Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 03.11.2007 o 20:01, AdiN2 napisał:

> Tak, ale jak grafa jest na PCIe to szkoda pchać sie w to. Lepiej trochę kaski dorzucić
na
> DDR2 będzie lepiej

Czyli mam rozumieć żeby nie kupował karty ?


Lepiej niech kupi Gigabyte P31-DS3L+ E2140 ( podkręcić tego procka na 3Ghz ) do tego DDR2 i z grafiką 6600GT na pewno będzie elegancko śmigać. Jak karta będzie niedomagać dopiero wtedy zmienić bo tutaj nic już nie będzie jej blokować oprócz samej siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wrzuciłem odpowiedź, ale gdzieś mi zniknęła.


Jesteś pewien, że x1950pro będzie dla gier, zwłaszcza tych obsługujących dx10, lepszy od gts8600?
Pytam, bo widzę, że większość firm współpracuje z nVidią i zastanawiam się czy po prostu geaforcy lepiej nie obsługują ich gier.
I jeszcze z czystej ciekawości - skąd masz tą wiedzę, benchmarki czy autopsja? Pytam z czystej ciekawości, bo chciałbym być chociaż na moment kupna karty w temacie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 20:01, avi. napisał:

A możesz powiedzieć jakie są zasadnicze różnice? Bo jak na moje oko to 8500 GE jest nawet dobra.

W testach jest tragiczna....
http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2915

Dnia 03.11.2007 o 20:01, avi. napisał:

I o co chodzi w tym, że jednostki PixelShader są ''zunifikowane''

No jest Shader Model i Pixel Model w jednym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 20:08, blacklio2 napisał:

z grafiką 6600GT na pewno będzie elegancko śmigać.

On ma zwykłą 6600.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 20:11, DJ Danielus napisał:

Z DX10 mogą być problemy ale jeszcze nie teraz. X1950PRO jest lepsza od 8600 w większości z
gier.
Do DX9 w swojej cenie jest niepokonana.


Kartę kupuję głównie pod gry przyszłoroczne - jak sądzę, większość z nich będzie już obsługiwała DX10.
Chyba sam rozumiesz, że inwestowanie w nawet b. dobrą rzecz, ale z kończącej się epoki, jest trochę nierozsądne :).


A czy mógłbyś mi powiedzieć coś o tych kartach ATI HD? Właśnie znalazłem na Allegro - to pewny sprzęty czy niesprawdzona nowość? I jak wypada w porównaniu z tą kartą?
Jeśli taka ilość pytań jest dla Ciebie problemem to prosiłbym o jakiś pomocny adres dla niezaznajomionych z tematem :).


http://www.allegro.pl/item263522160_his_excalibur_hd2600xt_iceq3_turbo_512mb_830_1860.html
http://www.allegro.pl/item264173565_galaxy_8600ge_512mb_ddr3_pci_e_1_0ns_600_2000_wawa.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 20:10, AdiN2 napisał:

> z grafiką 6600GT na pewno będzie elegancko śmigać.
On ma zwykłą 6600.


Hm tutaj ( w tym budżecie ) nie zwojuje nic konkretnego, albo wymienia grafikę na X1950GT lub 8600GT Sonic co na początek daje kopa ale reszta ( procek na s.939 x2 kosztuje sporo oraz DDR1 ) będzie już go ograniczać. Na nowe gry to stanowczo za słaby konfig ( Sam mam P4 3.2 1 GB ramu i X1950pro i jest tak średnio w najnowszych grach )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może napiszę inaczej :] Co da większy przyrost wydajności w nowych grach ? Wymienienie karty na X1950Pro czy proca ,płyty i ramu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoko - jak ktoś pyta znaczy chce się dowiedzieć - i dobrze! Chętnie pomogę :D
Rozumiem choć nie jestem za zbyt przekonany co do 8600, ale jeżeli już tak bardzo chcesz to weź 8600GE - w dobrej cenie, a osiągami dorównuje 8600GTS. Na ATI z serii HD2x00 nawet nie patrz - porażka!

avi.
Cieniutka karta... Lepiej weź 7600GS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 20:30, AdiN2 napisał:

To może napiszę inaczej :] Co da większy przyrost wydajności w nowych grach ? Wymienienie karty
na X1950Pro czy proca ,płyty i ramu ?


Na dzień dzisiejszy nowa grafa + podkręcenie procesora, przy najnowszych grach i tak średnie detale będą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno , jeśli wymienił by płytę na taką z socketem AM2 to czy by dało by się wsadzić do niej tego Athlona z s939 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudna odpowiedź....
Z jednej strony GPU da dużego kopa, ale też będzie ograniczana, jako przykład: 8800GTX z Celeronem względem starszych kart miał ogromną wydajność, ale wynosiła ona około 20FPSów w grze xxx. Mając lepszy proc i słabszą grafę można spokojnie pobić ten wynik.

Choć zawsze można podkręcić...

Osobiście postawiłbym na platformę - tania i dobra, za jakiś czas się wymieni kartę graficzną...


Athlona z 939 nie da rady na AM2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 20:34, AdiN2 napisał:

Jeszcze jedno , jeśli wymienił by płytę na taką z socketem AM2 to czy by dało by się wsadzić
do niej tego Athlona na s939 ?


Nie tylko procki na AM2
939 DDR1
AM2 DDR2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba Athlon 3000+ wyciąga maxymalne możliwości z 6600 ,więc czy lepszy procesor wyciągnie z niej jeszcze więcej jako że jest to już stara karta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 20:31, DJ Danielus napisał:

avi.
Cieniutka karta... Lepiej weź 7600GS.



Posprawdzałem i będę brał 7600 GS od Galaxy. Dobry wybór czy brać od innego producenta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się