Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

W tej cenie ciężko o coś ciekawszego. Zresztą SLI / Crossfire ma sporo wad i rzadko kiedy jest sens się w to pakować, chyba że łączysz najmocniejsze karty na rynku. Gdy przyjdzie czas na modernizację Twojego przyszłego komputera, nie będzie sensu rozglądać się za kolejnym starym HD7850 do Crossfire, a lepiej będzie sprzedać kartę i kupić nowszą, wydajniejszą. Wiele ludzi planuje SLI / Crossfire, a potem nic z tego nie wychodzi, bo za parę lat zwyczajnie jest to nieopłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zostawił MSI, pisałem już, że jest lepiej wyposażona. Do podkręcania teoretycznie powinien być lepszy AsRock, ale 4,3-4,5GHz osiągniesz raczej na obu płytach. Pamiętaj też, by do płyty MSI wziąć obudowę SilentiumPC Brutus 430 Pure Black. Jeszcze jakieś pytania?

PS. Gdy odpowiadasz komuś na post, używaj opcji "odpowiedz", którą znajdziesz po najechaniu kursorem na daną wiadomość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2012 o 22:01, Szynkars napisał:

Bez zmiany napięcia procesora za wiele nie podkręcisz, po jego zwiększeniu do rozsądnej
wartości powinieneś osiągnąć ~4,5GHz. Wyżej nie ma sensu żyłować procesora.


no ja wyżej nie mam zamiaru najmniejszego kręcić, aczkolwiek napięciami też wole sie nie bawić. przynajmniej na razie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i zaczynają się dla mnie święta
Narazie dotarła do mnie obudowa Crosair Carbide 400R (ATX/mATX). I tu się pojawia kilka pytań
Procek i5 24000k czy 25000k (patrząc na ceny różnica nie wielka ale pojawia się możliwość ewentualnego OC przy 25000 k) ?
Największą zagwozdkę mam z płytą główną waham się między Gigabyte GA-P67A-D3-B3 a Asus P8P67 LE Rev.3.0
Pozostałe części to:
Corsair DDR3 2x 4GB 1600MHz CL9 Vengeance
OCZ ZS 650W 80+ bronze
GeForce with CUDA GTX 560Ti MSI TWINFROZ OC 2048MB (PCI-E) TWINFROZ OC
WD Caviar Blue 500 GB WD5000AAKX 16MB cache SATA/600
SilentiumPC Spartan LT HE912 CPU Cooler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie wstrzymaj się z jakimikolwiek zakupami, bo ceny poszybowały w górę o 40 zł w przypadku procesorów i płyt głównych, więc o ok 80 zł więcej trzeba wydać niż jeszcze kilka dni temu - w tej chwili wszelki upgrade jest zupełnie nieopłacalny.

Po drugie, nie ma takiego procesora jak i5 2400K. Jest albo 2400 albo 2500K. I różnica jest ogromna, bo 2500K możesz naprawdę ostro podkręcić, a przy 2400 podkręcanie jest w najlepszym razie BARDZO mocno ograniczone. I pojawia się tu od razu pytanie, czy zamierzasz procesor podkręcać czy też nie? Jeśli jeszcze nie wiesz, to lepiej założyć, że się za to kiedyś weźmiesz, kiedy będzie Ci brakować "mocy" :D wtedy bierz Asrock P67 Pro3 - tylko poczekaj aż stanieje. Jeśli na pewno nie będziesz kręcił, to bierz tańsze płyty z uboższą sekcją zasilania. Te płyty, nad którymi się zastanawiasz mają ubogą sekcję zasilania - nie daj się nabrać na fajnie wyglądający radiator w przypadku Asusa - wersja LE do podkręcania niezbyt się nadaje. W dodatku jest bardzo droga i w związku z tym zupełnie nieopłacalna. Asus się zbytnio ceni :D Gigabyte jest już tańszy, ale także nie do podkręcania.
Najlepiej jednak poczekaj jeszcze na opinię kogoś bardziej doświadczonego niż ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2012 o 16:12, kulfonito napisał:

Ja czekam, bo moja płyta główna i zasilacz zdrożały w sumie o jakieś 70-80zł :(


Niestety, ale złoty strasznie staniał. Dzisiaj przeżyłem szok, jak wszedłem na morele.net i zobaczyłem cenę i5 3570K, do którego się przymierzam - 1100 zł to zdecydowanie za dużo, szczególnie, że w krakowskim PCProjekt można go dostać (JESZCZE) za 940 zł :) to samo się stało z cenami płyt głównych. Dlatego upgrade kompa odłożyłem w czasie - może wyjdą jeszcze lepsze konstrukcje, szczególnie jeśli chodzi o płyty z chipsetem Z77.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2012 o 17:01, pawbuk napisał:

> Ja czekam, bo moja płyta główna i zasilacz zdrożały w sumie o jakieś 70-80zł :(


Niestety, ale złoty strasznie staniał. Dzisiaj przeżyłem szok, jak wszedłem na morele.net
i zobaczyłem cenę i5 3570K, do którego się przymierzam - 1100 zł to zdecydowanie za dużo,
szczególnie, że w krakowskim PCProjekt można go dostać (JESZCZE) za 940 zł :) to samo
się stało z cenami płyt głównych. Dlatego upgrade kompa odłożyłem w czasie - może wyjdą
jeszcze lepsze konstrukcje, szczególnie jeśli chodzi o płyty z chipsetem Z77.


Ja się przymierzam do Asrocka P67 Extreme4 Gen3. Co dokładnie daje Z77?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2012 o 17:02, kulfonito napisał:

Ja się przymierzam do Asrocka P67 Extreme4 Gen3. Co dokładnie daje Z77?


Generalnie to dodaje natywne wsparcie dla USB 3.0, co oznacza w praktyce szybsze działanie złącza USB, oraz obsługę PCI-E 3.0. No i umożliwia korzystanie ze zintegrowanej grafiki - przydatne jeśli padnie karta graficzna. Zmiany bardzo niewielkie w porównaniu do P67, ale jednak wolę kupić płytę z tym najnowszym chipsetem. Poczekam jeszcze jednak trochę, może producenci mobo jeszcze czymś zaskoczą - czymś w rodzaju Asrock p67 pro3 :D Teraz miałem jakąś tanią płytę główną od Gigabyte, zacofaną technicznie, na której OC było bardzo trudne i więcej takiego błędu nie zamierzam popełnić. Jeśli chodzi o Z77, to zastanawiam się głownie nad Gigabyte GA-Z77X-D3H. Ciekawie prezentuje się też MSI Z77A-G45.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2012 o 17:40, pawbuk napisał:

Jeśli chodzi o Z77, to zastanawiam
się głownie nad Gigabyte GA-Z77X-D3H. Ciekawie prezentuje się też MSI Z77A-G45.


W razie czego, poniżej masz test, w którym znajdują się obie interesujące Cię płyty:
http://pclab.pl/art49616.html
MSI Z77A-G45 został również przetestowany przez portal PurePC:
http://www.purepc.pl/plyty_glowne/test_plyt_glownych_lga_1155_z_intel_z77_pod_ivy_bridge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2012 o 17:46, Szynkars napisał:

W razie czego, poniżej masz test, w którym znajdują się obie interesujące Cię płyty:
http://pclab.pl/art49616.html
MSI Z77A-G45 został również przetestowany przez portal PurePC:
http://www.purepc.pl/plyty_glowne/test_plyt_glownych_lga_1155_z_intel_z77_pod_ivy_bridge


Za Z77A-G45 przemawia niższa cena oraz fajne UEFI :D poza tym słyszałem, że to Military Class III to gwarancja lepszej jakości. Model Gigabyte zapewnia za to bardzo dobre wyniki w podkręcaniu (w stosunku do ceny), niezłe chłodzenie, lepszą sekcję zasilania (nie mylę się, że jest w układzie 8+2?) oraz dużo wyjść USB 3.0. Niestety, cena jest jak na razie dość wysoka (ok 50 zł droższa niż płyta od MSI). Na całe szczęście aż tak mi się nie spieszy i mam nadzieję, że ceny spadną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2012 o 18:50, pawbuk napisał:

poza tym słyszałem, że to Military
Class III to gwarancja lepszej jakości.


Tak, podobnie jak Ultra Durable 4 i wszystkie inne cudowne technologie producentów płyt głównych, świadczące o ich niebywałej jakości i wojskowej klasy komponentach... Gigabyte ma trochę mocniejszą sekcję zasilania od płyty MSI (9-fazową, jak widzę), ale cztery fazy pozostają niechłodzone. O ile w przypadku procesorów Ivy Bridge nie odbija się to w znacznym stopniu na wynikach OC i temperaturach sekcji, o tyle w wypadku procesorów Sandy Bridge ma to już większe znaczenie. Generalnie najlepiej, jak wszystkie fazy są chłodzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2012 o 19:25, Szynkars napisał:

Tak, podobnie jak Ultra Durable 4 i wszystkie inne cudowne technologie producentów płyt
głównych, świadczące o ich niebywałej jakości i wojskowej klasy komponentach... Gigabyte
ma trochę mocniejszą sekcję zasilania od płyty MSI (9-fazową, jak widzę), ale cztery
fazy pozostają niechłodzone. O ile w przypadku procesorów Ivy Bridge nie odbija się to
w znacznym stopniu na wynikach OC i temperaturach sekcji, o tyle w wypadku procesorów
Sandy Bridge ma to już większe znaczenie. Generalnie najlepiej, jak wszystkie fazy są
chłodzone.


I tak to Military Class III na pewno by nie wpłynęło na moją decyzję o zakupie konkretnej płyty :)
Wydawało mi się, że Gigabyte ma 10 fazową sekcję zasilania, ale mogłem po prostu źle zliczyć. Dla mnie ważne jest, że nie jest zbyt słaba, na azocie nie mam zamiaru kręcić :D
Przymierzam się do procków IB, więc pewnie ta niechłodzone fazy nie będą miały jakiegoś wielkiego wpływu na temp.
Mi się bardziej podoba Gigabyte. Chyba, że znasz jeszcze inną płytę w podobnej cenie i podobnych możliwościach - jestem otwarty na wszelkie propozycje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2012 o 19:45, kulfonito napisał:

Może Asrock Z77 Extreme4?


Też ciekawa konstrukcja, z trochę lepszą sekcją zasilania (w pełni chłodzoną), ale za to droższa. Obawiam się, że żeby wykorzystać tą przewagę musiałbym podkręcić Ivy Bridge do takich wartości, że chłodzenie powietrzne dawno by przestało wystarczać. Z tego co wiem to IB opłaca się w miarę bezpiecznie podkręcać do ok 4,5 GHz, a i tak ostro już się wtedy grzeje. A do tego podejrzewam wystarczy w zupełności tańszy Gigabyte. Szczególnie jeśli dawał sobie radę z Sandy Bridge.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2012 o 20:00, pawbuk napisał:

> Może Asrock Z77 Extreme4?

Też ciekawa konstrukcja, z trochę lepszą sekcją zasilania (w pełni chłodzoną), ale za
to droższa. Obawiam się, że żeby wykorzystać tą przewagę musiałbym podkręcić Ivy Bridge
do takich wartości, że chłodzenie powietrzne dawno by przestało wystarczać. Z tego co
wiem to IB opłaca się w miarę bezpiecznie podkręcać do ok 4,5 GHz, a i tak ostro już
się wtedy grzeje. A do tego podejrzewam wystarczy w zupełności tańszy Gigabyte. Szczególnie
jeśli dawał sobie radę z Sandy Bridge.




Ja tam mam Sandy Bridge, ponoć mniej sie grzeje od IB. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte GT 240 1GB
Intel Core Duo E5500
Gigabyte Extreme 45-EP
Goodram 4GB 1333MHz

Jak najlepiej zmodernizować ten zestaw aby spokojnie grać w battlefielda 3 na medium bez spadków fps?
Im taniej wyjdzie tym lepiej ale dobrze ,żeby nie przekraczało to 600-700zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się