Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 03.11.2007 o 20:31, DJ Danielus napisał:

Rozumiem choć nie jestem za zbyt przekonany co do 8600, ale jeżeli już tak bardzo chcesz to
weź 8600GE - w dobrej cenie, a osiągami dorównuje 8600GTS. Na ATI z serii HD2x00 nawet nie
patrz - porażka!


Tzn chodziło Ci o GT, a nie GE :)? Bo nie mogę znaleźć tego modelu.
Nie jestem jakoś przywiązany do marki, ale jakoś nVidia budzi we mnie większe zaufanie - no i fakt, że obsługuje DX10.

Jeszcze pytanie z początku na koniec - czy mogę liczyć, że model 8600 starczy mi na jakieś 1,5 roku? Wtedy bym pewnie kolejny raz zrobił wymianę, ale chciałbym mieć przez ten czas względną gwarancję, że karta obsłuży wszystko co nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jeśli masz zamiar kupić kompa za te 1,5 roku, a ten ma być tylko tymczasowy to ja np. na twoim miejscu poczekał -zleci- zamiast tej kasy co masz przeznaczyć na tą grafe dołożyć i kupić sobie kompa z bajki ( ta grafa wogóle nie jest hi-end to jest raczej midle-end i to nie najwyższych lotów) chyb, a że chcesz grać w crysisa już teraz ale na low/midle detalach, jeśli nie to daruj sobie ten upgrade bo karte nie masz znowu taką najgorszą przeczekaj te 1,5 roku i wtedy sobie wszystko odbijesz... vista będzie (może) już ładnie połatana, xd10 będzie już standardem, nowe procki... wszystko ładnie sobie spasujesz, teraz sytuacja nie jest do końca jasna... nie pali według mnie, a warto poczekaj , no ale nie jestem na twoim miejscu ;)
Z poważaniem - SoieR- :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 20:45, Backside napisał:

Tzn chodziło Ci o GT, a nie GE :)? Bo nie mogę znaleźć tego modelu.
Nie jestem jakoś przywiązany do marki, ale jakoś nVidia budzi we mnie większe zaufanie - no
i fakt, że obsługuje DX10.

Dobrze powiedziałem - 8600GE (model Galaxy)

Dnia 03.11.2007 o 20:45, Backside napisał:

Jeszcze pytanie z początku na koniec - czy mogę liczyć, że model 8600 starczy mi na jakieś
1,5 roku? Wtedy bym pewnie kolejny raz zrobił wymianę, ale chciałbym mieć przez ten czas względną
gwarancję, że karta obsłuży wszystko co nowe.

Obiecać Ci nic nie mogę...
Zobacz testy:
http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3000

avi.
Wybór moim zdaniem bardzo dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę :), ale dobra grafa jest mi potrzebna do pracy.
Na razie ten gf6800 jeszcze ujdzie, bo ETQW czy Wiedźmin chodzą bardzo ładnie na wysokich detalach, CoD 4 też daje radę.
Ale widzę już, że z Crysisem czy Bioshockiem muszę dać sobie spokój - a kolejne gry będą tylko zawyżały poprzeczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponownie dzięki :).

Chyba ostatniej z tematu grafiki pytanie - w czym dokładnie objawia się różnica między pamięcią 256mb i 512mb poza stosowaną rozdzielczością?

Kilka lat temu czytałem, że dopiero silnik Unreal III będzie obsługiwał 256mb. Czy jest realna szansa, że przez najbliższy rok pojawią się produkty mające znacznie lepszą jakość na 512mb czy minie trochę więcej czasu zanim taka pamięć będzie potrzebna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydajność raczej będzie lepsza, gdy kartę wymieni, ponieważ tworzenie grafiki to przede wszystkim od niej zależy. Ale tak jak mówiłem - nie rozwinie ona w pełni skrzydeł...

Platforma da podstawy na przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 21:04, Backside napisał:

Chyba ostatniej z tematu grafiki pytanie - w czym dokładnie objawia się różnica między pamięcią
256mb i 512mb poza stosowaną rozdzielczością?

Do pamięci ładowane są tekstury.

Dnia 03.11.2007 o 21:04, Backside napisał:

Kilka lat temu czytałem, że dopiero silnik Unreal III będzie obsługiwał 256mb. Czy jest realna
szansa, że przez najbliższy rok pojawią się produkty mające znacznie lepszą jakość na 512mb
czy minie trochę więcej czasu zanim taka pamięć będzie potrzebna?

Hmm... Nie wiem. STALKER ponoć wymaga dużo pamięci....

Pojemność pamięci

W układach graficznych rzuca się w oczy odmienna pojemność, ale to nie wszystko! Jest wiele różnych parametrów, które są przez producentów podawane małym druczkiem. Jest to typ układów, szerokość szyny, czas dostępu i częstotliwość. Jednak nie wszystkie mają przełożenie na wydajność.

Wielkość pamięci powyżej 256 MB ma znaczenie w rozdzielczościach 1600x1200 wzwyż. Także w dużą pamięć powinny zainwestować osoby, które pracują w bardzo wysokich rozdzielczościach.

Ważnym parametrem pamięci jest szerokość szyny. Im wyższa, tym więcej danych może może na raz trafić do pamięci. Za absolutne minimum należy uznać szynę o szerokości 128 bit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak więc przedstawiłem całą sytuację koledze i postanowił że najpierw wymieni kartę ,a za pół roku platformę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki DJ Danielusowi. Co do grafy jestem już pewny.


Teraz pytania innej kwestii. Niestety moja płyta nie ma złącza PCI-E, więc muszę również kupić nową. Chwilowo zależy mi na w miarę niskiej cenie, nie najnowszym modelu.

I teraz tak - jak sprawdzić czy procesor (Athlon 64 +3000) będzie kompatybilny z którąś z tych płyt głównych?
http://www.allegro.pl/27745_socket_am2_athlon_64_sempron_.html?id=27745&view=gtext&order=p&change_view=1

I jak sprawdzić czy płyta będzie również obsługiwała dwurdzeniowy procesor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 21:12, AdiN2 napisał:

Tak więc przedstawiłem całą sytuację koledze i postanowił że najpierw wymieni kartę ,a za pół
roku platformę .


Zasilacz też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 21:17, Backside napisał:

Wielkie dzięki DJ Danielusowi. Co do grafy jestem już pewny.


Teraz pytania innej kwestii. Niestety moja płyta nie ma złącza PCI-E, więc muszę również kupić
nową. Chwilowo zależy mi na w miarę niskiej cenie, nie najnowszym modelu.

I teraz tak - jak sprawdzić czy procesor (Athlon 64 +3000) będzie kompatybilny z którąś z tych
płyt głównych?
http://www.allegro.pl/27745_socket_am2_athlon_64_sempron_.html?id=27745&view=gtext&order=p&change_view=1

I jak sprawdzić czy płyta będzie również obsługiwała dwurdzeniowy procesor?



Procek musi być po taki sam Socket i musi pisać, czy płyta będzie go odsługiwała.


Btw. Będę tego 7600 GS kupował ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Evereście zobacz jaki ma socket.

Polecam:
Abit KN9
DFI Infinity NF Ultra


AdiN2

OK. Mam nadzieje, że będzie zadowolony.

avi.
OK. Też mam nadzieję, że będziesz zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 21:25, DJ Danielus napisał:

W Evereście zobacz jaki ma socket.


Haha, dobrze uprzedziłeś moje pytanie ;)

To to?
Informacje fizyczne płyty głównej:
- liczba gniazd procesora 1 Socket 754?

I to znaczy, że mój procek też ma taki Socket?


avi. --> thx :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 21:35, DJ Danielus napisał:

Z tego wynika, że masz procek pod s. 754... Czyli do nowej płyty też go musisz zmienić....


Fak.. tak myślałem.
Czyli do wymiany idzie 3/4 bebechów :]. Mam jednak cichą nadzieję, że procek i płyta jest do kupienia w granicy 600-700zł.

A czy Athlon jest nadal tańszy i prawie równie wydajny co Pentium? Czy coś się zmieniło :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procek i płyta za tyle to prawdziwy odjazd!

Athlon jest bezkonkurencyjny względem Pentium 4 i D. Ostatnio jednak pojawiły się Core i to one na dziś dzień są liderami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się