Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Ten zasilacz to na pewno do wymiany - może się spalić dosłownie w każdej chwili ;) a jaki masz dysk twardy? Bo może się okazać, że masz ogólnie wszystko do wymiany, a wtedy za 1200 zł cudów nie oczekuj - powiem Ci, że samego i7 za mniej niż 1000 zł to na pewno nie znajdziesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2012 o 12:23, Dominik000 napisał:

Daję zdjęcie mojego zasilacza. W zielonej ramce jest jego nazwa. Jeśli on nie uciągnie
karty graficznej z 2011 roku(bo taką bym chciał) to mogę kupić nowy zasilacz. Właściwie
to chcę kupić cały nowy komputer do 1000 zł no ewentualnie do 1200zł dysk twardy bym
sobie tylko zostawił.


To zasilacz też do wymiany 300W jest mocno na granicy i prawdopodobnie nie pociągnie sprzętu. O dysk to chodzi mi o to czy jest na sata czy jeszcze na ATA(IDE) zależy od tego wybierana płyta główna, bo większość nie ma już starych złącz IDE. Ogólnie najlepiej będzie jak podasz cała konfigurację obecnego kompa to będzie wiadomo co można z niego zostawić a co się nie przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2012 o 12:47, Nufiko napisał:

To zasilacz też do wymiany 300W jest mocno na granicy i prawdopodobnie nie pociągnie
sprzętu. O dysk to chodzi mi o to czy jest na sata czy jeszcze na ATA(IDE) zależy od
tego wybierana płyta główna, bo większość nie ma już starych złącz IDE. Ogólnie najlepiej
będzie jak podasz cała konfigurację obecnego kompa to będzie wiadomo co można z niego
zostawić a co się nie przyda.

Wiesz on był zakupiony w 2004 roku, myślę że wszystko będzie do wymiany aby chodziły mi najnowsze gry na wysokich detalach. Doradzcie jaki sprzęt kupić. Wiem że jak wyjdzie karta graficzna to wychodzi ona w kilku wersjach( ja chciałbym jak najnowszą kartę w tej najtańszej wersji. tak 300zł-400zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz na wszystko 1200 zł, to bardzo ważne jest jakie złącze ma dysk twardy i jaką masz obudowę. Bo gdyby trzeba było doliczyć jeszcze te dwie części to na kartę graficzną zostanie od 200 do 300 zł :) na dysku twardym powinno być napisane dokładnie co to za model. Obudowa też powinna mieć jakieś oznaczenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2012 o 12:55, Dominik000 napisał:

myślę że wszystko będzie do wymiany aby chodziły
mi najnowsze gry na wysokich detalach.
1000-1200 zł


Jak powiększysz swój fundusz dwukrotnie, to może coś z tego będzie. Sorry ale żeby grać w nowe gry na średnio-wysokich trzeba wyłożyć kasę.
Za taką kwotę możesz co najwyżej liczyć na niskie detale ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ten zasilacz ma sprawność pewnie ok 85%, więc musisz sobie policzyć 0,85*650 i Ci wyjdzie coś koło 550W :) to i tak bardzo dużo, uwierz mi ;) Twój zestaw może w stresie będzie pobierał ok 400W, więc spokojnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat mam teraz 400W i komp sie nie chce uruchomić. Co więcej czytałem że ta karta graficzna co mam potrzebuje co najmniej 500W. Więc obawiam się że będę na granicy przeciążenia.

Dnia 22.07.2012 o 13:15, pawbuk napisał:

Wiesz, ten zasilacz ma sprawność pewnie ok 85%, więc musisz sobie policzyć 0,85*650 i
Ci wyjdzie coś koło 550W :) to i tak bardzo dużo, uwierz mi ;) Twój zestaw może w stresie
będzie pobierał ok 400W, więc spokojnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2012 o 13:09, pawbuk napisał:

Jeśli masz na wszystko 1200 zł, to bardzo ważne jest jakie złącze ma dysk twardy i jaką
masz obudowę. Bo gdyby trzeba było doliczyć jeszcze te dwie części to na kartę graficzną
zostanie od 200 do 300 zł :) na dysku twardym powinno być napisane dokładnie co to za
model. Obudowa też powinna mieć jakieś oznaczenie :)

Na obudowie nie mam żadnych oznaczeń a komputera nie chcę rozbierać do cna aby zobaczyć jaki to jest dysk twardy. Więc do kupienia jest wszystko. Chcę jak najtaniej aby chodziły mi najnowsze gry, a w szczególności chcę dirta 3 pograć (Zalecane wymagania sprzętowe DIRT 3 (z myślą o DirectX 11),procesor AMD Phenom II lub Intel Core i7, 3 GB RAM,karta graficzna Radeon HD z serii 6000, DirectX 11) Windowsa 7 mi nie doliczajcie bo mam już z mojego drugiego komputera. Karta może być lepsza niż radeon z serii 6000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, że sama karta potrzebuje 500W, ale do zestawu z tą kartą graficzną najlepiej będzie się nadawał zasilacz przynajmniej 500W :) a tu masz 650W, więc spokojnie ;) poza tym, z tego co wiem, to zasilacz osiąga największą sprawność kiedy jest obciążony w ok 50% :) teraz masz zasilacz 400W, ale wiesz jaką ma sprawność? bo może dostarczać maksymalnie 300W, a to rzeczywiście może być za mało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 1200 zł nie oczekuj cudów ;) zestaw nadający się do grania w Dirt 3 w FullHD i na wysokich ustawieniach graficznych to koszt ok 3000 zł. Za 1200 zł może uda się złożyć zestaw, na którym będzie można odpalić w ogóle tego Dirta.

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/zestawy_komputerowe_na_lipiec_2012_poradnik_zakupowy?page=0,3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc. Już rozumiem o co chodzi ;)

Dnia 22.07.2012 o 13:57, pawbuk napisał:

Nie chodzi o to, że sama karta potrzebuje 500W, ale do zestawu z tą kartą graficzną najlepiej
będzie się nadawał zasilacz przynajmniej 500W :) a tu masz 650W, więc spokojnie ;) poza
tym, z tego co wiem, to zasilacz osiąga największą sprawność kiedy jest obciążony w ok
50% :) teraz masz zasilacz 400W, ale wiesz jaką ma sprawność? bo może dostarczać maksymalnie
300W, a to rzeczywiście może być za mało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę już edytować, więc w tym zestawie, który Ci podałem na pewno zmień płytę główną na:
http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-h61m-s1-460555/
Procesor weż ten:
http://www.morele.net/procesor-intel-pentium-g840-2-80ghz-bx80623g840-914110-box-399389/
A kartę graficzną tą:
http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd-6670-1gb-ddr3-128-bit-hdmi-dvi-d-bulk-11192-22-10g-478713/

Zaoszczędzisz trochę jeśli kupisz na allegro jakiś dysk twardy ze złączem SATA oraz może jakiś używany napęd DVD.
Może stara obudowa wystarczy, bo za nową trzeba by było dać pewnie ze 100 zł. Dirt 3 Ci na tym pójdzie, ale nie oczekuj zbyt wiele ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2012 o 13:26, Dominik000 napisał:

Na obudowie nie mam żadnych oznaczeń a komputera nie chcę rozbierać do cna aby zobaczyć
jaki to jest dysk twardy. Więc do kupienia jest wszystko. Chcę jak najtaniej aby chodziły
mi najnowsze gry, a w szczególności chcę dirta 3 pograć (Zalecane wymagania sprzętowe
DIRT 3 (z myślą o DirectX 11),procesor AMD Phenom II lub Intel Core i7, 3 GB RAM,karta
graficzna Radeon HD z serii 6000, DirectX 11) Windowsa 7 mi nie doliczajcie bo mam już
z mojego drugiego komputera. Karta może być lepsza niż radeon z serii 6000.


Pobierz 2 programiki CPU-Z i HDtune, CPU-Z pobierze dane o: procesorze, płycie głównej, zainstalowanych pamięciach ram, programem HDtune w zakładce info odczytasz dane na temat dysku twardego. W twoim wypadku każda zaoszczędzona stówa pozwoli na zakup lepszego proca/grafy, bo jak koledzy pisali 1000zł to starcza co najwyżej na komputer na którym dirt się uruchomi (czytaj spełnisz minimalne wymagania) na zalecane to co najmniej 1500PLN trzeba by mieć (procek i7 to ok 600-700PLN, grafa aby wyświetliła sensownie w dx11 to 500+ PLN, płyta główna 150+ PLN, zasilacz 150+, pamięci ok 100PLN)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2012 o 14:10, pawbuk napisał:

Zaoszczędzisz trochę jeśli kupisz na allegro jakiś dysk twardy ze złączem SATA oraz może
jakiś używany napęd DVD.
Może stara obudowa wystarczy, bo za nową trzeba by było dać pewnie ze 100 zł. Dirt 3
Ci na tym pójdzie, ale nie oczekuj zbyt wiele ;)

Dzięki za pomoc. Z tym co mi podałeś oraz ze strony purepc.pl którą mi podał pawbuk napewno coś dla siebie wybiorę. Ale mam jedno pytanie, czy mój napęd CD/DVD na pewno nadaje się do wymiany? Znowu nie znam jego nazwy ale czy złącze jakim jest podłączony do reszty komputera uległo zmianie przez te lata i nie da się go już podłączyć do nowego sprzętu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2012 o 20:17, Szczep_NML napisał:

27.5 cm miejsca tam jest nie wliczając śledzia.


Gigabyte może tam nie wejść, bo ma dokładnie 27,5 cm długości. Ale modele:
http://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-670-hdmi-2gb-ddr5-zt-60301-10p-478717/
http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx670-2048mb-ddr5-256bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-980-6008-02g-p4-2670-kr-483323/
http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-gtx670-dc2-2gd5-475219/
powinny się zmieścić :)
Ten ostatni Asus ma ok 27, 2 cm długości, więc też nie będzie wiele zapasu, ale pewnie wejdzie :) W tej cenie GTX670 najbardziej opłacalny, więc bierz bez wahania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się