Zaloguj się, aby obserwować  
SimFury

Gothic vs NWN vs Diablo

80 postów w tym temacie

Dnia 30.10.2005 o 18:19, SimFury napisał:

> Nie wiem jaki związek ma Gothic i Diablo, żeby je porównywać. Zwłaszcza, że Gothic to przygoda poprzez walkę i questy,
a
> Diablo to multiplayerowy wyścig o najwyższy level - tylko poprzez walkę.

Nie chodziło o porównanie tylko o dyskucje
która gre wolicie a to sa tak naprawde Giganty w RPG



hahaha - zwłaszcza, ze Diablo to czysty hack''n slash, który ma cząstkowe elementy gier RPG ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem we wszystkie i wszystkie przeszedłem. Dla mnie najlepszy jest NWN gdyż od zawsze żyję w D&D ;) Co nie znaczy że Diablo i Gothic to gnioty. W obu tytułach znalazłem coś ciekawego i chetnie do nich wracam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat bez sensu, gdzie tu porownywac zupelnie inne gry ???.

Diablo 2 => klasyka hack&slash''a, nie do pobicia we wlasnej kategorii.

NWN => żenada... D&D i tylko jedna postac... DNO (no ten najemnik sie nie liczy bo zachowuje sie jak idiota :P)

Gothic => Jedynka najlepsza, II nudnawa i powiela pomysly tylko i to w zly sposob, a dodatek do II to juz uderzenie w fanatykow tej gry, odgrzewany kotlet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2005 o 19:06, Fjuczers666 napisał:

Temat bez sensu, gdzie tu porownywac zupelnie inne gry ???.

Diablo 2 => klasyka hack&slash''a, nie do pobicia we wlasnej
kategorii.

NWN => żenada... D&D i tylko jedna postac... DNO (no ten najemnik sie nie liczy bo zachowuje sie jak idiota
:P)

Gothic => Jedynka najlepsza, II nudnawa i powiela pomysly tylko i to w zly sposob, a dodatek do II to juz uderzenie
w fanatykow tej gry, odgrzewany kotlet.


Po częsci sie z tobą zgodze ale tylko do jednego ze nie ma sensu porownywac roznych gier jak cos to mozna DS II do Diabo ,

Diablo II - nigdy w to nie gralem bo nie lubie bezsensownego biegania i zabijania dla PD

NWN - w drugim dodatku mogles miec 2 pomocnikow , a gra to napewno nie zenada:/ ty chyba nie widzialem skisłych gier, przeciez NWN jako tako odniosł sukces na rynku, mial bardzo dobry klimat i grafike, gierka bardzo mi sie podobała

Gothic - klasyka, gierka genialna choc z duza iloscia bledow , 2 napewno nie jest gorsza , sadzilbym iz nawet lepsza - poprawiona grafa, wiekszy swiat, wiecej potworow itp. CHoc do jedynki mam wiekszy sentyment bo przeszedłem ją 4 razy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. nie wypowiadaj sie na temat gry w ktora nie grales, bo sie osmieszasz (aluzja do diablo2), kiedys myslalem podbnie, ale D2 naprawde mnie zassalo, skonczylem je raz i starczy czasem mozna pyknac na BN.

2. w nwn "sensownie" biegasz i nabijasz pb ku chwale swiata - co ???.

3. gralem w gothica 2 jako pierwszego, potem skonczylem 1 - powiem ze 1 jest duzo lepszy, fajniejszy watek fabularny (II juz zassysa z jedynki polowe lokacji ;/), I ma wiecj roznych mozliwosci rozwoju fabuly, moze ta grafa gorsza, ale klimatycznie lepszy, a sadzac po II + addon jakos nie specjalnie czekam na G3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomijając interfejs, założenia, grafikę , gatunek, cele tych gier i chociażby daty wydania to rzeczywiscie można przystąpić do porównania! niestey ja tak nie potrafię swego czasu grałem we wszystkie. Żadna NIE jest gniotem w ręcz przciwnie to są (jak już ktoś przede mną zauważył) "gigany rpg" , a skoro mam wybrać to Gothic (wciaga jak bagno najlepszej kategorii :)

PS: Jak już porównywać to do trójcy dodałbym jeszcze Morrowinda ... a co sie będziemy ograniczać!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2005 o 20:09, Fjuczers666 napisał:

ja opisalem moje wrazenie z kazdej z 3 gier. i d2 wypada na ich tle najlepiej.

ale jakby polaczyc h&s d2 + klimat d&d > i nie dodawac nic z gothica => arcydzielo :]


Wedłuk mnie h&s + Klimat z jakiejs morcznej gry osadzone w swiecie D&D i grywalnośc z Gothic (wedłuk mnie jest najwieksza) => ARCYDZIEŁO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2005 o 19:41, Fjuczers666 napisał:

1. nie wypowiadaj sie na temat gry w ktora nie grales, bo sie osmieszasz (aluzja do diablo2), kiedys myslalem podbnie, ale
D2 naprawde mnie zassalo, skonczylem je raz i starczy czasem mozna pyknac na BN.

2. w nwn "sensownie" biegasz i nabijasz
pb ku chwale swiata - co ???.

3. gralem w gothica 2 jako pierwszego, potem skonczylem 1 - powiem ze 1 jest duzo lepszy,
fajniejszy watek fabularny (II juz zassysa z jedynki polowe lokacji ;/), I ma wiecj roznych mozliwosci rozwoju fabuly, moze
ta grafa gorsza, ale klimatycznie lepszy, a sadzac po II + addon jakos nie specjalnie czekam na G3...


Racja mozliwe ze Diablo zassysa ale ja to nie gralem bo nie lubie samej napierniczanki, a w NWN jest jako tako fajna fabuła , grafa i przez cały czas nie walczysz;]

Zreszta ja kocham morrowinda i czekam na obliviona;]

Wiecie cos na temat NWN 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te gierki wszystkie są świetne ja tam osobiście preferuje Gothica jednak...ale co będzie jak przydzie nam do porównania sequele tych gier, jak to fajnie brzmi Diablo IIIvs. NWNIIvs. wspomniany już Gothic III no i dożucić jeszcze TESIV:Oblivion, to byłby pojedynek gigantów dosłownie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Diablo z całej trójki odpada jako, że nie jest to gra RPG. Ostatecznie, jak się ktoś uprze można ten tytuł wpasować do Action cRPG :P. Z pozostałej dwójki moim zwycięscą jest Neverwonter Nights. Gra ma taki czar, któego według mnie brakuje, ot kolejnej dobrej jeśli nie bardzo dobrej produkcji RPG jaką jest Ghotic...takie mam zdanie...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co kto lubi:
- gre w mody / tworzenie modow: NWN
- hack''n''slashowy multiplayer: Diablo (rozumiem, ze mowimy o dwojce)
- ciekawy swiat, widok TPP, koniecznosc pewnego wyczucia podczas walki: Gothic.

Dobry tryb dla pojedynczego gracza jest moim zdaniem tylko w Gothicu. (Choc mody do NWN rowniez bywaja porzadne - np. Diabel w Kamieniu.) A Diablo 1 w singlu bylo o wiele fajniejsze od drugiej czesci (imho), niemal na poziomie standardowego roguelike''a...
Z drugiej strony, tylko Gothic wymaga od gracza zrecznosci podczas walki, a sterowanie moze niektorych wkurzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I znowu jakieś gówniane porównanie!!! Każda z tych gier ma coś w sobie i nie róbcie sobie zawodów!! Tak samo dobrze możecie wybrać najlepszą grę na PC. Ja typuje Prince of Persia 1, i co ?


a poza tym...........Gothic is the best

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem we wszystkie wymienione w powyższych postach gry (nie tylko te dotyczące tematu) i uważam, że wyszstkie są super.
A jeśli chodzi o D2, NWN i Gothic, każda potrafi wciągnąć z innego powodu.
Diablo 2 - super nawalnka, w sam raz na odreagowanie stresów ;)
NWN - no cóż, może same główne kampanie nie są szczytem możliwości, ale ta gra zawiera ich dziesiątki zrobionych przez graczy i stojących na wysokim poziomie.
Gothic - przeszedłem je w kolejności wydawania i muszę powiedzieć, że jedynka wciągnęła mnie dopiero za drugim razem (gdy już przeszedłem dwójkę). Dwójka? jedynie z dodatkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować