Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sony po ośmiu latach znów na szczycie sprzedaży konsol

10 postów w tym temacie

> Prawie 19 i prawie 12 mln, to jest różnica, z tym, że Sony włożyło w ten worek aż 5 konsol,
> gdzie M$ tylko 2.
Tak tylko myślę, że sprzedaż PS2 i PSP raczej nie jest zbyt wysoka. Po za tym obecnie zarówno PS3 sprzedaje się lepiej od X360 jak i PS4 od X1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że to JEST jednorazowy wyskok. Kto miał kupić PS4, już to zrobił, a cała reszta wstrzyma się do pierwszej obniżki cen i atrakcyjniejszej oferty PS+. A Nintendo to po prostu Nintendo - ich konsole wbrew światu zawsze będą się sprzedawać. Nawet jakby wypuszczali tylko gry z Mario.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest takie trochę nierównomierne bo w skład Sony wchodzi 5 konsol, nawet odliczając PSP i PSV to mają przewagę PS2 która sprzedawała sie najlepiej w historii Sony a Microsoft ma tylko Xboxa One i 360 ;</

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2014 o 12:04, Moooras napisał:

A ja myślę, że to JEST jednorazowy wyskok. Kto miał kupić PS4, już to zrobił, a cała
reszta wstrzyma się do pierwszej obniżki cen i atrakcyjniejszej oferty PS+. A Nintendo
to po prostu Nintendo - ich konsole wbrew światu zawsze będą się sprzedawać. Nawet jakby
wypuszczali tylko gry z Mario.


A najlepszym dowodem na to jest Wii U ... a nie, czekaj, chyba jednak nie. Ale fakt, że Nintendo produkuje tanie konsole skierowane do młodszych odbiorców i to daje im już na starcie duży kawałek tortu (szczególnie przenosny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A najlepszym dowodem na to jest Wii U ... a nie, czekaj, chyba jednak nie. Ale fakt,
> że Nintendo produkuje tanie konsole skierowane do młodszych odbiorców i to daje im już
> na starcie duży kawałek tortu (szczególnie przenosny).

Nie, Nintendo nie produkuje konsol dla dzieci, a konsole dla exclusive''ów, które masz kupić obok multiplatformowej jakiejśkonsoli. Myślenie, że Ninny produkuje gry dal dzieci, już dawno poza Polską się zdezaktualizowało. Osobnym przypadkiem są fanboye.

WiiU ma swoją niszę i nie jest złą konsolą, a źle nią zarządzono. Szczęśliwie siępodnosi, ale wciąż jest za mało gier, a to one miały napędzać sprzedaż WiiU - wystarczy spojrzeć na to co się działo po premierze Super Mario 3D World, teraz przy okazji Mario Kart 8, a już szał będzie jesienią podczas premiery Super Smash Bros. U.

WiiU w porównaniu do Wii czy 3DSa jest klapą - pod kątem sprzedaży - ale już zaczyna tworzyć niszę i jestem pewien, żę za parę lat będzie konsolą obowiązkową dla konkretnych tytułów. No i eShop się ślicznie rozwija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.06.2014 o 13:36, Ichibanboshi-kun napisał:

Nie, Nintendo nie produkuje konsol dla dzieci, a konsole dla exclusive''ów, które masz
kupić obok multiplatformowej jakiejśkonsoli. Myślenie, że Ninny produkuje gry dal dzieci,
już dawno poza Polską się zdezaktualizowało. Osobnym przypadkiem są fanboye.


Nintendo produkuje sprzed dla causali i młodszych odbiorców. Prawda że próbowali odwrócić ten trend w obecnej generacji z 3DS i WiiU. Niestety efekt nie jest specjalnie zadowalający bo studia 3rd party szybko zrezygnowały z wsparcia. Ale prawda jest ze Nintendo zmierza w kierunku uzbierania ciekawych corowych exow od mniejszych studiów zewnetrznych np. MH, gry od Platinum, jRPG. Ja się przypatruje temu co robi Nintendo i możliwe ze skuszę się na jakiś sprzęt szczególnie ze względu na MH i JRPG. Ale mam nadzieje ze kontynuacja Vanquisha nie wyjdzie tylko na WiiU. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować