Zaloguj się, aby obserwować  
Lurrcio

Webmastering - HTML, PHP, JavaScript, edytory - temat ogólny

1333 postów w tym temacie

Dnia 24.06.2007 o 09:16, Marrbacca napisał:

Znaczy masz gdzieś w plikach przynajmniej dwie zadeklarowane klasy o tej samej nazwie, lub
przypadkowo, do jednej strony dołączasz je kilkukrotnie.
Żeby uniknąć błędu wielokrotnego dołączania pliku zainteresuj się funkcjami require_once i
include_once.

Aha, no i mam nadzieję, że to tylko testowa klasa? ;>


Tak, ale i tak już z niej nie skorzystam, na razie rzucam programowanie obiektowe w PHP.

A co? Chciałbyś ją wykorzystać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 11:06, KapiX napisał:

A co? Chciałbyś ją wykorzystać?

Oj nie nie i w zasadzie lepiej by było, jakby z niej nie korzystano, przecież ona całkowicie wyklucza jakąkolwiek obsługę błędów i w ogóle wykrycie tych błędów, skoro wszędzie powyciszałeś funkcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 12:17, Marrbacca napisał:

> A co? Chciałbyś ją wykorzystać?
Oj nie nie i w zasadzie lepiej by było, jakby z niej nie korzystano, przecież ona całkowicie
wyklucza jakąkolwiek obsługę błędów i w ogóle wykrycie tych błędów, skoro wszędzie powyciszałeś
funkcje.


Chyba się mylisz. Nie wyklucza ona jakiejkolwiek obsługi błędów. Przy odrobinie wysiłku, tworząc odrębną klasę błędów, można by je wychwycić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 13:17, KapiX napisał:

Chyba się mylisz. Nie wyklucza ona jakiejkolwiek obsługi błędów. Przy odrobinie wysiłku,
tworząc odrębną klasę błędów, można by je wychwycić.

No tak, tyle, że to oczywiście wymagałoby modyfikacji klasy. W obecnej niezmienionej formie klasa wytłumi wszystkie błędy i jeśli zabierze się za to ktoś nieznający php to trochę się może pogubić :)
Poza tym, ja chyba bym preferował użycie funkcji error_reporting(0) do tkiego celu, jeśli wszystkie błędy mają być wytłumiane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem: Zrobiłem troszkę stronki, dokładniej index i 3 inne. W pliku index ustawiłem pływające ramki z odnośnikami do plików pozostałych, tak że w każdej wyświetlał sie inny. Gdy sprawdzałem wszystko było git i w ogóle pasowało.... pod Fire Fox''em natomiast pokazywała się tylko jedna ramka (z bannerem), a w IE wszystkie... może ktoś wie i wyjaśni mi dlaczego tak się dzieje. Używam "Zajączka"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 17:25, Bartek 93 napisał:

Mam pewien problem: Zrobiłem troszkę stronki, dokładniej index i 3 inne. W pliku index ustawiłem
pływające ramki z odnośnikami do plików pozostałych, tak że w każdej wyświetlał sie inny. Gdy
sprawdzałem wszystko było git i w ogóle pasowało.... pod Fire Fox''em natomiast pokazywała
się tylko jedna ramka (z bannerem), a w IE wszystkie... może ktoś wie i wyjaśni mi dlaczego
tak się dzieje. Używam "Zajączka"


Nie wiem dokładnie, ale to zapewne wina tego, że IE inaczej interpretuje HTML niż inne przeglądarki.
Ramki to przestarzałe rozwiązanie, lepiej stosować tabelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 17:34, KapiX napisał:

Nie wiem dokładnie, ale to zapewne wina tego, że IE inaczej interpretuje HTML niż inne przeglądarki.
Ramki to przestarzałe rozwiązanie, lepiej stosować tabelki.


tabelki tez w sumie sa przestarzale.. lepiej CSS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 17:40, moonman napisał:

tabelki tez w sumie sa przestarzale.. lepiej CSS



Najlepiej operować na divach (warstwach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 17:40, moonman napisał:

> Nie wiem dokładnie, ale to zapewne wina tego, że IE inaczej interpretuje HTML niż inne
przeglądarki.
> Ramki to przestarzałe rozwiązanie, lepiej stosować tabelki.

tabelki tez w sumie sa przestarzale.. lepiej CSS


No tak, ale za pomocą CSS można określić tylko wygląd strony.

Dnia 24.06.2007 o 17:40, moonman napisał:

Najlepiej operować na divach (warstwach)


Ja wszystkie te trzy rzeczy (tabelki, CSS, divy) łączę, strona wygląda dobrze i kod nie jset pogmatwany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

mam strasznie głupi problem. Przy pisaniu strony w xHTML używam - jak wiadomo polskie znaki (ą,ę,ó itp.) Jednak kiedy sprawdzam tę stronę w Mozilli, to polskie znaki nie są wyświetlane, mimo polskiej wersji Mozilli. Wersja przeglądarki to 2.0.0.4. W innych przeglądarkach takiego problemu nie mam. Jak temu zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2007 o 17:12, kowboj3 napisał:

Witam.

mam strasznie głupi problem. Przy pisaniu strony w xHTML używam - jak wiadomo polskie znaki
(ą,ę,ó itp.) Jednak kiedy sprawdzam tę stronę w Mozilli, to polskie znaki nie są wyświetlane,
mimo polskiej wersji Mozilli. Wersja przeglądarki to 2.0.0.4. W innych przeglądarkach takiego
problemu nie mam. Jak temu zaradzić?


A czy wpisałeś poprawną formułę deklarującą kodowanie znaków w sekcji HEAD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 17:38, Bartek 93 napisał:

Nie lubie tabel... są takie "sztywne" :)


jak wejdziesz na te strony to nigdy o nich tak nie powiezsz

http://tablegen.nfshost.com/ - generator kodu najprostrzej tabeli

http://www.somacon.com/p141.php - kod css tabeli

z tym kodem jest malutka trudność trzeba skopiować go z pomiendzy znaczników <style type="text/css"> do </stye> (ze znasznikami włącnie) a rozpoczęcie tabeli powinno wyglądać tak <table class=sample">

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2007 o 17:52, Bartek 93 napisał:

Dalej ni lubie tabel... za dużo z nimi robity.... i zawsze komórka jest komórce sąsiedniej
równa (wim wim marudze)


Nieprawda. Wystarczy zastosować coś takiego: <td width="220px"></td>.
Kolumna będzie wtedy miała szerokość jaką podałeś.

Na przykład: chcąc stworzyć tabelę w której kolumna prawa i lewa miała szerokość 200 pikseli, a środkowa zajmowała całą resztę strony musiałbyś napisać coś takiego:
<table>
<tr>
<td width="200px" valign="top">
<!-- kolumna lewa -->
</td>
<td width="100%" valign="top">
<!-- kolumna środkowa -->
</td>
<td width="200px" valign="top">
<!-- kolumna prawa -->
</td>
</tr>
</table>

Atrybut valign opisuje jak ma być umieszczona treść komórki (na środku, na górze, na dole, do lewej, do prawej - domyślnie na środku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co napisałeś jest PRAWIE dobrze. Wielkości jakiegokolwiek elementu na stronie zgodnie z W3C powinny być deklarowane w CSS tj. w parametrze "style". Z tego co wiem to każdy tag w HTML 4.01 i XHTML 1.0 ma ten parametr ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zalamka jak to czytam. "Ja wole CSS", "CSS jest cienki, wole Divy","A ja to i to lubie".. lol. Rozumiem ze musicie sie chwalic, ale jak juz to robicie to pomyslcie troche.
Pozatym te ''kochane i wpaniale'' divy nie sa bez wad. Proponuuje stworzyc najbardziej tradycyjny uklad trojkolumnowy bez uzywania, zadnych nieczytelnych sztuczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 10:37, Bigjack7 napisał:

To co napisałeś jest PRAWIE dobrze. Wielkości jakiegokolwiek elementu na stronie zgodnie z
W3C powinny być deklarowane w CSS tj. w parametrze "style". Z tego co wiem to każdy tag w HTML
4.01 i XHTML 1.0 ma ten parametr ;)


A to dziwne. Gdy użyłem walidatora W3C do wersji HTML 4.01 pokazało, że strona jest poprawnie napisana. Taki sam wynik uzyskałem gdy wybrałem standard XHTML 1.0. Wiem, że teraz do określenia wyglądu każdego elementu używa się CSS, ale jeśli taki zapis też jest poprawny to dlaczego miałbym z niego nie korzystać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować