Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 04.10.2007 o 20:53, czaja24 napisał:

moc pobrana z sieci jest różna do tej podanej na wyjściu zasiłki stosunek procentowy 2 do 1.
Pamiętaj że podanie mocy (combined power) na tabliczce znamionowej nie oznacza że zasilacz
podaje wlaśnie taką moc

A dokładniej i prościej stosunek mocy wejściowej do mocy wyjściowej sprawność określana jest w granicach 0/1 gdzie 1 stan idealny oczywiście nie występujący 0 w praktyce oznacza uszkodzenie lub zniszczenie. Oczywiście sprawność możemy określać w skali procentowej dalej zachowuje to sens ale mi w tech zawsze obcinali za to punkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2007 o 20:57, lord siwy napisał:

lub zniszczenie. Oczywiście sprawność możemy określać w skali procentowej dalej zachowuje to
sens ale mi w tech zawsze obcinali za to punkty.

no ale tutaj rozmaawiamy o praktyce a nie teorii która bywa bardzo abstrakcyjna (też byłem w tech)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2007 o 21:02, czaja24 napisał:

> lub zniszczenie. Oczywiście sprawność możemy określać w skali procentowej dalej zachowuje
to
> sens ale mi w tech zawsze obcinali za to punkty.
no ale tutaj rozmaawiamy o praktyce a nie teorii która bywa bardzo abstrakcyjna (też byłem
w tech)

no właściwie ja jestem w 4 (ostatniej klasie) a napisałem obcinali bo teraz to już praktycznie robienie specjalizacji zawodowej przedmioty elektrotechnika i elektronika i ukł. analogowe to już przeszłość...
także w tej chwili jestem naszpikowany raczej teorią praktyki w porównaniu do kumpli mami i tak sporo ale już mogę się zgodzić bywa bardzo abstrakcyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady 8800GTS max ciągnie 135W ( na purepc można znaleźć co i jak ). Seasonic 550W ciągnął GTX w SLi oraz Q6800 z OC tak wiec nie przesadzajmy nie jest tak źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2007 o 18:31, DJ Danielus napisał:

Ale czy nie lepiej sprzedać stare części i kupić coś lepszego?
Za ile gdzieś być miał na nowy PC?

w kwietniu,a do kwietnia czekać nie chcę, dlatego muszę mieć przejściówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2007 o 11:37, kindziukxxx napisał:

Witajcie, potrzebuję pomocy, mam zamiar zmienić kompa, ale tylko płytę i procesor, i poszukuję
płyty obsługującej procki intela, obsługującej standardy AGpx8 i PCIe x16 oraz pamięci typu
DDR i DDR2 proszę o pomoc, cena nie gra roli.

nie znajdziesz plyty łączącej wszystkie te elementy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2007 o 11:52, czaja24 napisał:

> Witajcie, potrzebuję pomocy, mam zamiar zmienić kompa, ale tylko płytę i procesor, i poszukuję

> płyty obsługującej procki intela, obsługującej standardy AGpx8 i PCIe x16 oraz pamięci
typu
> DDR i DDR2 proszę o pomoc, cena nie gra roli.
nie znajdziesz plyty łączącej wszystkie te elementy

wiem jest PCIe x4 ale pozostałe wszystko jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2007 o 22:28, blacklio2 napisał:

Bez przesady 8800GTS max ciągnie 135W ( na purepc można znaleźć co i jak ). Seasonic 550W ciągnął
GTX w SLi oraz Q6800 z OC tak wiec nie przesadzajmy nie jest tak źle

tu można się sprzeczać... ja czytałem, że ok 165w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2007 o 12:33, lord siwy napisał:

> Bez przesady 8800GTS max ciągnie 135W ( na purepc można znaleźć co i jak ). Seasonic 550W
ciągnął
> GTX w SLi oraz Q6800 z OC tak wiec nie przesadzajmy nie jest tak źle
tu można się sprzeczać... ja czytałem, że ok 165w

to zależy od metody pomiarowej, jeżeli bierze się pod uwage tylko linię 12V to wyjdzie pewnie 135 ale jezeli dodamy zasilanie dodatkowymi liniami ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2007 o 13:34, Anim napisał:

> > /.../ > Wiedźmina to ja kupuję kolekcjonerkę tak czy siak :)

To co, nie dostaniesz od kolegów gratis? ;-D
No i koniecznie powiedz, czy załapałeś się na listę, bo jak nie, to jak dostaniesz "po znajomości? ;-D
A bardziej na poważnie: iiyama produkuje monitor 24", rozdzielczość 1920x1200 w cenie poniżej 2000 zł. Ja się przymierzam do kupna, ale biorę na wstrzymanie, bo jeszcze powinny stanieć. Mogę czekać, bo mam mniej wiecej 5 letni Eizo 1280x1024...
Przegląd monitorów LCD jest na LCD4You.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hey mam prosbe... Jakbyscie mogli to złózcie mi kompa (sama skrzynke) do 1800 zl, ktory bedzie dobrze sie sprawdzal w nowszych grach na dx 9. Z gory dziekuje i pozdrawiam:] dajcie jakies rozne zestawy ze trzy ok??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2007 o 14:01, blacklio2 napisał:

161W jest dla X2900XT tak więc ...

chyba w w normalnej pracy ... tego co słyszałem pod obciążeniem to nawet 230w potrafi ciągnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2007 o 18:23, gryngo napisał:

Hey mam prosbe... Jakbyscie mogli to złózcie mi kompa (sama skrzynke) do 1800 zl, ktory bedzie
dobrze sie sprawdzal w nowszych grach na dx 9. Z gory dziekuje i pozdrawiam:] dajcie jakies
rozne zestawy ze trzy ok??

powtarzasz się....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam:
"Spora liczba tranzystorów oraz wysoka częstotliwość pracy zwiastują duże zapotrzebowanie na moc elektryczną. Karta graficzna Radeon HD2900XT pobiera prawie 220W mocy. To dużo, ok. 40W więcej od G80; jednocześnie zapowiadany HD2900XTX będzie pobierał nawet do 70 W więcej niż starszy brat. Nabywcy tego „monstrum” będą musieli zaopatrzyć się w solidny zasilacz (Ati zaleca firmowe jednostki powyżej 500W mocy) oraz poradzić z rozpraszaniem tej znacznej ilości ciepła."

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2859-2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się