moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Dnia 28.11.2008 o 18:53, Vaxinar napisał:

Czy legalne są takie serwisy jak np wrzuta.pl?

Hmm... to inna dziedzina, ale da się chyba przyłożyć. W Mandzie i Anime Akashi nam wyraźnie powiedział że nie wolno podawać linków do stron na których można oglądać/czytać anime/mangi bo przeglądanie tych do których w Polsce już ktoś ma prawo jest nielegalna. Także na takiej samej zasadzie można by chyba powiedzieć że wrzuta też jest nielegalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 18:53, Vaxinar napisał:

Jakim prawem?

Spójrz na 6. punkt regulaminu tego serwisu. Wynika z niego, że udostępniający pliki ponosi całkowitą odpowiedzialność w przypadku roszczenia ze strony osób posiadających do nich prawa. Sam serwis nie jest nielegalny, bo nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaprezentować innym własną, amatorską twórczość. Podejrzewam jednak, że wielu użytkowników zarejestrowanych na wrzuta.pl nie czytało nawet regulaminu, który zaakceptowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 18:53, Vaxinar napisał:

Czy legalne są takie serwisy jak np wrzuta.pl?
Pytanie może i głupie, ale tam znajdziemy praktycznie każdą piosenkę, każdego z każdej
płyty. A te "najlepsze" na pewno. Jakim prawem?


W przypadku Wrzuty jest o tyle interesująca sytuacja, co wszystkie pliki pobierane są na wykorzystaniu pewnego błędu w serwisie. I wiesz, dziwię się, że jak dotąd osoby odpowiedzialne za Wrzutę nic z tym nie zrobiły. Wiadomo, że równałoby to się ze znaczną przebudową, ale przecież mogą oni mieć nieprzyjemności z tego tytułu. To pobieranie jest nielegalne, bo przecież nie mamy zgody na pobranie tych utworów, nie zapłaciliśmy za nie, ani wydawca ich nie udostępnił za friko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 19:26, master matrox napisał:

To pobieranie jest nielegalne, bo przecież nie mamy zgody na pobranie tych utworów, nie
zapłaciliśmy za nie, ani wydawca ich nie udostępnił za friko.

Ustawa mówi co innego - to udostępniający cudze utwory naraża się na konsekwencje prawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 19:34, Treant napisał:

> To pobieranie jest nielegalne, bo przecież nie mamy zgody na pobranie tych utworów,
nie
> zapłaciliśmy za nie, ani wydawca ich nie udostępnił za friko.
Ustawa mówi co innego - to udostępniający cudze utwory naraża się na konsekwencje prawne.


To jak sajty z torrentami - włąściciele strony nie odpowiadają za pliki zamieszczane/pobierane przez użytkowników :P Prawo ma związane ręce (i nogi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 20:24, Telomo napisał:

To jak sajty z torrentami - włąściciele strony nie odpowiadają za pliki zamieszczane/pobierane
przez użytkowników :P Prawo ma związane ręce (i nogi).

Bo te pliki znajdują się na komputerach użytkowników w danej sieci. Tylko że w tym przypadku z reguły udostępnia się pobierany materiał, a na to już jest paragraf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 19:26, master matrox napisał:

W przypadku Wrzuty jest o tyle interesująca sytuacja, co wszystkie pliki pobierane są
na wykorzystaniu pewnego błędu w serwisie. I wiesz, dziwię się, że jak dotąd osoby odpowiedzialne
za Wrzutę nic z tym nie zrobiły. Wiadomo, że równałoby to się ze znaczną przebudową,
ale przecież mogą oni mieć nieprzyjemności z tego tytułu. To pobieranie jest nielegalne,
bo przecież nie mamy zgody na pobranie tych utworów, nie zapłaciliśmy za nie, ani wydawca
ich nie udostępnił za friko.


Wrzuta nalezy do właściciela poratlu o2.pl, a jakie podejście ten portal ma do cudzej własności, mozna się przekonać wchodząc na forum portalu.
Proceder ten trwa już kilka lat i jak widać nie stanowi to żadnego problemu dla o2.pl

Natomiast co do kwestii legalności wrzucanych plików na serwis wrzuta.pl, to jest to traktowane w taki sam sposób jak na youtube.
Proszę zauważyć, że praktycznie 90% wrzucanych utworów muzycznych na Youtube jest tam zamieszczonych przez zwykłych uzytkowników, a nie firmy fonograficzne, a jednak większość z owych utworów nie jest usuwana i nikt o to nie robi pretensji.
W przypadku wrzuta.pl, raczej 100% plików muzycznych jest wrzucanych przez zwykłych uzytkowników, bo nie spotkałem się tam jeszcze z jakąś firma fonograficzną, ale też nikt nikomu nie będzie robił z tego powodu problemów.
IMO taka forma prezentacji muzcznej mi odpowiada, i nie widze w tym nic zdrożnego, do momentu gdy ktoś zamiast słuchać owej muzyki bezpośrednio na stronie, ściąga ją sobie na dysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie masz się czemu dziwić... Im to przecież nie przeszkadza. nic nie tracą, a wręcz przeciwnie. Więcej internautów traktuje wrzutę jako "stronę z muzyką za free". Dziwię się, że tak popularna strona nie dostała jeszcze zarzutu umożliwiania piractwa, ot co!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 19:40, przemcio256 napisał:

Nie masz się czemu dziwić... Im to przecież nie przeszkadza. nic nie tracą, a wręcz przeciwnie.
Więcej internautów traktuje wrzutę jako "stronę z muzyką za free". Dziwię się, że tak
popularna strona nie dostała jeszcze zarzutu umożliwiania piractwa, ot co!


Ale oni chyba mają w regulaminie czy gdzieś napisane, że nie odpowiadają za pliki zamieszczane przez użytkowników, więc mają wolne ręce ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polska zajęła 6. miejsce w światowym rankingu liczby udostępnianych pirackich plików (5% wszystkich udostępnień), wyprzedzając takie kraje, jak: Francja, Szwecja, Holandia i Australia. Przed Polską znalazły się: USA (19%), Wielka Brytania (7%), Kanada (6%), Hiszpania (5%) oraz Brazylia (5%).
Wiedziałem, że w Polsce piractwo jest rozpowszechnione, ale nie sądziłem, że należymy do światowej czołówki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 21:27, Arintor napisał:

Polska zajęła 6. miejsce w światowym rankingu liczby udostępnianych pirackich plików
(5% wszystkich udostępnień), wyprzedzając takie kraje, jak: Francja, Szwecja, Holandia
i Australia. Przed Polską znalazły się: USA (19%), Wielka Brytania (7%), Kanada (6%),
Hiszpania (5%) oraz Brazylia (5%).
Wiedziałem, że w Polsce piractwo jest rozpowszechnione, ale nie sądziłem, że należymy
do światowej czołówki!



No cóż, jak widać sa dyscypliny w których jesteśmy naprawde w czołówce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 21:27, Arintor napisał:

/.../
Wiedziałem, że w Polsce piractwo jest rozpowszechnione, ale nie sądziłem, że należymy
do światowej czołówki!


A ja jednak raczej spodziewałbym się, że będziemy wyżej w rankingu ;)

Cóż, piractwo niestety długo będzie plagą, a kolejne wymyślanie sposobów na zabezpieczenie softu i tak nic nie da, bo piraci zawsze znajdą metodą, aby złamać dane zabezpieczenie. Dziwi mnie tak duża ilość ludzi z USA, która udostępnia piractwo - ale w końcu mieszka tam mnóstwo ludzi, więc nie można tego porównywać do Polski, bo liczba ludności znacznie od siebie odbiega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.wp.pl/r/Ne342

Temat wiadomości jest pewną przesadą, ale kto wie... Choć w gruncie rzeczy to nie właściciel danego konta mailowego odpowiada za to co na nie trafiło (poza przypadkami, gdy wysyła coś sam do siebie, bądź "prowokuje" odpowiedź). Dostałem kiedyś wiadomość od nieznanej mi osoby adresowaną do osoby, jak się później okazało (po otwarciu korespondencji) posiadającej identyczne jak moje imię i nazwisko dotyczącą jakiejś działalności biznesowej, z którą nie mam nic wspólnego. Na szczęście nie posiadam już tego konta pocztowego, więc problem dłużej nie istnieje. W każdym razie uważam taką sytuację za przerzucanie odpowiedzialności za niekompetencję wysyłającego na odbiorcę (który powinien beknąć za gwałcenie bezpieczeństwa informacji - mój adres e-mail był w niej na liście ''Do:''), dla którego taka wiadomość jest zwykłym spamem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 08:11, Telomo napisał:

Kurde, nie dość, że z nas mały (wielki) kraj, to jeszcze w czołówce się uplasowaliśmy
;/

Bo kształtujemy rodzime tradycje... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2008 o 22:29, Crew 900 napisał:

Jeżeli ktoś zna angielski to polecam filmik :
http://www.youtube.com/watch?v=j-uulRB1OmY&feature=related


Cała prawda o zabezpieczeniach. Wcale się kolesiowi nie dziwię, że co drugie słowo przeklinał, bo tak naprawdę zabezpieczenia uderzają tylko w legalnych użytkowników. A producent zmusza do odinstalowywania programów, do odłączania napędu, itd (mnie się to nie zdarzyło i mam nadzieję, że nie zdarzy). Mój komputer, moje programy i nic nikomu do tego jakie. Niedługo każą nam (graczom) windowsa odinstalować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pal licho te programy, ale, że zabezpieczenie kozaczy z powodu dwóch stacji DVD?! Nie ma co się dziwić temu gościowi. Życie trzeba sobie ułatwiać, a te zabezpieczenia tylko je utrudniają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prywatność w sieci ? Od kiedy ? Wiesz ile rzeczy google wie na twój temat ? A ile twój ISP ? To że secu-szajs powstał to wina "porzyczających" gry graczy. Obecnie coraz więcej ludzi woli second hand ale to nie podoba się producentom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się