Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 04.11.2007 o 16:15, ziptofaf napisał:

> Co sądzicie o GF 8600GE?
Że nie warto go kupować. Taki Radeon X1950PRO jest w tej samej cenie, a jest szybszy nawet
od podkręconego 8600GTS zostawiając 8600GE daleko w tyle.
PS To pytanie bardziej pasuje do tematu Kart Graficznych Kącik...



Dzieki za radę. Co do PS''a - wcale, że nie, temat jest o Upgrade Kompa, a ja właśnie mam sobie zamiar upgrejdnąć go;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam mały problem. Otóż niedawno zakupiłem nowy sprzęt. Kupiłem płytę główną MSI 945p Neo 3 i mam problemy z dźwiekiem. Po podłączeniu zwykłych dwóch głóśników i ustawieniu w opcjach karty na dwa głóśniki nie działa żaden głóśnik. Dopiero po ustawieniu na cztery głośniki i zmienieniu wejścia żeby działały tylnie to działaja jako tylnie, jednak w żaden sposób nie mogę odpalić przednich. Podłaczyłem inną kartę dźwiekową, która napewno działa i jej wogóle nie wykrywa. Czekam na pomoc. Z góry THX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 16:20, TigerXP napisał:

Witam. Mam mały problem. Otóż niedawno zakupiłem nowy sprzęt. Kupiłem płytę główną MSI 945p
Neo 3 i mam problemy z dźwiekiem. Po podłączeniu zwykłych dwóch głóśników i ustawieniu w opcjach
karty na dwa głóśniki nie działa żaden głóśnik. Dopiero po ustawieniu na cztery głośniki i
zmienieniu wejścia żeby działały tylnie to działaja jako tylnie, jednak w żaden sposób nie
mogę odpalić przednich. Podłaczyłem inną kartę dźwiekową, która napewno działa i jej wogóle
nie wykrywa. Czekam na pomoc. Z góry THX.

Nie ten temat (problemy z kompem, jeśli już), ale spróbuj po podłączeniu głośników (przy włączonym PC-cie) wybrać opcję wyjście liniowe. Jeśli nie działa, to odłączaj i podłączaj dalej, wybierając za każdym razem inną opcję
PS Jeżeli po podłączeniu głośników nie pojawia się możliwość wyboru, to przykro mi, ale jedyną płytą MSI jaką ostatnio widziałem na oczy jest taka pod Athlon''y X2. Wtedy spróbuj po prostu wkładać do innych gniazd...
PS2 A po podłączeniu drugiej karty dźwiękowej wyłączyłeś w BIOS''ię tę zintegrowaną???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.11.2007 o 16:26, ziptofaf napisał:

Nie ten temat (problemy z kompem, jeśli już), ale spróbuj po podłączeniu głośników (przy włączonym
PC-cie) wybrać opcję wyjście liniowe. Jeśli nie działa, to odłączaj i podłączaj dalej, wybierając
za każdym razem inną opcję


Liniowe nie działa, podłaczałem i odłączałem na wszystkie możliwe sposoby.

Dnia 04.11.2007 o 16:26, ziptofaf napisał:

PS Jeżeli po podłączeniu głośników nie pojawia się możliwość wyboru, to przykro mi, ale jedyną
płytą MSI jaką ostatnio widziałem na oczy jest taka pod Athlon''y X2. Wtedy spróbuj po prostu
wkładać do innych gniazd...


Próbowałem.

Dnia 04.11.2007 o 16:26, ziptofaf napisał:

PS2 A po podłączeniu drugiej karty dźwiękowej wyłączyłeś w BIOS''ię tę zintegrowaną???


Tak!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką doradzilibyście mi płytę główną z socket 775 (pod Pentium D), 4 sloty na DDR II, PCI-Express x16, zintegrowana siecówka i dźwięk, do ok 300zł. Komputer nie będzie kręcony ani upgrejdowany w najbliższym czasie, szukam MOBO bo poprzednie siadło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Jeżeli chodzi o mobo to nie warto tu oszczędzać. Na Twoim miejscu wziąłbym Abit IP35-E 360zł lub w podobnej cenie Foxconn P35A. Da Ci to ogromne możliwości na przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 17:23, DJ Danielus napisał:

Hmm... Jeżeli chodzi o mobo to nie warto tu oszczędzać. Na Twoim miejscu wziąłbym Abit IP35-E
360zł lub w podobnej cenie Foxconn P35A. Da Ci to ogromne możliwości na przyszłość.


Powiem tak mi na przyszłość możliwości nie są potrzebne, bo jakikolwiek upgrejd będzie robiony jak coś padnie. Poza tym komp nie jest już najnowszy (ma 2 lata) więc nie widzę sensu pakować w niego pieniędzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

W tym przypadku podzielę zdanie DJ Danielusa. Lepiej zainwestować w porządną płytę główną. Obojętnie czego byś nie zamierzał robić w przyszłości. Zakup przyzwoitej płyty to nigdy wyrzucenie pieniędzy w błoto. Tym bardziej, że różnica cenowa nie jest duża w stosunku do tego co masz do wydania.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 17:33, mrosi napisał:

W tym przypadku podzielę zdanie DJ Danielusa. Lepiej zainwestować w porządną płytę główną.
Obojętnie czego byś nie zamierzał robić w przyszłości. Zakup przyzwoitej płyty to nigdy wyrzucenie
pieniędzy w błoto. Tym bardziej, że różnica cenowa nie jest duża w stosunku do tego co masz
do wydania.
Pozdrawiam


Ja wiem że to nie jest wyrzucanie pieniędzy, ale ten komputer to robi przeważnie za sprzęt biurowy czasem siostra odpali jakąś grę pokroju simsów, albo stworzy jakiś obraz 3D który chce wyrenderować. Poza tym 60zł przy 300 to jakby nie patrzeć 20%. Ja raczej myślałem o czymś do 300zł z możliwością machnięcia się do 330-340 max.

[edit]
Byłbym zapomniał szukam co najmniej kilku propozycji i dobrze by było uwag na co zwrócić uwagę lub o co prosić sprzedawcę, bo płytę będzie kupował ojciec, a on się na tym nie za bardzo zna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 10:45, ziptofaf napisał:

pcprojekt to uznana marka, tu nie ma mowy o oszustwach.


Nie żebym się czepiał, ale skąd masz tą pewność co do tego sklepu?
Uznana marka..? Ale gdzie? Dla kogo? Na forach dyskusyjnych? W prasie komputerowej?
Może lokalnie...

Ja oceniam sklepy również pod względem rzetelności informacji podawanych na stronach WWW. I w tym przypadku mógłbym polemizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wymienić kilka podzespołow bazowych mojego komputera, czyli procesor, ram i płytę główną.
Proc: Pentium 4, Ram: 1gb, Płyta głowna Asrock. Dokładne modele są napisane na moim GramSajcie, więc jeśli byście mogli to looknijcie i napiszcie czy taki zestaw jak na te pieniądze opłaca się kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,jutro zamierzam upgradowac mojego kompa i mam zamiar przeznaczyc na to do 800zł max 1000.
No wiec aktualnie posiadam: Asrock k7S8X(płyta główna) z procesorem AMD DURON 1600,768MB RAM DDR
Karte Graficzną Geforce FX 5500 256mb.
Moje pierwsze pytanie czy opłaca sie ten komputer wogule ruszac? bo chce wymienic plyte glowna,ram,procesor
No i kolejne pytanie czy mozecie mi doradzic jak najlepsze czesci zeby wszystko pasowało do siebie i zeby gry chodziły mi na nim :)
Ja raczej niegram w nowosci tylko worldofwarcraft,warcraft,warhammer itp
Wiec prosze o doradzenie częsci:Procesora,plyty glowna z prockiem i ram i wszystko do 800-1000zł
i odrazu raczej wolalbym 2GB ramu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor:
Intel Pentium Dual Core E2140 /1.6GHz, 1MB, 800MHz, BOX/
220 zł

Płyta główna:
Gigabyte P31-DS3L /intel P31/
249 zł

Pamięć RAM:
GoodRam 1GB PC667 CL5
79 zł

Druga pamięć RAM:
GoodRam 1GB PC667 CL5
79 zł

Karta graficzna:
Palit GeForce 7300GT Sonic 256MB DDRIII /128bit/ TV DVI
195 zł

Suma 822 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie bo jestem początkujacy itd
Czy karta muzyczna czy jak to sie nazywa jest odrazu zintegrowane na plycie glownej ? bo z tego co ja wiem to u mnie tak jest i nie wiem czy musze teraz nową dokupywac czy kazda plyty glowna juz ma w sobie taką karte zintergrowaną
I kolejne pytanie Geforce FX 5500 jest juz do wymiany?? czy jeszcze mi starczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 21:18, macuwindu napisał:

Czy karta muzyczna czy jak to sie nazywa jest odrazu zintegrowane na plycie glownej ? bo z
tego co ja wiem to u mnie tak jest i nie wiem czy musze teraz nową dokupywac czy kazda plyty
glowna juz ma w sobie taką karte zintergrowaną

Większość a raczej wszystkie płyty główne mają zintegrowaną kartę dźwiękową :]

Dnia 04.11.2007 o 21:18, macuwindu napisał:

I kolejne pytanie Geforce FX 5500 jest juz do wymiany?? czy jeszcze mi starczy ?

Jeżeli chcesz grać w nowe gry np. Nfs Pro street ,crysyis ,bioshock to musisz się zastanowić nad wymianą karty bo na tej karcie w w/w tytuły nie pograsz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się