Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sony krytykuje EA Access jako nieodpowiedni

33 postów w tym temacie

Ja to widzę tak: zarówno Sony jak i Microsoft wymaga abonamentu do gry w sieci ale w ramach tych opłat dostajemy już teraz darmowe gry(przynajmniej od sony nie wiem jak z xbox''em) a dopłacanie do tego aby otrzymać tytuły wyłącznie od EA zalatuje takim abonamentem Premium gdzie, jeśli ta forma się przyjmie możliwe jest, że większość wydawców również zaoferuję podobną rzecz i dojdzie do sytuacji w, której już takie PS+ będzie jedynie umożliwiało grę przez internet bez obecnych w tym momencie bonusowych tytułów. Poza tym te 30 dolarów nie opłaca się przecież bez PS+ które stoi teraz po około 180zł, dodatkowo gry są oferowane na miesiąc więc jeśli jakiś tytuł spodoba Ci się to i tak go kupisz aby mieć stały dostęp więc cała inicjatywa wygląda na naciąganie/wyrzucanie pieniędzy w błoto. Zadowolenie klientów również spadnie jeśli zobaczą, że muszą płacić coraz więcej aby otrzymać każdy możliwy bonus, więc wydaję mi się iż decyzja o nie przyjęciu EApass jest bardzo dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnica pomiędzy PS+ a EA Access jest taka, że gry, które trafiają do EA Access, już tam zostają.
Ja np. do tej pory nie posiadam PS+ i już posiadał go nie będę. Dlaczego? Bo mi się już nie opłaca. Wszystkie dobre gry, które mnie interesowały, już dawno na PS+ były. A przypomni ktoś, z obrońców PlayStation Plus, jaki jest wymóg ściągnięcia gry, która przykładowo była w Plusie rok temu? Trzeba było ją zakolejkować. Nie było Cię w PS+? - Nie dodałeś do kolejki. Proste.
Na samej zasadzie działania EA ma - moim zdaniem - olbrzymią przewagę. Pod względem gier? Cóż... EA to tylko EA. Sony jest właścicielem całej platformy, więc wachlarz mają nieporównywalnie szerszy.
Zasada działania EA Access jest ogromnym plusem (taki żart) w stosunku do oferty Sony. A że z grami będzie ciężej? Cóż... mnie osobiście BF-y, FIFA-y, NFS-y, NHL-e, NBA, NASCAR i UFC niespecjalnie interesują. Nie zdziwię się jednak, jeśli w takich Stanach usługa znajdzie miliony nabywców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Terem, z tego co wyczytałem te gry nie są na stałe - tracisz do nich dostęp w momencie gdy przestajesz płacić za EA Access.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli, że Sony wie lepiej za co my (gracze) chcemy płacić a za co nie? Wymuszanie wykupienia ps+ na PS4 z marnymi grami do multi jest dobre, ale płacenie niecałej stówy za kilka naprawdę dobrych tytułów jest już wymuszaniem pieniędzy. Haha- kiepska wymówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmieszą mnie ludziki, które piszą o coś o układzie EA i MS, jakiejś ekskluzywności i tym podobne... macie chyba problemy z czytaniem. EA poszło z układem do obu obozów. Jedni wzięli, drudzy nie. Koniec historii. Sony się przestraszyło, bo nie chcą, żeby jakieś obce abonamenty odciągały uwagę od PS Now, na którym mają nadzieję zbyć grube miliony i życzę im, aby te nadzieje w g**** się zamieniły, przynajmniej dopóki liczą sobie tak absurdalne ceny.

Ale z drugiej strony? Czego tu się bać? Śmieciowych gierek od EA? Hahaha. Przeca wiadomo, że żadnej nowej gry nie dadzą (bo kto by dał?). Ta akcja wygląda na kolejny eksperyment ze sposobami na zarabianie na naiwniakach. A nuż kupią, bo będą liczyć, że najnowsze gry będą tam trafiać, a tu zonk.

Najgorsze jest jednak to, że może być jak z Online Pass. EA zrobiło, prawie wszyscy podchwycili, zrobili swoje własne odpowiedniki, branża się jeszcze bardziej zeszmaciła, a potem EA się wycofało, bo "gracze tego nie chcą". No shit. Czyli EA sra na dywan, reszta widzi że może i robi to samo, a potem EA sprząta swoją kupę i pokazuje paluchem na resztę. A smród jednak pozostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Terem, z tego co wyczytałem te gry nie są na stałe - tracisz do nich dostęp w
> momencie gdy przestajesz płacić za EA Access.

Mówię o tym, że są na stałe dodawane do oferty abonamentowej. Z PS+ są wycofywane po określonym czasie i zastępowane nowymi. Dołączając do PS+ teraz nie mam możliwości pobrać gry, która była w usłudze rok temu.
W artykule za to jasno jest napisane: Gry trafiające do programu mają tam zostawać już na zawsze.. I do tego się odnosiłem. W tym elemencie EA ma przewagę nad Sony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2014 o 16:20, Dared00 napisał:

Ahahahaha, co za bzdura. Sony po prostu boi się, że ktoś by uznał ofertę EA za bardziej
opłacalną od ich PS Now i PS+, więc pozbyło się "problemu" siłą.

rotfl, ta, "boi się", w momencie gdy i tak golą 3/4 posiadaczy swojej konsoli na opłatach za multi, a płacąc samemu EA (patrząc po wersji na xbone) w sieciowego battlefielda pograsz tylko w singlu jeśli haraczu właścicielowi konsoli nie zapłacisz. Smutna prawda taka, że ta ''platforma'' to idealny sposób łowienia frajerów, którym wydaje się, że płacąc ~130 zł na rok oszczędzą, kupując gry w ciemno, najpewniej te z zeszłego roku, które za tę samą cenę można kupić osobno w pudełkach i które nie znikną z dysku gdy przestanie się opłacać "usługę" (a jeszcze nie wiadomo co z DLC, bo EA podejrzewam o rzucenie gołego BFa z opcją dokupienia DLC za normalne pieniądze), tak jak polowaniem na frajera są wszelkie season passy (znowu weźmy BFa - na pewno bym się ucieszył z zakupu premium, biorac pod uwagę, że jedyny dodatek który mnie interesował i za który bym zapłacił więcej niż za przysłowiowe piwo to ten o walkach pancernych).

ale wiadomo, to early acess jest rakiem branży, nie poronione pomysły w stylu EA acess.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo przeciez te abonamenty powstają ot tak, bo firmy sobie tak zachciały a nie dlatego, że są klienci (całe mnóstwo graczy), którzy są w stanie za to zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2014 o 21:43, Kafar napisał:

Ci co krytykują Sony czyli jakieś patałachy które nie kumają o co chodzi
Uważam że tlyko tak zwane gimbusy narzekają na ps+.

Ostrzeżenie. Inni mają prawo do posiadania własnego zdania tak samo jak Ty, proszę to uszanować i nie obrażać osób o odmiennych opiniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Napisałeś to tak jak by Sony nawet, gdyby chciało to nie mogło mieć EA Access, a tak prawdopodobnie nie było, według wypowiedzi w newsie:
>"Zastanawialiśmy się nad dołączeniem do EA Access i zdecydowaliśmy, że nie jest to wartość, " Mieli wybór, zdecydowali sie, że nie będą posiadali tego programu, a nie, bo x1 dostał na wyłączność i nie mogli go mieć, więc nie krytykują dlatego, ze konkurencja posiada.

Napisal takze, ze ich wypowiedz to totalna wymowka, bo najprawdowpodobniej Sony nie moglo miec EA Access, a teraz mowia ze niby tego nie chcieli bo to sie nie spodoba posiadaczom PS!! Jak cos OPCJONALNEGO ktos nie chce to tego nie kupuje- proste, a Sony po prostu nie moglo miec tej uslugi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować