Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Titanfall na PC traci tryby CTF i Pilot Hunter, Respawn tłumaczy swoją decyzję

20 postów w tym temacie

Robert Sawicki

Trybów Capture the Flag i Pilot Hunter (gdzie punkty przyznawane są tylko za eliminację pilotów) zniknęły z Titanfall w wersji na PC, co Respawn Entertainment tłumaczy problemami z dwoma trybami.

Przeczytaj cały tekst "Titanfall na PC traci tryby CTF i Pilot Hunter, Respawn tłumaczy swoją decyzję" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi trochę tego CTF, to był bardzo fajny, chyba najbardziej zespołowy tryb w tej grze. Pilot Hunter z drugiej strony od początku uznawałem za zbędny.

Btw. Przy opisie "Dotyczy:" widnieje grafika pudełka gry na Xboxa, a pod nią nazwy wszystkich platform, na które Titanfall został wydany. Niby nieistotne, ale tak mi się zauważyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Szkoda mi trochę tego CTF, to był bardzo fajny, chyba najbardziej zespołowy tryb w tej
> grze. Pilot Hunter z drugiej strony od początku uznawałem za zbędny.
>
> Btw. Przy opisie "Dotyczy:" widnieje grafika pudełka gry na Xboxa, a pod nią nazwy wszystkich
> platform, na które Titanfall został wydany. Niby nieistotne, ale tak mi się zauważyło.
To już od dawna było chyba ;>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz włączyłem tę grę jakieś trzy tygodnie temu. Brak podstawowych poprawek tam, gdzie ta są wymagane plus dokładanie kolejnych głupich pomysłów w "łatkach" zniechęciły mnie do tego tytułu. A teraz jeszcze to. Najlepsze w tym jest że kiedy CTF właśnie został naprawiony i uczyniony grywalnym poprzez usunięcie możliwości wejścia z flagą do tytana - playlista została jednocześnie usunięta.
A poza tym, w tej grze więcej się czeka na mecz niż faktycznie gra. Czasy wczytywania są absurdalne, żeby w ogóle zagrać trzeba przebijać się przez kupę menusów i ciągle to "łączenie" ze wszystkim.
Skopaliście sprawę Respawn.

@ww3pl
Tryby nie zostały całkowicie usunięte z publicznego obiegu, tylko usunięte zostały playlisty z tylko tymi trybami. Nadal są jednak dostępne w playliście zawierającej miks wszystkich trybów i map - Variety Pack.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CTF nie podaruje... Pilot Hunter akurat ani razu nie odpaliłem, skoro gra jest silnie skupiona na ubijaniu gruntów i widm to pozbycie sie Pilot Huntera było słuszną decyzją.

Aczkolwiek czemu CTF nie pasowało? To znaczy ze na X też usunięto ten tryb? Wg mnie był to najbardziej skillowy tryb ze wszystkich, wymagający perfekcyjnego wyczucia mapy i najlepszych ścieżek by jak najszybciej doprowadzić flagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Były najmniej popularne, ale kolejki były zbyt długie (według tekstu)? Hm. Usunięcie części gry już po jej kupieniu to co najmniej złośliwa zagrywka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2014 o 19:06, Siriondel napisał:

@ww3pl
Tryby nie zostały całkowicie usunięte z publicznego obiegu, tylko usunięte zostały playlisty
z tylko tymi trybami. Nadal są jednak dostępne w playliście zawierającej miks wszystkich
trybów i map - Variety Pack.

A jednak - nie byłem pewien faktu. Zrobię dalszy risercz i zaktualizuję newsa. Podziękowania polecą w newsie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2014 o 19:08, golic napisał:

Aczkolwiek czemu CTF nie pasowało?

Jak byk masz napisane w artykule, dlaczego CTF i PH nie pasowało. Zmiany dotyczą tylko PC, bo na PC baza graczy jest mała, tryby są mało popularne i postanowiono je skonsolidować, żeby skrócić czas oczekiwania na mecz. W skrócie - gra umiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Aczkolwiek czemu CTF nie pasowało?
> Jak byk masz napisane w artykule, dlaczego CTF i PH nie pasowało. Zmiany dotyczą tylko
> PC, bo na PC baza graczy jest mała, tryby są mało popularne i postanowiono je skonsolidować,
> żeby skrócić czas oczekiwania na mecz. W skrócie - gra umiera.
>

Umiera? Ziom, przecież niedawno publikowane statystyki mówiły, że ta gra już któryś tydzień z rzędu jest na szczycie list sprzedaży i na dodatek ma zostać wtłoczona w jakąś tam ligę e-sportów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest świetna i ma bardzo dużą bazę graczy, ale te dwa tryby były najmniej popularne ja osobiście ich bardzo nie lubiłem i ich brak to dobra decyzja. Jeszcze jednego bym się pozbył, do ostatniego tytana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2014 o 21:35, Kafar napisał:

Widać że grę tylko widziałeś na let''s playach u rocka ;)

Co ty taki uprzedzony do tych youtuberów? Wiadomo, że jacyś fajni nie są, ale w każdym temacie krytykując coś musisz do nich nawiązać. Dziwne trochę jak na mój gust.

Skoro posuwają się do takich kroków to coś z grą rzeczywiście musi być nie tak. I też raczej typuje małą ilość graczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2014 o 23:55, QuandorX napisał:

> Widać że grę tylko widziałeś na let''s playach u rocka ;)
Co ty taki uprzedzony do tych youtuberów? Wiadomo, że jacyś fajni nie są, ale w każdym
temacie krytykując coś musisz do nich nawiązać. Dziwne trochę jak na mój gust.


Drugi/trzeci raz w historii tego forum dodałem coś o youtuberze. Więc chyba osoby Ci się pomyliły, spoko wybaczam.

Po drugie nie lubię jak ktoś się wypowiada na temat czegoś czego nie zna. Ja o grach w które nie grałem się nie wypowiadam i razie mnie takie coś.

Dnia 18.05.2014 o 23:55, QuandorX napisał:

Skoro posuwają się do takich kroków to coś z grą rzeczywiście musi być nie tak. I też
raczej typuje małą ilość graczy...


A może dlatego że graczą sięto nie podoba. Sam chociaż duzo w to nei gram napisałem do nich parę słów na temat pewnych trubów. W tym jeden to było własnie polowanie bo mi się nie podobały, po prostu ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2014 o 00:10, Kafar napisał:

Drugi/trzeci raz w historii tego forum dodałem coś o youtuberze. Więc chyba osoby Ci
się pomyliły, spoko wybaczam.

Nie chcę tutaj udowadniać czegoś, bo późna godzina i samo przeczesywanie forum do najprzyjemniejszych nie należy, jednak naprawdę kojarzę, że już któryś raz do nich nawiązujesz. Tak sobie tylko zauważyłem, rób jak uważasz.

Dnia 19.05.2014 o 00:10, Kafar napisał:

A może dlatego że graczą sięto nie podoba. Sam chociaż duzo w to nei gram napisałem do
nich parę słów na temat pewnych trubów. W tym jeden to było własnie polowanie bo mi się
nie podobały, po prostu ;P

A może i to i to. Z tego co poczytałem na innych forach, to jakiegoś szału na tą grę nie ma, szczególnie właśnie na PC. Mnie też jakoś do zagrania się nie pali, brakuje tej grze "tego czegoś" co by mnie przyciągnęło. Widać ludzie postrzegają Titanfalla podobnie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2014 o 00:16, QuandorX napisał:

A może i to i to. Z tego co poczytałem na innych forach, to jakiegoś szału na tą grę
nie ma, szczególnie właśnie na PC. Mnie też jakoś do zagrania się nie pali, brakuje tej
grze "tego czegoś" co by mnie przyciągnęło. Widać ludzie postrzegają Titanfalla podobnie
;).


Titanfall jest dobry ale jest tylko dobry, nie tak dobry jak był hype bo faktycznie mi sie co jakis czas nudzi i mam przerwe od niego. Ja osobiście nie rozumiem wciskania do online wielu trybów wręcz firmy się prześcigają w tym ile gra ma trybów) a w 70% mało kto chce grać. Największą porażką jezeli chodzi o tryby było GTA 4.. TYLE ich było ze zagranie z kims to był cud. Chyba tam było ponad 20 róznych wariacji trybów.

Oczywiście rozumiem że inni może lubią CTF ale ja tego trybu nigdy nie lubiłem np. ;(

W titanfall jeszcze bym zmienił czestotliwośc tytanów (żeby tytan to była nagroda) lub ich liczbe na mapie ale to chyba dyskusja na inny temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To teraz będzie coś takiego - "Mamy duże kolejki w takich i takich trybach" to je wykasujemy bo są mało popularne ? Co to ma być ? To już twórcy będą kastrować gry bez pytania graczy, którzy rzeczywiście w to grają ? Człowiek płaci za grę i nie może z niej w pełni korzystać, bo twórcom coś się pomyliło we łbie. Takich zagrywek nic nie tłumaczy i widać kto tu rządzi, EA :) Zampella niech idzie projektować klocki lego a poważne projekty, niech zostawi ekspertom. To tak samo jak by w Quakeu 3 zlikwidowali deathmatcha. Lincz jak nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2014 o 21:35, Kafar napisał:

Widać że grę tylko widziałeś na let''s playach u rocka ;)

Udowodnię ci chłopaku w jakim błędzie jesteś, specjalnie dla ciebie włączyłem grę, żeby pokazać ci staty, które wrzucę poniżej, żebyś nie gadał. Jeżeli wg ciebie każdy, kto ma coś niepochlebnego do powiedzenia na temat czegoś co lubisz, musiał nie widzieć / nie znać / nie grać, to masz chyba jakiś problem z myśleniem.

Zastanowiłeś się w ogóle co napisałeś, zanim to napisałeś? Masz wiadomość od devów, że usuwają playlisty przez niepopularne tryby i wyskakujesz, że gra ma dużą bazę graczy? Nie wiem, tak ci piana podeszła, że nie przyszło ci do głowy, że gdyby baza graczy była tak "duża", to każda playlista byłaby obsadzona? Szczególnie że trybów jest całe PIĘĆ, a każdy CoD od MW2 wzwyż miał przynajmniej dziesięć playlist i w każdą dało się grać?
Tak porównałem do CoDa, żeby dać wyobrażenie, co może oznaczać "duża baza graczy" w grze bez dedyków wykorzystującej tylko mm. Może na przyszłość zastanowisz się, zanim coś palniesz.

I nie, baza graczy w TF nie jest duża. Jest dość mała i na PC na pewno się nie powiększa (w przeciwieństwie do X-ów). Wystarczy poczytać oficjalne forum, albo trochę dłużej pograć samemu. Nawet w Attrition czy Hardpoint czasem się czeka, bo widzisz napis na górze "finding team mates... 0 results". Spróbuj przejść teraz kampanię bez czekania pomiędzy misjami nawet 5 czy 10 minut. Taka baza graczy jest.

20140519081445

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pilot Hunter to na Xbox One to tylko to praktycznie grałem :) Bo tam liczą się tylko zabici piloci, nie musisz tracić czasu na walkę z tytanami :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować