Zaloguj się, aby obserwować  
Shinigami

Bloodborne - Temat Ogólny

341 postów w tym temacie

Dnia 16.04.2015 o 22:43, Sipso napisał:

Głupie pytanie - gra spatchowana?


Patcha sciagal juz przy pierwszym uruchomieniu, z tego co wiem bez patcha nie mozna grac online, a ja jestem w sieci bo widze innych graczy wiadomosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawie skonczylem gre (mam za soba walke z

Spoiler

Gehrmanem, zdobylem Burial Blade, przede mna Moon Presence, ktora na razie odkladam na pozniej

). Teraz robie na zmiane Chalice Dungeon i zbieram przedmioty, ktore przegapilem w fabule. Do tej pory ladowalem wszystko w Skill i Vitality, ale pomyslalem, ze odrobina odmiany by sie przydala. Zaczalem rozwazac skorzystanie z Evelyn, ale do tego musze wrzucic troche pkt w Bloodtinge. Chwilowo mam 7, Evelyn wymaga 18, a podobno rozwija skrzydla przy 20-25. I tu dochodziny do sedna: warto? 11 punktow to sporo, szczegolnie, ze gdybym wladowal je w Skill, moje obrazenia wzroslyby pewnie o jakies 7-10%, wiec troche sie waham. Niby na tym etapie (91 poziom) owe 11 pkt to raptem jakies 600k Blood Echoes, czyli gdzies 10-12 rundek po Cainhurst Castle. Da sie przezyc, ale nie wiem, jak to sie sprawdzi na dluzsza mete...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i mam za sobą Panią Amelię. Za pierwszym podejściem było ostro, ale po dokoksowaniu mojej Wiktorii na blood exp place miałem wrażenie, że biję ją na luzaku hehe. Siła! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra skonczona.

Spoiler

Gehrman i Moon Presence ubici. Z Gehrmanem poradzilem sobie wczesniej, potem spedzilem troche czasu w lochach i na szukaniu znajdziek, zanim wzialem zie za Moon Presence. Polegl za pierwszym razem, ale nie bylo lekko. Gosc mial niesamowity zasieg ataku, a gdy sieknal tym atakiem zbijajacym HP do 1 i uniemozliwiajacym leczenie, bylem pewien, ze juz po mnie... W kazdym razie sie udalo. Przede mna NG+, chwilowo robie przerwe od lochow, bo zdobylem to, na czym mi zalezalo, czyli Beast Claw do trofeum (bo sama bron wydaje sie byc taka sobie). Na NG+ zrobie drugie zakonczenie (odmowie Gehrmanowi, ale bez walki z Moon Presence), na NG++ zrobie trzecie, i wtedy wroce do lochow po Queen of Yharnam.

Musze jednak przyznac, ze koncowka mnie mocno rozczarowala... liczylem na jakies porzadne outro, pare slow o tym, jak potoczyly sie dalsze losy Huntera, a tu nic. 15 sekund filmiku i koniec... To juz Lords of the Fallen lepiej to rozwiazali, bo byly rozne filmiki nie tylko ze wzgledu na wybrane zakonczenie, ale takze wybory, jakich dokonywalismy po drodze... Nie zmienia to faktu, ze uwielbiam te gre, czekam na DLC, a na razie przede mna dwa speed runy, zeby dostac trofea :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze temat troche podumarl...

Jestem na NG+, mam za soba dwoch bossow (

Spoiler

Cleric Beast i Father Gascoigne

) i mam wrazenie, ze
Spoiler

NG+ jest lekko przegiete pod wzgledem HP przeciwnikow. Jesli juz teraz, w Yharnam, zwykle mobki wymagaja 4-5 trafien, to co bedzie pozniej? Korzystam z Burial Blade +9 z trzema runami (+15, 12 i 10% Phys) i nie jest lekko... Z bossami musialem sie troche pouzerac, bo maja obledne ilosci HP. Boje sie tego, co mnie czeka z Romem czy Wetnurse. Szkoda, ze na NG+ nie ma opcji ulepszania broni (+11-20), to by troche wyrownalo szanse... Mialem sobie odpuscic lochy do czasu zdobycia trofeuw za brakujace dwa zakonczenia, ale cos mi mowi, ze bede musial jednak do lochow zejsc i nabic kilka (-nascie...) poziomow

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2015 o 15:01, Ring5 napisał:

Spoiler

Musze jednak przyznac, ze koncowka mnie mocno rozczarowala... liczylem na jakies porzadne outro, pare slow > o tym, jak potoczyly sie dalsze losy Huntera, a tu nic. 15 sekund filmiku i koniec...


Spoiler

Fabuły w grach z serii souls zawsze były dość enigmatyczne i pozostawiały miejsce na spekulacje. Generalnie uważa się że w true ending hunter zostaje niemowlęciem Great Ones i ma pomóc odrodzić się ludzkości.



Spoiler

> Jestem na NG+, mam za soba dwoch bossow (Cleric Beast i Father Gascoigne) i mam

Dnia 21.04.2015 o 15:01, Ring5 napisał:

wrazenie, ze NG+ jest lekko przegiete pod wzgledem HP przeciwnikow.


Spoiler

Przy pierwszym NG+ staty przeciwników rosną coś koło 2x a czasami więcej, przy kolejnych NG nie powinno się zwiększać więcej niż 20%(jestem w NG++, więc tak strzelam), więc jeśli się do tego co tu widzisz przyzwyczaisz to nie powinieneś mieć więcej problemów. Najlepsze gemy są w głębokich chalice dungeons, także masz jeszcze pewne pole do wzrostu.



Depths 5 są bardzo trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pojawil sie Patch 1.03 do Bloodborne''a. Oprocz poprawionych loadingow, dodano tez:

Loading screen item description is IN

Cudownie!! Wyglada to tak: http://i.imgur.com/UJ2lnIq.jpg


Czasy loadingow bardzo fajne :)

Cathedral Ward -> Hunters Dream: ~10 seconds
Hunters Dream -> Cathedral Ward: ~30 seconds
Dying at Cathedral Ward: ~15 seconds

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam pytanie. Jestem po walce z Romem.

Spoiler

Po cutscence przeniosło mnie do jakiejś lokacji gdzie nad głową mam dziwaczną bestię. Dałem się złapać i ta mnie wessała ehhh, a teraz patrzę, że parę metrów dalej była latarnia do zapalenia to chociaż mogłem zejść i ją sobie odpalić

. Czy teraz będę mógł tu wrócić jakąś inną drogą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze kojarze lokacje to:

Spoiler

Teleportnij sie do latarnii gdzie walczyles z Amelia, wyjdz z katedry i jak tylko zejdziesz z pierwszych schodow skrec w lewo. Troche powalczysz i na koncu masz ta latarnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2015 o 10:10, Piotrek_K napisał:

Jesli dobrze kojarze lokacje to:

Jest to dokładnie ta lokacja - https://www.youtube.com/watch?v=YrvvKzcn5GQ Sprawdzę dzisiaj jak tylko wrócę do domu.

I przy okazji. Robię queścik dla Eileen the Crow.

Spoiler

Nie wiesz może czy jeśli zginę przy walce w miejscu gdzie była Amelia to będę mógł wrócić i walczyć dalej?

Bo boję się podejść do walki i schrzanić zadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będziesz mógł. Walka jest uber trudna, sam pokonałem go serową metodą, ale nie będę jej podrzucać. Typas zadaje milion obrażeń. MILION.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2015 o 13:36, Sipso napisał:

Będziesz mógł. Walka jest uber trudna, sam pokonałem go serową metodą, ale nie będę jej
podrzucać. Typas zadaje milion obrażeń. MILION.

To dobrze bo ostatni bosowie mam wrażenie nie sprawiają mi żadnego problemu. Lecą na raz lub dwa. Potrzebuję wyzwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2015 o 10:32, Damianuss1 napisał:

Bo boję się podejść do walki i schrzanić zadanie.


Bez serowania tez sie da.

Spoiler

Najlepiej sciagnac go na schody w poblize wrot katedry. Dobrze jest miec szybka bron (Threaded Cane sie tu doskonale sprawdza), Bolt lub Fire Paper tez pomagaja. Walka wymaga duuuzo cierpliwosci, a jeden zly ruch moze popsuc wszystko. Dopadasz tego huntera, zadajesz mu 2-3 ciosy i odskakujesz od niego. W bok, nigdy od razu w tyl, bo zalapiesz sie na strzal ostrzegawczy w potylice z przylozenia. Wazne jest, by nie byc tu pazernym, bo AI w tej walce oszukuje i nie da sie mu zrobic pelnego stun locka, w ktoryms momencie znajduje okno, by wladowac w nas kulke, a potem dokonczyc katana. Dlatego wlasnie tylko owe 2-3 ciosy. Cala walka sprowadza sie do powtarzania w kolko tej samej czynnosci: unik, doskok, atak, odskok. To trwa i mozna momentami dostac zawalu, ale jest w pelni wykonalne. Jesli bedzie bardzo zle, wrota katedry sa Twoim sprzymierzencem - on poza nie nie wyjdzie, wiec mozna sie wycofac na z gory upatrzone pozycje, podleczyc i wrocic.

To chyba najtrudniejsza walka w calej grze, z nikim tak sie nie uzeralem, jak z tym hunterem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować