Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Risen 3: Titan Lords na okładce marcowego numeru PC Games magazine

50 postów w tym temacie

Widać z konceptów, że w Risen 3 będzie nowy bohater trochę szkoda. Ciekawe jak go wprowadzą i co się stało z poprzednim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to teraz czekać do południa i tylko czatować. Mam nadzieję, że się nie zawiodę na tej grze, bo na kim jak na kim, ale na PB to chyba można polegać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość super, ale obrazki jakiegoś szału nie robią. Spodziewałem się takiego postępu jak w Gothic 3, w końcu dwa lata już pracują nad grą. Widać, że to będzie raczej ulepszony silnik z poprzednich Risenów.
Póki co to pierwsze screeny, więc trzeba czekać na więcej informacji. Mimo wszystko gra prezentuje się ładnie i przynajmniej nie będę się martwić, że gry nie odpalę ;P
Ciekawi mnie jak wielki będzie świat (może taki jak w G3) i jak będzie prezentować się system walki.
Mam też nadzieję, że odejdą od niektórych swoich schematów wałkowanych od G1 i fabuła będzie znacznie ciekawie zaprojektowana. Tytuł sugeruje, że to będzie ostatnia część Risena, więc może później powrócą do Gothica.
W Risenach brakowało jakiejś takiej głębi fabularnej i żywego świata, w miastach mieliśmy po kilka NPCów, poza miastami niewiele się działo. Oby w tym elemencie powrócili do dwóch pierwszych Gothiców i jeszcze go ulepszyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Widać z konceptów, że w Risen 3 będzie nowy bohater trochę szkoda. Ciekawe jak go wprowadzą
> i co się stało z poprzednim :)

Szczerze, to bym był zadowolony z nowego bohatera. Tamten jakoś mi się nie spodobał, mimo iż gra była dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedynka Risena była spoko, brakowało mi tylko dubbingu nie wiem czemu. "Dwójka" to porażka dobrze, że zrezygnowano w 3 ciej części z pirackiego klimatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prequel? Ma mieć średniowieczny klimat, a w Risenie 2 mieliśmy klimat piracki. Głupio by było tak teraz z tego zrezygnować, więc jedyne co mi się nasuwa, że to będzie prequel.
Fajnie by było jakbyśmy sterowali Ursegorem, czyli tytułowym Władcą Tytanów. Po za tym góry na screenach strasznie mi przypominają Farangę.
Ale jeśli to nie będzie prequel to mam nadzieję, że jakoś dobrze to rozwiążą. Jak pamiętamy w Risenie 2 magia została zakazana, a na screeenie z Risena 3 bohater tej magii używa. Tak samo nie widać muszkietów a one w R2 były całkiem spoko.
Tak czy inaczej. Czekam!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mają prawa do mrocznego i cudownego Gothica, a oni wolą zajmować się dalej tym cukierkowym ścierwem (choć Risen 2 był całkiem w porządku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Mają prawa do mrocznego i cudownego Gothica, a oni wolą zajmować się dalej tym cukierkowym
> ścierwem (choć Risen 2 był całkiem w porządku).
To o co ci w takim razie chodzi? o.O Przecież Risen 2 to do tej pory najbardziej cukierkowa gra PB...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Mają prawa do mrocznego i cudownego Gothica, a oni wolą zajmować się dalej tym cukierkowym
> ścierwem (choć Risen 2 był całkiem w porządku).
Wiesz, niektórzy już nie chcą aby ruszać Gothica. Dla nich ta seria jest zakończona. I dobrze, bo co za dużo to nie zdrowo. Pierwsze 3 części były świetne, 4 była dobra. Gothic 5 pewnie by miał takie oczekiwania u graczy, że jaka by ta gra nie była i tak skończyło by się to klapą. Podobnie było w przypadku Arcanii, gra nie jest zła ale przez hordy "fanów" nie pozwolono jej się rozwinąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powrót do tradycyjnej magii (przynajmniej można tak wnioskować ze zdjęć)! W końcu :)
Risen 2 przeszedłem raz całkowicie, drugi raz tak na 70% i kilka razy zaczynałem. Za to jedynkę przechodziłem chyba z sześć razy - to jest o wiele lepsza i "klimatyczniejsza" gra niż część druga (wg mnie).
Mam nadzieję, że stylem i klimatem właśnie wrócą do czasów R1 . Zdzichacz wspomniał, że to może być prequel i to byłby naprawdę dobry pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby (choćby króciótko) scharakteryzować, możliwie bez spojlerów, dlaczego "dwójka" powszechnie uważana jest za średnio udaną, a przynajmniej gorszą od oryginału?
Risen 1 bardzo przypadł mi do gustu (fabularnie słabszy od Gothic 1-2 i przesadnie liniowy w bodajże ostatnich dwóch aktach, ale pokłady "miodu" w nim zawarte przyciągały do monitora), R2 natomiast... już na dzień dobry odstraszyła mnie wzięta z kosmosu przesadnie XVIII-wieczna, "piracka" stylistyka, której śladów raczej próżno szukać w oryginale, tak więc zakup gry odłożyłem na przysłowiowy "święty nigdy".

"Trójka" zdaje się wracać na właściwe tory, co niewątpliwie cieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2014 o 10:02, Zdzichacz napisał:

Prequel? Ma mieć średniowieczny klimat, a w Risenie 2 mieliśmy klimat piracki. Głupio
by było tak teraz z tego zrezygnować, więc jedyne co mi się nasuwa, że to będzie prequel.

Tytuł gry to jednoznacznie sugeruje że może być to tylko Sequel, fabuła będzie się opierała na pokonaniu pozostały władców tytanów Ursegora uwolnionego w jedynce który jest widoczny na pierwszym arcie i Ismaela(wspomnianym na początku drugiej części).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam jeszcze niedawno chciałem żeby zrobili w końcu nowego Gothica, ale od jakiegoś czasu już rzeczywiście nie widzę w tym sensu. Ktoś z Piranha Bytes, w którymś wywiadzie mówił, że zbyt duże oczekiwania graczy nie pozwoliły by tej grze odnieśc sukcesu.

Oby nie skopali portu konsolowego w tej części. Niby Risen 2 jakoś chulał, ale niektóre błędy...
Trzymam kciuki za Piranh''ie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktoś mógłby (choćby króciótko) scharakteryzować, możliwie bez spojlerów, dlaczego
> "dwójka" powszechnie uważana jest za średnio udaną, a przynajmniej gorszą od oryginału?

Nie wiem, jak dla gra była bardzo fajna. Lepsza od Gothica 4 i 2. Po prostu takie klimaty były nowością co wielu się nie spodobało.
Ale jeśli miałbym już wskazywać to byłaby to słaba końcówka i nieliczne bugi. I tyle, reszta była udana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Dwójka" miała bardzo fajny klimat, który pozwalał przymknąć oko na pokraczność tej gry, tu widać zapowiada się brzydko i szaroburo. Meh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Risen był przyjemną grą, ale do Gothica dzieliło go lata świetlne. Oby "trójka" wskoczyła na nieco wyższy poziom, coś ponad rzemieślniczy standard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Widać z konceptów, że w Risen 3 będzie nowy bohater trochę szkoda. Ciekawe jak go wprowadzą
> i co się stało z poprzednim :)

Nie chce nic mówić, ale bohater z Risena 1 na 2 zmienił się ultra mocno, więc pewnie i tutaj zrobią mu Complete Makeover.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować