Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 30.05.2007 o 20:59, dawidos160 napisał:

> Chieftec GPS-450AA-101A ATX 450 Watt(jesli jest glosny to mi nie robi i tak jak gram mam
Dobry ale głośny.

jak dla mnie jak glosny to nie moze byc dobry :) co to za zasilacz ktory kosztuje jak cos niby dobrego a huczy jak suszarka , mam juz jeden glosny zasilacz, w zyciu nei kupie juz nastepnego.Juz wolalbym cos z Modecoma/Amacroxa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 21:07, dobrakos napisał:


> > Chieftec GPS-450AA-101A ATX 450 Watt(jesli jest glosny to mi nie robi i tak jak gram
mam
> Dobry ale głośny.
jak dla mnie jak glosny to nie moze byc dobry :) co to za zasilacz ktory kosztuje jak cos niby
dobrego a huczy jak suszarka , mam juz jeden glosny zasilacz, w zyciu nei kupie juz nastepnego.Juz
wolalbym cos z Modecoma/Amacroxa


Tzn - Chieftec dobra firma ;) zasilacz ma 28 db chyba. Też myślałem nad modecomem ale ogólnie stwierdziłem,że jak mu to obojętne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.05.2007 o 21:09, dawidos160 napisał:

Tzn - Chieftec dobra firma ;) zasilacz ma 28 db chyba. Też myślałem nad modecomem ale ogólnie
stwierdziłem,że jak mu to obojętne ?

Chieftec ma opinie dosc solidnych zasilaczy ale bardzo halasliwych i nie do konca wartych swoich ceny, natomiast Modecom (poza Feel chociaz tutaj tez mozna trafic dobry) sa lepiej wyciszone i tansze.Wiem ze wielu ludzi psioczy na Modecomy i odsadza je od czci i wiary ale nia maja racji - jest to pod wzgledem ilosci jedna z najpopularniejszych marek zasilaczy, jest brana i lubiana takze na zachodzie a taki chieftec juz nie :) A te biadolenie z tym spaleniem to jest tak ze kazdy zasilacz moze sie spalic, do duzych obciazen (oc, praca 24h na dobre , duzo urzadzen, wysoka temperatura) potrzeba owszem bardzo mocnych zasilek ale do normalnego kompa w domu styknie spokojnie standardowy (moze nie no-name za 50 zl ale taki za 100-150 to spokojnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 21:07, dobrakos napisał:

Dobry ale głośny.
jak dla mnie jak glosny to nie moze byc dobry :) co to za zasilacz ktory kosztuje jak cos niby
dobrego a huczy jak suszarka , mam juz jeden glosny zasilacz, w zyciu nei kupie juz nastepnego.Juz
wolalbym cos z Modecoma/Amacroxa

Trochę go słychać, mam właśnie Chiefteca, ale nie jest tak strasznie, można przecież wymienić wentylator na jakiś markowy i cichy, to powinno pomóc, ja jużtego nie zrobię, bo po wakacjach przy nowej grafie, budzie moddingowej i ramach i dysku drugim :P nowa zasiłka będzie konieczna.(pewnie Tagan albo Bequiet)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 21:16, dobrakos napisał:

> /.../ A te biadolenie z tym spaleniem to
jest tak ze kazdy zasilacz moze sie spalic, /.../

A spalił Ci się kiedyś zasilacz? Bo mnie się spalił i w kompie żony też. Od tego czasu mamy właśnie Chieftec''i i zero problemów. No, może trochę wentylatory szumia. A tak przy okazji, u mnie jest Chiftec 360 W a według wyliczenia na stronie Asusa dla mojego kompa zalecany jest minimum 400 W. Żona miała Modecoma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 21:23, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../ A te biadolenie z tym spaleniem to
> jest tak ze kazdy zasilacz moze sie spalic, /.../
A spalił Ci się kiedyś zasilacz? Bo mnie się spalił i w kompie żony też. Od tego czasu mamy
właśnie Chieftec''i i zero problemów. No, może trochę wentylatory szumia. A tak przy okazji,
u mnie jest Chiftec 360 W a według wyliczenia na stronie Asusa dla mojego kompa zalecany jest
minimum 400 W. Żona miała Modecoma...


Mi się spałił no-name. Teraz też mam jakiegoś no-name ale nie narzekam. Jednak jak zabiorę się za OC to chyba wymienię na jakiś 450/500 W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 21:31, dawidos160 napisał:

> > > /.../ Teraz też mam jakiegoś no-name ale nie narzekam. /.../

Narzekać to będziesz wtedy, gdy razem z zasilaczem "no name" spalą Ci się wszystkie części komputera. Tak się dzieje mniej więcej w 10-15% przypadków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej a co wy powiecie o Sound Blasterze Audigy SE? Widzę, że na allegro ładnie schodzi i nikt nie narzeka a tu mi ktoś niedawno gadał, że to nic nie warte. Za te 70zł to chyba może być? Mam mocny zestaw głośników Creative 5.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 21:34, KrzysztofMarek napisał:

> > > > /.../ Teraz też mam jakiegoś no-name ale nie narzekam. /.../
Narzekać to będziesz wtedy, gdy razem z zasilaczem "no name" spalą Ci się wszystkie części
komputera. Tak się dzieje mniej więcej w 10-15% przypadków...


KM - jak się spali całość to nawet dobrze - tata będzie musiał kupić nowy :] A wtedy nie ograniczę się do elementów za 1000 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 21:23, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../ A te biadolenie z tym spaleniem to
> jest tak ze kazdy zasilacz moze sie spalic, /.../
A spalił Ci się kiedyś zasilacz? Bo mnie się spalił i w kompie żony też. Od tego czasu mamy
właśnie Chieftec''i i zero problemów. No, może trochę wentylatory szumia. A tak przy okazji,
u mnie jest Chiftec 360 W a według wyliczenia na stronie Asusa dla mojego kompa zalecany jest
minimum 400 W. Żona miała Modecoma...

tak, jak juz pisalem Modecom moze sie spalic, ale moze spalic sie takze Chieftec czy Tagan, znam tez takie wypadki.Jezeli kupujesz wszystko w sklepie to masz gwarancje - jak sie spali to gwarantuja zwrot spalonych komponentow.Mnie sie osobiscie nigdy nic nie spalilo, a mialem glownie malo markowe zasilki jak np.Codegen i nawet przy duzej ilosci urzadzen peryferyjnych i oc grafy nic nie padlo :) oczywiscie nie polecam nikomu takiego ryzyka ale nie generalizujmy ze wszystkie zasilacze z nizszej polki to shit bo to jest nieprawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanko odnośnie płyty głównej pod Core 2 Duo E4300

Gigabyte 965P-S3 za 345zl czy może jednak tańszą Gigabyte 945PL-S3?? Wystarczy ta druga?? Powtarzam i przypominam, że żadne OC nie wchodzi w grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 21:34, KrzysztofMarek napisał:

> > > > /.../ Teraz też mam jakiegoś no-name ale nie narzekam. /.../
Narzekać to będziesz wtedy, gdy razem z zasilaczem "no name" spalą Ci się wszystkie części
komputera. Tak się dzieje mniej więcej w 10-15% przypadków...



Ja mam zasilacz No Name. Po 3 latach spalił się taki ale nic kompowi nie było. Zasilacz był na gwarancji i kupiłem kolejny No Name za 90zł i działa już ponad 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 21:37, awesome napisał:

I jeszcze jedno pytanko odnośnie płyty głównej pod Core 2 Duo E4300

Gigabyte 965P-S3 za 345zl czy może jednak tańszą Gigabyte 945PL-S3?? Wystarczy ta druga??
Powtarzam i przypominam, że żadne OC nie wchodzi w grę.


Pewnie tańsza Ci wystarczy ;) jakbyś podał jeszcze linki to można by stwierdzić czym się różnią ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 21:36, dobrakos napisał:

> > > /.../ , jak juz pisalem Modecom moze sie spalic, ale moze spalic sie takze Chieftec czy Tagan,/.../

Tak, ale z tych wymienionych, to Chieftec i Tagan mają solidne zabezpieczenia i nawet, jak się spalą to nie puszczą całych 230 V na resztę części. A z Modecomem róznie bywało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 21:37, awesome napisał:

I jeszcze jedno pytanko odnośnie płyty głównej pod Core 2 Duo E4300

Gigabyte 965P-S3 za 345zl czy może jednak tańszą Gigabyte 945PL-S3?? Wystarczy ta druga??
Powtarzam i przypominam, że żadne OC nie wchodzi w grę.


Po co kombinujesz z Intelem chciałeś brać X2 4800+ i płyta do tego będzie wydajniej od E4300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 21:44, blacklio napisał:

>>>.............


Napewno wydajniejsze? Wszędzie trąbią jak to Core 2 Duo wygrywa z X2 nawet bez OC. Więc jak z tą plytą główną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 21:46, awesome napisał:

> >>>.............

Napewno wydajniejsze? Wszędzie trąbią jak to Core 2 Duo wygrywa z X2 nawet bez OC. Więc jak
z tą plytą główną?


X2 4800+ jest odpowiednikiem E6300 zerknij tutaj http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/dualcore-roundup_3.html
od początku do końca

Odnoośnie płyty nie wiem bo tak budżetowo w C2D nigdy nie proponowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 21:46, awesome napisał:

> >>>.............

Napewno wydajniejsze? Wszędzie trąbią jak to Core 2 Duo wygrywa z X2 nawet bez OC. Więc jak
z tą plytą główną?


Odnośnie karty muzycznej Ja to mówiłem ta karta muzyczna niczym sięnie rózni od integry na płycie głównej ponieważ jest to tylko najzwyklejszy kodek programowy a nie procesor dzwięku jak w Audigy czy sound Blaster LIVE
A jeśli masz mocny zestaw głośników 5.1 to tym bardziej nic takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się