moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Dnia 29.10.2008 o 17:58, Uther92 napisał:

Często szkoły dostają po prostu od ministerstwa kompy z preinstalowanym Office''mi używają
go, a nauczyciele niestety często krzywa patrzą na wszelkie "Ołpensorsy" albo nawet nie
wiedzą o ich istnieniu. Zresztą cały system edukacji informatycznej w Polsce leży i kwiczy,
ale nie o tym ten temat.


O dziwo, mój nauczyciel informatyki zna OpenOfiice''a i pozwala nam na korzystanie z niego na lekcjach. Póki co korzystam z Worda&Spółki (w szkole), ale chyba przerzucę się się "opena". Chyba też w ten sposób chce nam pokazać, że można legalnie mieć równie dobre, albo nawet lepsze za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 17:58, Uther92 napisał:

trial nie wystarcza a Open-/Star-/itp
nie zawsze spełniają swoją funkcję tak jak trzeba (różnice w interfejsie itp)

I to jest właśnie głupie. Nie mogę cały czas zrozumieć mentalności tych starych wyjadaczy że jak M$ i trzeba płacić to jest super. Sam korzystam teraz tylko z Windows aby gry mi chodziły bo jednak na dystrybucjach pingwina spada dość sporo wydajność a i tak nie wszystkie gry chodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 18:24, Flash606 napisał:

O dziwo, mój nauczyciel informatyki zna OpenOfiice''a i pozwala nam na korzystanie z
niego na lekcjach. Póki co korzystam z Worda&Spółki (w szkole), ale chyba przerzucę się
się "opena". Chyba też w ten sposób chce nam pokazać, że można legalnie mieć równie dobre,
albo nawet lepsze za darmo.

Ale sam pomyśl ilu takich nauczycieli jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 18:03, kordzio1 napisał:

No proszę, a myślałem że bazarowi piraci wyginęli całkowicie...

Cóż oni wyginą do końca gdy szerokopasmowe łącza staną się nie opcją, a standardem. Chociaż muszę przyznać że też myślałem iż wyginęli (zupełnie jak kasety VHS I znowu się dowiaduje że dopiero niedawno kasety kopnęły w kalendarz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piractwo nigdy nie wyginie bo zawsze będzie lepiej ściągnąć coś niż zapłacić te 10zł. Znam wielu ludzi którzy zamiast kupna gry za 10zł i iść do sklepu wolą włączyć RS''a i ściągnąć w nocy zamiast się przejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 18:50, Los Emilos napisał:

Piractwo nigdy nie wyginie bo zawsze będzie lepiej ściągnąć coś niż zapłacić te 10zł.
Znam wielu ludzi którzy zamiast kupna gry za 10zł i iść do sklepu wolą włączyć RS''a
i ściągnąć w nocy zamiast się przejść.

Chyba trochę źle sformułowałem wypowiedź. Mówiąc że Wyginą chodziło mi o tych bazarowych bo o tym że Piraci w ogóle wyginą to nawet nie śmiem marzyć. Ogólnie masz rację, ludzie to strasznie wygodnickie stworzenia i im coś łatwiej i szybciej można zrobić tym lepiej... cóż na tym się w końcu rozwój technologiczny opiera XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 19:01, Hubi Koshi napisał:

> Piractwo nigdy nie wyginie bo zawsze będzie lepiej ściągnąć coś niż zapłacić te
10zł.
> Znam wielu ludzi którzy zamiast kupna gry za 10zł i iść do sklepu wolą włączyć RS''a

> i ściągnąć w nocy zamiast się przejść.
Chyba trochę źle sformułowałem wypowiedź. Mówiąc że Wyginą chodziło mi o tych bazarowych
bo o tym że Piraci w ogóle wyginą to nawet nie śmiem marzyć. Ogólnie masz rację, ludzie
to strasznie wygodnickie stworzenia i im coś łatwiej i szybciej można zrobić tym lepiej...
cóż na tym się w końcu rozwój technologiczny opiera XD


W pewnym sensie masz racje ale nawet bazarowi moim zdaniem nie znikną bo nie wszyscy są tak pojętni że wiedzą jak ściągać z internetu przy użyciu p2p a pirat zawsze to jakoś wytłumaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 19:04, Los Emilos napisał:

W pewnym sensie masz racje ale nawet bazarowi moim zdaniem nie znikną bo nie wszyscy
są tak pojętni że wiedzą jak ściągać z internetu przy użyciu p2p a pirat zawsze to jakoś
wytłumaczy.

Przez chwilę chciałem powiedzieć "Ludzie wcale nie są tacy głupi", ale wystarczyły dwie sekundy zastanowienia żeby dojść do wniosku "Są, Oj Są". Sądzę jednak że nawet ci najgłupsi się w końcu nauczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zmniejszyc piractwo moze sztuczne zwiekszanie objetosci plytek dvd:P bo teraz to gry maja po 7, 8 giga, przyznam sie ze mialem ochote sciagnac crysis warhead ale jak zobaczylem ile musze sciagac a chcialem tego samego dnia pograc to poszedlem i kupilem oryginal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 17:01, danzelmario napisał:

zmniejszyc piractwo moze sztuczne zwiekszanie objetosci plytek dvd:P bo teraz to gry
maja po 7, 8 giga, przyznam sie ze mialem ochote sciagnac crysis warhead ale jak zobaczylem
ile musze sciagac a chcialem tego samego dnia pograc to poszedlem i kupilem oryginal.

no fakt tego się nie chce ściągać. Ale prędkość internetu jest coraz szybsza, za jakiś czas nie będzie problemu z 10 giga. Hmmm ale to jakieś rozwiązanie. Filmy w HD i gry zajmują sporo miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2008 o 22:33, PsychoX1989 napisał:

no fakt tego się nie chce ściągać. Ale prędkość internetu jest coraz szybsza, za jakiś
czas nie będzie problemu z 10 giga. Hmmm ale to jakieś rozwiązanie. Filmy w HD i gry
zajmują sporo miejsca.

To będą w sieci większości ripy lub gorsza jakość dźwięku itp. Moim zdaniem aby zmniejszyło się piractwo ludzie muszą zrozumieć że to jest nie fer, jak kradzież oraz cenny oprogramowania muszą jednak zmaleć.

EDIT: Oczywiście też taka jest prawda że gdyby w szkole np. pracowała się na np. Open Office oraz Ubuntu dużo ludzi by przeszło na ten system bo jednak nawet w szkołach są pirackie oprogramowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy na swojej stronie mogę podać (bez zgody właściciela serwisu) odnośnik do pliku znajdujący się na innej stronie? Plik nie łamie żadnych praw autorskich - można rozpowszechniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2008 o 20:40, DJ Danielus napisał:

Czy na swojej stronie mogę podać (bez zgody właściciela serwisu) odnośnik do pliku znajdujący
się na innej stronie? Plik nie łamie żadnych praw autorskich - można rozpowszechniać.


W dobrym tonie byłoby zapytać się o zgodę na podlinkowanie do pliku, o ile takiej zgody nie udzielił już gdzieś na stronie właściciel serwera na którym plik się znajduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2008 o 20:43, zamber1 napisał:

W dobrym tonie byłoby zapytać się o zgodę na podlinkowanie do pliku, o ile takiej zgody
nie udzielił już gdzieś na stronie właściciel serwera na którym plik się znajduje.

W regulaminie znalazłem:
Systemy stron WWW - usługi polegające na umożliwieniu zapisywania danych na serwerach IDG Poland oraz udostępnieniu ich innym użytkownikom internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Co za kraj... piracę, to mnie wyzywają od złodziei... Kupuję oryginalne płyty- to od frajera"
Tekst zaporzyczony z CDA


Taka moje zdanie co do piractwa... nie popieram nie lubie. Od dlużeszego już czasu (od 5 lat) nie miałem w domu ani jednego pirata. Zobaczyłem jakie korzyści daje mi kupowanie oryginałów itd.
Ale tak szczerze... nie chce nikogo oskarżać, ma to być bez rzadnych podtekstów. Przynajmniej jedna osoba na tym forum ma pirata w domu. To jest ogólne stwierdzenie, moge ty być ja, któryś z adminów, modków...
Ale ogólna myśl: PIRACTWO JEST DO BANI !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, posiadam wiele piratów, ale są to w większości gry, w które już nie gram. Muszę jednak przyznać, że z roku na rok staram się kupować więcej oryginalnych gier aniżeli mam je ściągać z Internetu. Oczywiście nie jestem w stanie kupić wszystkich gier, w które mam zamiar grać przez najbliższy rok, ale zbieram kasę zawsze na te, najbardziej przeze mnie oczekiwane tytuły - Call of Duty, Football Managery, PESy. Niebawem wybiorę się po Far Cry 2 i to chyba będą wszystkie tytuły do końca roku (ewentualnie może jeszcze GTA IV).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piractwo to jak palenie... można rzucić... ale ślady zostaną do końca życia xD. Ja teraz jeszcze gdzie nie gdzie znajduje u siebie piraty... Co mnie dziwi, bo starałem się wszystkich pozbyć... No ale trudno... życie toczy się dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się