Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

argh!!!

dzis moja szkola otrzymala trzecia pracownie komputerowa.
20x17" LCD LG
20xkomputery na ktore sklada sie AMD 64 3000+@939, 2x256MB RAMu, 80GB hitachi SATA II, grafa Xpress200 (zintegrowana)
20xheadset
3xkolorowe laserowki hp
1xlaptop

skad ona na to wziela kase??!!?!?! ja tez chce jeden taki zestawik!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2005 o 14:53, Jar Jar Binks napisał:

Gdy instaluje gre wyskakuje mi okno: Twój procesor nie obsługuje zestawu zaawansowanych instrukcji (SSE)
wymaganego przez
Age of Empires III. Instalacja zostanie przerwana.

Nie chodzi mi o problem z grą tylko o to jaki procesor najlepiej kupić.
Tylko nie za drogi, ale żeby wystarczył do uruchomienia większości nowych gier. Obecnie mam Pentium II 800 Mhz.


Pozdro


O stary masz teraz takie rozumienie jak ja sprzed kilku laty:D Jeżeli wymienisz procka, bedziesz musial wymienic i plyte głowną i ramy i zasilacz:) Czyli prawde mowiac calego kompa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki za jeszcze jednego posta, ale mozecie mi doradzic jakie głosniki kupic za 150 - 200zł ? A moze lepszym wyborem bylaby jakas wieza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2005 o 11:49, ImrO Cent napisał:

Mam takie pytanko...:) Jak makasymalnie mozna podkrecic Durona 1,4GHz? Dojdzie gdzies do 1,8GHz?

Powienien. Durony to jedna z nejlepiej kręcących się CPU. Ważne jest tylko ustawienie vcore na poziomie ok. 1,95V. Wtedy zwykle wystarcza zmiana FSB z 266 (133) na 333 (166).

Ja mam 1,8 GHZ i przez taką zmianę podkręciłem sobie do 2,25 MHz bez trudności (nie chciało mi się wyżej z braku czasu na testowanie). Wykryty został jako AMD K7 2800+. U Ciebie powinien byc wykryty po podkręceniu zapewne jako AMD K7 2200+.

Nie mam kasy na nowego

Dnia 02.12.2005 o 11:49, ImrO Cent napisał:

procka, wiec chce podkrecic stary(!)...ale tak zeby sie nie zjarał:D

Durony wytrzymują lekko 80 st. C. A jarają sie dopiero przy 90. Włącz sobie początkowo monitor temperatury procka i jeżeli nie bedzie przekraczać 60 z spoczynki i 75 st. C w stresie, to będzie ok. Musisz tylko zdawać sobie sprawę, że łożysko wentylatora długo w takiej temperaturze nie pociągnie bez zatarcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2005 o 19:27, Budyn napisał:

Mam pytanie proste- najtańszy i dobry jakościowo zestaw komputerowy można nabyć? (komputer+monitor LCD)

Pewnie, że można ;-) To zależy tylko od tego, czego będziesz od kompa wymagał.
Ja w styczniu będę znajomej kupował kompa i mam zadanie mniej więcej takie o jakie pytasz: w kwocie 3000zł muszę zmieścić kompa i monitor LCD. Na całe szczęście ona nie wymaga super wydajności, więc nie powinienem mieć problemu ze złożeniem takiego zestawu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2005 o 19:27, Budyn napisał:

Mam pytanie proste- najtańszy i dobry jakościowo zestaw komputerowy można nabyć? (komputer+monitor LCD)


Fajnie by było jakbyś podał o jaką kwotę ci chodzi, a napewno coś pomożemy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2005 o 21:27, Widek napisał:

> Mam pytanie proste- najtańszy i dobry jakościowo zestaw komputerowy można nabyć? (komputer+monitor LCD)

Fajnie by
było jakbyś podał o jaką kwotę ci chodzi, a napewno coś pomożemy:)


No tak do 2500zł to by było dobrze:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ci dobrze powiem ale:
AMD athlon 64 3000+, płyta gigabyte, gigabyte geforce 6600gt 128 mb, 1 gb ram, 160 gb dysk SATA (najlepiej WDC z serii JD jak gdzieś znajdziesz), dvd/rw (dowolny), obudowa z zasilaczem 400W nie noname, i chyba o niczym nie zapomniałem, co do LCD to znalazłem perełke za 1500zł i nie dzięqj ;P http://sklep.morele.net/?pg=product_info&PRD_id=22722&o=BRD_name&dspl=p
Cena to nie wiem jaka ci wyjdzie ale chyba przekroczyłem to 2500zł - pomyśl o ratach... Takiego zestawu szybko nie zmienisz. Może za rok grafike ale wątpie bo jest bardzo dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Upgrade kompa - Intel Pentium IV 3,0 Ghz, 1024 MB RAM, karta graficzna ATI Radeon X800 GTO 256 MB, dysk 120 GB i nagrywarka DVD Smasunga to jest wymarzony upgrade kompa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh skoro mamy się pobawić w WYMARZONY UPGRADE KOMPA

To mój wymarzony sprzęt:) :

Intel Pentium 4 Extreme Edition 3.4 GHz HR BOX

2048 MB RAM GeiL

GeForce 7800 GTX Asus 512MB ViVO & 2xDVI

Dysk 1 terabajt, ale sobie trochę poczekam:)

23" LG Flatron L2323T z tunerem TV

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=23740

Normalnie wymiatałbym przez kilka lat:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2005 o 18:06, wargas napisał:

Upgrade kompa - Intel Pentium IV 3,0 Ghz, 1024 MB RAM, karta graficzna ATI Radeon X800 GTO 256 MB, dysk 120 GB i nagrywarka
DVD Smasunga to jest wymarzony upgrade kompa!


Hehe ja właśnie zrobiłem Upgrade (3 dni temu:):) Na Athlona 64 3000+ Venice, 1024 MB RAM Twinmos, Seagate 200 GB Barracuda 7200, Karta graficzna Sapphire Radeon X800 GTO2 Limited Edition 256MB DVI + TV bulk (PCI-E):) Już zmodowana na 16 potoków i podkręcona:) Ma osiągi jak 850XL, a nawet lepsze;) No jeszcze dochodzi do tego zestawik głośników 5.1 Creative i Sound Blaser Audigy 2, Nagrywarka DVD LG:) Ta która wygrała test w Chipie;).. Jest tego więcej ale to najważniejsze części:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też sobie zrobiłem upgrade :D
Ale się nie będę chwalił :p

Swoją drogą od GeILi wolę Patrioty (z tej samej kalsy cenowej) a jeśli chodzi o UltraHighEnd to OCZety i Crucial Ballistix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2005 o 18:57, RobeN napisał:

Ja też sobie zrobiłem upgrade :D
Ale się nie będę chwalił :p


Tak ty się lepiej nie chwal.. Bo pewnie nas zalamiesz tym jakiego kompa masz:P
Ale wierzę że jest "dobry":)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chlip :( Dzięki za pocieszenie:/ Teraz będę poryty chodził do końca dnia:)

P.S Naprawde sie poryłem, ja jak robilem Upgrade to wiesz Sempron 2400, Radek 9550 Czyli skromniutko:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłam, jaki mam zasilacz: CODEGON 300 W ATX2.03 model 250 XA.
Wprawdzie nie "no name", ale zdaje się, że z niskiej półki :(
Chyba lepiej go wymienić, jak będę zmieniać kartę graficzną i dokładać RAM, prawda?

Przy okazji odkryłam, co tak brzęczy w moim kompie. Zasilacz właśnie. Jak go dociskam palcem, przestaje. Co mozna z tym zrobić?? To brzęczenie doprowadza mnie do szału :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2005 o 10:29, Epiphany napisał:

Sprawdziłam, jaki mam zasilacz: CODEGON 300 W ATX2.03 model 250 XA.
Wprawdzie nie "no name", ale zdaje się, że z niskiej
półki :(
Chyba lepiej go wymienić, jak będę zmieniać kartę graficzną i dokładać RAM, prawda?


Raczej masz rację :)

Dnia 06.12.2005 o 10:29, Epiphany napisał:

Przy okazji odkryłam, co tak
brzęczy w moim kompie. Zasilacz właśnie. Jak go dociskam palcem, przestaje. Co mozna z tym zrobić?? To brzęczenie doprowadza
mnie do szału :/


Możesz odkręcić śrubki i spróbować przykręcić jeszcze raz, bądź zobaczyć gdzie są jakieś wąskie miejsca, gdzie jego drgania brzączą z obudową i wsadzić tam kawałek gumki czy tekturki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, spróbuję ;)

Dnia 06.12.2005 o 10:34, RobeN napisał:

Raczej
masz rację :)


Jaki zasilacz byś polecił w takim razie?

Drugie pytanie: czym różnią się te karty i ktora jest lepsza (po cenach się nie mogę zorientować, bo w różnych sklepach raz jedna jest droższa, raz druga)?
GIGABYTE GeForce 6600GT 128MB DDR3/128bit TV/DVI AGPx8
GIGABYTE GeForce 6600GT 128MB DDR3/128bit TV/DVI/VIVO PCI-Expr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się