Zaloguj się, aby obserwować  
DAROGOTHIC

PC vs. Konsole - Co wolicie i dlaczego ??

46 postów w tym temacie

Dnia 10.07.2006 o 19:55, szerszeń45 napisał:

> Ja bardziej wole konsole ponieważ :
> - nie zawieszają się tak często jak PC ( praktycznie prawie wogóle )
Tu masz racje...
> - nie trzeba rozbudowywać by nowsze gry wchodziły
Za to żeby wchodziły nowości trzeba kupić nowa konsolę...
> - są o wiele tańsze
Że co? Od kiedy i gdzie? ;]
> - mają niektóre gry których nie ma na PC
To samo PC. Ma gry których nie ma na konsolach.
> - włączać i wyłączać morzna w każdej chwili na guzik i nie spowoduje to żadnych komplikacji

Morzna? Dobra juz się nie czepiam :) A w PC powoduje to jakieś komplikacje?



Żebyś wiedział powoduje komplikacje tylko PC jest w stanie zawiesić się w czasie zamykania ... a kilka razy kiedy go wyłączyłem na guziku bo się zawiesiłł , sam się włączał ( nie zidziwiłbym się jakby spróbował zdobyć władze nad światem ...
a co do ceny to konsole się o wiele wiele tańsze nie wiem z jakiego ty się świata urwałeś ... najdroższe konsole kosztują w granicach 3000 zł a dają spokój na conajmniej 6 lat , a taki dość dobry komp żeby mieć spokój na 2 -3 lata kosztuje 4000 zł tak wogóle by miać taki wydajny sprzęt jak ta konsola za 3000 zł to byś musiał kupić jakiegoś super kompa na zamówienie za fortune ( dosłownie ) X Box 360 kosztuje około 2500 zł a ma taką wydajność że wdług obliczeń trafiłby na top 100 najlepszych kompów ( gdybybył kompem ) a na tej liście sę tylko produkowane na zamówienie kompy 100 razy ( o ile nie więcej ) droższe kompy .
A średnią konsole można kupić w granicach 400 - 500zł a kompa w granicach 1500 -2000 zł
czy WIDŹISZ RÓŻNICĘ ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2006 o 20:17, xRaphaelx napisał:


> > - nie trzeba rozbudowywać by nowsze gry wchodziły
> Za to żeby wchodziły nowości trzeba kupić nowa konsolę...
Raz na pare lat i płaci się ułamek ceny high-endowego komputera, który przez pewien okres nie
dorównuje mocy danej konsoli.

> > - są o wiele tańsze
> Że co? Od kiedy i gdzie? ;]
j/w, koledze oczywiscie chodziło o konsole, a tobie o gry. W tym przypadku kazdy z was ma racje
;).

> > - mają niektóre gry których nie ma na PC
> To samo PC. Ma gry których nie ma na konsolach.
Swieta racja.

Do atutów konsol dodał bym:
-TV, szczegolnie jak jest duzy + kanapa= wygoda :)
Do minusów:
-Brak porządnych piecowych RPGów i strategi. jRPG do mnie nie docieraja. Sytuacja jednak sie
zmienia, patrz-Morrowind/Oblivion i BfME2, ale jak w tej bitwie sie bedzie sterowac to sie
okaze.


Święta racja wreszcie kolo który się zna na rzeczy : )))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko PC, ale wypowiem się w tym temacie ponieważ nie mógłbym grać na konsolach. Zapytacie dlaczego? Już mówię: dla mnie pad jest mało wygodny - wolę klawiaturkę + myszkę :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

konsola znacznie na padzie śie gra zdecydowanie lepiej (do kompa też mam pada) i głuwny problę to sprzet mój komp ma 4 lata i tylko ramy dokuiłem i nie mam zamiaru wydać 1000 zlłotych żeby wymiatał a już nie mówię jak przyjęmnie ście gra na kanapie przy telewizorku 40 cali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2006 o 11:57, diablolod napisał:

a ja wole pada... ale ja mam 12 lat a rodzice ...
nie ma szans... a chetnie bym se ps 2 kupil


Powiedz rodzicom, że to odtwarzacz DVD jest. Może łykną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2006 o 12:02, Spayki PL napisał:

> a ja wole pada... ale ja mam 12 lat a rodzice ...
> nie ma szans... a chetnie bym se ps 2 kupil

Powiedz rodzicom, że to odtwarzacz DVD jest. Może łykną ;)

moze i dobre..ale ja i tak w tym tygodniu kupuje DVD do kompa...ale zbieznosc;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2006 o 11:57, smigolx napisał:

konsola znacznie na padzie śie gra zdecydowanie lepiej (do kompa też mam pada) i głuwny problę
to sprzet mój komp ma 4 lata i tylko ramy dokuiłem i nie mam zamiaru wydać 1000 zlłotych żeby
wymiatał a już nie mówię jak przyjęmnie ście gra na kanapie przy telewizorku 40 cali



Święta racja ... siedzieć na kanapie ... lub leżeć ( jak kto woli ;)))) ) przy ogromnym ekranie z wygodnym w użyciu padem ... grać sobie bez żadnych trosk ( no morze oprucz takiej troski że rodzic wtargnie i nas opie ... okrzyczy ;))) ) a jak się znudzi granie ( o ile to morzliwe ;))) ) to sobie przełączyć na jakiś ciekawy program .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2006 o 12:02, darth 16 napisał:

PC z sentymentu i dlatego że lepiej gra sie w FPS i strategie no i na konsole żadko co jest
polonizacja



Moim zdaniem na padzie lepiej się gra w FPS a jeśli chodzi o polonizacje to na konsole wychodzą one coraz częściej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2006 o 11:49, Markus89 napisał:

Ja mam tylko PC, ale wypowiem się w tym temacie ponieważ nie mógłbym grać na konsolach. Zapytacie
dlaczego? Już mówię: dla mnie pad jest mało wygodny - wolę klawiaturkę + myszkę :p



tylko dlatego bo pewnie ciągle grasz na PC na klawiaturze i myszce ... ale morzna nawet łatwo się przestawić jak troche pograsz ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Obydw sprzenty, mianowicie PC i PS2 i o0ba sa przezemnie uzywane w jednakowym stopniu. Oba sprzenty maja + i - i doskonale sie uzupelniaja. W FPS i strategie lepiej sie gea w moim zdaniem na PC {chodz nierozumiem ludzi mowioncych ze FPS sa niegrywalne na konsolach, trzeba poprostu miec wyczucie} no a reszta to albo jest takasama lub lepsza na konsoli.Na konsoli nienapisze wypracowania, a Kosnsola moze sluzycz za odtwazacz DVD [wkrudce BluRay}.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2006 o 15:05, Paluch 222 napisał:

Tak jak pisali inni, wszystko ma swoje plusy i minusy. Wolę jednak PC bo na nim lepiej się
gra w moje ulubione gatunki gier.


O, i to jest to na czym powinniśmy poprzestać. To znaczy GRY. Tak, nikt (ok, generalizuję) nie kupuje kompa dla samego sprzętu, również nikt nie wydaje kasy na konsolę tylko po to, by cieszyć się pudełkiem stojącym pod/nad/przed/za (?) telewizorem. Sprawa rozbija się o gry - jeśli te są dobre i zgodne z naszymi gustami, to nie widzę sensu mówić, iż tak nie jest, tylko dlatego, że ja używam PC, a gra została wydana, powiedzmy, na GameCube''a. Lub odwrotnie.

Ja przyznam się szczerze, że RTS-ów nie lubię, nie przepadam za RPG-ami (te, które przeszedłem można by policzyć na palcach obu rąk), natomiast wszelkiej maści gry akcji, sportówki, zręcznościówki oraz szeroko pojęte arcade''y po prostu mi odpowiadają. Dlatego konsole. Na kompie gram przede wszystkim w FM-a :) Chociaż lubię też starsze tytuły: Outcast, System Shock 2, pierwsze Quake''i i DOOMy, Wolfenstain, Hitman Codename 47, Settlers (a co!) i wiele, wiele innych. To znaczy, że co - jestem konsolowcem czy nie? Nie, nie jestem. Jestem graczem. Po prostu.

Co do samego PC vs konsole, to uważam, że wszystko rozbija się o sterowanie. Jaki jest problem, żeby podpiąć pada (nawet od PS2) do kompa? Wielu moich znajomych gra w ten sposób w PES-a czy THPS-a i nie wyobraża sobie przesiadki na klawiaturę. Natomiast ja nie widzę siebie grającego z konsolowym kontrolerem w łapach we wspomnianego wcześniej FM-a czy RTS-y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2006 o 14:52, DARO GOTHIC napisał:

> PC z sentymentu i dlatego że lepiej gra sie w FPS i strategie no i na konsole żadko co
jest
> polonizacja


Moim zdaniem na padzie lepiej się gra w FPS a jeśli chodzi o polonizacje to na konsole wychodzą
one coraz częściej .



a dlamnie na klawiszach sie lepiej gra a wogóle dalej polonizacja na konsole jest żadkoscią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również się mogę jakoś o tym wypowiedzieć. Mam GameCube''a (i jestem z tego bardzo zadowolony) :) Np. taka Zelda Wind Waker to cudeńko, na kompa tego nie ma :) Co do pada a klawiaturki + myszka, oba warianty są wygodne :) Na padzie lepiej się gra w takie gry jak Jak''i i takie tam, a na naszych sprzętach lepiej sie gra w FPS''y, strategie i inne... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zalety konsol:
-gry sa wczesniej wydawane niz na PC
-sprzet wystarczy kupowac co kilka lat
Zalety PC:
-wygodne sterowanie
-tansze gry
-gry po wiekszosci sa spolszczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam konsolę - Nintendo 64. Dość stara konsola, bodajże z 1994 roku. Ale grafe ma jak gry z kompa z 1999. Ale nie robią już na nią gier, a szkoda. Grało się na niej wygodnie, ale w FPS-y? To był mały koszmar. Teraz młodszy brat konsolkę odzidziczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę grać na padzie...więc kupiłem sobie do kompa. Konsole są drogie a ja zamiast tego wole kupic sobie pare dobrych gier. Polecam pady do komputera. musowo z dwoma analogami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować