°C to dla procesora graficznego luksusowe warunki. GPU są projektowane tak, żeby znosić takie gorąco"
Na podstawie tego tekstu śmiem sądzić, iż chłodzenie Twojej karty graficznej jest na zupełnie dobrym poziomie.
Co do procesora - jeśli temperatura pod obciążeniem wynosi 60* to jest bardzo dobrze. Dla pewności warto jednak odpalić jakiś program mocno obciążający procesor, np. Prime95 i wtedy zanotować wyniki. Podczas takiego obciążenia temperatura procesora będzie co najmniej kilka stopni wyższa niż podczas grania. Dla przykładu - również mam obudowę typu I-Box a dodatkowo boxowe chłodzenie procesora. Podczas obciążenia procesora programem Prime95 temperatura potrafi sięgnąć 80*, więc jest już trochę cieplej. Z kolei podczas zwykłego grania temperatura wynosi ~65*, czasem kilka stopni więcej.
Reasumując - sądze, że masz całkiem dobre chłodzenie podzespołów. Taki CM HAF zmniejszy dodatkowo te temperatury o 7-8*, podczas gdy z SPC Gladiusem 800 będzie podobnie, tylko 2-3* więcej w stosunku do CM. Nadal więc pozostaje pytanie, czy opłaca się dokładać te ~300 zł by mieć 3* mniej. Za każde 100 zł 1* mniej :) Do tego dochodzi jeszcze spory hałas wentylatorów i bodajże tylko jeden filtr przeciwkurzowy w standardzie, więc częste czyszczenie wnętrza obudowy i poszczególnych podzespołów będzie teraz standardem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio nowy komputer z Phenomem x4 955 be na pokładzie i teraz pytanie jakie chłodzenie najlepiej było by kupić, zależy mi na ciszy i wydajności, bo na tym boxowym wytrzymać nie idzie jak odrzutowiec! Do 180zł prosiłbym. Btw. Trudno jest samemu wymienić chłodzenie? Nigdy sam tego nie robiłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się