Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 04.10.2007 o 20:06, czaja24 napisał:


Dyskwalifikujące dla obydwu są dwie rzeczy:
1. Brak wejścia DVI
2. Zasilacz zewnętrzny a nie wbudowany.
3. Poza tym, o ile się nie mylę to stare modele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2007 o 20:15, Doreczek napisał:

Uuu, to wolę nie robić SLI ;p


Bo nie warto. Dla porównania. Kupujesz 2x7600GTza 1200PLN lub 7900GT za 900PLN. Wydajność wyższa o jakieś10% a cena wyższa przy sli o 30%. Gra nie warta świeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak nie wykorzystasz w pełni tego procesora! Już E6850 będzie lepszym wyborem - choć ma 2 rdzenie jest wydajniejszy, a za taką samą cenę.

Zobacz - bardzo dobre modele. Pozwalają na naprawdę wysokie OC, ale to nie koniec ich funkcji i możliwości!

Są to bardzo dobre timingi!

Tego nie wiem, ale i tak GPU będą tanieć.

Też mi się tak zdaje - tym bardziej, że nie da się wykorzystać mocy 2 kart...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2007 o 18:36, olki77 napisał:

Czym się różni
AMD Athlon 64 X2 5200+ BOX (Socket AM2, 65W)
AMD Athlon 64 X2 5200+ BOX (Socket AM2)
Tylko napięciami , ale co to daje , i który jest lepszy ?


Jak będziesz kupował, to sprawdź sobie na płytce danego procesora, jego OPN.
W Twoim przypadku (5200+), masz takie możliwości:

ADO5200IAA6CZ
- napięcie rdzenia 1.20V/1.25V
- revision F3
- pobór mocy 65 W

ADA5200IAA6CS oraz ADO5200IAA6CS
- napięcie rdzenia 1.30V/1.35V
- revision F2
- pobór mocy 89 W

ADA5200IAA6CZ
- napięcie rdzenia 1.30V/1.35V
- revision F3
- pobór mocy 89 W

Tylko pierwszy z wymienionych (ADO5200IAA6CZ) pobiera najmniej energii i jednocześnie jest z nowej serii o niższych napięciach, tak więc właśnie tego kupiłbym na Twoim miejscu. Zaowocuje to nieco niższymi temperaturami w porównaniu do pozostałych modeli 5200+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyszłości za bardzo nie da się przewidzieć... Na razie nie ma żadnych gier wykorzystujących wielordzeniowość, ale co będzie za jakiś czas to nie wiem i nic nie obiecuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2007 o 20:12, Doreczek napisał:

A bo dlaczego? Czytałem, że na
CORE2DUO / AMD X2 + 2/4GB RAMu +4 HDD + 8800GTX/2900XTX chodzi bez problemu. A właśnie co z
SLI ? Poradź mi jakiś żeby działał bez problemu.

minimalna zalecana moc zasilacza dla 8800GTS to 450W, policzmy dalej sama karta ciągnie okolo 200W (może mniej) procesor 90W, co daje nam już 290 do tego dysk 20W, nagrywarka 20W, sama płyta główna też weźmie nawet kilkadziesiąt wat szczegolnie w SLI no to daje nam pi razy drzwi 400W(no może 360-380). Najlepsze zasiłki mają sprawność 90% ale kosztują bardzo dużo chieftec ma okolo 80%-84%) więc wychodzi że mamy przy 560W jakieś 160W zapasu drugą kartę uciągnie albo nie uciągnie - w zależności od ilości innych komponentów, bo jak dojda np nastepny HDD albo dwa, możliwe ze nagrywarka blueray i zapas zrobi sie zbyt maly. Lepiej wziąć 600 - ewentualnie wziąć teraz 450-500 a po modernizacjach wymiana na cos lepszego i mocniejszego. Pamiętaj to tylko moje zdanie i nie każdy musi sie zgadzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.10.2007 o 20:16, mrosi napisał:

2. Zasilacz zewnętrzny a nie wbudowany.
3. Poza tym, o ile się nie mylę to stare modele.

zasilacz wewnętrzny maja widzialem na pólce w sklepie więc wiem, brak DVI faktycznie może byc wadą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O to już się nie martwię , to mi już w sklepie poskładają nowego kompa. :) Ale dzięki za info .
Ja tylko wybieram sobie części a reszta do nich należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2007 o 20:29, Doreczek napisał:

/.../

Ok, ale jaki polecasz ?? Na allegro jest Tagan, Seasonic i Zalman.

Wszystkie prezentują podobny poziom jakości, Tagan moze być czasem glośny(zależy od modelu), zalmana zasilek nie miialem w ręku (chyba nowość) a seasonic to podobnie jak Tagan bardzo dobra firma http://pcmagnum.pl/index.php?cPath=30_53 masz tutaj popatrz na rozne zasiłki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2007 o 20:26, czaja24 napisał:

> A bo dlaczego? Czytałem, że na
> CORE2DUO / AMD X2 + 2/4GB RAMu +4 HDD + 8800GTX/2900XTX chodzi bez problemu. A właśnie
co z
> SLI ? Poradź mi jakiś żeby działał bez problemu.
minimalna zalecana moc zasilacza dla 8800GTS to 450W, policzmy dalej sama karta ciągnie okolo
200W (może mniej) procesor 90W, co daje nam już 290 do tego dysk 20W, nagrywarka 20W, sama
płyta główna też weźmie nawet kilkadziesiąt wat szczegolnie w SLI no to daje nam pi razy drzwi
400W(no może 360-380). Najlepsze zasiłki mają sprawność 90% ale kosztują bardzo dużo chieftec
ma okolo 80%-84%) więc wychodzi że mamy przy 560W jakieś 160W zapasu drugą kartę uciągnie albo
nie uciągnie - w zależności od ilości innych komponentów, bo jak dojda np nastepny HDD albo
dwa, możliwe ze nagrywarka blueray i zapas zrobi sie zbyt maly. Lepiej wziąć 600 - ewentualnie
wziąć teraz 450-500 a po modernizacjach wymiana na cos lepszego i mocniejszego. Pamiętaj to
tylko moje zdanie i nie każdy musi sie zgadzać

mogę wiedzieć co według ciebie oznacza sprawność zasilacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2007 o 20:15, Doreczek napisał:

> 4. Myślę, że lepiej będzie poczekać na lepszego 8800GTS
> http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2521
A ile poczekać ?? :>


Np. listopad / grudzień tego roku.

Dnia 04.10.2007 o 20:15, Doreczek napisał:

> 5. Jeżeli dysk szukasz wydajny to weź więcej pamięci podręcznej - za niewiele więcej można
> mieć 16MB.
OK.


Dokładnie! Za 240 zł dostaniesz dysk 250 GB SATA-II Seagate 16MB cache, o dokładnie takim oznaczniu: ST3250410AS
Jest to Barracuda 10, ale 410AS oznacza dysk który jest niesłyszalny i o bardzo niskich temperaturach. Mogę podesłać jego wyniki z HD-Tach / Tune.

Dnia 04.10.2007 o 20:15, Doreczek napisał:

> 7. Zasilacz za słaby jak na SLI - do tego to co najmniej 700W!
Uuu, to wolę nie robić SLI ;p


Zastanów się nad be quiet! Straight Power BQT E5-550W, cena ok 360 zł. Bardzo wysoka sprawność i spore natężenia na wymagających liniach +12V. W tej klasie cenowej, moim zdaniem spokojnie sobie poradzi z Twoim konfigiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moc pobrana z sieci jest różna do tej podanej na wyjściu zasiłki stosunek procentowy 2 do 1. Pamiętaj że podanie mocy (combined power) na tabliczce znamionowej nie oznacza że zasilacz podaje wlaśnie taką moc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się