Zaloguj się, aby obserwować  
ciusiek_i_luka

Kogiel Mogiel, czyli wasze oryginalne potrawy

41 postów w tym temacie

Fajny temat :D
Moj przepis to Kanapka Psychomana Z Tmy Co Chcesz.
Składniki:
Bułka
Margaryna lub masło
Co Chcesz
Noż
Talerz Lub Coś W Tym Stylu
Sposob przygotowania:
Użyj Noża na Bułce w celu zrobienia dwoch bułek połowicznych ;)
Posmaruj połowiczną bułkę Margaryną lub masłem
Położ na niej To Co Chcesz
Jedz

I co? Nie jest to najlepsze danie jakie w życiu jedliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat dosyć interesujący jak na forum o grach i kompach wśród grona którego 95% użytkowników to faceci :). Ale co tam ja czasem bawię się w kucharza :P - moje danie to Ryż zapiekany z bananem w naleśniku a''la Galileo :P (nazwa niezbyt może oryginalna, ale bazuje w 99% na składnikach z których się składa - pozostałe 1% to przygotowujący :))
Po pierwsze - usmażyć dużego naleśnika (tak jak mamusia/tatuś robi w domciu) tyle że nie nadziewać go niczym. Średnica naleśnika powinna być mniej więcej równa średnicy patelni na której będzie on smażony :). Po drugie - należy odłożyć naleśnik żeby ostygł. Po trzecie - ugotować ryż (najlepiej długoziarnisty, osobiście poddaje go długotrwałemu procesowi obróbki i nigdy nie jem takiego "z woreczka" - jednak jeśli nie jesteś obeznany w obchodzeniu się z ryżem najlepiej kup z woreczkiem, albo poproś kogoś o pomoc) i potem wymieszać z niezbyt gęstą śmietaną) tak żeby powstała taka ciapka, wkrój w to banana (inne owoce chyba też mogą być, osobiście nie próbowałem - zawsze ograniczałem się do banana :D) - wsadź naleśnik do małej brytwanienki, nałóż sos z ryżu i banana, zawiń cały interes i wstaw do piekarnika na 7-10 minut :))
Smacznego;d
PS. Przed wprowadzeniem w życie tego przepisu najlepiej jeszcze zasięgnąć porady specjalisty :)
PS2. Uważaj przy wyjmowaniu, bo jest gorące :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy ktos wie co to ŚWIEŻONKA?tak,tak:)jak w zeszlym roku pokazywalem znajomym Szkotowi i Anglikowi jak to sie robi to zazekali sie,ze nigdy tego nie rusza...ale jak sprobowali;)mniam po prostu palce lizac!
przepis prosty jak budowa cepa:
na rozgrzany gleboki tluszcz(wsio ryba jaki) wrzucic pokrojona w pski wieprzowina i duze ilosci cebuli,calosc dusic doprawiajac w zaleznosci od upodoban(najlepiej na ostro,np.duze ilosci chilli),podawac z kiszona kapusta i duza iloscia wodki;)smacznego i pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2006 o 17:02, WorldWar3PL napisał:

http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=1634&u=3
Nikt nie zauważył, że taki temat już istnieje ?!?!

Ja lubię jeść płytki po grach .


Hmmm... Po Warcrafcie też zjesz WW3? :P

Co do mojego przepisu to podawałem go niedawno (wczoraj chyba xD) na IRCu.
Czek dys:

Składniki:
-Dwie kromki chleba białego-krojonego,
-Ser żółty,
-Musztarda (najlepiej jakaś ostra, ja używałem Rosyjskiej from Kamis),
-Jogurt (bez owoców) truskawkowy i morelowy,
-Truskawki (świeże)

Przygotowanie:
Kroimy ser,kładziemy na chleb i smarujemy musztardą. Przykrywamy drugą kromką.
Jogurty mieszamy w miseczce. Truskawki kroimy (w zależności od wielkości w połówki/ćwiartki) i wrzucamy do jogurtu.
Jemy w kolejności jogurt-chleb!

Smacznego!*

*Jeśli to przeżyjesz masz twardy żołądek.Jeśli nie będziesz miał niestrawności gratuluje. Jeśli Ci zasmakuje masz żołądek PRAWIE jak ja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może jakiś bardziej skomplikowany przepis :)
Przepis na bułkę z masłem

Składniki:
-bułka
-masło

Bułkę posmarować masłem i gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy przepis: Kromkę chleba pokroiś w kostkę, karzdą kostkę posmarować masłem, połorzyć kawałek sera żółtego i kroplę ostrego keczupu. Wszystie kostki przebić wykałaczkami. Smacznego!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przepis na chamburgera:
Idz do Mc.Donalda
Kup sobibie takiego na jakiego masz ochote (polecam big-mac''ka)
GOTOWE! GRATULUJE !

PS. temat nadaje sie na forum o jedzeniu nie GRACH! (sama nazwa wskazuje- gram.pl)
Jesli smakuje wam CD lub DVD to SMACZNEGO ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie goraczkuj sie tak ;).

Po pierwsze to jest to forum _takze_ o grach, a nie _wylacznie_ o grach - co swiadcza miedzy innymi kategoria tematow ''Film, Muzyka, Książka''. Do tego znajduja sie na tym forum tematy dotyczace polityki, sfer zycia prywatnego, o piciu piwa, papierze toaletowym, serialach telewizyjnych, mniejszosciach seksualnych i wielu _wielu_ innych.

Jesli wiec nie odpowiada Ci jakis temat po prostu sie do niego nie dopisuj, bo takie dopiski jak Twoj sa zdecydowanie bardziej nie na miejscu niz zalozenie tematu calkowicie nie zwiazanego z grami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

********** // mały offtopic
Drogi kolego,
To, że w nazwie jest gram.pl nie oznacza, że na tym forum rozmawia się wyłącznie o grach. Tak samo nie oznacza, że na forum internetowym rozmawia się tylko o Internecie. :P
**********
Teraz wróćmy do tematu.
Mam dla Was propozycje na wyśmienitą kolacyjkę, dla 4 osób.
Składniki:
- ryż, najlepiej długoziarnisty Uncle Bean''s (pudełeczko z 4 torebkami)
- mrożonki Hortexu, najlepiej warzywa meksykańskie x1
- Vegeta, lub jak kto woli Kucharek j
- Fix do potraw chińskich, najlepiej z Knorr-a
- 2,3 ząbki czosnku

Na początek wrzucamy na patelnie mrożonki z Hortexu i przyrządzamy tak jak pisze z tyłu opakowania. Po krótkiej chwili w innym naczyniu nastawiamy wodę na ryż. Jednak wody nie solimy tylko sypiemy do niej dużo Kucharka, dzięki temu ryż będzie miał ładny żółty kolor. Następnie przygotowujemy Fix do potraw chińskich tak jak pisze z tyłu opakowania. Gdy ryż już się ugotuje odlewamy go i do naczynia, w którym go gotowaliśmy wsypujemy 2,3 drobno pokrojone ząbki czosnku. Podsmażamy je dosłownie 30 sekund na paru kroplach oliwy z oliwek (może być olej - wersja niskobużdżetowa :)) Następnie do tego naczynia wsypujemy wcześniej ugotowany ryż i na zgaszonym ogniu dokładnie mieszamy. Całość podajemy na płytkich talerzach, pierw ugotowany ryż, następnie warzywa na koniec całość polewamy sosem. Smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! Oto przepis na swietna jajecznice, ktory wciaz udoskonalam od wielu lat. Nie rob tej potrawy, jesli tego samego dnia chcesz spotkac sie ze swoja dziewczyna. Bierzesz 2 zabki czosnku i siekasz je na male talarki, ktore nastepnie laduja na patelni, na ktorej oczywiscie wczesniej rozgrzewalo sie maslo (duza ilosc) Kiedy czosnek sie zarumieni (uwaga, zeby nie zrobil sie calkiem jak chipsy) a twoje mieszkanie przepelni sie jego zapachem, na patelnie laduja jajka (ile tam chcesz ale ok 4 minimum). Kiedy po kulku sekundach bialko zacznie sie scinac, ladujesz w to wszystko ok 1/4 butelki keczupu (najlepszy Hellmans i Heinz- ze wzgledu na konsystencje). Wszystko to mieszasz i mieszasz. Czas na przyprawy. Tutaj nie moze zabraknac czerwonego pieprzu, sol jezt wlasciwie zbedna bo keczup robi swoje, co do reszty przypraw to juz roznie bywa. Ja eksperymentuje. Przyprawa do kurczaka jest bardzo dobra, podobnie jak niewielkie ilosci przyprawy grillowej. Jajecznice smazymy az zrobi sie "kruszysta" To ma w ogole nie przypominac jajecznicy, tylko takie male grudki. Dowalcie sobie do tego ze 3-4 kromale chleba i bedziecie kontent.

Jezeli ktos bardzo nie chce czosnku, alternatywa to cebula i drobno posiekana papryka konserwowa (tez w sumie wypasiona sprawa)

Smacznego, dranie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2006 o 23:39, Unpredictable napisał:

Mam takie pytanie czy ten twój naleśnik lepiej podawać na ciepło czy na zimno? I czy śmietana
ma być słodzona??


Tak słodzona i tak na ciepło (a nawet gorąco) - wyjmujesz z piekarnika i jesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2006 o 23:36, Unpredictable napisał:

Na początek wrzucamy na patelnie mrożonki z Hortexu i przyrządzamy tak jak pisze z tyłu opakowania.
Po krótkiej chwili w innym naczyniu nastawiamy wodę na ryż. Jednak wody nie solimy tylko sypiemy
do niej dużo Kucharka, dzięki temu ryż będzie miał ładny żółty kolor. Następnie przygotowujemy
Fix do potraw chińskich tak jak pisze z tyłu opakowania. Gdy ryż już się ugotuje odlewamy go
i do naczynia, w którym go gotowaliśmy wsypujemy 2,3 drobno pokrojone ząbki czosnku. Podsmażamy
je dosłownie 30 sekund na paru kroplach oliwy z oliwek (może być olej - wersja niskobużdżetowa
:)) Następnie do tego naczynia wsypujemy wcześniej ugotowany ryż i na zgaszonym ogniu dokładnie
mieszamy. Całość podajemy na płytkich talerzach, pierw ugotowany ryż, następnie warzywa na
koniec całość polewamy sosem. Smacznego :)


Widze, że kolejny maniak ryżowy ;) ja mam jeszcze swoją wariację Twojej potrawy - ryż + sos słodko-kwaśny + mięso z kurczaka. I teraz ważna uwaga ryż preboiled sie niestety nie nadaje więc wszystkie Uncle Beansy do domu... najlepiej kupić tajski ryż jaśminowy - torebeczka 5kg kosztuje ok 27zł - sposób przygotowania: Ryż (małą filiżankę) wsypać do garnka i tylko raz spłukać wodą. Następnie nalać do ryżu tyle wody, żeby objętość ryżu była równa objętości wody nad nim (mniej więcej). Nie dosypywać soli, nie dolewać oliwy. Ryż przykryć i gotować na wysokim ogniu, aż do zagotowania wody, później tylko zmniejszyć ogień. Ryż dalej gotować ciągle pod przykryciem doputy, dopóki z garnka wydobywa się para (tzn. w środku jest woda). Kiedy woda się kończy, wyłączyć i zostawić na 5 minut pod przykryciem (extremely important). Teraz najgorsza część - niestety nie posiadam umiejętności pozwalających na przygotowanie własnego sosu słodko kwaśnego, dlatego najczęściej używam Pudliszek :) (chociaż założę się że własny sos byłby milion razy lepszy) anyway pudliszki sprawdziłem osobiście i cała mieszanka jest zjadliwa :). Sos należy wylać na patelnię (a na drugą patelnię położyć pokrojone kawałki z mięsa z kurczaka - sos lekko rozcieńczyć wodą i podgrzać, kawałki mięsa przysmażyć na patelni (tak żeby uzyskały biały kolor). Na koniec mięso i sos wymieszać. Potem należ już tylko konsumować :) najpierw na talerz kładziemy ryż, a potem polewamy sosem z mięsem. Smacznego ! :)

PS. Roboty dużo ale jaka satysfakcja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować