Zaloguj się, aby obserwować  
Pagon

Podręcznik do informatyki

18 postów w tym temacie

Mam taką prośbę. Czy moglibyści mi polecić jakiś dobry podręcznik do informatyki (taki z ktorego mozna sie duzo nauczyć, najlepiej do szkoly ponadgimnazjalnej)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2006 o 15:59, Pagon napisał:

A od czego najlepiej zacząć?


Najlepiej od tego co Ciebie interesuje - tyle, że jeżeli interesuje Cię coś co jest skomplikowane, to najpierw dowiadujesz się co powinieneś najpierw się nauczyć i szukasz książki o danej tematyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2006 o 16:04, Pagon napisał:

A jest do tego jakis podręxznik? :P


O systemach operacyjnych to masz całą masę książek.
A jeżeli chcesz przejrzeć jakie to wejdź na polską stronę wydawców książek do informatyki :) To wydawnictwo to Helion :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2006 o 16:06, Paqs napisał:

> A jest do tego jakis podręxznik? :P

O systemach operacyjnych to masz całą masę książek.
A jeżeli chcesz przejrzeć jakie to wejdź na polską stronę wydawców książek do informatyki :)
To wydawnictwo to Helion :)


To może doradzicie jakąś dobrą książkę do WIndy XP Prof.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2006 o 15:59, Pagon napisał:

A od czego najlepiej zacząć?

Od tego co Cię interesuje, jak mniemam. Na jakim poziomie zaawansowania jesteś? Bo podejrzewam, że nie chodzi o jakiś banał typu aplikacje biurowe. Najsensowniej byłoby spróbować stronek internetowych albo programowania. Może grafika komputerowa (2D lub 3D) jeśli masz jakieś zdolności w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2006 o 16:07, Pagon napisał:

To może doradzicie jakąś dobrą książkę do WIndy XP Prof.?

Windy najlepiej się chyba nauczyć przez użytkowanie, metodą prób i błędów. To przychodzi z czasem. Warto czytać gazetki typu Komputer Swiat (przynajmniej jak ja to kupowałem, to były przydatne :P). A najlepiej zrób kopie zapasowe plików, a potem nie bój się eksperymentować, bo możesz parę formatów zaliczyć :)

Przepraszam za dwa posty, tak jeden po drugim, ale trochę uprzedzono mnie z odpowiedzią na wcześniejsze pytania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2006 o 16:11, Słupek napisał:

> To może doradzicie jakąś dobrą książkę do WIndy XP Prof.?
Windy najlepiej się chyba nauczyć przez użytkowanie, metodą prób i błędów. To przychodzi z
czasem. Warto czytać gazetki typu Komputer Swiat (przynajmniej jak ja to kupowałem,
to były przydatne :P). A najlepiej zrób kopie zapasowe plików, a potem nie bój się eksperymentować,
bo możesz parę formatów zaliczyć :)

Przepraszam za dwa posty, tak jeden po drugim, ale trochę uprzedzono mnie z odpowiedzią na
wcześniejsze pytania :)

Powiem Ci, że jednak do windy najlepsze są oficjalne podręczniki. Można z nich dowiedzieć się o zastosowaniach takich bajerów jak indeksowanie czy polecenie NET. Wyobraź sobie, że poleceniem net można zablokować użtytkownikowi możliwość zapisania pliku tekstowego, który właśnie pisze na innym komputerze. Czy z doswiadczenia dałeś radę nauczyć się czegoś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2006 o 16:15, hans olo napisał:

Wyobraź sobie, że poleceniem
net można zablokować użtytkownikowi możliwość zapisania pliku tekstowego, który właśnie pisze
na innym komputerze. Czy z doswiadczenia dałeś radę nauczyć się czegoś takiego?

Akurat nigdy nie było mi to potrzebne i zapewnie nie będzie, ale ciekawe rzeczy piszesz :) Są tam jeszcze jakieś ciekawe "smaczki"? Bo może zastanowiłbym się nad kupnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to nie wiem za bardzo. Jak chodziłem do informatycznej szkoły policealnej to koleś nam z takiego podręcznika wykładał a był on dość gruby (ten podręcznik a nie nauczyciel:)), więc pewnie sporo się tego znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2006 o 16:03, Pagon napisał:

A HTML jest dobry na początek? jesli tak to jakie ksiązki są najlepsze do nauki HTMLa?

heh po co ci książki skoro masz kursy na stronkach no ale jak już musisz jakąś miec to polecam : "HTML podręcznik użytkownika" wydawnicwa O`Reilly autorami są Chuck Musciano i Bill Kennedy. Polecam też książki wydawnictwa Helion i ich kurs ( http://webmaster.helion.pl/kurshtml/ ). Jeśli myślisz że sa HTML wystarczy do robienia stronek to radze jeszcze pouczyc się Javascript, Javy, CSS (wiem to dużo ale się przydaje). Na początek jednak skup się na samym HTML-u. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2006 o 16:04, Pagon napisał:

A jest do tego jakis podręxznik? :P

Ja polecam Po prostu HTML 4 E. Castro. Wszystko opisane bardzo przystępnie i nawet całkowity laik może nauczyć się z tej ksiazki tworzenia stronek. Oprócz czystego HTML liźniesz też XHTML i CSS. Parę lat temu uczyłem się z wydania I, III powinno byc lepiej dostosowane do dzisiejszych standardów.

Chyba nikt sie nie obrazi na linka do oficjalnego opisu http://helion.pl/ksiazki/ppht43.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o programowanie to najlepsze są książki z serii Thinking in...
Niestety są dość drogie. Często ponad stowę, ale warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować