Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Cztery nowe obrazki z Dragon Age: Inquisition

28 postów w tym temacie

No niestety ale się nie zgodzę. Może być, owszem, ale nie zanosi się na to Jeżeli gra będzie tak denna jak Dragon Age 2 to nawet Frostbite 3 jej nie pomoże, a ponieważ BioWare tylko Mass Effecta 3 zrobił jako tako dobrze w ciągu ostatnich kilku lat to na cuda bym nie liczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> No niestety ale się nie zgodzę. Może być, owszem, ale nie zanosi się na to Jeżeli gra
> będzie tak denna jak Dragon Age 2 to nawet Frostbite 3 jej nie pomoże, a ponieważ BioWare
> tylko Mass Effecta 3 zrobił jako tako dobrze w ciągu ostatnich kilku lat to na cuda bym
> nie liczył.

A co było twoim zdaniem denne w DA 2 ?
Nie rozumiem tego, jedynie co mi się nie podobało tak na 100% to to że wiedziałem co dana odpowiedź będzie "znaczyła" xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chce Planescape:Torment w grafice DA ;-), a i to niekoniecznie bo grafika w tamtych grach (BG, P:T) miała swój styl i pobudzała wyobraźnie, a fabuła była na poziomie dobrych książek.

W DA grałem tylko w część pierwszą i ni mogłem się zmusić do przejścia gry po raz drugi, drugiej części nie kupiłem, a 3 może kupie z zasady, że z braku laku dobry kit...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 12:59, mt17 napisał:

A co było twoim zdaniem denne w DA 2 ?

a) uproszczony do granic możliwości system dialogów
b) system wyborów nic nie znaczył

Spoiler

Ot, chociażby Leliana żyje w dwójcy nawet gdy ją zabiliśmy w Origins


c) uproszczone zarządzanie ekwipunkiem
d) zróżnicowanie lokacji a raczej całkowity brak takowego
e) krótka
f) zmiana stylu graficznego, stylu walki (zobacz jak Hawke macha dwuręcznym mieczem a jak robi to Warden z jedynki)
g) znowu co do walki - pojawiający się znikąd przeciwnicy
h) dziury fabularne
i) iluzja wyboru, tudzież brak takowego (vide słynna konwersacja z Andersem, któremu nie można powiedzieć grzecznie, by się odczepił).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 13:11, Henrar napisał:

a) uproszczony do granic możliwości system dialogów

IMHO raczej jak wyglądała ich część ~"i want to be a dragon"

Dnia 26.05.2014 o 13:11, Henrar napisał:

b) system wyborów nic nie znaczył

Spoiler

Ot, chociażby Leliana żyje w dwójcy nawet gdy ją
zabiliśmy w Origins


Raczej ich część, bo znaczenie innych jest biedne ;p (ale to norma raczej w tych grach)
Or, mogli zrobić jak w ME3 xD

Dnia 26.05.2014 o 13:11, Henrar napisał:

c) uproszczone zarządzanie ekwipunkiem

Od ME2 polubiłem ten system. ME3 jeszcze lepsiejszy.

Dnia 26.05.2014 o 13:11, Henrar napisał:

f) zmiana stylu graficznego, stylu walki (zobacz jak Hawke macha dwuręcznym mieczem a
jak robi to Warden z jedynki)

W jedynce za wolno, w dwójce za szybko ;d

Dnia 26.05.2014 o 13:11, Henrar napisał:

h) dziury fabularne

Z kim nie pogadasz to powie co innego ;p

Dnia 26.05.2014 o 13:11, Henrar napisał:

i) iluzja wyboru, tudzież brak takowego (vide słynna konwersacja z Andersem, któremu
nie można powiedzieć grzecznie, by się odczepił).

Biorąc pod uwagę jaki ma odlot ma wtedy, to imho z tym siłowaniem się na poprawność jest bezsensu trochę.
Pogonić świra i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 13:25, Zgreed66 napisał:

> a) uproszczony do granic możliwości system dialogów
IMHO raczej jak wyglądała ich część ~"i want to be a dragon"

Też. Aczkolwiek granie postacią sarkastyczną miało swoje zalety ^^
nnych jest biedne ;p (ale to norma raczej w tych grach)

Dnia 26.05.2014 o 13:25, Zgreed66 napisał:

Od ME2 polubiłem ten system. ME3 jeszcze lepsiejszy.

Nah. Nie w cRPGu, który podobno czerpie garściami z klasyki.

Dnia 26.05.2014 o 13:25, Zgreed66 napisał:

W jedynce za wolno, w dwójce za szybko ;d

W trójce wypośrodkują i będzie cacy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 13:30, Henrar napisał:

Też. Aczkolwiek granie postacią sarkastyczną miało swoje zalety ^^
nnych jest biedne ;p (ale to norma raczej w tych grach)

True, true

Dnia 26.05.2014 o 13:30, Henrar napisał:

Nah. Nie w cRPGu, który podobno czerpie garściami z klasyki.

Chłyt martetindody. Patrzę jak mi wygodnie :)

Dnia 26.05.2014 o 13:30, Henrar napisał:

W trójce wypośrodkują i będzie cacy :P

Wiesz, wcale bym się nie obraził :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta sala wizytowa wygląda nawet ładnie, ale nie samą grafiką człowiek żyje. Jeżeli będzie tak skopana jak dwójka, to kijem tego nie tknę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 16:21, michal_w napisał:

Tylko przy braku konkurencji. :-)

A widzisz jakąś konkurencję póki co? W 3 wychodzi w przyszłym roku na poczatku dokładnie mówiąc. Jeśli będzie bardziej przypominał mechanizmami DA Origins to gra będzie rewelacyjna, jeśli pójdą w stronę DA 2 to ta gra będzie niewypałem...

LuKi965 Nie można od razu skreślać gry w szczególności że jej nawet nie widziałeś. Po za tym ME 1, ME 2, DA Origins to już od macochy?

PEEPer Ty chyba Disneyowskich bajek nie oglądałeś... (chodzi ci o bajki takie jak Król Lew rozumiem?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 16:29, Eternal101 napisał:

> Tylko przy braku konkurencji. :-)
A widzisz jakąś konkurencję póki co?


No też właśnie dlatego zostanie znowu ogłoszone grą roku, bo nie ma innego głośnego RPG w tym czasie...Gdyby W3 wychodziło na jesień to pewnie już takiego łatwego zwycięstwa by nie mięli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> DA z całą pewnością będzie pretendentem do RPG''a roku.

Byc moze. Ale na razie gra z KS, Divinity: Original Sin, bije na leb wszystkie dotychczasowe produkcje BioWare i generalnie 99% rpg. Do tego dojdzie Pillars of Eternity i Wasteland 2, oba z Kickstartera. PRetendentow do tytulu bedzie wielu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>No też właśnie dlatego zostanie znowu ogłoszone grą roku, bo nie ma innego głośnego RPG

Dnia 26.05.2014 o 16:41, Sanders-sama napisał:

w tym czasie...Gdyby W3 wychodziło na jesień to pewnie już takiego łatwego zwycięstwa
by nie mięli.

No do W3 to nie byłoby startu, ta gra będzie przekozacka, ale DA Inkwizycja nie musi być taki zły wcale. BTW I jak to nie ma Rpg'ów ? A Risen3, Divinity Origin Sin, Pillars of Eternity, Sacred 3(CRPG albo Hack'n'slash jak kto woli, Wasteland 2? To od macochy?

Killyox Wiesz Pillars of Eternity i Wasteland zapowiadają sie ciekawe, z tego co wiem od ludzi grających na wczesnych dostępach w Wastelnad 2 to prawdopodobnie naprawdę czuć ducha Falloutów tych pierwszych, co do pillars of eternity nie będę sie wypowiadał bo gra zamiast duchowym spadkobiercą gier Baldur's Gate czy Planescape może sie okazać klapą i nawalanką zwykła :). Co do Divinity to kłóciłbym się, bo KoTory, Baldury, Mass Effecty były RPG'ami naprawdę bardzo dobrymi, więć bym się tak nie rozpędzał pisząc "wszystkie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 12:59, mt17 napisał:

> No niestety ale się nie zgodzę. Może być, owszem, ale nie zanosi się na to Jeżeli
gra
> będzie tak denna jak Dragon Age 2 to nawet Frostbite 3 jej nie pomoże, a ponieważ
BioWare
> tylko Mass Effecta 3 zrobił jako tako dobrze w ciągu ostatnich kilku lat to na cuda
bym
> nie liczył.

A co było twoim zdaniem denne w DA 2 ?
Nie rozumiem tego, jedynie co mi się nie podobało tak na 100% to to że wiedziałem co
dana odpowiedź będzie "znaczyła" xd



Cala gra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 16:41, Sanders-sama napisał:

> > Tylko przy braku konkurencji. :-)
> A widzisz jakąś konkurencję póki co?

No też właśnie dlatego zostanie znowu ogłoszone grą roku, bo nie ma innego głośnego RPG
w tym czasie...Gdyby W3 wychodziło na jesień to pewnie już takiego łatwego zwycięstwa
by nie mięli.


Z calym szacunkiem, ale co to znaczy "nie ma innego RPG w tym czasie" ? Masa swietnych RPG wychodzi w tym roku. Jak DAI wygra to sie bardzo zdziwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 16:42, Eternal101 napisał:

>No też właśnie dlatego zostanie znowu ogłoszone grą roku, bo nie ma innego głośnego
RPG
> w tym czasie...Gdyby W3 wychodziło na jesień to pewnie już takiego łatwego zwycięstwa

> by nie mięli.
No do W3 to nie byłoby startu, ta gra będzie przekozacka, ale DA Inkwizycja nie musi
być taki zły wcale. BTW I jak to nie ma Rpg''ów ? A Risen3, Divinity Origin Sin, Pillars
of Eternity, Sacred 3(CRPG albo Hack''n''slash jak kto woli, Wasteland 2? To od macochy?


Killyox Wiesz Pillars of Eternity i Wasteland zapowiadają sie ciekawe, z tego
co wiem od ludzi grających na wczesnych dostępach w Wastelnad 2 to prawdopodobnie naprawdę
czuć ducha Falloutów tych pierwszych, co do pillars of eternity nie będę sie wypowiadał
bo gra zamiast duchowym spadkobiercą gier Baldur''s Gate czy Planescape może sie okazać
klapą i nawalanką zwykła :). Co do Divinity to kłóciłbym się, bo KoTory, Baldury, Mass
Effecty były RPG''ami naprawdę bardzo dobrymi, więć bym się tak nie rozpędzał pisząc "wszystkie".


Gralem w WL2 bo dostaje WL2 za friko za wsparcie Tormenta na KS za 45$ :)
Naprawde czuc klimat fallouta, ale tez kazda decyzja ma ogromne znaczenie. Sam podejmowalem kilka przy ktorych wrecz wyrzuty mialem.
Jedynym problemem wczesnej, bardzo wczensej bety, w ktora gralem byl dosyc plytki combat.

Co do Divinity: Original Sin. Gralem w baldury, kotory, mass effecty itd. i rzecze: Jako RPG D:OS je przebija. Naprawde. To Baldury naszych czasow. To PRAWDZIWY spadkobierca starych dobrych rpg. Nie zadne Dragon Age :)
Czuje sie lepiej niz kiedy pierwszy raz zagralem w BG i BG2. A to cos znaczy.

Jest tak dobra, ze po zagraniu w piracka bete przez pare godzin kupilem na steamie oryginal z early access za 40€.

W POE nie gralem, ale same Baldury mialy duzy focus na walke. Poza tym mam zaufanie do obsidianu bo na razie mnie nie zawiedli.

Z czystym sumieniem moge kazdemu fanowi RPG polecic D:OS. Zakochalem sie w tej grze. Mozna grac tez Co-op. I bedzie zestaw narzedzi do robienia wlasnych kampani itd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Eternal1

Kotor 2 zrobil Obsidian. Kotor 1 BioWare, takze w liczbie mnogiej kotorow jako gier BW bym tez nie wymienial :)

Wymienilem wszystkie bo gralem w tamte w dniach ich chwaly i naprawde uwazam, ze D:OS jest lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować