Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rambo: The Video Game - przegląd ocen

36 postów w tym temacie

Dnia 27.02.2014 o 00:38, Vojtas napisał:

Tak. Teyon konkretnie. Ich portfolio:
https://www.teyon.com/games/

Gry niemal dosłownie zjeżdżają z taśmy, to i trudno mówić o zaskoczeniu.


Ciekaw jestem na jakiej zasadzie zrobili Rambo: The Video Game ? w końcu prawa do wykorzystania muzyki, wizerunku Rambo itd. itp. kosztują.
Kto wyłożył pieniądze na tę produkcję ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2014 o 00:51, kerkas napisał:

Kto wyłożył pieniądze na tę produkcję ?.


Jakaś firma z wielkiej brytani (wydawca jakiś) i zlecił to Polakom do zrobienia ot. I powstała gra. Ogólnie ta gra nie była by tak źle oceniana w końcu rozumiem że gdzieś na świecie są miłośnicy jeszcze takiego typu gier. Ja nigdy tego gatunku fanem nie byłem ale szkoda że musieli obsmarować tak zwany syf licencją Rambo. Co jak co pierwsza cześć Rambo nie jest jakimś płytkim filmem jak wielu geniuszy dzisiejszych uważa dlatego myślę że fajnie by było z tego coś więcej zrobić.

Swoją drogą Rambo zawsze widziałem jak taki Far Cry 3 ;) tyko bardziej mroczny, opustoszały ale z podobnym czarnym charakterem ;) ale cóż.. to tylko JA :D

eh. fajnie by było tak polować na zwierzynę by przeżyć, wytwarzać strzały do łuku itp. :) nawet 1 cześć filmu do tego pomysłu co mówię można by było wykorzystać jako coś jak prolog lub pierwsze rozdziały i potem totalna zmiana klimatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2014 o 00:11, kerkas napisał:

Ps. Podobno tę grę robili Polacy ?

Ta, twórcy tych "gier": http://www.gry-online.pl/producent.asp?ID=3409

Rambo to dobry materiał na strzelankę z elementami skradankowymi, ale nie, twórcy poszli po linii najmniejszego oporu i zrobili takiego potworka. Zresztą, czego myśmy się spodziewali po producentach takich "perełek". Zastanawia mnie tylko fakt, jak im się udało zdobyć prawa do takiej marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2014 o 01:06, Perry_Cox napisał:

Zastanawia mnie tylko fakt, jak im się udało zdobyć
prawa do takiej marki.


Polak potrafi :)

A poważnie to sam się nad tym zastanawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AngryJoe był wściekły na tę grę z co najmniej kilku powodów. Dla osób urodzonych w latach 80 postać Rambo jest ściśle związana z ich dzieciństwem, wielu z nas, że tak powiem, "wychowała się" na filmach ze Stallone''em. Widzieć jak kilkadziesiąt lat później ktoś profanuje legendę jest rzeczą trudną do przełknięcia. Inna sprawa, że to po prostu zła gra jest, krótka, jednowymiarowa i mocno niedopracowana, a przede wszystkim spóźniona o dobrych 10 lat. "Celowniczki" w swej klasycznej formie są gatunkiem praktycznie wymarłym, głównie ze względu na niemal zerowy poziom immersji. Skoro jednak już ktoś zdecydował się na tak desperacki krok i stworzył ewidentnie niskobudżetowy półprodukt, to jakim prawem domaga się za niego ceny tytułu z górnej półki?
A tak z innej beczki: wyobrażacie sobie, co by było, gdyby CD Project poszedł tą samą drogą i zamiast inwestować górę pieniędzy w Wiedźmina stworzył coś na poziomie kosza w supermarkecie? Niektórzy po prostu nie nadają się do tej branży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2014 o 01:03, Kafar napisał:

Ogólnie ta gra nie była by tak źle oceniana w końcu rozumiem że gdzieś
na świecie są miłośnicy jeszcze takiego typu gier.


Raczej recenzje były sponsorowane z tego co mówi Joe to ta gra to droga przez mękę.
http://www.youtube.com/watch?v=CFFi3PHp5qM

Dnia 27.02.2014 o 01:03, Kafar napisał:

ale szkoda że musieli obsmarować tak zwany syf licencją Rambo.


Po cichu liczyłem na w miarę znośną grę mimo wszytko.

>Co jak co pierwsza cześć

Dnia 27.02.2014 o 01:03, Kafar napisał:

Rambo nie jest jakimś płytkim filmem jak wielu geniuszy dzisiejszych uważa dlatego myślę
że fajnie by było z tego coś więcej zrobić.


Druga i trzecia część nie była zła, w drugiej poruszono temat

Spoiler

jeńców wojennych POW oraz tych którzy nigdy nie wrócili z Wietnamu MIA.


http://firstblood.stormpages.com/essay2.html
W trzeciej temat wojny w Afganistanie

Dnia 27.02.2014 o 01:03, Kafar napisał:

Swoją drogą Rambo zawsze widziałem jak taki Far Cry 3 ;) tyko bardziej mroczny, opustoszały
ale z podobnym czarnym charakterem ;) ale cóż.. to tylko JA :D


Gdyby R: TVG było zrobione tak jak Far Cry 3 nie miałbym nic przeciwko temu a tak chcieliśmy dobrze wyszło jak zwykle.

Dnia 27.02.2014 o 01:03, Kafar napisał:

eh. fajnie by było tak polować na zwierzynę by przeżyć, wytwarzać strzały do łuku itp.
:) nawet 1 cześć filmu do tego pomysłu co mówię można by było wykorzystać jako coś jak
prolog lub pierwsze rozdziały i potem totalna zmiana klimatu.


Zakładanie pułapek, cicha eliminacja wroga itd. itp. ech pomarzyć dobra rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2014 o 09:54, kerkas napisał:

Raczej recenzje były sponsorowane z tego co mówi Joe to ta gra to droga przez mękę.
http://www.youtube.com/watch?v=CFFi3PHp5qM


Tak to była pierwsza recenzja którą widziałem ale uważam że dużo wiecej gorszych gier wychodzi, tu nie potrzebnie była wykorzystana licencja filmu ;/ stąd pewnie taki negatywny głosny głos krytyki.

Dnia 27.02.2014 o 09:54, kerkas napisał:

Druga i trzecia część nie była zła, w drugiej poruszono temat

Spoiler

jeńców wojennych POW
oraz tych którzy nigdy nie wrócili z Wietnamu MIA.


http://firstblood.stormpages.com/essay2.html
W trzeciej temat wojny w Afganistanie


Broń boże nie uważam żeby pozostałe części były płytkie lub nie poruszały ważnych tematów;) Chodziło mi o nawiązanie do pewnego fenomenu pierwszej cześci w tamtych czasach. Oczywiście wiadomo że ta część akcji też była świetna jednak mimo iż reszta poruszała wazne tematy to akcja trochę przykrywała je. W pierwszej części dostajemy bardzo długi wstep pewnie dla niektórych nawet nudny. (nie dla mnie, uważam że pierwsze połowa jest lepsza niż ta druga:)

Dnia 27.02.2014 o 09:54, kerkas napisał:

Zakładanie pułapek, cicha eliminacja wroga itd. itp. ech pomarzyć dobra rzecz.


Otóż to ;) Też rozumiem że zrobienie kopii FC3 było by trudne a co wazniejsze $chłonne ;) ale nie musi być taki otwarty świat, nawet bym przełknął iluzje otwartego świata z kilkoma drogami do celu coś może jak w Deus Ex HR. Ta gra dużych światów czy plansz nie miała a bawiła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2014 o 09:44, Shaddon napisał:

AngryJoe był wściekły na tę grę z co najmniej kilku powodów. Dla osób urodzonych w latach
80 postać Rambo jest ściśle związana z ich dzieciństwem, wielu z nas, że tak powiem,
"wychowała się" na filmach ze Stallone''em.


Ja wiem? Ta nowa gra nie profanuje tej legendy bardziej niż poprzednie "wyśmienite" produkcje oparte na tej licencji:
http://www.mobygames.com/game-group/rambo-licensees

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

problem w tym że ta gra profanuje pierwsze 3 części serii(poprzednie gry góra 1 część i robiąc z tego marną podróbkę zeldy) przy czym gwałci kanon serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2014 o 09:44, Shaddon napisał:

A tak z innej beczki: wyobrażacie sobie, co by było, gdyby CD Project poszedł tą samą
drogą i zamiast inwestować górę pieniędzy w Wiedźmina stworzył coś na poziomie kosza
w supermarkecie? Niektórzy po prostu nie nadają się do tej branży.


Bogiem a prawdą to zrobiliśmy naszą odmianę Rambo w wersji ala Pasikowski
http://www.filmweb.pl/film/Demony+wojny+wg+Goi-1998-35
teraz tylko poprawiliśmy grą komputerową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem co o tym sądzić, oceny są co tu dużo mówić kiepskie, aczkolwiek jako fan samego filmu wypadało by sięgnąć i po grę. Pytanie tylko czy to nie popsuje wrażenia z filmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2014 o 12:36, Kafar napisał:

Tak to była pierwsza recenzja którą widziałem ale uważam że dużo wiecej gorszych gier
wychodzi, tu nie potrzebnie była wykorzystana licencja filmu ;/ stąd pewnie taki negatywny
głosny głos krytyki.


Pewnie że jest dużo gorszych gier ale to jednak nikogo nie sprawiedliwa żeby zrobić tak fatalną grę.

/.../

Dnia 27.02.2014 o 12:36, Kafar napisał:

W pierwszej części dostajemy bardzo długi wstep pewnie
dla niektórych nawet nudny. (nie dla mnie, uważam że pierwsze połowa jest lepsza niż
ta druga:)


Lubię części od I do III, IV to już dla mnie li tylko odcinanie kuponów.


Dnia 27.02.2014 o 12:36, Kafar napisał:

> Zakładanie pułapek, cicha eliminacja wroga itd. itp. ech pomarzyć dobra rzecz.


Otóż to ;) Też rozumiem że zrobienie kopii FC3 było by trudne a co wazniejsze $chłonne
;) ale nie musi być taki otwarty świat, nawet bym przełknął iluzje otwartego świata z
kilkoma drogami do celu

/.../

Skoro można było zrobić Wiedźmina na przyzwoitym poziomie to dlaczego nie Rambo ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2014 o 23:49, Faret napisał:

Sam nie wiem co o tym sądzić, oceny są co tu dużo mówić kiepskie, aczkolwiek jako fan
samego filmu wypadało by sięgnąć i po grę. Pytanie tylko czy to nie popsuje wrażenia
z filmu.


Zacznijmy od tego iż gra nie jest warta tych pieniędzy których żądają twórcy gry.
Góra 20zł tyle jest warta ta gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kerkas Cóż w tej kwestii można powiedzieć, zgadzam się z Tobą że twórcy przesadzili z tą ceną. Oczywiście zawsze można poczekać aż gra będzie tańsza i wtedy ją kupić i wypróbować. Pożyjemy zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować