Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 17.10.2007 o 14:39, G.R.U.Bass napisał:

Mam pytanie czy E4500 dobrze będzie mi sie kręcił na płycie P5B???

Teoretycznie może pójść nawet na 4 GHz, ale to się rzadko zdarza. O ile nie zmieniasz chłodzenia, to nie podkręcaj do więcej niż 2,4-2,6 GHz. Przy wyższych prędkościach też będzie działał, ale dużo krócej.
PS Jakie masz pamięci RAM - jeżeli jakieś badziewne Kingston''y 667 MHz CL5 lub 533 MHz CL5 to w ogóle odpuść sobie podkręcanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 21:15, ziptofaf napisał:

PS Jakie masz pamięci RAM - jeżeli jakieś badziewne Kingston''y 667 MHz CL5 lub 533 MHz CL5
to w ogóle odpuść sobie podkręcanie.


Chyba ze będzie kręcił asynchronicznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 20:23, MLODY2K6 napisał:

no ja za tydzien zmieniam procka z C2DUO E 6300 na E6750 ktorego planuje podkrecic na swojej
plycie az do 4 GHZ.

A w razie czego masz kasę na nowy procek? Mój E6700 po chorym zwiększeniu napięcia i podłączeniu do wodnego chłodzenia działał na 3,8 GHz. Przy wyższych komp w ogóle się nie uruchamiał (mimo takiego zwiększenia napięcia, że zaznaczone było na czerwono). Obecnie działa na 3,2 GHz (czasem 3,6 - jeżeli zajmuję się np. obróbką zdjęć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 21:23, ziptofaf napisał:

> no ja za tydzien zmieniam procka z C2DUO E 6300 na E6750 ktorego planuje podkrecic na
swojej
> plycie az do 4 GHZ.
A w razie czego masz kasę na nowy procek? Mój E6700 po chorym zwiększeniu napięcia i podłączeniu
do wodnego chłodzenia działał na 3,8 GHz. Przy wyższych komp w ogóle się nie uruchamiał
(mimo takiego zwiększenia napięcia, że zaznaczone było na czerwono). Obecnie działa na 3,2
GHz (czasem 3,6 - jeżeli zajmuję się np. obróbką zdjęć)


to ajakas masz badziwna plyte albo egzemplarz procka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 21:25, MLODY2K6 napisał:

to jakaś masz badziewna płytę albo egzemplarz procka

Płyta - w swoim czasie Asus P5B Deluxe (udało się osiągnąć 3,8 GHz), teraz Foxconn P35 (3,9 GHz). Zresztą absolutnie teoretycznie pewnie mógłbym spróbować wycisnąć te 4 GHz, ale:
a) Ryzyko zniszczenia procesora jest zbyt duże.
b) Rzeczywiście - potencjał procka mógł być zbyt niski (chociaż wątpię - pod ciekłym azotem E6700 wyciąga 4,1 GHz, E6750 też)
c) Po co więcej? Już przy 3,6 GHz procesor ma więcej niż nadwyżkę mocy - to w ogóle nie jest potrzebne w grach. Co innego w obróbce grafiki - wtedy każdy megaherc się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko: czy ktoś wie dlaczego nie ma w sprzedaży X-Fi extreme music? Czy jest duża różnica między extreme gamer i czy opłaca się tego szukać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 00:18, VaRIaT napisał:

Pytanko: czy ktoś wie dlaczego nie ma w sprzedaży X-Fi extreme music? Czy jest duża różnica
między extreme gamer i czy opłaca się tego szukać?

extreme gamer to okrojona wersja, nie warta uwagi. http://www.allegro.pl/item254460839_creative_x_fi_xtrememusic_gold_nowa_gwar_12_mcy.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 23:25, G.R.U.Bass napisał:

Przecież gdy zmienie taktowanie FSB z 800 Mhz na 1066 Mhz to beńdzie jakoś tak 2,9-3,0 coś
takiego.


Jeżeli płyta pozwala to możesz kręcić pamięć asynchronicznie do procka. Procek moze być na 3,0 a pamięci zostać na 800. Zresztą różnica w wydajności, moim zdaniem jest znikoma pomiędzy pamięcią 800 a 1066.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zrobic sobie mały uning mojego wysłużonego 5-cio letniego staruszka :] Czyli dokupienie jakiejś porządnej karty graficznej.
Pentium 4 2.6ghz (northwood) HT
1gb ram ddr 400xhx Kingston
Gygabyte 81PE1000 (jakoś tak)
Radeon 9550Xt 128

Nie wiem czy opłaca się ładowac w niego kasę, Chciałbym kupic Palita 7300gt 256 ddr 3.
I tu nasuwa się pytanie, czy procek nie ograniczy karty? Czy sens jest kupic jakiegosś7600gt?
Majne zasilaczen to DEER 400W (ten z tej lepszej serii nie pamiętam doładnie, ale daje rade)

Chciałbym pograc sobie w Ut3, Stalkera, Spellforce 2,Call of Duty 4... czy na medium z tym prockiem dałoby rade płynnie? (~40fps)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 19:23, mrosi napisał:

Podłączasz złącze 24-pin i oprócz tego złącze 4-pin, które jak napisał DJ Danielus jest obok
procesora. Postarałem się to mniej więcej rozrysować. Bywa tak, że płyta ma dodatkowe zasilanie
(bodajże dla karty grafiki) i wtedy złącze ma nie 4- a 8-pin.

Dokładnie tak to wygląda, już wczoraj go złożyłem, ale nie zdążyłem napisać, wszystko działa, dzięki Wam za pomoc ;)) I jeszcze tam od zasilacza idzie taki kabel i tam jest takie gniazdo (chyba 6 pin miało) to ono idzie chyba do karty graficznej, bo jak patrzyłem na zdjęcia kart graficznych, to jest tam takie wejście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 09:49, DJ Danielus napisał:

Chodzi Ci o Molexy? Kable są kolorów:
- czerwony
- 2x czarny
- żółty

Podpinasz do GPU, dysku, etc. Po prostu doprowadzają zasilanie 12V oraz 5V..

Nie no to to ja wiem ^^
Chodzi mi o to czarne wejście (fotka) To jak wsadzę kartę na PCI-E to później podłączam taki kabelek (on od zasilacza idzie i tam jest taka wtyczka co tutaj pasuje, czyli 6 pin) w to miejsce tak ? Wiesz wolę się upewnić ;p

20071018095547

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 09:59, DJ Danielus napisał:

Tak! PCI-Ex są głównie zasilane przez to gniazdo.

ee to luzik, dobrze będzie, miałem trochę stracha jak odpalałem wczoraj kompa po podłączeniu wszystkiego ^^
A takie pytanie, czy Ty jesteś jakiś czarodziej, czy zbieg okoliczności tylko ? :> Bo zawsze jak coś napiszę to pięć minut nie mija i mam odp. od Ciebie, a zwykle nie ma Cię na forum ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się