Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 05.07.2007 o 15:39, Tieru napisał:

Nufiko powiedz mi ktora kartajest lepsza:
http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/PCI_Express_x16/chipset_nVidia/GeForce_8800_GTS/GeForce_8800_GTS_EVGA_320MB_
TV__2x_DVI_PCI_E_/pelny,id,36693/ czy
GeForce 8800 GTS Gigabyte 320MB TV & 2x DVI (PCI-E)
Za info bede wdzieczny


popraw link bo niedziała:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chciałbym ponowić moje pytanie: czy jeśli przy parametrach karty graficznej (dokladnie przy ilosci jenostkek pixel i vertexshader) pisze w nawiasie ,,zunifikowane to lepsze sa te karty co maja zunifikowane jednostki pixela i vertexa i czy te ktore nie maja zunifikowane je?Za info z gory dzieki.
A oba te eforce co wam napisalem maja tą sama ilosc vertex i pxel tylko ze ta co ma zunifikowane jednostki ma o 50 Mhz wiekze taktowanie rdzenia i yu pytanie co lepze bo rozniaca w enie 50zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2007 o 13:35, Luke Shadow napisał:

Mam kompa Intel Core 2 Duo E6300 (1,86GHz), GeForce 6600 (256mb), 1GB Ram DDR2 (533MHz). Co
bardziej zwiększyłoby wydajność: dołożenie następnej, gigowej kości Ram, czy wymiana karty
graficznej (na taką w granicach 500zł)?

Chodzi o gry ? To zależy - w jednym przypadku karta graficzna w innym ram; ogólnie można powiedzieć że dołożenie ramu z reguły wpływa na większą szybkość pracy kompa [aczkolwiek zależy też ile i jakich programów używasz].
Zrób sobie taki test: zapuść używany często przez Ciebie program albo jakąś wymagającą grę i sprawdź w menadżerze zadań ile mnie więcej ramu zużywa - będziesz wiedział czy dokładać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to ta płyta będzie na razie pod twojego procka, potem pod core2duo i pod PCI-e 16x. a ile chcesz wydać na kartę? i zastanów się czy tak Ci się będzie opłacać, budować kompa pod tą płyte...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chciałbym ponowić moje pytanie: czy jeśli przy parametrach karty graficznej (dokladnie przy ilosci jenostkek pixel i vertexshader) pisze w nawiasie ,,zunifikowane to lepsze sa te karty co maja zunifikowane jednostki pixela i vertexa i czy te ktore nie maja zunifikowane je?Za info z gory dzieki.
A oba te eforce co wam napisalem maja tą sama ilosc vertex i pxel tylko ze ta co ma zunifikowane jednostki ma o 50 Mhz wiekze taktowanie rdzenia i yu pytanie co lepze bo rozniaca w enie 50zl
PROSZE ODPOWIEDZCIE MI!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ram to radze zestaw 2 GB 800 Mhz OCZ,ma zainstalowane po 2 stronac radiatorki i jest bardzo wydajny.

Procka radze jakiegokolwiek Intela Core 2 Duo, ja mam E6600 2,4 @ 3,0.

Grafa jaką się preferuje, ja mam GeForca 7950 GT 512 mgb.

Płyte główną radzę Asus P5B Deluxe, Core 2 Duo na nim się bosko kręci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że mogę zadać to pytanie w tym temacie. Jaką myszkę polecalibyście do gier ? Taką do 200 - 230 złotych. Otóż ja gram na myszce Logitech MX Revolution i podczas gry ( głównie w FPS''y przez sieć ), myszka "chrupie", przez co nie mogę dokładnie namierzyć celu. Próbowałem ustawiać czułość, ale to nic nie daje ... Bardzo zależy mi na dobrej myszce, ponieważ zła może zupełnie popsuć przyjemność gry ... Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2007 o 21:40, LuQeMaStEr napisał:

Myślę, że mogę zadać to pytanie w tym temacie. Jaką myszkę polecalibyście do gier ? Taką do
200 - 230 złotych. Otóż ja gram na myszce Logitech MX Revolution i podczas gry ( głównie w
FPS''y przez sieć ), myszka "chrupie", przez co nie mogę dokładnie namierzyć celu. Próbowałem
ustawiać czułość, ale to nic nie daje ...

A jaką masz podkładkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2007 o 20:17, Beliar-13 napisał:

Jeżeli chodzi o ram to radze zestaw 2 GB 800 Mhz OCZ,ma zainstalowane po 2 stronac radiatorki
i jest bardzo wydajny.

A o ile je podkręciłeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawiążę do swojego poprzedniego posta. Czy opłaca mi się kupować tą podkładkę ( link poniżej ) do mojej myszki ( Logitech VX Revolution , w poprzednim poście napisałem że MX, ale pomyliłem się ) i czy podniesie się komfort gry. Otóż podczas gry myszka "chrupie" i mam problemy z dokładnym celowaniem. Może to dlatego, że gram na blacie biurka :PP Zależy mi bowiem na precyzji, ponieważ gram w FPS''y przez sieć i chcę mieć najlepiej do nich przystosowanego gryzonia ...

Podkładka ---> http://www.merlin.com.pl/frontend/browse/product/208,494875.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2007 o 22:54, LuQeMaStEr napisał:

I jak rozumiem nie ma kłopotów z precyzją ?


Absolutnie żadnych. Mam gryzonia Logitech o czułości 800dpi i nie mam problemów w grach (nie licząc refleksu ;-P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie :) Krew mnie przysłowiowo zalewała kiedy próbowałem ustrzelić headshot''a ( strzał w głowę ). Ile to ja musiałem namęczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2007 o 22:54, LuQeMaStEr napisał:

I jak rozumiem nie ma kłopotów z precyzją ?

Ja mam tą QcK Steel - wcześniej też myślałem że mysz jest do niczego bo mi skakała i zacinała się, zmieniłem tylko podkładkę i chodzi miodzio. Tyle tylko że mam inną mysz - zwykłego optycznego Logitecha. Jak będzie współpracować z Twoją laserową - nie wiem. Raczej poszukaj na forach typowo sprzętowych - wiem że są podkładki przeznaczone typowo dla laserów. Natomiast rozwiązania problemu szukaj w raczej podkładce bo taka wypaśna mysz i źle działa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się