Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Oto najcieplejsza śnieżna gra w historii. Poznajcie Never Alone

12 postów w tym temacie

Rząd powinien finansować tego typu inicjatywy. Gry stały się ogromnym przekazem medialnym i aż dziw bierze, że tak mało ma walory edukacyjne. Teraz dzieciaki wiedzą, że Ak-47 ma kaliber 7,62mm, przestrzeli spokojnie ściane i przebije się przez mózg.
Szkoda, że gry edukacyjne w wiekszości znanych mi przypadków zakrawają o nudę, monotonie i wszystko co może zniechęcić.
Dlaczego np nie ma RPGów, które wraz z postępem fabuły z natywnego języka zaczynają przekształcać wszelakie teksty w angielski? plepleplep offtop


Syberia 2 anyone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2014 o 21:49, PrimitiveHuman napisał:

ma kaliber 7,62mm, przestrzeli spokojnie ściane i przebije się przez mózg.

Nie wiem jakie ty znasz dzieciaki, ale nic mi do tego ;).

Zapowiada się świetnie, kocham taką stylistykę, do tego ten klimatyczny trailer, miodzio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetnie. Bardzo mnie cieszy, że twórcy widzą w grach komputerowych dobre medium przekazujące ludziom wierzenia, tradycje, rytuały i folklor społeczności. Oby więcej takich produkcji! Niedawno dostaliśmy znakomity Year Walk oparty na szwedzkich legendach, teraz mamy Never Alone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemny zwiastun a gra zapowiada się ciekawie.
Bardzo fajne jest to, że twórcy wykorzystują język Iñupiaq i współpracują ze starszyzną tego plemienia i ich bajarzami.
Ogólnie rzecz biorąc, myślę, że gry jako medium są doskonałym środkiem do szerzenia wiedzy na temat kultury rdzennych ludów Ameryki Północnej, która niestety w znacznej mierze ginie a sami rdzenni mieszkańcy są niejako spychani na margines przez "jedynych prawdziwych amerykanów".
Oby więcej takich produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że ciekawe, a klimat bardzo przyjemny. Pewnie jak wyjdzie, to sprawdzę, bo zapowiada się na ładną grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować