Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 16.07.2011 o 14:18, mrosi napisał:

Generalnie mam gdzieś wszystkie testy z ich słupkami i tego typu bzdurami. Wystarczy
mi moja wiedza, tym bardziej że miałem Radka od Szafira. Karta dobra, nie powiem, ale
sam układ chłodzenia to kaszana.


I na podstawie tego, że kiedyś miałeś jakiegoś Radeona od Sapphire (możliwe nawet, że referenta) stwiedzasz, że wszystkie chłodzenia tej firmy są do kitu? Skoro nawet nie widziałeś testów tej karty, to nie pisz takich bzdur, mając na poparcie tylko wiedzę na temat jednego, zupełnie innego modelu tej firmy.
Jak mniemam, na poparcie Twojej tezy, iż wszystkie chłodzenia Gigabyte i Asusa są ciche, też nie masz dowodów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2011 o 14:34, Szynkars napisał:

I na podstawie tego, że kiedyś miałeś jakiegoś Radeona od Sapphire (możliwe nawet, że
referenta) stwiedzasz, że wszystkie chłodzenia tej firmy są do kitu? Skoro nawet nie
widziałeś testów tej karty, to nie pisz takich bzdur, mając na poparcie tylko wiedzę
na temat jednego, zupełnie innego modelu tej firmy.


Zapytam inaczej: Ty widziałeś takie testy? Czy naoglądałeś się słupków na wykresach w sieci? Na upartego ja sumie mogę zaufać kumplowi z redakcji, który testuje grafiki. Pomijając fakt opisany w kolejnym akapicie. Ale ... Tobie...?

Dnia 16.07.2011 o 14:34, Szynkars napisał:

Jak mniemam, na poparcie Twojej tezy, iż wszystkie chłodzenia Gigabyte i Asusa są ciche,
też nie masz dowodów?


Nie mniemaj, bo nie najlepiej Ci to wychodzi jak widzę. Miałem GTX460 Asusa z DCU, teraz mam GTX460 Gigabyte z WF. Jeszcze coś? Uprzedzając ewentualne, kolejne zarzuty o brak dowodów, posiadałem również karty z chłodzeniami referencyjnymi (i nie tylko) innych producentów. W sumie przekrój różnych kart (i Radki i NVIDIA), więc znam je z autopsji... Ty też tak masz...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2011 o 14:46, mrosi napisał:

Zapytam inaczej: Ty widziałeś takie testy? Czy naoglądałeś się słupków na wykresach w
sieci? Na upartego ja sumie mogę zaufać kumplowi z redakcji, który testuje grafiki. Pomijając
fakt opisany w kolejnym akapicie. Ale ... Tobie...?

Pytanie dlaczego nie chcesz ufać testom. Poniżej jest jeden z nich:
http://pclab.pl/art45907-10.html
Jak widać, schładzacz Sapphire w HD6770 spisuje się świetnie. Mały cytat z tegoż testu: "Schładzacz firmy Arctic Cooling zamontowany na standardowych kartach Sapphire Radeon HD 6670 i Sapphire Radeon HD 6570 jest bardzo cichy, co sprawia, że obie karty niezależnie od obciążenia plasują się w ścisłej czołówce"
Skoro nie miałeś tej karty w rękach (bo testów nie uznajesz na wiarygodne źródło informacji) to nie pisz, że chłodzenie takiej karty jest głośne i do kitu.

Dnia 16.07.2011 o 14:46, mrosi napisał:

Nie mniemaj, bo nie najlepiej Ci to wychodzi jak widzę. Miałem GTX460 Asusa z DCU, teraz
mam GTX460 Gigabyte z WF. Jeszcze coś? Uprzedzając ewentualne, kolejne zarzuty o brak
dowodów, posiadałem również karty z chłodzeniami referencyjnymi (i nie tylko) innych
producentów. W sumie przekrój różnych kart (i Radki i NVIDIA), więc znam je z autopsji...
Ty też tak masz...?

Niestety nie, ale w przeciwieństwie do Ciebie ufam testom niezależnych portali, to najlepsze żródło informacji. Nie muszę również ufać Wam, Panie Generale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja musze powiedzieć ze mam obecnie Radeona 1650 Pro 512 od Sapphire i jest cichy tak samo w 2d jak 3d mam juz 2 lata ,zero problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale jaki zasilacz do 5830 jak ona zre więciej prądu niż gtx 460

np 5770 to wymaga 108 W za ok 400 zł
5830 wymaga 175 W za ok 500 zł
a Gtx 460 160 W za GTX trzeba zapłacic ok 650 zł
to czy XFX 550W watt by dał rade na 5830 ( mam dobrą obudowę i CM ELITE 370 z 2 wiatrakami )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2011 o 15:06, Szynkars napisał:

Jak widać, schładzacz Sapphire w HD6770 spisuje się świetnie. Mały cytat z tegoż testu:
"Schładzacz firmy Arctic Cooling zamontowany na standardowych kartach Sapphire Radeon
HD 6670 i Sapphire Radeon HD 6570 jest bardzo cichy, co sprawia, że obie karty niezależnie
od obciążenia plasują się w ścisłej czołówce
"


A nie mówiliśmy przypadkiem o HD5770? Odnieś się do konkretnego modelu, a nie pierwszego lepszego z brzegu...

Dnia 16.07.2011 o 15:06, Szynkars napisał:

Skoro nie miałeś tej karty w rękach (bo testów nie uznajesz na wiarygodne źródło informacji)
to nie pisz, że chłodzenie takiej karty jest głośne i do kitu.


Akurat przytoczyłeś test z jednego najbardziej mało zaufanych portali. 70% artykułów to publikacje sponsorowane, więc... cóż... Jak napisałem, mogę od biedy zaufać kumplowi z redakcji. Ale nie PCLab. Co to to nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2011 o 15:38, mrosi napisał:

A nie mówiliśmy przypadkiem o HD5770? Odnieś się do konkretnego modelu, a nie pierwszego
lepszego z brzegu...

Nie mówiliśmy. Cały czas mowa o Sapphire Radeonie HD6770. Kolejny (tym razem mój) cytat, jeszcze z poprzedniej strony tego tematu: "Dla Twojej wiadomości HD6670 od Sapphire ma chłodzenie Arctic Cooling /.../".

Dnia 16.07.2011 o 15:38, mrosi napisał:

Akurat przytoczyłeś test z jednego najbardziej mało zaufanych portali. 70% artykułów
to publikacje sponsorowane, więc... cóż... Jak napisałem, mogę od biedy zaufać kumplowi
z redakcji. Ale nie PCLab. Co to to nie...

Cóż, jeśli za bardziej wiarygodne źródło informacji unzajesz benchmark.pl to nie mam nic do dodania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wydajność hd 6770 a 5770 jest taka sama . nie wiem dlaczego 6770 jest lepsze mam pytanie czy by było wielkim błedem kupienie asusa albo msi zamiast sapphihe

sapphihe hd6770
http://www.x-kom.pl/p/67995-karta-graficzna-pci-e-sapphire-radeon-hd6770-1024mb-128bit-lite.html
asus hd5770
http://www.x-kom.pl/p/51745-karta-graficzna-pci-e-asus-radeon-hd5770-1024mb-128bit-cucore.html
msi hd5770
http://www.x-kom.pl/p/52535-karta-graficzna-pci-e-msi-radeon-hd5770-1024mb-128-bit.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak apropo benchmarka i pclaba to imo oba serwisy sa siebie warte... dlatego kiedy chcialbym porownac jakies karty, proce, ramy i inne duperele, to nie opieram sie na jednym serwisie (i to polskim) tylko szukam wszedzie gdzie sie da a wujek google mi w tym pomaga. Jest duzo b. dobrych stron zagranicznych i glownie na nich sie opieram. Nie wiem czemu, ale "naszym" nie do konca ufam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2011 o 17:16, Ichvander napisał:

Nie wiem czemu, ale "naszym" nie do konca ufam ;)


Wiesz, wiesz. Trudno, nie zauważyć tendencyjnych tekstów i sponsorowanych artykułów wydawanych często w dogodnym momencie zachwalając zalegające na magazynach śmieci.

Trzeba zaznaczyć, że jedynym elementem który coś wnosi - jest często tylko forum ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz wtrącenie ale aż chcę się upewnić czy ty to napisałeś na serio:
a) Że przy porównywaniu wydajności i ciszy kart ufasz recenzjom z internetu nie mając bezpośredniego dostępu do sprzętu? Ehem, bez obrazy ale w ten sposób to się za dużo o rzeczywistości nie dowiesz...
b) I w międzyczasie kłócisz się z kimś kto ma takie bezpośrednie źródła?

Dnia 16.07.2011 o 16:07, Szynkars napisał:

Cóż, jeśli za bardziej wiarygodne źródło informacji uznajesz benchmark.pl to nie mam
nic do dodania...

Masz ciekawy proces myślowy, pozwalający ci chyba nie zauważać tego co inni wyraźnie piszą...Że zacytuję mrosiego:
Na upartego ja sumie mogę zaufać kumplowi z redakcji, który testuje grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2011 o 18:37, ziptofaf napisał:

Wybacz wtrącenie ale aż chcę się upewnić czy ty to napisałeś na serio:
a) Że przy porównywaniu wydajności i ciszy kart ufasz recenzjom z internetu nie mając
bezpośredniego dostępu do sprzętu? Ehem, bez obrazy ale w ten sposób to się za dużo o
rzeczywistości nie dowiesz...

Niestety, nie zawsze ma się dostęp do sprzętu by wszystko samemu sprawdzić. Oczywiście nie ufam samym testom, do tego dochodzą opinie niezależnych użytkowników.

Dnia 16.07.2011 o 18:37, ziptofaf napisał:

b) I w międzyczasie kłócisz się z kimś kto ma takie bezpośrednie źródła?

Nie. Kłócę się z kimś, kto twierdzi na podstawie jednego modelu karty, iż wszystkie karty tego producenta są głośne. Kłócę się także z kimś, kto uważa iż wszystkie karty innego producenta mają dobre chłodzenie. Sam mrosi napisał "Nie ma GB z WF i Asusa Z DCU. Co nie zmienia faktu, że nawet bez tego karty tych producentów były zawsze ciche".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2011 o 13:24, Szynkars napisał:

Kolega mrosi chyba się trochę zapędził proponując Ci niezbyt opłacalnego Asusa P8P67
i Enermaxa 525W za ponad 400 zł :) W dodatku nie starczyło na kartę graficzną. Poniżej
masz moją propozycję:

Procesor:
Intel Core i5-2400
652 zł

Płyta główna:
AsRock P67 PRO3 B3
409 zł

Pamięć RAM:
GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9
106 zł

Karta graficzna:
Gigabyte Radeon HD6850 OC
605 zł

Zasilacz:
XFX Core 550W
252 zł

Razem: 2024 zł

Płyta główna umożliwia montaż chłodzenia z LGA 775, więc jest to dodatkowa zaleta. W
tej cenie to najbardziej opłacalna płyta, nie widzę sensu dopłacania do Asusa P8P67,
zwłaszcza że płyty tej firmy na złącze P67 mają ponoć jakieś problemy. Zasilacz Enermax
też Ci się raczej nie przyda, co prawda ma wyższą sprawność, ale z racji swojej ceny
nie jest zbyt opłacalny, zwłaszcza dla przeciętnego użytkownika. Ten, który umieściłem
w zestawie również jest dobrym wyborem, gdyż w środku siedzi Seasonic S12II, który również
jest bardzo dobry jakościowo. Dodatkowo może się pochwalić certyfikatem 80+ Bronze. Jego
moc jest wystarczająca, także pod przyszłą modernizację. Karta graficzna ma ciche, wydajne
chłodzenie i jest fabrycznie podkręcona przez producenta. W obecnej chwili dobrze byłoby
się wstrzymać z zakupem do czasu, aż dolar się ustabilizuje i ceny trochę spadną. Ewentualnie
możesz narazie nie kupować karty graficznej i dozbierać do tych 750 - 800 zł, wtedy będziesz
mógł pozwolić sobie na zakup GTX 560 Ti / HD6950. Ceny z techplanet.pl.

Zestaw OK tylko czy by można było zastosować płyte główną tak do 300 zł z możliwością podkręcenia na chłodzeniu spartan he923?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2011 o 19:35, diabolo20 napisał:

Zestaw OK tylko czy by można było zastosować płyte główną tak do 300 zł z możliwością
podkręcenia na chłodzeniu spartan he923?


Niestety nie. Do 300 zł można kupić jedynie coś na H61, ale na tym układzie nie da się podkręcać procesora. Od biedy pozostają jeszcze kastraty AsRocka P67 PRO3 B3 w postaci P67 PRO i P67 PRO3 SE. Jednakże temperatura sekcji zasilania na takich płytach będzie już wyższa, podobnie jak mniejsza ilość złącz USB 3.0 i SATA III. Ewentualnie o te 300-400MHz podkręcić można też na boxowym chłodzeniu.

PS. Tnij cytaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2011 o 19:50, Szynkars napisał:

> Zestaw OK tylko czy by można było zastosować płyte główną tak do 300 zł z możliwością

> podkręcenia na chłodzeniu spartan he923?

Niestety nie. Do 300 zł można kupić jedynie coś na H61, ale na tym układzie nie da się
podkręcać procesora. Od biedy pozostają jeszcze kastraty AsRocka P67 PRO3 B3 w postaci
P67 PRO i P67 PRO3 SE. Jednakże temperatura sekcji zasilania na takich płytach będzie
już wyższa, podobnie jak mniejsza ilość złącz USB 3.0 i SATA III. Ewentualnie o te 300-400MHz
podkręcić można też na boxowym chłodzeniu.

PS. Tnij cytaty.

a coś może z firmy gigabyt bez zbędnych bajerów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2011 o 16:07, Szynkars napisał:

Nie mówiliśmy. Cały czas mowa o Sapphire Radeonie HD6770. Kolejny (tym razem mój) cytat,
jeszcze z poprzedniej strony tego tematu: "Dla Twojej wiadomości HD6670 od Sapphire
ma chłodzenie Arctic Cooling
/.../".



Mylisz się. Czytanie ze zrozumieniem? Czy jakoś tak...? czeku mówił cały czas o Radku HD5770 i jego właśnie dysputa dotyczy...

Dnia 16.07.2011 o 16:07, Szynkars napisał:

Cóż, jeśli za bardziej wiarygodne źródło informacji unzajesz benchmark.pl to nie mam
nic do dodania...


Ależ proszę Cię... Jakoś nie masz kompletnie nic z Holmesa... Poza tym nie mierz wszystkich swoją miarą... Mówię o porządnym portalu pt. FracPC.pl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2011 o 21:41, mrosi napisał:

Mylisz się. Czytanie ze zrozumieniem? Czy jakoś tak...? czeku mówił cały czas o Radku
HD5770 i jego właśnie dysputa dotyczy...

HD5770 to to samo co HD6770 ze zmienioną nazwą. Jeśli ten drugi (lub pierwszy) będzie taniej to nie ma sensu na siłę szukać drugiego.

Dnia 16.07.2011 o 21:41, mrosi napisał:

Ależ proszę Cię... Jakoś nie masz kompletnie nic z Holmesa... Poza tym nie mierz wszystkich
swoją miarą... Mówię o porządnym portalu pt. FracPC.pl...

Jak mogłem na to nie wpaść. Przecież byłem tak blisko... Ale do rzeczy, nie jestem wiernym czytelnikiem tego portalu. Oczywiście nie uważam przeprowadzanych tam testów za niewiarygodne, ale codzienne tam nie zaglądam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2011 o 20:52, diabolo20 napisał:

a coś może z firmy gigabyt bez zbędnych bajerów?


Do 300 zł nie znajdziesz płyty na P67. Nawet z H67 będzie problem. Jeśli chodzi o H61, to możesz wziąć AsRocka H61iCAFE, ale H61 nie jest zbyt przyszłościowym układem (Ivy Bridge ma ponoć wspierać tylko P67, H67 i Z68). Pamiętaj jednak, że na H61 i H67 procesora nie podkręcisz. Najlepiej zainwestować narazie w AsRocka P67 PRO3 B3, a dodatkowe chłodzenie dokupić później. Na boxowym chłodzeniu też możesz lekko podkręcić procesor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się