Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 16.07.2012 o 16:42, Bralo napisał:

>
> hmm co do intela to Ci zaufam ale chcialem sie spytac czy moze nie lepiej jednak
TEN
> zasilacz :)?
>
> http://www.morele.net/zasilacz-ocz-fatal1ty-550w-modular-sli-psu-led-80plus-ocz550fty-eu-251173/


Niee :) . Moim zdaniej XFX jest lepszy :).
Sprawność : XFX 85% Fatality: 82%
-12V - 6W
-12V - 3.6W
+12V - 528W +12V
- 450W
+3.3V/+5V - 150W +3.3V/+5V
- 150W
+5Vsb - 12.5W +5Vsb
- 12.5W
Do tego XFX ma więcej zabezpieczeń :)

a w techlandzie zeby skorzystac z tej oferty zlozenia kompa za 1zł wystarczy wpisac to w podsumowaniu skladania zamowienia tak? z góry przepraszam za moją tępote :) // dobra już zauważyłem co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2012 o 16:42, Bralo napisał:

>
> hmm co do intela to Ci zaufam ale chcialem sie spytac czy moze nie lepiej jednak
TEN
> zasilacz :)?
>
> http://www.morele.net/zasilacz-ocz-fatal1ty-550w-modular-sli-psu-led-80plus-ocz550fty-eu-251173/


Niee :) . Moim zdaniej XFX jest lepszy :).

XFX Core: sprawność 85%
-12V - 6W
+12V - 528W
+3.3V/+5V - 150W
+5Vsb - 12.5W
Fatality : 82%
-12V - 3.6W
+12V - 450W
+3.3V/+5V - 150W
+5Vsb - 12.5W
Do tego XFX ma więcej zabezpieczeń.
Sorki za źle napisanego posta :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje nowego monitora do 1500 zł do gier.
Blisko sześć lat nie interesowałem się jakie zaszły zmiany. Co byście polecili? Oczywiście panoramiczny? Mój stary to wysłuzone 17 cali 1280×1024 lg z serii fantasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście kupiłem 2 tygodnie temu Iiyama ProLite E2773HDS i jestem niezmiernie zadowolony ;)
Wahałem się między tym modelem, a całkowicie innym z obsługą 3D, ale doszedłem do wniosku że i tak nie będę z tego (3D) korzystał, więc lepiej kupić coś o lepszych parametrach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2012 o 22:07, diabolo20 napisał:

Core i7-2720QM Powie mi ktoś ile ten procek ma rdzeni a ile wątków?:)


4 rdzenie , 8 wątków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy Ci na czymś na lepszej matrycy i nie potrzebujesz jednocześnie przesadnie wielkiego monitora, to w tej cenie najlepszy będzie Eizo Foris FS2331. Ewentualnie możesz poczekać na Eizo Foris FS2333, który ma być zrobiony właśnie z myślą o graczach. Nieco taniej, w okolicach 1100 zł masz jeszcze o 1" większego Dell U2412M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz składam zestaw w internetowym sklepie. Czy takie sklepy przy składaniu podzespołów, łączą je taśmami i testują potem czy wszystko działa poprawnie?

Może macie jeszcze jakieś rady co do kupowania takiego sprzętu przez internet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku obie karty by się nadały, choć pewnie i tak by były ograniczane przez procesor. Ale musisz też podać jaki masz zasilacz - przynajmniej markę i moc. Wbrew pozorom zasilacz to nie taki zbędny element komputera, który zabiera tylko miejsce w obudowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Zgodnie z obietnicą przybyłem, by pochwalić się, co udało mi się zakupić (komp stoi już na biureczku).
Otóż, obudowa (od niej może zacznę) to Silentium PC Regnum, która robi niesamowite wrażenie swoją jakością wykonania. Jedynym jej minusem, jaki do tej pory zauważyłem, jest mała ilość kleju pod przyciskami zasilania/ponownego uruchomienia, przez co przyciski te lubią się blokować, ale to jest do naprawienia we własnym zakresie. Jeśli chodzi o RAM, to 8GB 1333MHz Goodrama jak najbardziej daje radę, co mnie niesamowicie cieszy. Procesor? Płyta główna? MSI B75A-G43 oraz Core i5 3550 ze sobą współgrają. doszedłem do wniosku iż nie opłaca mi się inwestować w rzeczy z odblokownym mnożnikiem, taki sprzęt w zupełności mnie zadowoli (a płyta główna również wykorzysta wyjścia USB 3.0 na przednim panelu), a przy okazji oszczędzę ok. 100-200zł na tym sprzęcie (co, jak już wcześniej wspominałem, ważną kwestią jest ze względu na urlop ;)). No i karta graficzna.. w środku mej budki siedzi sobie grzecznie (i cicho!) GeForce GTX560 DCII OC od Asusa, który do mojego monitora i jego natywnej rozdzielczości wystarcza w zupełności (mając w zanadrzu duży zapas mocy). Gdy zacznie brakować mocy, zawsze mogę go trochę podkręcić, dzięki czemu (mam nadzieję) uzyskam wydajność zbliżoną do wersji TOP.
Podsumowując, jestem zadowolony z zakupu i szczęśliwy, że już po wszystkim.
Dziękuję serdecznie za pomoc uzyskaną od Was, gdyż naprawdę porady okazały się cenne.
Pozdrawiam serdecznie,
lygy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, na ten moment, wymarzyłem sobie dokupienie pamięci RAM. Windows 7 32bit, więc mając 2GB powinienem dokupić 1GB. Z tym że, chciałbym dokupić 2GB, bo system mogę przeinstalować na 64bit. Pytania do Was,
1. czy da się w ogóle ulepszyć tego kompa? Chodzi mi o to czy płyta główna obsłuży dodatkowe kości RAM, czy w przyszłości da radę dokupić kartę graficzną która uciągnie gry pokroju BF3 na max detalach? Mam obawy bo to jest jakiś HP Compaq, a z takim gotowym zestawem to nigdy nic nie wiadomo.

2. czy jest sens kupowania 2GB i reinstalacja systemu, czy 1GB i zostawić jak jest (chyba że instalacja dodatkowej kości RAM wymaga przeinstalowania systemu to wsio jasne)


Specyfikacja wg CPUZ

Procek
AMD Phenom X4 9600B 2.30 GHz

Mainboard
Pegatron Corporation
Model - 2A72h
Z tym że na samej płycie głównej mam - m2n68 la

Pamięć
DDR2 2GB Samsung

Grafika
GeForce 9600 GT 1GB

Nie wiem czy coś jeszcze potrzeba, jakby co to piszcie.

Za kilka miesięcy jeszcze się do Was zgłoszę z pomocą przy złożeniu całkiem nowego PCta, bo jak się ma za Żonę weekendowego gracza RPGów i wciągnie się go w Project Reality i DayZ to jeden PC i laptop to za mało.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skleję wszystko razem dla ułatwienia.

Dnia 18.07.2012 o 12:11, Stalker69 napisał:

A więc tak, na ten moment, wymarzyłem sobie dokupienie pamięci RAM. Windows 7 32bit,
więc mając 2GB powinienem dokupić 1GB. Z tym że, chciałbym dokupić 2GB, bo system mogę
przeinstalować na 64bit. Pytania do Was,
1. czy da się w ogóle ulepszyć tego kompa? Chodzi mi o to czy płyta główna obsłuży dodatkowe
kości RAM, czy w przyszłości da radę dokupić kartę graficzną która uciągnie gry pokroju
BF3 na max detalach? Mam obawy bo to jest jakiś HP Compaq, a z takim gotowym zestawem
to nigdy nic nie wiadomo.

2. czy jest sens kupowania 2GB i reinstalacja systemu, czy 1GB i zostawić jak jest (chyba
że instalacja dodatkowej kości RAM wymaga przeinstalowania systemu to wsio jasne)


Specyfikacja wg CPUZ

Procek
AMD Phenom X4 9600B 2.30 GHz

Mainboard
Pegatron Corporation
Model - 2A72h
Z tym że na samej płycie głównej mam - m2n68 la

Pamięć
DDR2 2GB Samsung

Grafika
GeForce 9600 GT 1GB

Nie wiem czy coś jeszcze potrzeba, jakby co to piszcie.

Za kilka miesięcy jeszcze się do Was zgłoszę z pomocą przy złożeniu całkiem nowego PCta,
bo jak się ma za Żonę weekendowego gracza RPGów i wciągnie się go w Project Reality i
DayZ to jeden PC i laptop to za mało.. ;)

20120718151053

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 400 zł lub mniej nie znajdziesz żadnego ciekawego monitora, co więcej, będą to konstrukcje rzędu najwyżej 19-20". Moim zdaniem warto dołożyć te 50 zł i mieć od razu monitor 22", dodatkowo z podświetleniem LED. Komfort pracy czy grania znacznie lepszy, niż na mniejszym monitorze.
Co do zestawu - gdybyś kupił go od razu, gdy go zaproponowano, zapłaciłbyś 60 zł mniej, teraz ceny niektórych podzespołów poszły w górę. Z zakupem podzespołów lepiej nie czekać zbyt długo, czasem można wprawdzie na tym trochę zaoszczędzić, ale równie często stracić (tak, jak w Twoim przypadku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się