Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Aliens: Colonial Marines - Sega zapłaci za kłamstwa?

13 postów w tym temacie

Pytanie tylko, którzy gracze dostaną odszkodowania...
Bo domyślam się, że tylko grupka wybrańców z USA a pozostali gracze z reszt świata i tak zostanie na lodzie.
I pomyśleć, że zakupiłem wtedy EK w pre-orderze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie tylko, którzy gracze dostaną odszkodowania...
> Bo domyślam się, że tylko grupka wybrańców z USA a pozostali gracze z reszt świata i
> tak zostanie na lodzie.
> I pomyśleć, że zakupiłem wtedy EK w pre-orderze...

Jak by był pozywającym to byś dostał. Nie wiem ilu graczy składało pozew ale podejrzewam że pozew był otwarty i mógł się dopisać każdy. A jak nie to Ci co chcieli walczyć dostaną swoje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2014 o 11:56, deamon-pl napisał:

szczęśliwe zakończenie tego czegoś .

nie do końca, bo teraz wiadomo kto tak naprawdę miał pierwsze skrzypce(i tutaj nie jest mowa o GBX) w produkcji tego !@#@!#!@

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2014 o 11:00, Kafar napisał:

Nie wiem ilu graczy składało pozew ale podejrzewam
że pozew był otwarty i mógł się dopisać każdy.


No właśnie nigdzie nie ma takiej informacji. Mowa jest o jednym człowieku i firmie prawniczej, która z tego ludka prowadziła sprawę.
http://www.polygon.com/2013/4/30/4287382/aliens-colonial-marines-lawsuit-class-action-sega-gearbox

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście byłem zawiedziony jakością tytułu, ale nie był on tragedią na skalę światową. Z kumplem w coopie grało mi się całkiem znośnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.25 miliona nie jest zbyt szałową sumą, jak na pozew zbiorowy. Dobrze, że w ogóle zapłacą, choć wolałbym, żeby kwota była dla Segi bardziej bolesna. Nieuczciwe zachowanie wydawców po prostu trzeba piętnować, tak samo jak piętnuje się nieuczciwość ze strony klientów (np. piractwo). Może nawet bardziej, z uwagi na ich mocniejszą pozycję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasami nie chodzi o kase, a pewna symbolike. Teraz jedna firma z druga dwa razy sie zastanowi czy oszukiwac graczy. Dodatkowo, z tego co wiem to w USA system prawny opiera sie na precedensach - czyli w kazdej podobnej sprawie orzekana bedzie wina firmy *


* - tak mi sie chociaz obilo o uszy. Poprawcie mnie prosze jesli sie myle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2014 o 13:39, naczelnyk napisał:

Przecież nie dostaną ani grosza, całość pewnie w dostępie do gier.


W sądzie to tak nie działa. Oczywiście mogą im to zaproponować ale to nie SEGA decyduje jak ma być wypładzone odszkodowanie. Jak było zgłoszenie o odszkodowanie to liczy się tylko hajs.

Ja ogólnie ciesze się że taki obrót sprawy jest i mam nadzieje że za granicą (u nas sadzenie się to na emeryturze byłby wyrok) gracze częściej to będą robić. Może czas za earlyki się zabrać pomału. Nienawidzę przekłamań PRowych a są na każdym kroku i nikt za nie nie ponosi odpowiedzialności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2014 o 12:10, Phobos_s napisał:

No właśnie nigdzie nie ma takiej informacji. Mowa jest o jednym człowieku i firmie prawniczej,
która z tego ludka prowadziła sprawę.
http://www.polygon.com/2013/4/30/4287382/aliens-colonial-marines-lawsuit-class-action-sega-gearbox


To tym lepiej dla niego, chociaż ja czytałem że to był pozew zbiorowy. No tak czy siak :) nawet niech całość dostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować