Zaloguj się, aby obserwować  
Lurrcio

Webmastering - HTML, PHP, JavaScript, edytory - temat ogólny

1333 postów w tym temacie

Kolejny problem :/ Mam na stronce tło obrazkow [Body Background="tlo.jpg"] w Firefoxie i Operze jest normalnie wyświetlane, ale w IE nie :( Nie wiem czemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To korzystaj z najnowszych trendów (czyt. standardów ). Za takie rzeczy odpowiada już CSS.
body { background-image: url(adres.jpg); } lub osadzony <body style="background-image: url(adres.jpg);">

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2007 o 20:28, Woko11 napisał:

Kolejny problem :/ Mam na stronce tło obrazkow [Body Background="tlo.jpg"] w Firefoxie i Operze
jest normalnie wyświetlane, ale w IE nie :( Nie wiem czemu?


Opisz dokładnie co się dzieje z tym obrazkiem (jest rozciągnięty, wyśrodkowany itp.), bo to, że coś się źle wyświetla w IE, a w innych przeglądarkach wyświetla się dobrze, jest normalne :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2007 o 21:23, Woko11 napisał:

W ogóle tła nie wyświetla - jest białe :/


Czy przypadkiem nie wpisałeś złej ścieżki do pliku? Włącz GG - tam spróbuję Ci pomóc żeby nie nabijać postów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem przy wrzucaniu cms''a na FTP yoyo.pl tzn. do wrzucania nie doszło bo jak chcę sie połączyć programem total commander to wyskakuje coś takiego (screen niżej) co mam robić ?? Mam TC w wersji 7.0 załącze jeszcze screen z ustawieniami połączenia. Pomóżcie, proszę nie odpowiadają mi te preinstalowane cms''y wole zmodyfikowanego php-fusion :]

20070718213522

20070718213613

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2007 o 21:37, ŁukiPluta napisał:

Mam problem przy wrzucaniu cms''a na FTP yoyo.pl tzn. do wrzucania nie doszło bo jak chcę sie
połączyć programem total commander to wyskakuje coś takiego (screen niżej) co mam robić ??
Mam TC w wersji 7.0 załącze jeszcze screen z ustawieniami połączenia. Pomóżcie, proszę nie
odpowiadają mi te preinstalowane cms''y wole zmodyfikowanego php-fusion :]


1. Spróbuj wpisać jako nazwę hosta ftp.yoyo.pl.
2. Odznacz opcję "Użyj trybu pasywnego do transferu".
3. Napisz kiedy założyłeś stronę (zwykle yoyo.pl potrzebuje trochę czasu na założenie strony, czyt. spróbuj później).

PS. Pierwsze 2 punkty są sprawdzone przeze mnie, więc powinny działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2007 o 21:52, KapiX napisał:

1. Spróbuj wpisać jako nazwę hosta ftp.yoyo.pl.


pomogło :)

Dnia 18.07.2007 o 21:52, KapiX napisał:

2. Odznacz opcję "Użyj trybu pasywnego do transferu".


na php-fusion.pl w artykule o wgrywaniu cms''a jest żeby włączyć

Dnia 18.07.2007 o 21:52, KapiX napisał:

3. Napisz kiedy założyłeś stronę (zwykle yoyo.pl potrzebuje trochę czasu na założenie strony,
czyt. spróbuj później).


założyłem wczoraj tak koło południa

Dnia 18.07.2007 o 21:52, KapiX napisał:


PS. Pierwsze 2 punkty są sprawdzone przeze mnie, więc powinny działać.


niby działa, ale teraz mam jakiej problemy z loginem :( no dosłownie przed sobą mam panel na yoyo.pl z danymi, i nie chcą działać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2007 o 22:05, ŁukiPluta napisał:

na php-fusion.pl w artykule o wgrywaniu cms''a jest żeby włączyć


No to włącz.

Dnia 18.07.2007 o 22:05, ŁukiPluta napisał:

niby działa, ale teraz mam jakiej problemy z loginem :( no dosłownie przed sobą mam panel na
yoyo.pl z danymi, i nie chcą działać :/


O jakie dane chodzi? Pisz jaśniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2007 o 22:21, KapiX napisał:

O jakie dane chodzi? Pisz jaśniej.


O dane do logowania FTP login mi nie działa i guzik... :/ echh chyba sobie wyśle maila do yoyo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2007 o 22:28, ŁukiPluta napisał:

O dane do logowania FTP login mi nie działa


Chyba pomyliłeś literki w loginie (nie rapplez, a rappelz) :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z plagiatem.
Stworzyłem sobie swoją własną stronę, z czego jestem bardzo zadowolony ;-P
Jednak po kilku tygodniach znalazłem w sieci kopię mojej strony. Po prostu ktoś skopiował całe katalogi i pliki html, a potem sobie wrzucił na swój serwer (nawet nie zmienił autora w sekcji meta!). Napisałem do tego kogoś wiadomość, ale nie zareagował i nie wiem co mogę zrobić. Wiem o istnieniu BOWI i nawet chciałem skożystać z ich "usług", ale niestety obecnie wstrzymali dodawanie nowych stron.
Sprawdziłem we WHOIS, na kogo jest domena zarejestrowana i kto jest administratorem serwera, ale nie wiem co z tym zrobić. Troche to dziwne, bo serwer jest ulokowany w Turcji, a administratorem jest Polak. Czy ja mam napisać do tego administratora? Czy jest może jeszcze jekiś sposób walki z plagiatem w sieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Walka z plagiatem.. nie za bardzo się da, nie istnieje nawet żaden skrypt, który uniemożliwia skopiowanie kodu, wież mi szukałem :P jedyne co możesz zrobić to:

1) Oddzielaj linijki kody 10x^n spacjami. <-baaardzo wnerwia kopjującego. :]
2) Zablokuj PPM. <- to bezsensowne bo przecież można wcisnąć ctrl+u i wyjdzie to samo. :)
3) Zrób stronę w javie :) o wieeeele trudniej jest skopiować (napisać zresztą też). :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanko:
Czy w znacznikach <meta NAME="Author" CONTENT="......."> mam wpisać imię i nazwisko webmastera czy osoby, której stronka dotyczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stronka już gotowa! Chcę ją umieścić na jakiś darmowy serwer - wybór padł na ddl2.pl - bo nie ma reklam itp. Ma ktoś może stronkę na ich serwerze? Jakie wrażenia? Czy ten BOT na Gadu-Gadu jest w ogóle dostępny?

P.S.
Sorry za dubla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 21:08, Woko11 napisał:

Kolejne pytanko:
Czy w znacznikach <meta NAME="Author" CONTENT="......."> mam wpisać imię i nazwisko webmastera
czy osoby, której stronka dotyczy?


W tym znaczniku podaje się imię i nazwisko (bądź pseudonim) autora strony, czyli webmastera. Ten znacznik nie jest obowiazkowy, wieęc jeśli nie chcesz, to nie musisz tego wpisywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wpiszę - "co sie bede" - zdobędę międzynarodową sławę i chwałę za jedną małą stronkę... A tak na serio to dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 22:50, Woko11 napisał:



Ja tak w ogóle radze kup sobie jakąś książkę do XHTML / CSS, albo jakiś naprawdę rzetelny kurs przeczytaj. Domyślam się że jesteś młody a masz nawyki starych webmasterów. W najnowszych standardach nie piszemy znaczników duża literą. Wyjątkiem jest <!DOCTYPE .... Tak więc polecam coś nowego, przyznam że dłuższe rzeczy wygodniej się czyta jednak na papierze niż przed monitorem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem i zwracam się do osób znających się na htmlu. Otóż chcąc zrobić layout na myspace.com skorzystałem z generatora, tyle, że w tym kodzie generator zawarł reklamę serwisu. Teraz pytanie: czy ktoś zna się na hmtlu na tyle, żeby tę reklamę wywalić z kodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować