Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 28.11.2005 o 14:34, Hannibal napisał:

Pomóżcie wybrać kartę graficzną. Cena w granicach 300-400 zł. Czy karta ATI Radein 9550 128 MB za 235 zł to przyzwoity wybór?


Chyba jest najlepszy w tym przedziale cenowym. Podobno się rewelacyjnie podkręca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2005 o 14:34, Hannibal napisał:

Pomóżcie wybrać kartę graficzną. Cena w granicach 300-400 zł. Czy karta ATI Radein 9550 128 MB za 235 zł to przyzwoity wybór?


Moim zdaniem i pewnie zdaniem wielu ludzi jest to najlepszy wybor na swiecie za tą cenę:) Jeżeli chcesz to mozesz kupic jakiegos saphirre 9600 PRO za 320 - 330 zł z niezłym taktowaniem i w tym kierunku najbardziej bym polecał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2005 o 14:34, Hannibal napisał:

Pomóżcie wybrać kartę graficzną. Cena w granicach 300-400 zł. Czy karta ATI Radein 9550 128 MB za 235 zł to przyzwoity wybór?


GeCube 9550 Extreme Edition to rewelacja, podkrecisz go sobie i bedzie smigal jak 9600pro albo nawet XT, system wykrywa go jako 9600XT :D. Mozna go dostac taniej, tu masz przyklad: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15015 . Sam mam taka i za ta cene to jest najlepszy wybor wg mnie :) Na allegro chodzi ponizej 300zl. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten HiS ma dosc niskie taktowanie rdzenia, nie wiem czy jest podatny na podkrecanie, najlepiej trafic na wspomnianego wyzej gecuba z taktowaniem rdzenia 450 :) i pamieci 580, ale ta wersja z komputronik to chyba 430. Chociaz ten his jest tanszy, to juz kwestia potrzeb, obie zapewne sa do siebie podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2005 o 22:42, au_rel napisał:

Ten HiS ma dosc niskie taktowanie rdzenia, nie wiem czy jest podatny na podkrecanie, najlepiej trafic na wspomnianego wyzej
gecuba z taktowaniem rdzenia 450 :) i pamieci 580, ale ta wersja z komputronik to chyba 430. Chociaz ten his jest tanszy,
to juz kwestia potrzeb, obie zapewne sa do siebie podobne.


Heh wersja komputronika to 400/500 a niektore sie trafiaja z dobrym taktowaniem, natosmiast his wyciaga z 400/600 na 530/640 a po V-modzie cisnie 700:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2005 o 22:51, Widek napisał:

Heh wersja komputronika to 400/500 a niektore
sie trafiaja z dobrym taktowaniem, natosmiast his wyciaga z 400/600 na 530/640 a po V-modzie cisnie 700:D


Nie no ta wersja oczywiscie odpada, jednakze jezeli znalazlbym jeszcze gdzies 450/580 to bym bral. Na mojej udalo mi sie przejsc test 3mark2003 na 490/640 :) ale inni po Vmodzie potrafili miec 800 :D Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram calym sercem zdanie au_rel-a. Mialem kiedys ta karte i byla naprawde niezla ... jak by sie komus chcialo pokopac, to w topicu o grafikach autorstaw Roben-a dalem kiedys linka do wlasnozrobnej recki tej karty. Byla to pierwsza wersja extrema, nieco mniej wydajna niz te dzisiejsze, ale pokazywala pazurki przy OC...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie każdy wie ze ten 9550 XT odniósł niezły sukces i to jest naprawde bardzo dobra karta za niską kasę... Kiedy zamowilem ją w sklepie ale czekałem na nią jakies 3 - 4 tygodnie i ostatecznie zrezygnowałem a rok temu kosztowała jakies 430zł albo i wiecej:P Wtedy tak klełem na ten sklep wyzywałem od najgorszych a teraz to im bardzo dziekuje bo zamiast kupywac dobra karte do Cel 1Ghz, 640 SD Ram wymieniłem całego kompa hehe:D potem dokupiłem karte i jest luzik:) A co do tego , niedawno mi k.... odpadł wiatrak!! Wyjmuje kompa bo chcialem zawiesc do servisu nie, (wymienic cooler w procu) i patrze zwisa mi wiatrak!!! Nie cała czesc tylko kabelki wisza , a na dole lezy wiatraczek, to ja strasznie sie poryłem;] czy do ego tez obowiązuje gwaranacja? karta mi dziala ale nie ma chldzoenia i o dziwo chodzi na 400/470 czyli tak jak wczesniej a teraz zamierzam kupic cos takiego, warto?

http://www.4max.pl/default.asp?g=141&gg=19&produkt=261

http://www.4max.pl/default.asp?g=141&gg=19&produkt=1401

http://www.4max.pl/default.asp?g=141&gg=19&produkt=1722

http://www.4max.pl/default.asp?g=141&gg=19&produkt=1056 takie cus ale do 9200 - 9800 gdzies na niecie widzialem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh ... przerobilem ten temat juz kiedys przy swoim owczesnym tytanie mocy 6600GT z Galaxy. Oryginalny wiatrak nie wystarczal tej grafice niestety.
Ja polecam rozne wersje silencerow, najlepiej te z mozliwoscia chlodzenia pamieci tym samym radiatorem co GPU. Swojego czasu zastanawialem sie nad zalmankiem, ew jego mlodszym bratem pentagramem, ale pokusa wydmuchiwania goracego powietrza z kompa wygrala i pozostal ostatecznie silencer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupic ten sprzęcik:
http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C6300679
http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C6550271

Jak myślicie ? dostane lepszy sprzęt, który miesci sie w przedziale cenowym do 500 zł ? Moze powinienem wybrac jednak jakiegos AMD ? Albo wogole nie kupowac tak taniego przętu ? :D

Aktualnie mam Athlon 1 GHz + GF FX 5200 128/128 + 2x 128 DDR RAM i jakas stara plyta glowna i juz nie wyrabiam z tymi zacinającymi się grami :P Jak myslicie odczuje jakas wieksza roznice ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też wolałbym coś bezgłośnego, Zalman robi ładne układy chłodzące na grafikę... Ja mojego 9550xt zdobylem rok temu za 360zl :D
WąChU --> Ja tam bym brał AMD :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2005 o 20:20, WąChU napisał:

Ale z tanich prockow AMD są tylko Semprony a slyszalem o nich nie najlepsze zeczy :?


Kwestia gustu i patrzenia na sprawe ... na te spojz tak jak na celerona ... tez jest tani i mozna w zasadzie na nim pograc ... podobnie z amd. jesli sempek to tylko na 754, bron boze na socket a. Te na 754 sa juz 64bitowe i chociaz ta platforma nie ma juz zbyt dlugiej przyszlosci (w porownaniu do socket A) to na pewno przez najblizszy rok, poltora bedzie slo cos z tym zrobic ... no i tu mozna spotkac jeszcze plyty na agp, jesli nie chcesz grafy zmieniac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2005 o 20:20, WąChU napisał:

Ale z tanich prockow AMD są tylko Semprony a slyszalem o nich nie najlepsze zeczy :?


LOL:) zaczelo sie od plotki ze to padła i nadają sie dop biura, normalnie smiac mi sie chce z takich ludzi... Przeciez Semprony to stare Athlony!!! Czy Athlon naprzyklad 2400+ był słaby do gier? Bo ja sobie nie przypominam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz racje ... sa to prawie Athlony (przymajmniej jesli chodzi o socket A, bo oba modele byly produkowane na tych samych jadrach i lini, jedynie "L"-ki mialy przepalane...) ... ale wiesz, ludziska zbyt sie do duronow przyzwyczaili ... czasem szlo trafic na sempka na jadrze thorton ... oj, co szlo z takim wyprawiac ... niektore krecily sie lepiej niz takie same athloniki...
Co do socketu 754 nie mam juz takiej pewnosci, bo szczeze mowiac nie przygladalem sie im zbyt dokladnie, jedno jest pewne ... niektore swietnie sie kreca ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na rok 2003/2004 nie ale na rok 2005/2006 juz tak!
Teraz mamy o niebo lepsza technologie i wszystkie juz nie dwurdzeniowe procesory schodza na margines... :]
Ale niejest powiedziane ze nie sa jeszcze db, moze nie sa super wydajne ale zawsze jeszcze pociagna system :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stary ale moim zdaniem taki Sempron 2400+ ma bardzo dobry stosunek do wydajnosci , przekrecasz FSB na 200 i juz masz 2 GHZ to chyba opłacalny zakup nie? (Oczywiscie jezeli masz mało forsy) W 2003/2004 pewnie ze byl dobry a w 2005/2006 juz srednio przeciez to normalna kolej rzeczy, kupujesz karte i po 2 latach musisz ją zmodernizowac ale dalej w gry sobie na niej pograsz:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no logiczny bieg zeczy ze z biegiem lat sprzet tanieje i wymaga modernizacji. Nie wiem jak z sempronami nigdy nie kosztowalem, zawsze tylko AMD, najpierw Barton 2500+ a teraz 64 / 3000 & 3500 ghz i jestem strasznie zadowolony, jak dla mnie najlepsze i nie drogie procki do overlockingu / gier / multimediow i do wszystkiego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się